Svet živali

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 6 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 6 gostov :: 1 Bot

Noben

[ View the whole list ]

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Sre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Sob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Tor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Čet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Sob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Čet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Ned Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Ned Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Ned Feb 28 2016, 19:48 by Tisa

Naši prijatelji

Poleg

Share
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Female Starost : 18
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

Re: Poleg

Objavlja by airedalka rebeka10 on Čet Feb 02 2012, 15:07

Sicer je stara tema ampak bom vseeno kar tukaj vprašala... sramežljiv Dino sicer lepo hodi ob nogi npr. po pločniku, nima težav z vlečenjem, ampak ga pa učim tisti prva šolski poleg s pozornostjo ves čas in vsedanjem. Dam ga na povodec (ponavadi kar razstavni, je bolj praktično nasmejan ) in hodim, pa ga kličem in priboljške imam. In ko me enkrat pogleda ga hvalim in ve da me mora gledati, še nekaj metrov hodiva tako (potem pa ga seveda nagradim). Ampak kako bi ga naučila, da me takoj gleda in res ne preneha? Sicer pa res ne mara hoje ''gor pa dol'', ampak to sa zdaj nekako rešila (čeprav še vedno sovraži to). zmeden roll
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator

Female Število prispevkov : 2188

Objavlja by Ingrid* on Čet Feb 02 2012, 16:56

Začni malo pa pomalo. Prvo delajta pozornost ko sedi. Vedno bolj podaljšuješ čas. Ko si ziher da obvlada v sedi, začneš z hojo. Če si pozornost poimenovala npr. učke, glej me... toliko bojle. Torej hodita in mu rečeš učke(oz tvojepoimenovanje) in začneta malo pa pomalo. Tako, pa mata pozornost v poleg nasmejan

Moderator

Female Starost : 20
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1973

Objavlja by Alex on Čet Feb 02 2012, 20:16

Oshit keri moj stari koment je zgoraj. jezik

Anyway ta metoda s posodo je res zakon. (:

Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Pon Dec 03 2012, 18:28

Da še jaz povem kako sem naučila (s tisto metodo ki je zgoraj napisana ni uspevalo): psu sem poveljevala ''okoli mene'' (osnovni položaj). Klikala sem, ko me je zbrano gledal gor (najprej sem čakala in lovila slučajne poglede, kmalu pa je že razumel in sem samo čas podaljševala). Ko me je pozorno gledal v osnovnem položaju sem se premaknila samo za en korak naprej in kliknila še v gibanju (ko je lepo naredil seveda, ampak ko je bil pozoren se je tudi tisti en korak vedno lepo premaknil z mano). Potem pa sem samo podaljševala čas hoje in začela delati obrae, se ustavljati, ga klicati s čakaj v poleg in hoditi naprej, hoditi nazaj...
    Poizkusila sem veliko metod (tarča, vabljenje, cukanje...) ampak ta s klikerjem se je obnesla daleč najbolje, zdaj mu gre super in tega več čisto nič ne sovraži. nasmejan
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger

Female Starost : 21
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

Objavlja by The_Wanted on Pon Dec 03 2012, 20:14

Jaz bi tudi prosila za kak nasvet. (:
    Z Jazzom sva vadila v mali šoli poleg in mu ne gre. Lepo cel čas gleda v oči in ima ful pozornost na meni. Ampak me prehiteva. V šoli so mi svetovali naj se ustavim, ampak, če to naredim, on kar dalje hodi. Vesna je svetovala naj probam hitreje hoditi, pa tudi to ne pomaga, ker potem pa že kasa ali pa galopira pred mano. roll A mislite, da bi bilo najbolje, da imama zdaj malo pavze in potem začnema "poleg" spet čisto od začetka? Osnovni položaj, pozornost, en korak, tri koraki,..?
    katt.
    Pes
    Pes

Female Starost : 17
    Kraj : Novo mesto
    Število prispevkov : 1873

Objavlja by katt. on Pon Dec 03 2012, 20:22

Po mojem bi bilo bolše še enkrat od začetka... Moje mnenje... nasmejan
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator

Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

Objavlja by Evangelynne on Pon Dec 03 2012, 20:24

Tudi po mojem najboljše, da začneta od začetka wink
    Tudi midve z Kirro delava zdaj postopoma, ker ne vem, če se je sploh kaj potegnila od male šole kar se vaje poleg tiče. Po mojem pes rabi več cajta, da skapira, kot smo ga pa mi v mali šoli meli.

°○❈⋆ http://quickbeauty.weebly.com/ ⋆❈○°
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator

Female Število prispevkov : 2188

Objavlja by Ingrid* on Pon Dec 03 2012, 20:25

@The_Wanted je napisal/a:Jaz bi tudi prosila za kak nasvet. (:
    Z Jazzom sva vadila v mali šoli poleg in mu ne gre. Lepo cel čas gleda v oči in ima ful pozornost na meni. Ampak me prehiteva. V šoli so mi svetovali naj se ustavim, ampak, če to naredim, on kar dalje hodi. Vesna je svetovala naj probam hitreje hoditi, pa tudi to ne pomaga, ker potem pa že kasa ali pa galopira pred mano. roll A mislite, da bi bilo najbolje, da imama zdaj malo pavze in potem začnema "poleg" spet čisto od začetka? Osnovni položaj, pozornost, en korak, tri koraki,..?

Ko sva midva hodila v malo šolo sva imela čisto iste probleme. Skos je rinil pred mano in me prehiteval da sem rabla ful pazit da ga ne pohodil jezik
    Pri nama je šlo z ustavljanjem. Dala sem ga na sedi ko je šel prehitro in klikala kadar je šel normalno :) Zdej mam za to ukaz ''počasi''.

Mačka

Female Starost : 19
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

Objavlja by Hana* on Sre Dec 12 2012, 21:56

Verjetno malo pozno, ampak bom vseeno napisala kako midve rešujeva problem.
    Ilvie je bila na moji levi strani in hodili sva ob zidu. V levi roki sem imela priboljšek, ki mu je Ilvie sledila z nosom (dovolila sem ji, da ga je lizala). Ko je hodila tako kot bi morala; torej točno ob nogi s pravim tempom, klik in nagrada. Tale zid je tudi ful pomagal za učenje ukaza 'nazaj'. Potem pa se lahko malo pozabavaš, ko lepo hodi mu ukažeš, da naj se npr. vsede in narediš korak naprej, tako da se on vsede za tabo.
    Pol so se spet pojavili problemi in sva začeli na podoben način; torej na levi in na slednem povodcu. Vsakič ko je povlekla ali pa prehitevala sem obrnila smer, včasih sem se nenadoma ustavila, tako da nikoli ni vedela kam gremo in kdaj se ustavimo-tako da je bila bolj pozorna name. Lahko pa ga, ko rine kam po svoje preprosto pokličeš (ali pa samo tleskneš z jezikom, zažvižgaš) in ga potegneš v svojo smer-potegneš pa ga tako, da ga povlečeš spodaj, torej nekako v višini njegove vrata. Tako midve delava, ko želi Ilvie letet h kakšnemu človeku ali psu; ker če ga potegneš 'gor', potem ga v bistvu spodbujaš, da rine in vleče, saj je položaj zanj 'višji'. Upam, da sem ti kaj pomagala oz. da si razbrala vsaj približno kaj sem hotela povedat. :$
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Sre Dec 12 2012, 23:35

Pri meni pa se te metode z vabljenjem niso preveč obnesle (seveda pa je pri vsakem drugače), pes samo sledi priboljšku in je pozoren nanj, skoraj ne razmišlja, pa tudi na vodnika ni pozoren. Ko enkrat umakneš priboljšek pa psu ne gre kaj preveč, vsaj pri meni je tako. Če se že uporablja vabljenje je meni ljubša tarča, ampak ne vem kako bi se to obneslo pri mladiču, ki po možnosti še ne obvlada sledenja tarči (čeprav bi bila/bo pri meni to ena prvih vaj, ki jih bi/bom naučila). sramežljiv
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Female Število prispevkov : 295

Objavlja by jana. on Čet Dec 13 2012, 16:27

Definitivno vedno pomaga če psa fejst naklikaš na tarčo - v tem primeru s plečko na tvojo nogo. Nima kam potem prehitevat, če bo to jasno, si na konju - pa ni važno v katero smer - naravnost levo desno nazaj v zrak you name it :) če bo psu kristalno jasno da je dotikanje z njegovo plečko na tvojo nogo tisto kar prinese klik, bo enostavno vse od tu naprej steklo kot po maslu wink
    dejansko pri nama z brie je vaja poleg ena velika tarča na mojo nogo :) tery je bil sprva učen drugače - ampak sem se zadeve lotila na novo, več kot opazno izboljšanje, pa je že prej zelo lepo hodil (ni prehiteval itd.. samo malo mu je odneslo pozornost) :) s tarčo na mojo nogo ima zdaj mnogo večje veselje ker se skoz trudi da mi max sledi.. ker ni poanta več v dooooolgih ravnih linijah z "glej me" iz klasične šole poslušnosti - ampak v dotikanju noge in da mi sledi v različnih smereh. Pa se iz tega da izredno lepo potem tud lepe ravne linije izpeljat.

To tarčo na nogo se najlažje uči preko posodic.. z vrtenjem na njih, potem se jim postaviš zraven in ko "po nesreči" butnejo v nogo klik in jackpot, nato umikanje posode in klikanje samo še ob dotikih noge. Nato vrtenje na mestu in da ti pes sledi točno tako kot je treba, s plečko ob nogi. No potem pa po korak v različne smeri in izdatno nagrajevanje da pravilno sledi. Iz tega nato manjšanje nagrade in veeelik jackpot za daljše linije z zelo lepo hojo. Osebno nagrajujem po par korakov in spremembe smeri z enim briketkom, za dalj časa lep poleg pa jackpot pest hrane, še večji jackpot je igrača. Tako tudi ne izgubljaš pozornosti, če ni nagrade - namesto tega se psu samo viša in viša motivacija ker ve da bolj dolgo kot nič ne bo, boljša bo nagrada na koncu :)

plus, še ena super finitica če vas pes prehiteva - jaz VEDNO nagrajujem stran od sebe in nazaj. Ubistvu vodim psa v krogec stran od mene.. tako sem se znebila tudi hoje v klin (da hodi pol koraka pred mano in sili vame). Ne vem če znam razložit - na tem posnetku na koncu se vidi kako nagradim
    http://www.youtube.com/watch?v=ApDIMeTV4z4
    je sicer nagrada z igračo, ampak sem v tistih tahujših trenutkih ko je imela idejo hoje v klin tako nagrajevala tudi s hrano (pač ni ravno tolk skočila no:).
    Pa zelo pomaga tudi če imaš roke lepo sproščene in mahaš z njimi čisto naravno, ne da jih držiš nekje nad pasom ali celo pred sabo s stisnjeno pestjo polno priboljškov. Pa imam tudi jaz nagrado v levi roki, pa vseeno maham z njo normalno - ter hkrati vadim še samokontrolo - da lepo gleda mene v oči tudi če ji okrog glave z igračami/hrano klatim.

@airedalka rebeka10 je napisal/a:Pri meni pa se te metode z vabljenjem niso preveč obnesle (seveda pa je pri vsakem drugače), pes samo sledi priboljšku in je pozoren nanj, skoraj ne razmišlja, pa tudi na vodnika ni pozoren. Ko enkrat umakneš priboljšek pa psu ne gre kaj preveč, vsaj pri meni je tako. Če se že uporablja vabljenje je meni ljubša tarča, ampak ne vem kako bi se to obneslo pri mladiču, ki po možnosti še ne obvlada sledenja tarči (čeprav bi bila/bo pri meni to ena prvih vaj, ki jih bi/bom naučila). sramežljiv

podpis - osebno se raje poslužujem vseh ostalih tehnik, luring pa je čisto na koncu nekje, brie naprimer sploh ni jasno kaj hočem če ji priboljšek pred nosom vlečem nasmejan se odmakne par korakov in začne ponujat raznorazna vedenja po svoji pameti :)

pri mladiču pa ni noben problem, začneš z najbolj osnovnimi vajami - med njimi tudi dotikanje tarče z različnimi deli telesa (vsako svoj ukaz), in šele iz tega nato izpeljuješ kompleksnejše trikce :) Life's so much easier with that :)
    Tery je pa najprej znal samo za nosom sledit, in sem šele potem ko sem začela odkrivat lepote klikerja, shapinga, targetinga... šla učit bolj ali manj vse od začetka ker se mi je sistem pri težjih trikcih enostavno podrl :)
    Eva.
    Tiger
    Tiger

Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

Objavlja by Eva. on Čet Dec 13 2012, 21:02

Jana hvala, tole je tud men ful pomagal. ((:

Mam pa eno neumno vprašanje...

Kako Nalo pripravt do tega, da se vrti na posodici? Ker njen ni jasno, da mora zadnje tace prestavit. Sedim lahko 10 minut pred njo in dela samo 'tap' in bobnanje in na koncu na coni pristane, ne bi pa ona zadnjih tac vsaj mal premaknila. roll
    Ma kdo mogoče idejo kako to hitreje naučit, če se da? :)
    Drugač bom pa pač čakala 20 minut dokler ne prestavi, sej ko enkrat kliknem hitro dojame kaj je treba. wink

Vem da je mal pozno da zdej začnem delat na posodicah, ampak smo prej delal drugače, pa bom šla še enkrat od začetka. (:
    euč.17
    Mačka
    Mačka

Female Starost : 24
    Število prispevkov : 1293

Objavlja by euč.17 on Čet Dec 13 2012, 21:54

@Eva. je napisal/a:Jana hvala, tole je tud men ful pomagal. ((:

Kako Nalo pripravt do tega, da se vrti na posodici? Ker njen ni jasno, da mora zadnje tace prestavit. Sedim lahko 10 minut pred njo in dela samo 'tap' in bobnanje in na koncu na coni pristane, ne bi pa ona zadnjih tac vsaj mal premaknila. roll
    Drugač bom pa pač čakala 20 minut dokler ne prestavi, sej ko enkrat kliknem hitro dojame kaj je treba. wink

Vem da je mal pozno da zdej začnem delat na posodicah, ampak smo prej delal drugače, pa bom šla še enkrat od začetka. (:

Podpis, z Easy imava popolnoma enak problem.
    Klikam za čisto vsak premik zadnje tace, tudi če se samo malo "prestopi", ampak ful gre hitro dol in imam občutek da še ni 100% kaj ji klikam (premiki zadnjih tac), ker ona celi čas zraven "bobna" s prednjimi tacami po pač tisti "posodi" na kateri delava.
    Je pa res da sva delali to vajo do zdaj samo ene 3× po 5-10 min...

Mimogrede, imate za vajo poleg ob levi nogi isto poimenovanje, kot za vajo poleg ob desni?
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Čet Dec 13 2012, 23:13

podpis - osebno se raje poslužujem vseh ostalih tehnik, luring pa je čisto na koncu nekje, brie naprimer sploh ni jasno kaj hočem če ji priboljšek pred nosom vlečem nasmejan se odmakne par korakov in začne ponujat raznorazna vedenja po svoji pameti :)
    Enako pri Dinotu, zdaj imam še kar povelje, da sledi moji roki s priboljškom (''roka'' nasmejan ) ker če ne se začne vrteti, hoditi nazaj, dvigati tačke..., samo normalno sledi pa ne.

Jaz bi vrtenje okrog posodice poskusila tako, da bi stopala pred psom in ko bi naredil korak takoj klik, lahko si tudi s priboljškom na začetku pomagaš (drugače pa sem ravno zadnjič gledala en video na youtube od uporabnice kikopup ampak zdaj nimam časa iskat). Dino je to lepo znal, zdaj pa malo pozabil, moram se spet lotiti.
    Eva.
    Tiger
    Tiger

Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

Objavlja by Eva. on Čet Dec 13 2012, 23:36

No sej to pravim, da je ne spravim do tega da nardi korak, naprej bi že znala ko bi enkrat dojela. (:
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger

Female Starost : 21
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

Objavlja by The_Wanted on Pet Dec 14 2012, 00:05

Hvala vsem za pomoč! kiss Boma z Jazzom sprobala to s skodelicami, pa bomo vidli kak mu bo šlo. Samo prvo se morem pozdravit. <<
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Objavlja by jana. on Pon Dec 17 2012, 15:03

@Eva. je napisal/a:Jana hvala, tole je tud men ful pomagal. ((:

Ne bit preveč statična, pomagaj psu, premakni se malo, začni s klikanjem da obrne glavo za tabo, te pogleda kam si se premaknila - iz obrata glave pogosto sledi še premik riti ;P
    res je pomembno da začneš z najmanjšimi možnimi stvarmi, ki bi lahko vodile do uspeha, ne sedet pa čakat da bo v prvo naredla že kr cel obrat. Psu, ki ni navajen delat z danjimi tacami ali pa enostavno se ne spomne kar ti hočeš, je treba pač malo pomagat :)
    jaz sem pri brie prve premike zadnjih tac dobila tako, da sem najprej poklikala nekaj obratov (levo/desno) - so podobni in velikokrat take predhodne vaje lahko pomagajo pri naslednjih v isti seansi ker pes že ima malo v glavi za kaj je prej dobil priboljšek; potem sem predstavila posodico, če ni že sama začela malo migat, sem stopila korak levo ali desno, da me je pogledala, se obrnila, nazadnje naredila korak da me je lažje gledala, jackpot. Potem pa sem se ubistvu premikala da mi je sledila, ampak nagrajevala sem pa stran od sebe, bodisi metala priboljšek po tleh stran od posodice, bodisi jo nagradila v stran, nikakor pa ne pred sabo - navsezadnje nočeš da se vedno vrti samo tako da bo poravnana spredaj pred tabo wink izdatno sem nagrajevala ko je bila s hrbtom proti meni, sem jo včasih z nagrado tudi popeljala v ta položaj in nekajkrat nagradila izključno položaj, še vmes ko je jedla eno, sem kar klik in nova nagrada za položaj s hrbtom proti meni. Navadno je psu to najtežje, zato sem tak položaj vedno najbolj nagradila. Ko dobiš prve korake, pa da se tebi ni treba zraven premikat, si na konju. Navadno se potem malo ustavi ker se pes noče zavrtet mimo tebe tako da bi s hrbtom bil, zato sem si pač pomagala z nagrado da ko je prišla nekje do strani do mene, sem klik in nagradila tako da se je še malo mogla premaknit da je prišla do nagrade, nekaj klikov za ta položaj in potem sem nagrajevala samo še ko je bila s hrbtom proti meni, nič več za kaj drugega. Se pravi da se je vedno zavrtela tako da mi je pokazala rit :)

@euč.17 je napisal/a:Podpis, z Easy imava popolnoma enak problem.
    Klikam za čisto vsak premik zadnje tace, tudi če se samo malo "prestopi", ampak ful gre hitro dol in imam občutek da še ni 100% kaj ji klikam (premiki zadnjih tac), ker ona celi čas zraven "bobna" s prednjimi tacami po pač tisti "posodi" na kateri delava.
    Je pa res da sva delali to vajo do zdaj samo ene 3× po 5-10 min...

Mimogrede, imate za vajo poleg ob levi nogi isto poimenovanje, kot za vajo poleg ob desni?

nekaj sem že razložila gor, drugače pa edino kar sem res ignorirala - so bili premiki sprednjih tac. Da sem čimmanjkrat nagradila če je kaj hotla bobnat ali pa kaj. In 5-10min je občutno preveč za eno seanso. Jaz sem tako max 3 minute, par premikov in potem igra, da se ne naveliča - mnogo psov če predolgo nekaj delajo se jim zdi da to ni dovolj in potem začnejo še kaj drugega dodajat zraven :)
    poskusi se premikat pred njo da ji pozornost preusmeriš stran od bobnanja :)

ja, dva ločena povelja za poleg po levi in po desni. :)
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger

Število prispevkov : 3779

Objavlja by Anja&Dona on Pon Dec 17 2012, 15:13

Dono pa morem pohvalit, da lepo hodi poleg. :)
    Skoz me gleda in ne prehiteva, ko pa se ustavim pa se vsede brez ukaza, kar mi je ful všeč, tako da jaz nemorem pomagat Kjaru:/
    Probaj to kar so ti napisali pa boš vidla nasmejan

Midve z Dono nisma hodle v pasjo šolo. Beagla lahko vse s hrano sam naučiš :'D
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Objavlja by jana. on Tor Dec 18 2012, 02:37

Anja&Dona je napisal/a:Dono pa morem pohvalit, da lepo hodi poleg. :)
    Skoz me gleda in ne prehiteva, ko pa se ustavim pa se vsede brez ukaza, kar mi je ful všeč, tako da jaz nemorem pomagat Kjaru:/

to bi pa na rally-ju bilo strašno moteče smeeh je več vaj ki vsebujejo ustavljanje s psom v stoj :)

no samo kot pripomba, če ima kdo ambicije rally sprobat - ne prehitevat s samostojnim vsedanjem, je to včasih psa zelo težko potem odvadit. Jaz zato 99% klikam če se ustavi v stoj, za sedi ji že rečem takrat ko je treba. Tud na BBh-ju ji bom na tiho prišepnila, da si ne uničim treningov s tem vsedanjem nasmejan

za ostale ki vas pa položaj muči, pa nikakor ne težite psu še z nevemčem usem, od vsedanja dalje. Fokus na lepo hojo v pravilnem položaju, sledenje ob spremembah smeri in lepo pozornost, kratke zanimive seanse, veliko igre to keep it fun. Poslušnost je lahko zelo zanimiva, če jo kot tako predstavimo. Če se bo pa pes dolgočasit začel.. hja.. potem pa so komentarji taki in drugačni, da poslušnost je brezvezna in trapasta in dolgočasna.. :)
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Tor Dec 18 2012, 18:56

no samo kot pripomba, če ima kdo ambicije rally sprobat - ne prehitevat s samostojnim vsedanjem, je to včasih psa zelo težko potem odvadit. Jaz zato 99% klikam če se ustavi v stoj, za sedi ji že rečem takrat ko je treba. Tud na BBh-ju ji bom na tiho prišepnila, da si ne uničim treningov s tem vsedanjem nasmejan
    Dinota sem samostojnega usedanja učila še zelo dolgo nazaj, amapk si je (žal) zapomnil in zdaj imam kar probleme, ker se skoraj vedno vsede. žalosten (če bova šla na b-bh enkrat v prihodnosti pa bom tudi jaz tako naredila kot ti nasmejan .).
    Itak imam probleme s tisto vajo sedi-stoj, mogoče malo tudi zato, ker je majhen in sigurno je lažje večjim, ki imajo glavo skoraj v višini roke vodnika in jim ta samo pokaže, on itak že samodejno sedi (to pa dobiš, če z mladim psom preveč vadiš sedi in nič trikcev žaaalosten ), tako da to veliko vadiva, pa tudi pri prostor je včasih malo površen, še posebej zdaj, ko je mraz (pa niti ne vadim kaj dosti, da si ne uničujem), ampak enkrat bo že... jezik
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Objavlja by jana. on Pet Dec 21 2012, 13:11

@airedalka rebeka10 je napisal/a:
    Itak imam probleme s tisto vajo sedi-stoj, mogoče malo tudi zato, ker je majhen in sigurno je lažje večjim, ki imajo glavo skoraj v višini roke vodnika in jim ta samo pokaže

no ja, moj višavc nima nobenih problemov, pa je tudi "pritlehen" :) in tud dobro pozna besedni ukaz za stoj, tako da mu itak nič ne klatim z rokami. jezik to velja za menjavanje položajev ob nogi, sedi-stoj, prostor-stoj ipd
    je pa on stara šola -drilaj bbh- s samostojnim vsedanjem in moram priznat da mi ga še vedno ni uspelo popolnoma odvadit tega, če delam shemo poslušnosti se bo skoraj sigurno vedno vsedel tudi če rečem stoj. Ne bo se vsedal samo v tisti seansi ko boma vadila samo to xD ima to že tako v podzavesti da ja.. Tudi iz tega razloga je za brie osnovni položaj stoj ob nogi - že od začetka nasmejan ampak no, to ti pride prav samo če imaš ambicije za rally-o. :)
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger

Število prispevkov : 3779

Objavlja by Anja&Dona on Pet Dec 21 2012, 13:21

@jana. je napisal/a:
    Anja&Dona je napisal/a:Dono pa morem pohvalit, da lepo hodi poleg. :)

to bi pa na rally-ju bilo strašno moteče smeeh je več vaj ki vsebujejo ustavljanje s psom v stoj :)

za ostale ki vas pa položaj muči, pa nikakor ne težite psu še z nevemčem usem, od vsedanja dalje. Fokus na lepo hojo v pravilnem položaju, sledenje ob spremembah smeri in lepo pozornost, kratke zanimive seanse, veliko igre to keep it fun. Poslušnost je lahko zelo zanimiva, če jo kot tako predstavimo. Če se bo pa pes dolgočasit začel.. hja.. potem pa so komentarji taki in drugačni, da poslušnost je brezvezna in trapasta in dolgočasna.. :)

Hvala,drugače pa nisem vedla da bi blo moteče če se vsede brez ukaza. sramežljiv
    Bom ji jaz tudi od zdaj naprej klikala, če se ustavi stoje.:)
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Objavlja by jana. on Sob Dec 22 2012, 02:16

eh to sem samo tako mimogrede.. če ima kdo za rally kake namene, da se ne pol tepeš po glavi zakaj se nisi prej to spomnil nagrajevat v stoj.. nasmejan drugače klasična poslušnost in bbh - jasno samostojno vsedanje več kot odlično ^.~
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Sob Dec 22 2012, 11:19

je pa on stara šola -drilaj bbh- s samostojnim vsedanjem in moram priznat da mi ga še vedno ni uspelo popolnoma odvadit tega, če delam shemo poslušnosti se bo skoraj sigurno vedno vsedel tudi če rečem stoj. Ne bo se vsedal samo v tisti seansi ko boma vadila samo to xD ima to že tako v podzavesti da ja..
    Točno to dela Dino, če vadiva samo stoj v eni seansi že lepo naredi, ampak naslednjič ko delava skupaj več stvari pa se lepo useda. roll
    euč.17
    Mačka
    Mačka

Female Starost : 24
    Število prispevkov : 1293

Objavlja by euč.17 on Sob Jun 01 2013, 18:54

Okej, naju z Easy kmalu čaka izpit in mava rahe probleme pri vaji poleg in bi bila fuuuul vesela kakeršnegakoli nasveta za "rešitev"...

Problem ki ga mava je pozornost med izvajanjem vaje. Namreč na sprehodih mi hod poleg + me gleda brez problema (sicer ne gleda ves čas mene, včasih vmes mal naprej pogleda etc. ampak me niti to ne moti ker vseeno večinoma gleda mene). Klikam za poglede, da lepo zraven hodi...

Problem pa nastane na tečaju. Pozornosti NI. Ko delamo individualno sicer kar lepo dela (ampak ne tolk lepo kot na sprehodih), ko kdaj izvajamo vaje v skupini, pozornosti NI. Klikam za poglede, psica je drugač kar dost navezana name, oz. v splošnem pozornost je, odlaganje, odpoklic, etc. sploh ni problem, gleda mene in ne ostalih, problem je edino pri polegu. In ker me ne gleda včasih prehiteva, ko imamo recimo obrat v levo naredi prevelik ovinek.. Se pogovarjam z njo, pa niti ne "zaleže" vedno.

Začela sem jo tut na novo učit (s to metodo vrtenja na posodici), kakšnih drugih idej pa sploh nimam več kaj naj še poskusim zmeden Kot pravim, vse vaje ful lepo naredi, pozornost je, poleg ki je bil pa včasih res lep (tut v mali šoli je delala med ostalimi psi praktično noro lep poleg s pozornostjo), ga pa na poligonu enostavno ni več - ima sicer trenutke, ko me gleda in spet dela ful lepo, nagrajujem... Naslednjič je pa spet isti "šmorn"

Kakršne koli ideje, nasveti... Zelo dobrodošli.

Sponsored content

Objavlja by Sponsored content

Danes je Ned Avg 20 2017, 18:32