Svet živali

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 7 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 7 gostov :: 2 Bots

Noben

[ View the whole list ]

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Sre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Sob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Tor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Čet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Sob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Čet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Ned Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Ned Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Ned Feb 28 2016, 19:48 by Tisa

Naši prijatelji

Poleg

Share
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka

Female Starost : 17
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1348

Re: Poleg

Objavlja by Kaja & Naly on Sob Jun 01 2013, 21:13

@euč.17 je napisal/a:Okej, naju z Easy kmalu čaka izpit in mava rahe probleme pri vaji poleg in bi bila fuuuul vesela kakeršnegakoli nasveta za "rešitev"...

Problem ki ga mava je pozornost med izvajanjem vaje. Namreč na sprehodih mi hod poleg + me gleda brez problema (sicer ne gleda ves čas mene, včasih vmes mal naprej pogleda etc. ampak me niti to ne moti ker vseeno večinoma gleda mene). Klikam za poglede, da lepo zraven hodi...

Problem pa nastane na tečaju. Pozornosti NI. Ko delamo individualno sicer kar lepo dela (ampak ne tolk lepo kot na sprehodih), ko kdaj izvajamo vaje v skupini, pozornosti NI. Klikam za poglede, psica je drugač kar dost navezana name, oz. v splošnem pozornost je, odlaganje, odpoklic, etc. sploh ni problem, gleda mene in ne ostalih, problem je edino pri polegu. In ker me ne gleda včasih prehiteva, ko imamo recimo obrat v levo naredi prevelik ovinek.. Se pogovarjam z njo, pa niti ne "zaleže" vedno.

Začela sem jo tut na novo učit (s to metodo vrtenja na posodici), kakšnih drugih idej pa sploh nimam več kaj naj še poskusim zmeden Kot pravim, vse vaje ful lepo naredi, pozornost je, poleg ki je bil pa včasih res lep (tut v mali šoli je delala med ostalimi psi praktično noro lep poleg s pozornostjo), ga pa na poligonu enostavno ni več - ima sicer trenutke, ko me gleda in spet dela ful lepo, nagrajujem... Naslednjič je pa spet isti "šmorn"

Kakršne koli ideje, nasveti... Zelo dobrodošli.

To imata izpit A? Waaaau tudi meni se je to dogajalo. Jaz sem pri Nalyu delala tak da sem mu celi čas držala hrano ali pa igračko. Ker je Easy vlki pes boš ti to delala lažje :) drži ji pred nosom al pa te naj gleda gor. Ko prehiteva pa jo cukni nazaj. Meni so tudi v pasji šoli svetovali naj se ustavim ko prehiteva in se bo on tudi-sploh če je na vrvici. Mogoče pa vonja preveč druge pse. Pridi mogoče prej na ''vaje'' da se malo navadi na prostor.
    Kelly 097
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Female Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 306

Objavlja by Kelly 097 on Ned Jun 02 2013, 10:22

Midve imava tudi izpit A zdaj 15. junija smeeh .

Jaz sem jo naučila tako:

(Sicer preden še začnem, morampovedat, da je Bona mahnjena na hrano jezik ). Najprej je samo sedela ob moji levi nogi. Levo roko sem imela pokrčeno, tako da se je dlan dotikala leve rame. V dlani sem imela pribolšek. In Bona je gledala za priboljškom gor. Navajena je že bila, da ko me gleda dobi pribolšek. Takoj ko me je pogledala, je dobila hrano. Tako je vedno pogledala za hrano gor in nato mene in zatem hrana. Potem, ko me je gledala sem začela korakat na mestu. Pri tem me je tudi morala gledat. In potem en korak naprej in naprej in nato hoje, zatem tek... Tako, da zdaj je kar je. Še vedno pa zdaj ko jo navajam brez hrane imava malo težav, ker se njej brez hrane ne da ravno dosti, tako da tu pa več vaj povežem skupaj in če me ves čas gleda, dobi na koncu košček salamce happy .

LP
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Kaja & Naly on Ned Jun 02 2013, 10:36

Kak zakon da mate te izpite nasmejan joj ki so ti časi ko sem ga še jaz mela haha.
    Na izpitu je treba brez haren kolko vem? Al smo imeli to mi samo pri B-BH. Ne spomnim se točno žvižgač
    Ali pa se delaš da imaš nekaj v roki :)
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Female Starost : 18
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

Objavlja by airedalka rebeka10 on Ned Jun 02 2013, 10:55

Se mi zdi da na izpitu ne sme biti hrane in tudi delaš se bolj težko, če moraš imeti roke ob telesu (ne vem pa, kako se to izvaja v praksi). happy
    Pa če začneš od začetka? Mislim tako, da psa daš v osnovni položaj (saj verjetno zna na besedo če gresta na izpit), roke imaš ob telesu, priboljške skrite v žepu. Potem klikaš najprej samo da te gleda v oči - brez kazanja, samo čakaš in klikneš ko te bo. Potem, ko te nekaj časa gleda se samo premakneš en korak naprej - brez kazanja in če gre takoj klikneš in nagradiš (tudi na začetku mogoče boljše da ni povelja poleg). Potem samo še podaljšuješ število korakov. happy
    Edino nekaj mi ni jasno, pa ne vzet tega kot napad prosim happy - kako da se kar tako prijavljate na izpite, če nimate vaj še zdelanih? Jaz se ne bi prijavila, preden ne bi pes brez pripomočkov znal narediti celotne sheme, ne pa da 2 tedna pred izpitom ne zna poleg brez hrane. (saj v 2 tednih se da marsikaj narediti, pa vseeno...) žvižgač
    Kelly 097
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Female Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 306

Objavlja by Kelly 097 on Ned Jun 02 2013, 10:56

Pri nas padeš na izpitu, če imaš karšnokoli hrano jeziiiik . Zato jo tudi posušam navadit brez...
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Kaja & Naly on Ned Jun 02 2013, 11:00

@airedalka rebeka10 je napisal/a:Se mi zdi da na izpitu ne sme biti hrane in tudi delaš se bolj težko, če moraš imeti roke ob telesu (ne vem pa, kako se to izvaja v praksi). happy
    Pa če začneš od začetka? Mislim tako, da psa daš v osnovni položaj (saj verjetno zna na besedo če gresta na izpit), roke imaš ob telesu, priboljške skrite v žepu. Potem klikaš najprej samo da te gleda v oči - brez kazanja, samo čakaš in klikneš ko te bo. Potem, ko te nekaj časa gleda se samo premakneš en korak naprej - brez kazanja in če gre takoj klikneš in nagradiš (tudi na začetku mogoče boljše da ni povelja poleg). Potem samo še podaljšuješ število korakov. happy
    Edino nekaj mi ni jasno, pa ne vzet tega kot napad prosim happy - kako da se kar tako prijavljate na izpite, če nimate vaj še zdelanih? Jaz se ne bi prijavila, preden ne bi pes brez pripomočkov znal narediti celotne sheme, ne pa da 2 tedna pred izpitom ne zna poleg brez hrane. (saj v 2 tednih se da marsikaj narediti, pa vseeno...) žvižgač

Ja samo čas je določen do kdaj se je treba prijaviti wink in potem če ti čakaš pa čakaš da ti pes razume potem lahko da zamudiš rok prijave. In pol moraš it na naslednji izpit. žvižgač Sicer pa tudi če ti malo prehiteva nič nrbo. Mislim ne bosta imeli 100 pik ampak vseeno ne bosta padli na izpitu jezik jih je pri nas veliko psov prehitevalo pa jim je samo malo točk odšteu. Nal je recimo od 100 točk meu 91 točk :) na A izpitu. Na B-BH pa jih je meu 85 (nekaj je vmes zaostajau).

Eni so tudi delali da so si pred izpitom z klobasami ''namazali'' roko da je pol psu dišala :p. Sicer je zaželjeno da imaš roke ob telesu ampak pri vlkih pseh to tak ni problem kr ti z nosom seže približno do roke (:
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Ned Jun 02 2013, 11:15

Ajde to da je rok za se prijavit mi je jasno... Ampak jaz to učim zato, da bom dosegla svoj cilj da bo pes sposoben narediti celotno shemo brez hrane in kakor je treba, da se bo res nekaj navadil, ne pa da bom zdaj goljufala in si mazala roke in ne vem kaj še vse, samo da dobim tisti izpit, ki sam po sebi itak ne pomeni nič. zakaj?
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Kaja & Naly on Ned Jun 02 2013, 11:18

Ja boljše si je mazati roke kot pa pasti na izpitu :p ker izpit stane. A izpit pa bi naj če prav ne preglejuje policija kdo ga ma če te slučajno vidi na cesti s psom spuščenim,... Če pa greš B-BH pa ti koristi opravljen :) dobiš pol neko značko (pozabla sem kaj pomeni haha)
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Ned Jun 02 2013, 11:37

Če imaš b-bh je pes ''pes spremljevalec s preizkusom v urbanem okolju'' (ali nekaj takega) in ti si ''vodnik psa spremljevalca''. In kaj natanko ti pravzaprav to koristi? jezik žvižgač
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Kaja & Naly on Ned Jun 02 2013, 11:43

@airedalka rebeka10 je napisal/a:Če imaš b-bh je pes ''pes spremljevalec s preizkusom v urbanem okolju'' (ali nekaj takega) in ti si ''vodnik psa spremljevalca''. In kaj natanko ti pravzaprav to koristi? jezik žvižgač

Zraven dobiš še neko značko al kartico pa maš neko potrdilo (nevem točno kaj) sicer pa naj se sama odloči kako bo delala. Boljše z namazano roko kod da pa padeš izpit.
    Okej to je že malo OT.
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Ned Jun 02 2013, 11:48

Ja res smo že kar OT jezik Jaz sem ji samo napisala predlog, kako naj dela, zdaj pa je njena stvar če raje psa nauči ali goljufa. (če smem še enkrat - kaj pa ti pomaga tista značka oz. potrdilo za b-bh? smeeh okej bom rajši nehala jezik )
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Kaja & Naly on Ned Jun 02 2013, 11:54

@airedalka rebeka10 je napisal/a:Ja res smo že kar OT jezik Jaz sem ji samo napisala predlog, kako naj dela, zdaj pa je njena stvar če raje psa nauči ali goljufa. (če smem še enkrat - kaj pa ti pomaga tista značka oz. potrdilo za b-bh? smeeh okej bom rajši nehala jezik )

Nevem sem vse pozabla :'D bi mogla še enkrat inštruktorco prosit da mi pove.

Sicer pa Eva povej kako si se odločla da boš delala :) ali pa se vmes ostavi in jo cukni nazaj. Ko ti prehiteva jo cukni-čisto malo točk ti odbije. Vso srečo na izpitu (:
    euč.17
    Mačka
    Mačka

Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1293

Objavlja by euč.17 on Ned Jun 02 2013, 12:16

roll Vprašala sem za nasvet, do izpita mava še dost časa da natrenirava. Kot pravim težav nisva imele nekej časa in kot pravim, je samo poleg problem - sej dejansko gre večino časa lepo, samo pač bi rada da je bolj pozorna name ker pol izvede ful lepo vse vaje in obrate.
    Ne vem zakaj naj ne bi šla na izpit, če hodiva na tečaj in ker samo poleg ni 100%? roll Men je izpit pokazatelj samo tega, kaj rabiva še bolj zdelat za vnaprej ko bova BBH delali. In ja, sprašujem zato, če je mel kdo še podoben problem, pa da pove kako ga je rešil, ne zato, da bo tle cela debata kdo bi se po mnenju nekoga lahko sploh prijavil na izpit.

Tok da ja, hvala za nasvete pa bomo vidl kako bo (: Če ma kdo še kakšno idejo....
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Ned Jun 02 2013, 12:52

Nisem mislila tebe da zakaj si se prijavila na izpit, ampak Kelly097, od katere psica če sem prav razumela malo pred izpitom ne zna poleg brez hrane. In tebi nisem čisto nič pisala, ker takšnih problemov nimam, sem samo zanjo napisala nasvet. roll Edino če se je narobe razumelo ker jo nisem citirala...
    Sicer pa si dobila nasvet - namaži si roke s klobaso, skrivaj hrano in bo rešeno. roll
    Kim<3
    Pes
    Pes

Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

Objavlja by Kim<3 on Ned Jun 02 2013, 12:55

Pokaži ji eno huudo blatno lužo da se tam povalja, verjemi z naajvečjim veseljem se bo stiskala k tebi pri poleg-u :''D
    Ne, sej ne jezik
    Kaj pa če imaš v žepu kakšno majhno igračko, priboljšek? Da bo točno vedela da bo dobro nagrajena po izpitu? Tisto z namazanimi rokami je pa pomoje bedno :'D ker ti bo pes tri četrt časa nos tiščal v roko, in nebo ravno gledal gor :)

In ja, meni se ne zdi čisto nič narobe, da pač poleg ni 100% (bodimo realni, če bi gledali da bo vse 100% in se šele potem lahko prijaviš, kdo bi se sploh prijavil? Nihče! Ker pri nikomur ni čist vse popolno in poleg večini dela malo težav) ni zdaj važno da imaš vse točke, da lepo narediš in ti veš da se bo tvoj pes v mestu/gruči lepo obnašal. Nikoli te ne bodo vprašali s koliki točkami si naredil, niti če si sploh delal. Gledaš na to, da boš ta izpit uporabil tudi v praktičnem znanju in ne samo zato, da se lahko pohvališ ''midva imava pa izpit narejen'' ampak zato, da veš da se bo tvoj pes primerno vedel v mestu. Niti ni fora, da bo potem vees čas gledal vate, ampak da veš, da lahko vsak trenutek preusmeriš pozornost nase, kar ti lahko marsikdaj pomaga happy
    Držimo pesti za čim uspešnejši izpit happy
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Ned Jun 02 2013, 13:09

Itak da ne more biti vse 100%... In za urbani del ni predpisano, da mora hoditi šolski poleg (samo popuščena vrvica mora biti), tukaj pa mislim da se pogovarjamo o šolski vaji poleg. happy Aja pa če imaš namazane roke - 1. pes gleda v roke, ne v vodnika in 2., a boš vedno po mestu hodil z namazanimi rokami, da boš preusmeril pozornost psa ''nase''? jezik

Sicer pa ja, bom jaz prijavila Dinota na izpit, pa saj bom imela polne žepe hrane, roke namazane s klobaso, bom malo cukala, dala preveč povelj, itak na koncu izpit bom dobila, če ne bom pa malo plačala, potem pa se bom hvalila okrog da ga imam in da zdaj ima moj pes značko. Ampak kaj pa od tega imaš? Zapravljen denar za izpit, pes pa zna ravno toliko kot prej. Ne, bom raje si vzela čas, naučila vse vaje in ko bo res pripravljen bova šla na izpit - in vem, da še nekaj časa to ne bo.

Ta post pa je res mišljen nasploh, ne zdaj vzeti vsega osebno... Sicer pa, kaj ko to prestavijo moderatorji v eno novo temo (o izpitih ali kaj podobnega), da nismo OffTopic ? happy
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Kaja & Naly on Ned Jun 02 2013, 14:58

Jaz sem samo predlagala za klobaso roll kr jih to veliko dela. Sicer pa ni nujno da pes gleda lastnika (ti ne odbijejo točke, vsaj pri nas niso). In kolko sem prej razumela je Eva rekla da ji na sprehodih pa to dela lepo tako da v mestu pomoje ne bi bilo težav wink
    Probaj jo cuknit nazaj zdaj ko imaš izpit z vrvico. Če boš šla B-BH pa boš že zvadla da bo ti hodila polek brez zaostajanja, prehitevanja...(tam je čisto drug pristop k delu).
    Sicer pa glede urbanega okolja sploh ne ocenjujejo strogo wink
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Female Število prispevkov : 295

Objavlja by jana. on Ned Jun 02 2013, 17:13

hm. Zakaj silit na izpit če ni ne vodnik in ne pes pripravljen? Izpit stane - res je, zato ga preložiš na enega naslednjih datumov, saj jih je veliko. wink odvisno tudi kaj ti izpit pomeni. Sem videla že ogromno psov, ki so dobili izpit, ja, pa niti približno stvar ni zgledala, zato se pač ni treba sekirat. Važno da so se lastniki lahko pohvalili in mahali s potrdilom v roki (mimogrede, pri bbh dobiš izkaznico za vodnika psa spremljevalca, a nikjer ti to ne koristi;).
    Meni osebno pa je pomembno kako je stvar izvedena, in zato grem na bbh izpit šele zdaj, 21. junija, psica je bila pravkar stara 2 leti, kljub temu da bi bila celotno bbh shemo in še kaj drugega sposobna izvesti že več kot leto dni nazaj.

Da te je pes med poleg nehal gledat (medtem ko te je zelo lepo gledal v preteklosti ali kot mladič) je pa tipičen izraz naveličanja vaje. To se običajno zgodi pri tečajih, kjer 2x na teden po celo uro delaš izključno poslušnost. Pa tudi pasja puberteta vpliva. Se je tudi nam zgodilo :)
    rešitev: pustili smo poslušnost za nekaj tednov, nato začeli znova, šla sem korak nazaj v učenju, zopet na posodico za lep osnovni položaj, veliko nagrajevanja, veliko igre. Predvsem igra je pomembna, da se psa sprosti. In pa dinamične vaje, veliko menjavanja smeri, pa nagrajevanja ob lepih obratih, da pes, namesto da bi na obratu "zaspal", ga veselo pričakuje in se mu ob vsaki vaji pozornost samo še dviguje.

Mazanje rok in ostale fintice so pa tako kot plonkci.. toliko da narediš, znaš pa nič ne. wink

pa veliko uspeha vsem na izpitih!
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Female Število prispevkov : 295

Objavlja by jana. on Ned Jun 02 2013, 17:16

še to - kdor ima težave s padanjem pozornosti se pravi da pes gre lepo prve nekaj korakov potem pa dlje kot traja, manj fokusiran je pes...
    jaz nagrajujem z različno vrednimi nagradami :) briketi, salama in igrača. Briketi ko klikam pogosto, predvsem ko delam na natančnosti, za malo večjo vajo in daljšo pozornost nagradim s salamo, če pa zahtevam pozornost dalj časa, ravne linije itd pa na koncu vedno igrača ker ji je to največja nagrada.
    In namesto da bi psici ob dolgih vajah padala pozornost, se ji samo vedno bolj dviguje, ker ve, da na koncu bo pa neki extra wink
    euč.17
    Mačka
    Mačka

Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1293

Objavlja by euč.17 on Ned Jun 02 2013, 17:36

Najlepša hvala Jana za nasvet (: Easy se res ful hitro naveliča vaj (oz. ponavljanja vaj), rešujeva to z igro pa trikci etc. ampak ja, se mi zdi da se je dejansko res naveličala vsega skupaj...

Sej men se z izpitom nikamor ne mudi - mislim, kot pravim mi ni to nekej življenskega pomena, šla sem na tečaj zato, da nekej delava poleg agilityja etc. Mi ni to samo list papirja, da lahko mahaš naokol kok si kul ker maš izpit (lol) nasmejan, zame je to potrditev dela oz. se ne znam izrazit (:

Mava še čs do izpita, pa bom vidla (: Mogoče bi bilo res boljš it rajš jesen na izpit, pa da mi z veseljem naredi...

Vsekakor pa hvala za nasvet (:
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Ned Jun 02 2013, 19:24

Eko podpis pod prvi Janin post, točno to sem želela povedati ves čas! happy

Sponsored content