Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 10 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 10 gostov

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
zlaganje posodic EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
zlaganje posodic EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
zlaganje posodic EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
zlaganje posodic EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
zlaganje posodic EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
zlaganje posodic EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
zlaganje posodic EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
zlaganje posodic EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
zlaganje posodic EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


4 posters

    zlaganje posodic

    Poll

    zna vaš pes ta trik?

    [ 3 ]
    zlaganje posodic Leva20%zlaganje posodic Desna [20%] 
    [ 9 ]
    zlaganje posodic Leva60%zlaganje posodic Desna [60%] 
    [ 3 ]
    zlaganje posodic Leva20%zlaganje posodic Desna [20%] 

    Skupaj glasov: 15
    Back
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    zlaganje posodic Empty zlaganje posodic

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pon Jul 18 2011, 16:29

    Jaz bom pa opisala kako sem psa učila trika zlaganja posodic.
    Povelje: pospravi happy
    najprej sem mu iz roke ponudila posodico in ko jo je zgrabil sem ga nagradila. To sem nekajkrat ponovila nato pa dala posodico na tla in spet nagrajevala če jo je močno zgrabil. Nato sem uvedla večjo posodo in ko je zgrabil manjšo posodico sem mu večjo posodo dala spodaj ter ponudila priboljšek da je posodico spustil in da je padla v posodo ter ga nagradila. To sem ponavljala in ga če je posodica padla noter nagradila bolj obilno, če ni pa ne kaj dosti. Potem sem dala obe posodi na tla in ko je prijel manjšo sem mu tisto večjo dala spodaj ko je bilo treba ter nagradila le ko je posodica padla noter. Kmalu je razumel, da mora posodici pospraviti eno v drugo. V začetku je bila ena posodica precej majhna, ena pa zelo velika da se ni zmotil in je vedno pospravil manjšo v večjo, potem pa posodi vedno bolj večala oz. manjšala da sta na koncu skoraj enako veliki. Postopoma sem povečevala razdaljo med obema posodama ter med mano in posodama. Potem lahko psa naučimo tudi, da zloži več posodic ali pa da posodice nato pokrije s pokrovom. nasmejan Seveda pa lahko ta trik naučimo še na veliko različnih načinov. Kako pa ste vi naučili to?
    anjal
    anjal
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Kraj : lenart
    Število prispevkov : 173

    zlaganje posodic Empty Re: zlaganje posodic

    Objavlja by anjal Tor Okt 25 2011, 21:26

    waau. moja psička je pa preveč trmasta za to. jas sem je naučila da na ''prosi'' sede, potem se jas počepnem in mi da taco na koleno, tako jo nagradim. to počnema že kar nekaj časa.. nmw sploh kako mi ji je uspelo naučiti. <3
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    zlaganje posodic Empty Re: zlaganje posodic

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Okt 26 2011, 08:53

    Z dixom tudi tak podoben prosi delava, da eno tačko na koleno, potem še drugo in se dvigne v hop (na zadnje tace, prve ima na meni). In mu kar gre, ko pa poskusiva brez kolen pa skoči vame. smeeh
    Dino je tudi grozno trmast, čeprav sem ga tega trikca veliko lažje naučila kot dixa npr. ki sploh ni trmast. zmeden Ker on ima na uti raze stvari, tudi posodice in vedno jih hoče zneti dol, čeprav mu ponavadi ne uspe. In ko sem mu jih jaz dala dol za ta trik je seveda navdušeno pohitel in jo prijel. Še zdaj ko vidi da vzemam posodice začne skakat in lajat od navdušenja Waaaau , ker jih drugače ne sme.
    Sem pa ta trik še nadgradila: da pospravlja različne predmete v različne posode. Imava 2 predmeta: nek bel plastičen del, ki je bil včasih v tistem praščičku ki kruli - povelje, je belo, drugi predmet je rdeča ovratnica z vozlom na sredini - povelje je rdečo. Najprej sem ga naučila prepoznavati predmeta, tako da sem se najprej igrala z enim in mu večkrat povedala njegovo ime, potem še z drugim in nato skupaj. Imam 2 posodi: kovinsko za vodo - povelje je kovinsko in belo plastično - povelje je posodo. In uvedla sem še eno posodo (belo) v katero more pes pospraviti en predmet, tisti ki mu rečem. In do tukaj sva prišla v eni uri, z vmesno igro seveda. Drugič pa bom dodala še eno posodo. Ko bo znal da mu npr. rečem rdečo v kovinsko in bo tako pospravil, bom dodala več predmetov in posod. To je ubistvu tako kot zlaganje posodic, le da pospravlja predmete. happy happy happy
    ines97
    ines97
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Fužine,Ljubljana
    Število prispevkov : 1416

    zlaganje posodic Empty Re: zlaganje posodic

    Objavlja by ines97 Sre Okt 26 2011, 16:09

    Super trikec! Pol k končava s temi bolj osnovnimi ga bom probala tega naučit. jezik
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    zlaganje posodic Empty Re: zlaganje posodic

    Objavlja by Shelly Sre Feb 08 2012, 17:58

    Jaz pa to zdaj učim Čopija. Talent! Waaaau Ful hitro je poštekal kam dat drugo posodico, sam vseeno še včasih fali. In preklada samo dve posodici, drugih ne mara. angelcek

    Sponsored content


    zlaganje posodic Empty Re: zlaganje posodic

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pet Apr 19 2024, 15:10