Svet živali

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 4 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 4 gostov :: 1 Bot

Noben

[ View the whole list ]

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Yesterday at 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Sob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Tor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Čet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Sob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Čet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Ned Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Ned Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Ned Feb 28 2016, 19:48 by Tisa

Naši prijatelji

Načrt za vzrejanje

Share
    Eva.
    Tiger
    Tiger

Female Starost : 19
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

Re: Načrt za vzrejanje

Objavlja by Eva. on Ned Nov 20 2011, 14:48

Shelly ti maš še took ogromn časa in lahko se še vse spremeni, zato mi je brez veze da že zdele sestaulaš pogodbo (ja sej je fajn kkšn plan narest, sam pač ja ne tok natančn), ker boš mela verjetno takrt vsaj mal drugačn pogled na vse to. wink
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Female Starost : 18
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

Objavlja by airedalka rebeka10 on Ned Nov 20 2011, 14:51

Ma moje mnenje je, da je sterilizacija ok, če jo opravi usposobljen vet in se psa potem malo počuva. In to da mora vsak imeti leglo je pa čisto brezveze no... jezen Jaz niti slučajno ne bi vzela psa od takega vzreditelja ki bi zahteval da imam mladičke.
    Se strinjam z Evo, čeprav mnenja o vstopu v hišo npr. sem sigurna da ne bom spremenila, ali pa o hrani. wink
    Tjaša*
    Admin
    Admin

Female Število prispevkov : 2761

Objavlja by Tjaša* on Ned Nov 20 2011, 15:11

Meni osebno sterilizacija/kastracija ni najbolj všeč. Za mešančke že ja, da se ne bodo potem razmnoževali in to. Sej pa če maš neke plane da boš dala mladičke odgovornim lastnikom, naj bodo tudi tolk odgovorni, da če psa nimajo steriliziranega naj pazijo da ne po prišlo do ups situacij. Se mi zdi da je kastracija/sterilizacija odločitev lastnika.
    Neumesna ampak, A pol bomo nezaželjene nosečnosti ljudi prepričevali s kastracijo in sterilizacijo?
    Drugače so načrti in plani eno, realnost pa drugo.

http://nightttvisions.blogspot.com/
    Colliny
    Moderator
    Moderator

Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

Objavlja by Colliny on Ned Nov 20 2011, 15:19

Tjaša, podpis happy
    Shelly, neke načrte je fajn met, nekaj pa ti po izkušnjam govorim, da prepusti času wink Po navadi gre narobe ravno, če maš vse splanirano do potankosti. Verjetno, ker preveč pričakuješ.

Shelly
    Pes
    Pes

Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

Objavlja by Shelly on Ned Nov 20 2011, 15:32

Ma meni je brezveze edinole to, da gredo psički družinam, za ljubljence in potem zahtevaš, da imajo mlade, oz. jih kao ne smejo rezat in imajo potem med gonitvijo probleme. roll Zato je bolje operirat, če gre pes za ljubljenca. wink
    Neja.
    Moderator
    Moderator

Female Število prispevkov : 2121

Objavlja by Neja. on Ned Nov 20 2011, 15:39

mislim, da je odločitev al bodo novi lastniki kastrirali/sterilizirali povsem njihova. Vzreditelj jih lahko razloži prednosti in slabosti tega, ampak oni imajo zadnjo besedo.

Drugače pa nekateri imajo tudi različne cene, glede na to ali bo družinski pes ali rastavni oz. za vzrejo. In imajo tudi ločeni pogodbi, tisti ki kupijo družinskega psa dajo manj denarja in je pogoj da ga kastrirajo/sterilizirajo, drugi pa dajo več pa ga imajo za vzrejo.
    Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Ned Nov 20 2011, 15:41

@Neja. je napisal/a:mislim, da je odločitev al bodo novi lastniki kastrirali/sterilizirali povsem njihova. Vzreditelj jih lahko razloži prednosti in slabosti tega, ampak oni imajo zadnjo besedo.

Drugače pa nekateri imajo tudi različne cene, glede na to ali bo družinski pes ali rastavni oz. za vzrejo. In imajo tudi ločeni pogodbi, tisti ki kupijo družinskega psa dajo manj denarja in je pogoj da ga kastrirajo/sterilizirajo, drugi pa dajo več pa ga imajo za vzrejo.
    No, neki takega hočem narest. Ma tudi če danes dobim psico imam še 3 leta časa, da se odločim.
    zoe
    Sinička
    Sinička

Female Starost : 30
    Število prispevkov : 670

Objavlja by zoe on Ned Nov 20 2011, 15:56

Spomnila sem se, da se lahko včlaniš tudi v Klub retrieverjev (http://www.klub-retrieverjev.si/) pa obiščeš čim več vzrejnih pregledov, lovskih preizkušenj, treningov...

Pa 14. januarja bo v Ljubljani specialna razstava za retrieverje happy
    Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Ned Nov 20 2011, 15:59

@zoe je napisal/a:Spomnila sem se, da se lahko včlaniš tudi v Klub retrieverjev (http://www.klub-retrieverjev.si/) pa obiščeš čim več vzrejnih pregledov, lovskih preizkušenj, treningov...

Pa 14. januarja bo v Ljubljani specialna razstava za retrieverje happy
    Hvala za predloge, čeprav ja, spomladi grem pogledat PNZ-je pa vzrejni, na razstavo pa itak grem. Ne spustim nobene, še posebej ne specialne za retrieverje. nasmejan
    Za klub pa mi ne pustijo, ma se bom čimprej. zmeden Sam nevem če se lahko brez psa? sramežljiv
    zoe
    Sinička
    Sinička

Female Starost : 30
    Število prispevkov : 670

Objavlja by zoe on Ned Nov 20 2011, 16:21

Mogoče res nima smisla, da se včlaniš v klub dokler nimaš psa.
    Colliny
    Moderator
    Moderator

Objavlja by Colliny on Ned Nov 20 2011, 17:08

Shelly pa kaj ti misliš, da so slabe stvari samo če ne steriliziraš/kastriraš? Dejansko med gonitvijo sploh ni nekih večjih problemov, razen mogoče ko je psica stara. Dokler bodo odgovorni lastniki, ne bo nobenih problemov.
    In ja, večinoma se strinjam z Nejo, ampak spet odvisno od situacije in pasme itd.

Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Ned Nov 20 2011, 17:37

Aja, se pravi, da mi nismo bili odgovorni lastniki, ko smo imeli pri kritičnih dnevih psico zaprto, pa nam je skozi OKNO ušla, čeprav je bila pod nadzorom? Vsi delamo napake, vsakič se lahko kaj nepričakovanega zgodi in tega nočem svojim psičkom privoščiti! Kaj če psičko naskoči kakšen bolan mešanček, ko je psico naših sosedov? Ta psica je umrla! In res nočem tvegat.
    Papilio
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Female Kraj : Dobrova pri Ljubljani
    Število prispevkov : 165

Objavlja by Papilio on Ned Nov 20 2011, 18:18

Mislim da moraš pustiti odločitev sterilizacije/kastracije lastnikom. Poveš da ti to priporočaš iz teh in teh razlogov, odločitev je pa njihova. Razen, če se pes prodaja kot pet kvaliteto to pomeni, da pes ni primeren za vzrejo zaradi določenih napak (hudo napačen ugriz, nespuščena moda). Takrat se v pogodbo ponavadi napiše sterilizacija/kastracija kot obvezno, cena pa je primerna pet kvaliteti.
    Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Ned Nov 20 2011, 18:26

Aha, hvala. happy
    Sj verjetno bo kr tako...
    Drugače pa me še nekaj zanima...koliko moraš bit star da lahko registriraš psarno oz. ali jo lahko registriraš na eno osebo, potem a prepišeš na drugo? Sem povprašala nekaj vzrediteljev, p ami je vsak povedal drugače... sramežljiv
    Papilio
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Objavlja by Papilio on Ned Nov 20 2011, 18:31

Oseba, ki registrira psarno naj bi bila polnoletna, vendar pa na obrazcu za registracijo ni nikjer napisano, da bi moral napisati datum rojstva. Lahko pa registriraš psarno na družino wink. Drugače pa mislim da kakšrni koli popravki za psarno stanejo 20-25 € nisem sigurna koliko, tak podatek sem dobila jaz. Sama registracija psarne pa trenutno stane 200 €
    Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Ned Nov 20 2011, 18:34

Aha, hvala. Ja na družino ne bom, ker bom do poroke živela sama, tako da je brezveze...
    Zdaj se odločam za še eno pasmo, malo manjšo, iz FCI9 in se učim o njej, tako da bi pri približno 30. letih dodala še to pasmo....a je potreba kaj plačat, ali povedat KZS, da bom šeno vzrejala? sramežljiv
    Papilio
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Objavlja by Papilio on Ned Nov 20 2011, 18:46

Mislila sem na to družino v kateri si sedaj s starši vesel . To katere in koliko pasem pa ti pod imenom psarne vzrejaš pa kinološke zveze ne zanima. Samo da je v času mladičev psica v lastništvu psarne, tudi če v začasnem. Tako lahko recimo za časa mladičev npr prijateljica prepiše nate psico pa tudi če je psica pri njej in imajo lahko mladiči ime tvoje psarne.
    Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Ned Nov 20 2011, 18:47

@Papilio je napisal/a:Mislila sem na to družino v kateri si sedaj s starši vesel .
    Ja jaz tudi. Sam čimprej bo možno grem stran živet. nasmejan

@Papilio je napisal/a:To katere in koliko pasem pa ti pod imenom psarne vzrejaš pa kinološke zveze ne zanima. Samo da je v času mladičev psica v lastništvu psarne, tudi če v začasnem. Tako lahko recimo za časa mladičev npr prijateljica prepiše nate psico pa tudi če je psica pri njej in imajo lahko mladiči ime tvoje psarne.
    Aha, zdej štekam, hvala. happy
    Colliny
    Moderator
    Moderator

Objavlja by Colliny on Ned Nov 20 2011, 23:01

@Shelly je napisal/a:Aja, se pravi, da mi nismo bili odgovorni lastniki, ko smo imeli pri kritičnih dnevih psico zaprto, pa nam je skozi OKNO ušla, čeprav je bila pod nadzorom? Vsi delamo napake, vsakič se lahko kaj nepričakovanega zgodi in tega nočem svojim psičkom privoščiti! Kaj če psičko naskoči kakšen bolan mešanček, ko je psico naših sosedov? Ta psica je umrla! In res nočem tvegat.
    To so finese. Izjemno majhen odstotek, da res zgodi, da psica pod nadzorom pobegne skozi (najverjetneje odprto ali ji je uspelo pobegniti celo skozi zaprto?) okno...
    Kar ti jaz želim povedati je samo to, da se bi naj o teh stvareh odločil vsak sam, jaz bi še pri pet kvaliteti pustila prosto odločitev ampak v slednjem primeru samo, če bi lastniku res zaupala in bi videla, da je odgovoren.
    To so pomembne stvari, v katerih niso samo prednosti... wink

Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Pon Nov 21 2011, 17:00

@Colliny je napisal/a:
    @Shelly je napisal/a:Aja, se pravi, da mi nismo bili odgovorni lastniki, ko smo imeli pri kritičnih dnevih psico zaprto, pa nam je skozi OKNO ušla, čeprav je bila pod nadzorom? Vsi delamo napake, vsakič se lahko kaj nepričakovanega zgodi in tega nočem svojim psičkom privoščiti! Kaj če psičko naskoči kakšen bolan mešanček, ko je psico naših sosedov? Ta psica je umrla! In res nočem tvegat.
    To so finese. Izjemno majhen odstotek, da res zgodi, da psica pod nadzorom pobegne skozi (najverjetneje odprto ali ji je uspelo pobegniti celo skozi zaprto?) okno...
    Kar ti jaz želim povedati je samo to, da se bi naj o teh stvareh odločil vsak sam, jaz bi še pri pet kvaliteti pustila prosto odločitev ampak v slednjem primeru samo, če bi lastniku res zaupala in bi videla, da je odgovoren.
    To so pomembne stvari, v katerih niso samo prednosti... wink

Tega je pa po mojem bolj malo. Vsaj kakor opažam.

Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Tor Nov 22 2011, 19:51

Hej, raje sem zahtevna kot popustljiva! žaaalosten
    Na jetra mi grejo kao vzreditelji, še posebno labijev-in njihova neodgovornost.
    Potem pa se mi soseda pohvali: Ej, sm upoštevala tvoj nasvet ju3 dobim rodovniško psičko!
    Jaz: Super! Me veseli, da sem pozitivno vplivala na vašo odločitev. Kake pasme pa je?
    Ona: Labradorka!
    Jaz: Waw, krasno!

Čez dve leti, koje ona že na faksu: Ej moja bo imela mlade!
    Jaz: OML! Psarno imate? Ali vzrejate? kateri samček? Kakšne so pa ocene od tvoje Peggie (tako se je imenovala :) ) ?? Pa oprosti, ki se tako firbčna...
    Ona: Ja kake ocene? Mi bomo meli čistokrvne brez rodovnika.

To se je pred par leti zgodilo in če ne bi bila zraven moja sošolka bi se verjetno sesedla!
    Po svojem doooolgem govoru o "čistokrvnih pseh brez rodovnika" sem izbrskala vse o psarni in moram reči, da je bila kar ugledna. Seveda smo kontaktirali te "vzreditelje", pojasnila sem jim o tej Peggie in so samo rekli: Ja, no odločitev je od nje (pač sosede). zelo jezen
    Zdej ki sem veeeeeliiiiko starejša bi me gotovo bolj poslušali, ampak zdej ta psarna kakor vem ne deluje več? Ne najde spletne strani ali tel. št.. Pravzaprav ne vem, če je bila psarna ali samo vzreditelj.... sramežljiv
    Papilio
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Objavlja by Papilio on Tor Nov 22 2011, 20:57

Kolikor sem se jaz pozanimala, pogodba niti nima neke hude veljave, če pride do sodišča žalosten na žalost. Tako, da je res na lastnikih kaj bojo s psom/psico, vzreditelj pa je zato, da lastnike poduči in pomaga. Sama pogodba je pa v resnici bolj malo veljavna oz. toliko kot beseda. Naj bi bila pogodba veljavna le, če je overjena še pri notarju. Tako je bilo meni rečeno. Točne podatke še iščem. Če pa kdo pozna koga, ki se spozna na pravo, se pa priporočam da se pozanima in sporoči happy
    Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Tor Nov 22 2011, 21:56

@Papilio je napisal/a:Kolikor sem se jaz pozanimala, pogodba niti nima neke hude veljave, če pride do sodišča žalosten na žalost. Tako, da je res na lastnikih kaj bojo s psom/psico, vzreditelj pa je zato, da lastnike poduči in pomaga. Sama pogodba je pa v resnici bolj malo veljavna oz. toliko kot beseda. Naj bi bila pogodba veljavna le, če je overjena še pri notarju. Tako je bilo meni rečeno. Točne podatke še iščem. Če pa kdo pozna koga, ki se spozna na pravo, se pa priporočam da se pozanima in sporoči happy
    Hehe, ja bom sporočila. odkar delam po šoli "reklamo" se mi zdi da bojo kar vsi psički razprodani učiteljem. smeeh
    Ne ne, hec, hec. Čeprav mi je ena učiteljica res rekla, da bi rada labradorca z rodovnikom in bo počakala na moje leglo. sramežljiv nasmejan
    Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Sre Dec 07 2011, 16:36

ŠE VEDNO ne odstopam od svoje izjave, ker je labijev vedno več in več in nočem da se to nadaljuje! zelo jezen
    Zdaj sem se odločila s svojo novo pridobitvijo trenirat agility, mamo pa sem prepričala da gremo med zimskimi počitnicami obiskat Andreo od CS in psarno Montecore. Imam že "kišto za postavljanje" kakor ji pravim-t.j. kišta na kateri "pozirajo" razstavni mladički iz psarn. sramežljiv Pletem barvne trakce in pišem knjižico "Vzgoja in nega mladega labradorca". Glede na to da grem ćez dve leti v srednjo in se bomo takrat preselili v Koper imam veliko možnosti za psičko. Pričakujem da se bo mama omehčala ob ogledu psarne Montecore. nasmejan
    Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Ned Jan 08 2012, 16:38

In še en zaporeden post:
    Kot že vsi veste so se mi priljubli flatkoti. roll Tako da bom verjetno malo zamenjala načrt s pasmo.

Sponsored content

Objavlja by Sponsored content

Danes je Čet Avg 17 2017, 18:31