Svet živali

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 5 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 5 gostov :: 2 Bots

Noben

[ View the whole list ]

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 105, dne Sob Feb 12 2011, 21:45

Latest topics

» Ameriški akita
Sob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Tor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Čet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Sob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Čet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Ned Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Ned Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Ned Feb 28 2016, 19:48 by Tisa

» Basenji
Sre Feb 17 2016, 14:18 by Jazz*

Naši prijatelji

Načrt za vzrejanje

Share
    Shelly
    Pes
    Pes

Female Starost : 19
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

Re: Načrt za vzrejanje

Objavlja by Shelly on Tor Feb 07 2012, 22:21

love, tebi sem že zadnjič. wink Odpisala mi je in odgovor je pozitiven! nasmejan
    *Lanchy*
    Tiger
    Tiger

Female Starost : 20
    Število prispevkov : 3859

Objavlja by *Lanchy* on Tor Feb 07 2012, 22:39

Tudi mene hehe vesel sramežljiv
    katja100
    Sinička
    Sinička

Female Starost : 17
    Število prispevkov : 833

Objavlja by katja100 on Tor Feb 07 2012, 22:42

Zelo dobro si napisala Bravoo
    Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Tor Feb 07 2012, 22:44

Hvala. sramežljiv nekaj sem spackala, potem pa še 100 let porabila da sem popravila slovnične napakce in potem mi jih še Neja. par najde! xD
    Neja.
    Moderator
    Moderator

Female Število prispevkov : 2121

Objavlja by Neja. on Tor Feb 07 2012, 22:54

hahahahaha. :DD
    Fuuul sem vesela zate.
    No in kaj ti je odpisala? Lahko tudi na ZS.
    Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Tor Feb 07 2012, 22:54

Seveda! Sam prosim ne razglašat naokoli. wink
    katja100
    Sinička
    Sinička

Female Starost : 17
    Število prispevkov : 833

Objavlja by katja100 on Tor Feb 07 2012, 22:59

Lohk tud men ZS sramežljiv
    Colliny
    Moderator
    Moderator

Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

Objavlja by Colliny on Sre Feb 08 2012, 00:54

Shelly, lahko še meni? nasmejan

Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Sre Feb 08 2012, 17:55

Evola.
    Ravnokar sem sestavila rodovnik svoje mogoče bodoče psičke. In je v bistvu še lepši kot sem si predstavljala. nasmejan Predniki so iz mojih dveh najljubših linij.
    Tako, da prosim držte pesti, da je Ally breja! Ultrazvok je konec februarja! nasmejan
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator

Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

Objavlja by Evangelynne on Sre Feb 08 2012, 17:58

Kdaj pa je bila paritev?

Držimo pesti! (:

°○❈⋆ http://quickbeauty.weebly.com/ ⋆❈○°
    Shelly
    Pes
    Pes

Objavlja by Shelly on Sre Feb 08 2012, 18:01

27.1.2012 komaj, v Angliji.
    Očka-Pepper-je iz ene mojih najljubših in zelo uspešnih psarn (Rondix)-legenda na terenu in v ringu. happy Mama pa je potomka iz psarne Retrieverzwinger, tudi totalen talent. nasmejan Zdravje je tudi super, le eden od prednikov ima kolke B, niti v daljni preteklosti nisem opazila inbreedinga... žvižgač
    Hana*
    Mačka
    Mačka

Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

Objavlja by Hana* on Ned Apr 08 2012, 19:00

Bom malo dopolnila ta svoj otročji opis.

V Slovenijo bo končno prišlo nekaj nove flatovske krvi, ki pa je zelo kvalitetna in redka. Zato sem bom trudila vzrejati flate delovne angleške linije, ki bodo karakterno in vizualno karseda ustrezali standardu. Zdravje je izredno pomembno, zato bom Ilvie dala slikat kolke, komolce, ramena, pregledati oči in pogačice. Plemenjak bo izbran na podlagi karakterja, zdravja ter kvalitete rodovnika. Pri tem se bom skoncentrirala tudi na napake, ki jih bo mogoče imela Ilvie in jih bo samec dopolnjeval (pri flatih je eden takih primerov nepravilna oblika glave). Paritev bo bila najverjetneje v Veliki Britaniji, zato načrtujem predhodni obisk države kjer upam, da bom spoznala nekaj samcev, ki se mi bodo zdeli primerni. Mladički bodo rasli v družinskem okolju in bodo maksimalno socializirani, da bodo lahko v veselje in ponos novim lastnikom. Izbira lastnikov bo sicer težja, saj mladiče ne bom pošiljala v domove kjer se z njimi ne bodo aktivno kinološko ukvarjali. Najbolj zaželen je dom, kjer bodo s psom trenirali prinašanje ali jih uporabili za nadaljno vzrejo.Vsak pes bo prodan s pogodbo v dom pa bo šel z ovratnico, igračko, nekaj hrane ter priročnikom za oskrbo iz naše psarne. Če bo prišlo do kakšnih nezaželjenih hib ali napak v psičkovem razvoju bo dobil lastnik pogoj, da ga oz. jo obvezno kastrira/sterilizira.
    Tjaša*
    Admin
    Admin

Female Število prispevkov : 2761

Objavlja by Tjaša* on Ned Apr 08 2012, 19:50

Hana oprosti, ampak mislim da ti živiš v sanjah in ne realnosti.

http://nightttvisions.blogspot.com/
    Hana*
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Hana* on Ned Apr 08 2012, 19:53

Ali lahko utemeljiš svoj odgovor? Ker ne veš nič o meni in mojih izkušnjah tega ne moreš trditi. Moji cilji so popolnoma realni in normali, celo veliko lažje uresničljivi kot se zdi.
    Tjaša*
    Admin
    Admin

Objavlja by Tjaša* on Ned Apr 08 2012, 20:28

Za mene bi blo realno če bi mela psico staro 2 leti z vzrejnim dovoljenjem (;
    In sam ne mi o tem kako lahko uresničljivi so ti cilji.

Hana*
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Hana* on Ned Apr 08 2012, 20:38

VPR bo brez dvoma naredila, saj se je na triale težje pripravit in če to obvlada bo VPR mala malica. Glede na prednike pa je to res izjemno leglo, kar se kaže tudi v tem, da vzrediteljica psičke ne bo prodala nobenemu razen tistim, ki jih bodo uporabili za nadaljno vzrejo oz. za bodoče tekmovalce na trialih. Streloplahost v tem leglu, ki je najbolj vprašljiva pri retrieverjih ne pride v poštev razen če bi kakšna mutacija naredila svoje (ampak ni). Itak bom definitivno z njo hodila na tekme, tudi v Avstrijo (ker imajo tam vse skupaj veliko bolje organizirano). To so moje sanje že četrto leto in zanje sem zelo garala. Itak načrtujemo drugo leto odhod v VB pogledat vzrediteljico njenega očeta, če ne bo prišlo kaj vmes.
    Tjaša*
    Admin
    Admin

Objavlja by Tjaša* on Ned Apr 08 2012, 20:47

Jooj Hana, prav nadležna si že s tem nenehnim prepričanjem kako bo tvoja psica zakon in oh in ah.

Hana*
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Hana* on Ned Apr 08 2012, 20:54

Aja, kreg iščeš. Ker pa o flatovskih linijah nimaš pojma ti priporočam da molčiš.
    Anja
    Admin
    Admin

Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 8369

Objavlja by Anja on Ned Apr 08 2012, 20:59

Okej naj se vmešam. Nebi se kregal. (:
    Bi pa rekla to, da nikoli ne moreš vedet kakšen bo pes dokler ne odraste. Npr od Vicky oče je tudi razstaven, vsi ga poznajo kot psa z ful dlake, saj prihaja iz psarne Liza's v Avstriji, kjer naj bi imeli bolj show pse (Sicer spet ne obupno show, ampak ja).
    Vicky, ki naj bi mela potem vsaj 50% show potenciala, je naredila pogojno vzrejno ker je ful ozka (v telo, prsa, glavo etc), na razstavi pa tudi ocenjena kot preveč drobna. Sej folk mi ne vrjame, ker Vicky gledajo le od daleč in jo ocenjujejo kot ful visoko, debelo in kosmato psico, ki pa to vsekakor ni. Sicer pa je meni ful všeč takšna kot je, nič nebi spreminjala, samo dam za primerjavo. (:
    Tako da, dokler pes ne odraste, ne moreš 10000% vedet da bo ful dober, kot tudi njegovi starši. (:

Mačka

Objavlja by Hana* on Ned Apr 08 2012, 21:00

Se opravičujem, ampak ne maram da se kdo spravlja name, ko pa ni v pasmi... Samo za informacijo. VPR lahko naredi tudi grozen pes, kar se mene tiče so prenizke kriterije zastavili. Za vzrejo se uporabljajo tudi psi (govorim za retrieverje), ki jim jaz ne bi plodenja nikoli dovolila. Pa nisem edina, ki to trdi. Prijateljica je šla pred kratkim delat VPR-njena psica je naredila, ampak rezultati drugih groznih psov so celo OK. Res moraš imet slabega psa, če ne narediš. (;
    Tjaša*
    Admin
    Admin

Objavlja by Tjaša* on Ned Apr 08 2012, 21:02

Najraje se pa kregam! Daj no, samo mnenje sem povedala (;
    Nisem nič glede flatovskih linij rekla glej, samo dejstvo je da kot je Anja napisala, da nikoli ne moreš vedet kakšen bo pes dokler ne odraste.
    Sploh v tvojem primeru ko psička ni stara še niti en mesec.

Neja.
    Moderator
    Moderator

Female Število prispevkov : 2121

Objavlja by Neja. on Ned Apr 08 2012, 21:03

Okej, mogoče si res rada organiziran človek in ja, zelo upam da se ti sanje uresničijo, ampak stara si 14 let. Kaj pa če se ti ne izide tako kot načrtuješ? A boš žrtvovala študij? Kaj pa če boš imela probleme z denarjem? Z časom?
    V tem času se lahko še marsikaj spremeni. In starši niso vedno pogoj za krasnega mladička.
    (prosim, ne razumet to kot napad nate.)
    Hana*
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Hana* on Ned Apr 08 2012, 21:29

Ne, upokojila jo bom ko bom študirala. Prvo leglo bo, ko bom stara 17/18 kar se mi zdi super starost, za drugo bom pa videla kako bo (mislim, glede časa). Starši itak ne gremo niti z mano na parjenje, gre pa druga odrasla oseba. Če ne bo šlo drugače prej oče kot mama, ker ga kinologija zanima in je pripravljen mladiča vzet tudi v solastništvo (živimo ločeno). On živi v zgornjem stanovanju, spodaj je pa babica (v hiši), ki pa si tudi želi psa in se mi zdi fajn da bo en potomec šel k njim. Glede tega razvoja...bom opisala pa dodala predstavitev linije v temo Jesenski listki. Je pa res, da se zelo redko zgodi, da psiček ne odratse po napovedih. Zgodi pa se, če se preveč giba, saj se ne razvije prsni koš v pravilno smer, postane preplitek. Fiziološko gledano noter ni dovolj prostora za notranje organe, in pa po standardu je zaželen globok. In spet poudarjam, glede na rodovnik je malo možno da se bo slabše razvila. Sploh pa vzrediteljica ve, da jo bom uporabila za nadaljnovzrejo in pomojem se ne igra biti pošteno. Pa še šest samičk je, izbire več kot sem si jo kdaj predstavljala da bo. Problemi se znajo pojavit, ampak za vsakega obstaja rešitev. Naredila bom vse, da jo bom našla, če se bo le dalo. Sicer pa pustimo času čas....
    zoe
    Sinička
    Sinička

Female Starost : 30
    Število prispevkov : 670

Objavlja by zoe on Ned Apr 08 2012, 22:40

Želim ti vso srečo, in da bi šlo vse po planih. Je pa žal tako, da se dostikrat zgodi, da se želje oziroma načrti ne uresničijo in se izkaže, da pes ni primeren za vzrejo.
    *Lanchy*
    Tiger
    Tiger

Female Starost : 20
    Število prispevkov : 3859

Objavlja by *Lanchy* on Ned Apr 08 2012, 23:04

Se strinjam z Zoe, Anjo, Nejo in Tjašo. Tudi jaz sem načrtovala in imela plane kako bom parila naprej z Irijem in kako super pes bo (OK, ne rečem da ni, ima pa nekaj napak) in kljub ful fajni socializaciji ni šlo vse po planih. Lej, sej te čist razumem kako ti je in da boš naredila najboljše za psičko ter upam, da ti bo uspelo. Vendar pa se moraš malce postaviti na realna tla; najprej sploh moraš psa dobiti, ga fajn socializirati, delati na karakterju itd. Potem ko bo psička odrasla gledaš še na zdravje in če ima karakter kakršen je za to pasmo značilen. Šele nato lahko začneš razmišljaš o primernem samcu in nadaljni paritvi. Kako pa že veš, da bo samec iz VB? Sej, mogoče se pa kakšen prav tako dober ali še celo boljši bližje najde. In malo dvomim, da bi šla 2x tja, če sem te prav razumela; ker VB pa le ni tako blizu. Kaj pa šola? Jo boš kar zapustila ko bodo mladički, oziroma ko boš šla parit (ali tudi že to načrtuješ med kakimi počitnicami). Ali boš pač parila ne glede na vse, važno da bodo mladički in bo samec iz VB?! Ni nujno, da bo tudi psička tako enkratna kakor njuna starša, zmeraj so izjeme in se lahko kaj zaplete, ti pa želim le najboljše. Res ti nočem težiti al pa karkoli, enostavno vem, kako je ko se ti obrne vse na glavo in zgubiš tla pod nogami.
    (pa brez zamere)

Sponsored content

Objavlja by Sponsored content

Danes je Čet Jun 29 2017, 12:08