Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 13 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 13 gostov :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Zapri/odpri predal EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Zapri/odpri predal EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Zapri/odpri predal EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Zapri/odpri predal EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Zapri/odpri predal EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Zapri/odpri predal EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Zapri/odpri predal EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Zapri/odpri predal EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Zapri/odpri predal EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+2
Ingrid*
Shelly
6 posters

    Zapri/odpri predal

    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Zapri/odpri predal Empty Zapri/odpri predal

    Objavlja by Shelly Pet Dec 23 2011, 22:21

    Torej....kako psa naučiti da odpre/zapre predal? žvižgač
    Ingrid*
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2188

    Zapri/odpri predal Empty Re: Zapri/odpri predal

    Objavlja by Ingrid* Pet Dec 23 2011, 22:58

    waaa to pa Dixie obvlada. Jz sm mu prvo cufo prvezala na to ''ročko'' za odpret. In, da je to povleku. Zdej si sam odpre z taco jezik
    Za zapret sm ga pa prvo naučila naj z gobčkom potisne nek predmet. In potem sm to sam na predal prenesla.
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Zapri/odpri predal Empty Re: Zapri/odpri predal

    Objavlja by Eva. Pet Dec 23 2011, 22:59

    Nala sicer tega ne zna, ampak sem nekje gledala da lahko tako, da cufo/štrikec zavežeš na ročaj in potem da mora potegnit, kako pa naprej pa ne vem. :'D

    Če bom našla povem. vesel
    Kelly 097
    Kelly 097
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 306

    Zapri/odpri predal Empty Re: Zapri/odpri predal

    Objavlja by Kelly 097 Sob Maj 11 2013, 23:49

    Jaz mem eno vprašanje glede tega kako psa pripravit ta potegne za štrik? Mislim midve sva se nekaj časa igrale s štrikom, zatem se pa privezala štrik za ročaj in mal migala pred gobčkom Boninim pa ni kaj prida šlo.. Ali ima kdo kakšno idejo?


    LP happy
    Ingrid*
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2188

    Zapri/odpri predal Empty Re: Zapri/odpri predal

    Objavlja by Ingrid* Ned Maj 12 2013, 12:57

    Lahko jo pred tem naučiš naj na ukaz drži :) Pa da jo ful spodbujaš,..
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Zapri/odpri predal Empty Re: Zapri/odpri predal

    Objavlja by airedalka rebeka10 Ned Maj 12 2013, 13:37

    Najprej klikni ko ga pogleda, potem ko stopi proti njemu, ko se ga dotakne, potem le še če se ga dotakne z gobcem, če zgrabi malo, čee lepo zgrabi, potem malo spodbujaš da potegne in samo še veliko vadiš. jezik Sicer točno tega nisem še poskusila, ampak ta sistem pri meni običajno deluje... Sicer Dinota nimamo v hiši, tako da predalov ne bo odpiral, ga bom pa tako naučila da odpira vrata pesjaka. nasmejan
    Kelly 097
    Kelly 097
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 306

    Zapri/odpri predal Empty Re: Zapri/odpri predal

    Objavlja by Kelly 097 Ned Maj 12 2013, 14:24

    Ja hvala... Tudi drži sem jo učila pa ni kaj prida uspelo... nevem No saj bova vadile, pa bo vesel
    jana.
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 295

    Zapri/odpri predal Empty Re: Zapri/odpri predal

    Objavlja by jana. Tor Maj 14 2013, 18:39

    "drži" naučit se meni nikakor ni obneslo na klikanje in nagrajevanje z nečim drugim (hrana ali druga igrača), ker mi je takoj izpljunila vse kar se ji je dalo v gobec ali pa je sama prijela v kliker seansi.. zato sem to učila z igračo -> drži, klik in potem igra takoj s tem istim predmetom brez spuščanja, da je stvar dobro držala, čez nekaj časa sem jo dala na sedi ali v kak drug položaj -> drži, malo počakala in spet igra s tistim v gobcu brez spuščanja, da sem ohranila dober oprijem predmeta. Sčasoma je povelje dost poznala, da sem ji lahko dala karkoli v gobec, ne samo tisto s čemer se je dalo malo pocufat :) povelje spusti obvlada v nulo zato ga v učenje trikca drži nisem vpletala.

    Mi je koristilo tudi pri šolskem aportiranju, npr. pri obedience-u kjer mi prinese kovinski aport, s katerim se pač ne gre glih cufat.. :) a ga vseeno lepo drži. In v tej fazi klikam za konec vaje, vmes pa jaz večkrat sežem z roko proti aportu (kot bi ga hotela vzeti, ampak ne sme spustit), ker sicer hitro pride do tega da pes začnje pljuvat ven že ko malo premakneš roke.. če ni pretirano nagnjen h držanju -nezanimivih- stvari nasmejan

    okej offtopic o držanju.. ko je že ravno bilo govora nasmejan


    za odpiranje in zapiranje predala paaaa - pazite, da pes ne pomeša enega in drugega, men si je Tery enkrat nos notri zaprl (odprl predal, potem pokukal not in v tistem še s taco hotel zapret iiiin ja..) in od takrat mu ni upal več kaj prida blizu nasmejan z Brie se sploh nisem trudila tega učit.. xD samo vratca pralnega stroja, ki ima gumo ob robu in ga je že nasploh težje obenem odpret in zapret nasmejan
    najlažje pa tako, ja.. cufo, ki jo pes potegne za odpret; zapiranje pa tarčenje z nosom/taco.
    Kelly 097
    Kelly 097
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 306

    Zapri/odpri predal Empty Re: Zapri/odpri predal

    Objavlja by Kelly 097 Tor Maj 14 2013, 21:35

    jana. je napisal/a:"drži" naučit se meni nikakor ni obneslo na klikanje in nagrajevanje z nečim drugim (hrana ali druga igrača), ker mi je takoj izpljunila vse kar se ji je dalo v gobec ali pa je sama prijela v kliker seansi.. zato sem to učila z igračo -> drži, klik in potem igra takoj s tem istim predmetom brez spuščanja, da je stvar dobro držala, čez nekaj časa sem jo dala na sedi ali v kak drug položaj -> drži, malo počakala in spet igra s tistim v gobcu brez spuščanja, da sem ohranila dober oprijem predmeta. Sčasoma je povelje dost poznala, da sem ji lahko dala karkoli v gobec, ne samo tisto s čemer se je dalo malo pocufat :) povelje spusti obvlada v nulo zato ga v učenje trikca drži nisem vpletala.

    Mi je koristilo tudi pri šolskem aportiranju, npr. pri obedience-u kjer mi prinese kovinski aport, s katerim se pač ne gre glih cufat.. :) a ga vseeno lepo drži. In v tej fazi klikam za konec vaje, vmes pa jaz večkrat sežem z roko proti aportu (kot bi ga hotela vzeti, ampak ne sme spustit), ker sicer hitro pride do tega da pes začnje pljuvat ven že ko malo premakneš roke.. če ni pretirano nagnjen h držanju -nezanimivih- stvari nasmejan

    okej offtopic o držanju.. ko je že ravno bilo govora nasmejan


    za odpiranje in zapiranje predala paaaa - pazite, da pes ne pomeša enega in drugega, men si je Tery enkrat nos notri zaprl (odprl predal, potem pokukal not in v tistem še s taco hotel zapret iiiin ja..) in od takrat mu ni upal več kaj prida blizu nasmejan z Brie se sploh nisem trudila tega učit.. xD samo vratca pralnega stroja, ki ima gumo ob robu in ga je že nasploh težje obenem odpret in zapret nasmejan
    najlažje pa tako, ja.. cufo, ki jo pes potegne za odpret; zapiranje pa tarčenje z nosom/taco.


    tole pa karsno deluje... se že premikamo naprej jeeej HVALA! kiss

    Sponsored content


    Zapri/odpri predal Empty Re: Zapri/odpri predal

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pet Mar 29 2024, 10:07