Svet živali

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 3 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 3 gostov :: 1 Bot

Noben

[ View the whole list ]

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Sre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Sob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Tor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Čet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Sob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Čet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Ned Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Ned Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Ned Feb 28 2016, 19:48 by Tisa

Naši prijatelji

Lupčka

Share
    Lin
    Mačka
    Mačka

Female Starost : 19
    Kraj : Kranj
    Število prispevkov : 1092

Lupčka

Objavlja by Lin on Tor Dec 27 2011, 22:40

Hej! ;D

A kdo ve, kako psa naučit, da ti da lupčka? Ker nimam čiist nobene ideje ><
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Female Starost : 18
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

Re: Lupčka

Objavlja by airedalka rebeka10 on Tor Dec 27 2011, 22:42

Jaz sem ga crkljala in ga spodbujala pa ga je sam dal. Potem pa sem ga nagradila in je kmalu razumel (zdaj pa je to eden naj. trikov). Lahko si tudi namažež kak sirček in klikneš ko bo pes polizal. happy jezik nasmejan
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger

Female Starost : 17
    Število prispevkov : 3779

Objavlja by Anja&Dona on Tor Dec 27 2011, 22:43

Ja, jaz vem nasmejan
    Na lice si namažeš nekaj sladkega (recimo maslo xd)
    Pa mu pokažeš pa rečeš "lupčka" in ko poliže klik pa nagrada happy
    Pa to več krat ponoviš. Pa ful psa z vzdušjem hvali pa to vesel. Upam da sem ti bila v pomoč jezik
    Lin
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Lin on Tor Dec 27 2011, 23:23

Hvala vama
    Eva.
    Tiger
    Tiger

Female Starost : 20
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

Objavlja by Eva. on Tor Dec 27 2011, 23:27

Priporočam, da na začetk še ne rečeš lupčka (mislm ukaza). wink

Pri vsakem trikcu jst priporočam, da najprej psa naučiš tko, da bo za zihr vedu kaj počne (mu pač z kretnjo pokažeš), šele ko čist zna, pa dodaš ukaz. wink
    Ker pač je brezveze če takoj na začetku že rečeš ukaz, ker potem če pes ne naredi sploh ne bo dojel, da si ti to mislil za trikec (ker mu to rečeš, če naredi ali ne - pač sej sčasoma poveže, ampak men se zdi lažji če tko. wink)
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Tor Dec 27 2011, 23:29

Eva&Nala je napisal/a:Priporočam, da na začetk še ne rečeš lupčka (mislm ukaza). wink

Pri vsakem trikcu jst priporočam, da najprej psa naučiš tko, da bo za zihr vedu kaj počne (mu pač z kretnjo pokažeš), šele ko čist zna, pa dodaš ukaz. wink
    Ker pač je brezveze če takoj na začetku že rečeš ukaz, ker potem če pes ne naredi sploh ne bo dojel, da si ti to mislil za trikec (ker mu to rečeš, če naredi ali ne - pač sej sčasoma poveže, ampak men se zdi lažji če tko. wink)
    Se strinjam, jaz vedno tako delam da rečem povelje šele ko pes ve kaj naj dela. vesel
    Lin
    Mačka
    Mačka

Objavlja by Lin on Tor Dec 27 2011, 23:34

Eva&Nala je napisal/a:Priporočam, da na začetk še ne rečeš lupčka (mislm ukaza).

Pri vsakem trikcu jst priporočam, da najprej psa naučiš tko, da bo za zihr vedu kaj počne (mu pač z kretnjo pokažeš), šele ko čist zna, pa dodaš ukaz.
    Ker pač je brezveze če takoj na začetku že rečeš ukaz, ker potem če pes ne naredi sploh ne bo dojel, da si ti to mislil za trikec (ker mu to rečeš, če naredi ali ne - pač sej sčasoma poveže, ampak men se zdi lažji če tko. )
    Ja, tko sem ga začela učit, hvala za info (:

teya
    Pes
    Pes

Female Starost : 20
    Število prispevkov : 3000

Objavlja by teya on Sre Dec 28 2011, 16:14

Moja sama ful lupčke tala. In jo tega odvajam, ker ko te ona poliže si cel moker ljubezen . Razen če je fuul pridna ji včasih pustim kakega lupčeka na ličeka. In ji takrat z prstom pokažem na lice in je cela srečna da me lahko poliže. jezik

Kako to učiti pa ne vem.
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Sre Dec 28 2011, 16:50

Jaz Dinotu od začetka nisem dovolila ampak si je še vedno želel, potem ko sem ga začela učit pa sem ga le spodujala da je dal. Zdaj pa mu je ponavadi to kar nagrada! happy
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger

Objavlja by Anja&Dona on Sre Dec 28 2011, 17:05

Ja, no jaz sem malo prehitevala. jezik Najprej samo z klikerjem (če ga imaš) pol pa sledi povelje, logično nasmejan
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger

Female Starost : 22
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

Objavlja by The_Wanted on Pon Sep 30 2013, 19:27

Jazza to ni bilo težko naučit, ker ful rad lupčka in sem samo naklikala, haha. :Đ 
    Bi me pa zanimalo, kako ga do tega spravit, da bi dal kakemu drugemu psu lupčka?
    Kim<3
    Pes
    Pes

Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

Objavlja by Kim<3 on Pon Sep 30 2013, 19:44

Ehh, ona deli ljubčke sama od sebe že od malega, tako da je tudi ''nezavedno'' dojela da 'dej ljubčka' pomeni ljubčkanje jezik Na psih prej nisem poskušala, sem ji pa zadnjič rekla na KD-ju, ko je šla pozdravit enega psa s katerim se ful ujame, 'dej ljubčka' in mu je enega pritisnila :') in je tkooo luškan izpadlo :Đ
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator

Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

Objavlja by Evangelynne on Pon Sep 30 2013, 20:02

Jazza to ni bilo težko naučit, ker ful rad lupčka in sem samo naklikala, haha. :Đ
    Same here. nasmejan
    Čeprav ta trik uporabljam redko, ker je včasih malo nadležno, ko hoče kr vse povprek polubčkat. jezik

°○❈⋆ http://quickbeauty.weebly.com/ ⋆❈○°
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Pon Sep 30 2013, 21:20

Kjara: jaz sem Dinota tako ucila - sedel je zraven prijateljice, najprejsem klikala poglede proti njej in vsako zanimanje, potem pa sem naklikala da se dotakne njenega gobcka, v par minutah je obvladal in prav lepo zgleda. Da polize pa nisem ucila, ampak mislim da bi slo da najprej tisto, potem pa namazes ta drugemu psu nekaj na gobec in postopoma manj. Bi bilo za probat, ampak noben od njegovih prijateljev ne obvlada povelja ne smes. :/
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger

Objavlja by Anja&Dona on Pon Sep 30 2013, 21:44

Kaj pa recimo da da drugemu psu lubčka - če bi klikala, ko bi se recimo dona drugemu psu približala, bi drugega psa to zmedlo ? zakaj? 
    Border_Collie *-*
    Pes
    Pes

Female Število prispevkov : 2871

Objavlja by Border_Collie *-* on Pon Sep 30 2013, 21:47

Ash je profi v tem smeeh On samo lupčke deli, ljudem in psom hahahhah kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss
    Kim<3
    Pes
    Pes

Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

Objavlja by Kim<3 on Pon Sep 30 2013, 22:03

Čeprav meni se za način, da bi drugega psa namazal z nečin dobrim, in da bi to tvoj pes lizal in 'ljubčkal' ne zdi kul metoda...Pomoje ni noiben pes tok potrpežljiv da bi pustil d amu drug pes hrano liže s face, pa nasploh bi lahko brez težav prišlo do kakšnega prepira...Če maš dolgodlakega psa ti pa itak na kraj pameti ne pride da bi ga šel mazat npr. s topljenim sirom :')
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger

Female Starost : 22
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

Objavlja by The_Wanted on Pon Sep 30 2013, 22:10

Anja&Dona je napisal/a:Kaj pa recimo da da drugemu psu lubčka - če bi klikala, ko bi se recimo dona drugemu psu približala, bi drugega psa to zmedlo ? zakaj? 
    Okay, tega sploh ne razumem, haha. :'D Zdaj še pa po štajersko poskusi. nasmejan

Drugače pa sem se še malo okrog pozanimala in imajo nekateri tako pse naučene, da jim sploh ne dajo lupčka (drugim psom), ampak se jih samo z gobcem dotaknejo (in držijo). Izhaja pa iz trikca "nos" - ko se pes z gobcem/s smrčkom dotakne tvoje dlani. Mislim, da bom kar tako poskusila. nasmejan
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger

Objavlja by Anja&Dona on Pon Sep 30 2013, 23:35

Kjarü: kr primer haha. Jaz učim Dono da da lubčka Jazzu, pa ji pokažem na lička od Jazza, pa se Dona dotakne oz. približa pa jaz kliknem - bi to Jazza zmedlo ? :'D
    Za Dono bi blo ok ja haha:D
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Female Število prispevkov : 295

Objavlja by jana. on Tor Okt 01 2013, 13:51

jaz delam z mojima dvema, pa ko je eden na prostoru - in klikam z drugim, je tisti prvi na prostoru itak pod ukazom in ve, da ne klikam z njim - zato nimam problemov da bi bil ta ležeči prvi pes zmeden, čeprav mu klikam pred faco. Vsake toliko random dobi priboljšek za mirnost in potrpežljivost vendar ne ob kliku. Da ni fora v psu, vem, ker lahko oba poljubno zamenjam :)

za učenje svojega psa, da bo drugemu dal lupčka, pa predvsem rabiš prijatelja, ki ima za začetek dovolj mirnega psa, da bo tistemu, ki se uči, držal glavo pri miru nasmejan
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Objavlja by airedalka rebeka10 on Tor Okt 01 2013, 15:55

Za dotikanje smrčka drugega psa (in če hočeš držanja) sem jaz na shapping, kot sem napisala, naučila po par minutah. Pa ta drugi pes ni nič dosti pri miru glave držal. jezik 
    Prav da poliže pa sem se samo tisto spomnila, nisem še probala... Kaj pa, da psa preprosto naučiš da poliže vse kar mu pokažeš (moj zna roko, drugo pa potem enostavno naučiš verjetno) in potem z nekaj truda zna tudi drugega psa? :) In seveda vedno po ''poljubčku'' jezik oba psa dobita nagrado.

Sponsored content

Objavlja by Sponsored content

Danes je Pet Okt 20 2017, 18:53