Svet živali

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 11 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 11 gostov :: 1 Bot

Noben

[ View the whole list ]

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Sre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Sob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Tor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Čet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Sob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Čet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Ned Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Ned Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Ned Feb 28 2016, 19:48 by Tisa

Naši prijatelji

Hoja nazaj

Share
    euč.17
    Mačka
    Mačka

Female Starost : 24
    Število prispevkov : 1293

Hoja nazaj

Objavlja by euč.17 on Sre Feb 01 2012, 18:52

Imam problem nasmejan
    Nerota skušam naučit hojo nazaj (čist tako, da potem lahko razvijem trik še v hojo nazaj okoli predmeta, mene..) Za zaposlitev možgančkov. nasmejan

Ima mogoče kdo kak predlog kako to naučiti? Namreč vedno, ko poskušam nekako, da bi vsaj en majhen korak ali pa samo tačko premaknil nazaj, se mi usede. nasmejan Na vse možne načine sem poskušala, ob steni, pa z briketi / žogco, da bi vsaj kakšen korak nazaj naredil.. No resnica je, da nimam pojma, kakšen bi bil najučinkovitejši način.

Help please? happy

(te teme nisem našla, je mislim da samo hoja nazaj okoli osebe, kjer pa pes že mora znati ta trikec. Upam, da nisem spregledala pa je tudi ta že kje odprta sramežljiv )

Hvala že vnaprej za nasvete nasmejan
    Lin
    Mačka
    Mačka

Female Starost : 19
    Kraj : Kranj
    Število prispevkov : 1092

Re: Hoja nazaj

Objavlja by Lin on Sre Feb 01 2012, 19:06

Tukaj je tema, kako psa naučiti hojo nazaj okoli tebe; http://svet-zivali.forumsl.net/t773-nazaj-okoli-mene

Drugače pa nevem, kako bi ga lahko naučila hojo nazaj :'P
    Colliny
    Moderator
    Moderator

Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

Objavlja by Colliny on Sre Feb 01 2012, 19:31

Jaz sem svojo naučila tako, da sem proti njej hodla in ko je samo za majčkeno stopla nazaj: klik + nagrada.

Ani
    Pes
    Pes

Število prispevkov : 2044

Objavlja by Ani on Sre Feb 01 2012, 19:45

Ti bom kar sem napisala, tudi če taka tema že obstaja. (:
    Jaz sem mojo tako naučila, da sem ji dala pest (pač not sem mela kašen priboljšek) na lice, pod oko oz. pač ob stran gobčka in roko potiskala nazaj, ker je ona žla za priboljškom je vzporedno z mojo roko hodila nazaj. (: Potem sem nadgrajevala in dodala še besedo + jo naučila, da nerabim hodit proti njej, amapk da gre na ukaz nazaj oziroma 'back'.

Druga možnost pa je, da ko pride Nero skozi vrata v sobo, kjer si ti greš do njega in hodiš proti njemu in on bo mogoče hodu zanazaj. Ali pa je bolj pameten kot moja in se bo obrnil in šel stran. :') Pač hodiš proti njemu, hitro da nebo imel časa se obrnit po prav in pol mu daš ukaz + priboljšek. (:

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala^^
    euč.17
    Mačka
    Mačka

Female Starost : 24
    Število prispevkov : 1293

Objavlja by euč.17 on Sre Feb 01 2012, 19:59

Hvala :)
    Samo problem je ta, da se namesto pomakne nazaj le usede. nasmejan Bom pa jutri poskusila še te predloge, ki si mi jih predlagala, hvala. :)
    Ani
    Pes
    Pes

Število prispevkov : 2044

Objavlja by Ani on Sre Feb 01 2012, 20:01

Emm, probaj ga nedat visoko, amapk rajši nižje in hitro pomakni roko (alneki) nazaj. (:
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Female Starost : 18
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

Objavlja by airedalka rebeka10 on Sre Feb 01 2012, 20:03

Jaz bi potrebovala en nasvet... Dino super zna nazaj, le če naredim kak korak proti njemu. Kako pa naj ga naučim da hodi čisto sam, brez da grem proti njemu? jezik
    Colliny
    Moderator
    Moderator

Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

Objavlja by Colliny on Sre Feb 01 2012, 23:20

Vedno manj korakov (in manjše) in JP, ko sam stopi nazaj wink

Diana.
    Mačka
    Mačka

Female Kraj : Nova Gorica
    Število prispevkov : 1232

Objavlja by Diana. on Sre Feb 01 2012, 23:39

@airedalka rebeka10 je napisal/a:Jaz bi potrebovala en nasvet... Dino super zna nazaj, le če naredim kak korak proti njemu. Kako pa naj ga naučim da hodi čisto sam, brez da grem proti njemu? jezik
    Jaz sem Kalo naučila tako, da sem najprej hodila proti njej in potem se ustavila, vendar z roko še vedno nakazoval nazaj in govorila 'nazaj', če je naredila le majhen korak nazaj, klik & nagrada. (:
    Imam en 'problemček'. Rada bi jo naučila da bi hodila nazaj toliko časa, kot ji govorim. Ker ona gre ene 4-5m, potem se pa ustavi in gleda. nasmejan Zdaj že akr nekaj časa, klikam, da kadar se ustavi in če naredi res mini korak nazaj, kliknem, ampak mi ne izgleda preveč uspešno. Ma kdo kak nasvet?
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Female Starost : 18
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

Objavlja by airedalka rebeka10 on Pon Jan 14 2013, 14:13

Imam en 'problemček'. Rada bi jo naučila da bi hodila nazaj toliko časa, kot ji govorim. Ker ona gre ene 4-5m, potem se pa ustavi in gleda. happy Zdaj že akr nekaj časa, klikam, da kadar se ustavi in če naredi res mini korak nazaj, kliknem, ampak mi ne izgleda preveč uspešno. Ma kdo kak nasvet?
    Jaz imam enake probleme, le da naredi le kaka dva metra. Jaz sem hojo nazaj naučila tako, da sem najprej naučila, da gre z zadnjimi tacami na nek nizek predmet (2on2of), potem pa sem ta predmet oddaljevala. Če je približno 2 metra proč predmet potem naredi lepo, če pa še malo oddaljim pa se ustavi tam, kjer je bil predmet prej in včasih še pokaže kakšen drugi trikec, ali pa dviguje zadnje tace. Naj pač samo vztrajam s premikanjem tarče po malo bolj nazaj, ali ima kdo še kakšen predlog? happy

Sem ga pa začela učiti tudi da hodi naravnost nazaj pred mano, potem se preobrne (še vedno hodi nazaj), gre nazaj meni skozi korak in potem bova nadaljevala da nazaj hodi za mojim hrbtom, se spet obrne, gre med korak itd. Waaaau Se mi zdi, da že razume tisti obrat in da mora med moje noge nazaj, ampak kaj ko zaradi zgoraj napisanega problema delava ravno na razdaljo 1 metra. žalosten

Drugače pa mu je hoja nazaj in vse kar je povezano z zadnjimi tacami priljubljeno, tako da veliko vadiva kroženje okrog mene nazaj, osmice nazaj, slalom nazaj, stojo (z oporo drevesa, ne gre še na steno ali brez opore), dotikanje tarč z zadnjimi tacami, ko hodi nazaj dam še nizke ovire in gre čez ipd. nasmejan Potem pa tudi ko ni treba kaže vse te trikce. roll

Sponsored content

Objavlja by Sponsored content

Danes je Ned Avg 20 2017, 18:14