Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 9 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 9 gostov

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+48
reival
Lin
Viivi
love
Ani
Neja.
Evangelynne
Ingrid*
karamelca
brobnik
Shelly
Tiva
KATYY
Alex
nika
Nuša.
anna <3
Lillie
Miška
Tjaša*
emma
Evi
zoe
Tisa
Maja
BlackStar
Eva.
katie
Tjaša.
Urška
teya
ines97
*Lanchy*
Anja
Kiara
Maša
Katka in Dancer
Nika7
airedalka rebeka10
Nala4ever
ema.
rox.
Woody
dog_lover*
Katk.
larčyka
emcHiii.
EucH
52 posters

    Dolgodlaki škotski ovčar

    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Shelly Tor Mar 13 2012, 22:12

    Eva&Nala a lahko malo podrobneje opišeš Sibijev karakter? sramežljiv Sej se tako kliče? Sibi? Simi? sramežljiv
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Eva. Tor Mar 13 2012, 23:17

    Simbi. wink

    Spoznala sem ga ful na hitro in trenutno je star šele 3 mesece, ampak tko takoj ko smo prišli je nas pršu pogledat in drugač ni težiu, ampak če je pa vidu, da se nekdo za njega zanima (da se je sklonu k njemu) je pa tako začeu lubčke talat pa se nastaulat za božat pa tko. nasmejan
    Pa zmerej je ene igrače okol prenašou in fuuul je potrpežliu s tamalimi (okej res, da je še mladiček, pa useen), ker ga moj najmlajši bratranc zmerej nekej "preganja" okol. nasmejan

    Kaj natančno te drugač zanima? sramežljiv
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Shelly Sre Mar 14 2012, 15:01

    Midnight Lady mi je zelo všč, da ne govorim o očku. Jerneja je rekla, da se trudijo zbirat prave kombinacije zaradi prisotnosti nervoze in plašnost v pasmi, kar se mi zdi super. Simbi kej kaže nervoze in tega? Vseeno raje prej preverim. Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 75980
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Eva. Sre Mar 14 2012, 17:41

    Ah ne zaenkrat še nič res. (:
    Men ma ful fajn karakter. vesel
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by rox. Sre Mar 14 2012, 20:29

    Hm, samo da ne bojo pozabili gledat še zdravje. Kaj ti bo pes s super karakterjem, če je z zdravjem, da ne rečem kje. :)
    foxy, je bila tok nenormalno plašna, da jaz nisem vedela a naj se smejim al naj se jokam, ni upala hodit na sprehode, dobesedno se je bala vsega, tudi dežja... Pri 6mesecih je en butast otrok prišel do nje in v 5sekundah, ji je naredil tako agresijo do otrok starih cca. 4leta, da bi jih še zdaj napadla na mrtvo...
    Škoti so vse kakor pa zelo lahka pasma. :)
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Ani Sre Mar 14 2012, 21:39

    Lahko še jaz povem par besed..
    Škoti se mi zdijo zlo zadržani in previdni kužki, so pa zelo ljubeči. Mi smo srečevali na sprehodih eno škotko. (: Je bla kar plašna do ljudi, do psov pa niti ne. Bili so v mali šoli z njo, ampak mi je neki gospodarica govorila, da je do 6 meseca niso vozili na sprehode, ker kao raste in je slabo za hrbtenico, alneki. kaj? In pol sem ji jaz rekla; da če ji je boljše imet nesocializiranega psa, kot pa da ima 1% možnosti, da bo pes imel poškodovano hrbtenico, alneki, nevem res kaj točno je razlagala. Z Summer se je res ful dobro razumela, do ljudi pa ni hotela prid. Sploh se ni pustila pobožat. Do mene je prišla sedmič, ko smo se srečali na sprehodu, pa še klečala sem. No, pol je prišla do mene in, ko je poštekala da je vse ok mi je začela lubčke talat. ((: Drugače pa sem nekje čula da BAJE škoti 'radi' grizejo, mislim včasih ugriznejo brez razloga, sej vrjetno je razlog, ampak pač... Tko sem čula pravit..
    Kako to, da si se odločila za škota? ((:
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Shelly Sre Mar 14 2012, 21:51

    Hahaha, nisem se odloča se moj stric. :)
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by rox. Sre Mar 14 2012, 21:53

    To "grizenje" je verjetno ščipanje, ki pa imajo v navadi skoraj vsi ovčarji, ki imajo saj še malo pašnega nagona. :)
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Eva. Sre Mar 14 2012, 21:58

    Pri njem je tud zdrauje kul. (:
    Mislm je bil če kot mladiček testiran. (:
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Ani Sre Mar 14 2012, 21:58

    Shelly je napisal/a:Hahaha, nisem se odloča se moj stric. :)
    Aha, a to bo pol njegov pes? (ker nism brala vseh postov za nazaj ;$)
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Shelly Sre Mar 14 2012, 22:01

    Jap. Ampak zaenkrat smo najbolj nagnjeni h kakšnemu zavetiščarju. :)
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Eva. Sre Mar 14 2012, 23:16

    A zdej že zavetiščar??

    Ot..
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by love Čet Mar 15 2012, 09:54

    Ja pa kaj potem Eva? jezen žvižgač
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Eva. Čet Mar 15 2012, 17:29

    Ma sej nč nisem rekla da je narobe no...

    Samo uprašala sem..
    katie
    katie
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Knežak
    Število prispevkov : 42

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by katie Pet Mar 16 2012, 14:06

    Pravilna paritvena kombinacija, taprava socializacija pri vzreditelju in taprava socializacija pri novih lastnikih... wink

    Shelly, ne živiš ti nekje blizu mene?
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Shelly Pet Mar 16 2012, 15:04

    Seveda. happy V Il.B. pa na Kettkota hodim. Sicer pa me verjetno ne poznaš na videz (OK morda ja, ampak v lani sem se pobarvala, ostrigla na kratko, shujšala in dobila viola očala LoL), ampak jaz sem te prejšnja leta veliko videvala.

    Eva: Če ni željenega potem raje rešimo življenje. wink Psička je izbrana, link najdeš v temi Primeren pes... .
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Eva. Pet Mar 16 2012, 15:07

    Ja sej tko je najbolš. wink
    katie
    katie
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Knežak
    Število prispevkov : 42

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by katie Pet Mar 16 2012, 15:30

    Shelly je napisal/a:Seveda. happy V Il.B. pa na Kettkota hodim. Sicer pa me verjetno ne poznaš na videz (OK morda ja, ampak v lani sem se pobarvala, ostrigla na kratko, shujšala in dobila viola očala LoL), ampak jaz sem te prejšnja leta veliko videvala.

    Eva: Če ni željenega potem raje rešimo življenje. wink Psička je izbrana, link najdeš v temi Primeren pes... .

    Lepo, če boš imela kdaj kako željo se lahko dobimo za kak sprehod... če sem prav zasledila dobiš poleti flatka?
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Shelly Pet Mar 16 2012, 15:31

    Imaš ZS.
    Viivi
    Viivi
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 1

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Viivi Pet Avg 17 2012, 11:21

    Čisto slučajno sem naletela na ta forum in na moje veliko presenečenje naletela na post, ki naj bi govoril o meni, neodgovorni lastnici, ki o psih nima pojma, in moji Viivi, totalno nesocializirani psički roll

    Ani je napisal/a:Lahko še jaz povem par besed..
    Škoti se mi zdijo zlo zadržani in previdni kužki, so pa zelo ljubeči. Mi smo srečevali na sprehodih eno škotko. (: Je bla kar plašna do ljudi, do psov pa niti ne. Bili so v mali šoli z njo, ampak mi je neki gospodarica govorila, da je do 6 meseca niso vozili na sprehode, ker kao raste in je slabo za hrbtenico, alneki. kaj? In pol sem ji jaz rekla; da če ji je boljše imet nesocializiranega psa, kot pa da ima 1% možnosti, da bo pes imel poškodovano hrbtenico, alneki, nevem res kaj točno je razlagala. Z Summer se je res ful dobro razumela, do ljudi pa ni hotela prid. Sploh se ni pustila pobožat. Do mene je prišla sedmič, ko smo se srečali na sprehodu, pa še klečala sem. No, pol je prišla do mene in, ko je poštekala da je vse ok mi je začela lubčke talat. ((: Drugače pa sem nekje čula da BAJE škoti 'radi' grizejo, mislim včasih ugriznejo brez razloga, sej vrjetno je razlog, ampak pač... Tko sem čula pravit..
    Kako to, da si se odločila za škota? ((:

    Res morem to komentirati, da ne bi slučajno kdo mislil, da katera od teh trditev drži jezen

    Težko bi rekla, da je Viivi nesocializirana. V malo šolo sva šle po 4. mesecu, bile sva na tečaju RO1, na tečaju B-bh, pogosto gremo z njo v mesto, hodiva na razstave, uspešno je opravila testiranje za tačke pomagačke (če bi bila plašna, nesocializirana, agresivna, nervozna… ga ne bi wink)… Res je, da si sama izbira kdo bo postal njen prijatelj in kdo ne, nekateri ljudje ji pač niso všeč, nisem še ugotovila po kakšnem kriteriju to izbira, ampak to spoštujem. Ne teče k vsakemu, ki ga sreča, ampak nikakor ni plašna! Na razstavah je že velikokrat šla v ring s popolnimi neznanci, če bi se bala ljudi, ne bi šla, tudi sodnika po navadi pričaka z mahajočim repkom happy

    Ojojoj, tega, da drž psa izoliranega do 6. meseca ti pa zagotovo nisem rekla! Svetovala sem ti samo, da se izogibaj vaškim cuckom dokler ni cepljena proti kužnim. Pri nas je veliko psov prepuščenih cesti in nikoli ne veš, kakšen neodporen mladiček, bi lahko tudi kaj staknil… Summer je na začetku grozno vlekla na povodcu, moj nasvet pa je bil, da bi bila morda oprsnica boljša izbira od ovratnice, ker je bil njen vrat zelo, zelo obremenjen!

    A ugriznila te je tudi zakaj?

    Dej, preden pišeš take stvari, razmisli koliko izkušenj pravzaprav imaš s psi wink
    Lin
    Lin
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Kraj : Kranj
    Število prispevkov : 1092

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Lin Pet Avg 17 2012, 14:08

    Viivi je napisal/a:Čisto slučajno sem naletela na ta forum in na moje veliko presenečenje naletela na post, ki naj bi govoril o meni, neodgovorni lastnici, ki o psih nima pojma, in moji Viivi, totalno nesocializirani psički roll

    Ani je napisal/a:Lahko še jaz povem par besed..
    Škoti se mi zdijo zlo zadržani in previdni kužki, so pa zelo ljubeči. Mi smo srečevali na sprehodih eno škotko. (: Je bla kar plašna do ljudi, do psov pa niti ne. Bili so v mali šoli z njo, ampak mi je neki gospodarica govorila, da je do 6 meseca niso vozili na sprehode, ker kao raste in je slabo za hrbtenico, alneki. kaj? In pol sem ji jaz rekla; da če ji je boljše imet nesocializiranega psa, kot pa da ima 1% možnosti, da bo pes imel poškodovano hrbtenico, alneki, nevem res kaj točno je razlagala. Z Summer se je res ful dobro razumela, do ljudi pa ni hotela prid. Sploh se ni pustila pobožat. Do mene je prišla sedmič, ko smo se srečali na sprehodu, pa še klečala sem. No, pol je prišla do mene in, ko je poštekala da je vse ok mi je začela lubčke talat. ((: Drugače pa sem nekje čula da BAJE škoti 'radi' grizejo, mislim včasih ugriznejo brez razloga, sej vrjetno je razlog, ampak pač... Tko sem čula pravit..
    Kako to, da si se odločila za škota? ((:

    Res morem to komentirati, da ne bi slučajno kdo mislil, da katera od teh trditev drži jezen

    Težko bi rekla, da je Viivi nesocializirana. V malo šolo sva šle po 4. mesecu, bile sva na tečaju RO1, na tečaju B-bh, pogosto gremo z njo v mesto, hodiva na razstave, uspešno je opravila testiranje za tačke pomagačke (če bi bila plašna, nesocializirana, agresivna, nervozna… ga ne bi wink)… Res je, da si sama izbira kdo bo postal njen prijatelj in kdo ne, nekateri ljudje ji pač niso všeč, nisem še ugotovila po kakšnem kriteriju to izbira, ampak to spoštujem. Ne teče k vsakemu, ki ga sreča, ampak nikakor ni plašna! Na razstavah je že velikokrat šla v ring s popolnimi neznanci, če bi se bala ljudi, ne bi šla, tudi sodnika po navadi pričaka z mahajočim repkom happy

    Ojojoj, tega, da drž psa izoliranega do 6. meseca ti pa zagotovo nisem rekla! Svetovala sem ti samo, da se izogibaj vaškim cuckom dokler ni cepljena proti kužnim. Pri nas je veliko psov prepuščenih cesti in nikoli ne veš, kakšen neodporen mladiček, bi lahko tudi kaj staknil… Summer je na začetku grozno vlekla na povodcu, moj nasvet pa je bil, da bi bila morda oprsnica boljša izbira od ovratnice, ker je bil njen vrat zelo, zelo obremenjen!

    A ugriznila te je tudi zakaj?

    Dej, preden pišeš take stvari, razmisli koliko izkušenj pravzaprav imaš s psi wink

    Sej je rekla da je slišala, da BAJE grizejo, ne da jo je ona ugriznla.

    In ne mislm se zdej kregat, da ne bo kdo mislu. wink
    katie
    katie
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Knežak
    Število prispevkov : 42

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by katie Pet Avg 17 2012, 19:48

    Da ugriznejo se grdo sliši- pomoje je mišljeno to, da radi ščipajo.. nič takega, posledica nagona wink
    reival
    reival
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 29
    Število prispevkov : 2

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by reival Sob Sep 01 2012, 20:35

    Hej,

    mene pa zanima če kdo kaj ve kako se obnašata pes in psica dolgodlakega škotskega ovčarja skupaj v hiši? Imamo sicer enega, moškega spola ki je star eno leto in si želimo še samico ki bi bila mogoče malo starejša. Enega bi za sigurno dali kastrirati a ne vemo še katerega. Katerega se po vašem mnenju bolj splača kastrirati? zakaj?
    Nika7
    Nika7
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1093

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Nika7 Sob Sep 01 2012, 23:05

    Če sta oba psa dobro socializirana oz. se ratumeta z ostalimi psmi ne bo tevžav pomoje. Škoti se pa med sabo itak najbolje razumejo.

    Glede kastracije in sterelizacije pa - kastiraš samca, stereliziraš pa samičko, čist tako. jezik Pomoje bi bilo smiselno oba kastrirati in sterelizirati, glede na to da ne nameravaš imeti legel(predvidevam). Ker če imaš samčka nekastriranega, bo zmešan za gonečemi samičkami, nesterelizirana samička se ti bo pa gonila prbl. 2x na leto in bo letela za drugimi samčki in se nastavljala. nasmejan Po navadi je tako, sicer se pa sama odloči kaj se ti zdi najbolje. Oboje pa zna biti zelo moteče kar se tiče nekastriranega/nestereliziranega psa. wink
    katie
    katie
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Knežak
    Število prispevkov : 42

    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by katie Ned Sep 02 2012, 12:57

    reival, čisto brez problemov.. v bistvu je ful luštno imet ''par'' :)

    Kar se pa sterilizacije tiče.. Pri škotih opažam, da raje ne sterilizirat/kastrirat, razen če je nuja.. ker se kvaliteta dlake zaradi hormonov zelo poslabša. Samo zaradi nevšečnosti (samci in to) se sama ne bi nikoli odločla za sterilizacijo, ker se da čisto lepo shajat z gonečkami, ni nič takega. Ne zgleda to glih da psica laufa za samci in se jim nastavlja. Če je samec doma, ok to zna bit mal tečno, neprijetno, ampak se tudi da... preverjeno! :)
    V tvojem primeru recimo, če že ne gre drugače, bi se jaz prej odločla kastrirat samca... raje to kot kakšen ups.


    Nazadnje urejal/a katie Ned Sep 02 2012, 21:35; skupaj popravljeno 1 krat

    Sponsored content


    Dolgodlaki škotski ovčar - Page 9 Empty Re: Dolgodlaki škotski ovčar

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pet Mar 29 2024, 00:06