Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 10 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 10 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Kopenska ali vodna?  EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Kopenska ali vodna?  EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Kopenska ali vodna?  EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Kopenska ali vodna?  EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Kopenska ali vodna?  EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Kopenska ali vodna?  EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Kopenska ali vodna?  EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Kopenska ali vodna?  EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Kopenska ali vodna?  EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+4
Eva.
Roxy123
urshika
momokika
8 posters

    Kopenska ali vodna?

    Roxy123
    Roxy123
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 310

    Kopenska ali vodna?  Empty Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Roxy123 Ned Feb 03 2013, 17:23

    Živjoo,

    odločam se med vodno in kopensko želvo.. Katera je vam boljša in njihove prednosti oziroma slabosti vesel


    Kopenska ali vodna?  Kopno
    Kopenska...

    ALI

    Kopenska ali vodna?  Vodno
    Vodna...? nasmejan
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by airedalka rebeka10 Ned Feb 03 2013, 20:31

    Jaz ti priporočam kopensko (grška), ne toliko vodne (rumenovratka). Sicer ni nekih tehtnih razlogov, ampak se mi zdi za kopensko lažja skrb (ni potreben terarij, ni komplikacij s filtri itd.) in kopenske počasneje rastejo. happy
    momokika
    momokika
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 24
    Kraj : Šentilj (okolica)
    Število prispevkov : 873

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by momokika Ned Feb 03 2013, 20:36

    Se strinjam z Rebeko. Za kopensko je lažje skrbeti, in predvsem je prednost v tem, da počasi rastejo. happy
    Čeprav Rebeka terarij je potreben tudi pri kopenski želvi ali pač ? No, ker nevem kje drugje bi lahko bila. wink
    Roxy123
    Roxy123
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 310

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Roxy123 Ned Feb 03 2013, 20:41

    Hvala obema!

    Saj če bi imela kopensko bi definitivno vzela Grško, ker zraste od 20-25 cm, pa tudi če bi bila poseben primerek in bi večja zrasla imamo velik vrt in bi bila poleti veliko zunaj. Pa tudi grške so precej priljubljene in jih ni potrebno zelo iskati po oglasih. Sicer pa preden dobim želvo, moram dobro zaključiti ocene happy
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by airedalka rebeka10 Ned Feb 03 2013, 22:08

    Čeprav Rebeka terarij je potreben tudi pri kopenski želvi ali pač ? No, ker nevem kje drugje bi lahko bila. wink
    Večina jih je v terariju, ampak ni obvezno (ker vode razen v ribniku nimaš kje imeti jezik ), jaz pozna, eno ki jih ima v kot nekem plastičnem zabojčku (nizek, a dovolj visok da negredo čez), pa jim je čisto ok, pa še poceni je (pa čjim noter daš vodo, podlago, lučko itd.). sramežljiv
    Roxy123
    Roxy123
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 310

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Roxy123 Pon Feb 04 2013, 09:08

    jezik Če bom imela kopensko, bi jo še čisto majhno vzela in ji za začetek kupila normalen terarij, ter vse za notri, ko bo pa zrasla, bo pa dobila terarij večje velikosti happy in seveda bo tudi čez poletje zunaj vesel A ima kera kakšen predlo. za ime?
    urshika
    urshika
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Kraj : domžale
    Število prispevkov : 373

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by urshika Pon Feb 04 2013, 16:15

    kopenska želva je lahko čez peletje tudi zunaj :) Tudi jaz ti priporočam kopensko želvo saj vodne rabijo ogromen akvarij in veliko opreme, ki ni ravno poceni. Tudi kopenska rabi nekaj opreme saj jo je treba ogrevati, če se odločiš za kopensko želvo se pozanimaj o prezimovanju in opremi ki jo rabiš zanjo. Vsekakor pa ti svetujem da želve ne kupiš v trgovini, ampak pri kakem rejcu ali pa na sejmu.
    Roxy123
    Roxy123
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 310

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Roxy123 Pon Feb 04 2013, 17:42

    Hvala Urša wink

    Ja, želva bo bila čez poletje zunaj. Kupila je pa definitivno ne bom v kakšnem zooticu itd., saj so zelo dražje kot pri rejcu, pa še bolane in ne kvalitetne so lahko. Prebrala pa sem si že zeloo veliko. Malo pa me je prestrašilo prezimovanje, saj če želva nima 'popolne' hrane in te stvari (to ne pomeni da ji bom slabo kvaliteto hrane dajala ali jo bom zanemarjala) v prezimovanju umre žalosten Seveda pa se bom pozanimala še več vesel In upam da bom šla na EXO SEJEM V LJUBLJANI jeeej
    urshika
    urshika
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Kraj : domžale
    Število prispevkov : 373

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by urshika Pon Feb 04 2013, 18:49

    Če neboš mogla iti ti jo lahko tudi jaz prinesem ker grem 100% ker moram kači kupit grelno podlago. Bi ti pa priporočala da greš ker imajo poceni grelne luči in terarije :)
    Roxy123
    Roxy123
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 310

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Roxy123 Pon Feb 04 2013, 20:01

    Hvala. Kupila bi si jo sicer konec leta, če bom imela lepe ocene zmeden
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Eva. Pon Feb 04 2013, 20:28

    Sicer so ti že vsi predlagali, ampak ja kopensko. wink

    Pri naših prijatlih mislim da imajo 3 in so celo poletje zunaj in se mi zdi da kar uživajo. vesel
    Vodno imaš pa celo življenje v terariju, ki verjetno ni glih enormen, edino če maš tolk prostora in denarja. wink
    V vsakem primeru se mi zdi, da ima kopenska več prostora (če imaš uzunaj prostor da bi jo imela. :)).
    Roxy123
    Roxy123
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 310

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Roxy123 Tor Feb 05 2013, 17:52

    Hvala Eva. ....

    Ja saj je kopenska res bolša izbira vesel
    hov-hov
    hov-hov
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 175

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by hov-hov Tor Feb 05 2013, 19:58

    Tudi jaz ti predlagam kopenjsko.Se mi zdi da je manj dela z njo pa še ni ti potrebno vode menjavati,pa meni je tudi bolj luštna.
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by teya Sre Feb 06 2013, 19:24

    Moja velika želja je, da bi imela želvo. Ampak jaz bi se vsekakor odločila za vodno, ker kopenska rabi ogromno prostora. Vodna rabi 200 literski terarij, kopenska pa rabi vsaj 2 kvadratna metra velik terarij, še bolj fajn pa je da jo imaš zunaj, v ogradi wink
    hov-hov
    hov-hov
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 175

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by hov-hov Sre Feb 06 2013, 19:48

    200 literski akvarij?Tega pa nisem vedela(ali to misliš rumenovratko?).Pri nas v šoli imamo rdečevratko pa je že zelo velika in ima zelo majhen akvarij,prav tako imata majhen akvarij rumenovratki(sta skupaj in sta še majhni)in kopenska želva.Ampak vse želve imajo res majhne akvarije,pa učiteljica nič ne razmišlja da bi jim večje kupila.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Feb 06 2013, 21:02

    Če imajo majhne ni nujno, da čeprav še živijo je to dobro. wink In žalostno, da še učiteljice tako razmišljajo, kako potem otroci ne bodo... Naš terarij mislim da je 250 literski (cel, ampak ni voda do vrha, 50 literski mislim da je filter zakaj? ), pa ji je že malo tesen (je pa res, da ima že okrog 11 let - rumenovratka kiss ).
    Sicer pa so pri obeh prednosti in slabosti, tako da se kar sama odloči! Pa še nekaj, kar sicer za večino ni 'problem', a nekatere že jezik - vodna želva lahko je samo v vodi, s kopensko pa se lahko malo bolj ukvarjaš z različno hrano tudi zunaj ipd. (vsaj nam je verjetno to zanimivo žvižgač ).
    Teya: ampak kaj res takoj, za tisto malo želvico 2 kvadratna metra? kaj? Mogoče tiste ko zrastejo že, ampak se opravičujem - meni se zdi za nekaj centimetrov veliko želvico malo brezveze tako ogromen terarij, nevem no, saj mogoče res (ne pravim da ne)... Nisem pa še nikjer videla tako velikih terarijev, morajo biti res ogromni. kaj?
    Roxy123
    Roxy123
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 310

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Roxy123 Sre Feb 06 2013, 21:20

    teya je napisal/a:Moja velika želja je, da bi imela želvo. Ampak jaz bi se vsekakor odločila za vodno, ker kopenska rabi ogromno prostora. Vodna rabi 200 literski terarij, kopenska pa rabi vsaj 2 kvadratna metra velik terarij, še bolj fajn pa je da jo imaš zunaj, v ogradi wink

    Kopensko imaš lahko zunaj in grška zraste do 20 cm, posebni primerki pa več wink
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by teya Čet Feb 07 2013, 14:51

    hov-hov je napisal/a:200 literski akvarij?Tega pa nisem vedela(ali to misliš rumenovratko?).Pri nas v šoli imamo rdečevratko pa je že zelo velika in ima zelo majhen akvarij,prav tako imata majhen akvarij rumenovratki(sta skupaj in sta še majhni)in kopenska želva.Ampak vse želve imajo res majhne akvarije,pa učiteljica nič ne razmišlja da bi jim večje kupila.

    Naša šolska želva (rdečevratka) ima tudi ful mali akvarij, ampak to še ne pomeni da je to fajn za njo. Tudi šolska riba ima čisto neprave pogoje, tako da se ne zgleduj po šolskih živalih roll

    airedalka rebeka10 je napisal/a:
    Teya: ampak kaj res takoj, za tisto malo želvico 2 kvadratna metra? kaj? Mogoče tiste ko zrastejo že, ampak se opravičujem - meni se zdi za nekaj centimetrov veliko želvico malo brezveze tako ogromen terarij, nevem no, saj mogoče res (ne pravim da ne)... Nisem pa še nikjer videla tako velikih terarijev, morajo biti res ogromni. kaj?

    Jaz sem brala da rabijo 2 kvadratna metra ker se zelo veliko gibajo. Tista čisto mala verjetno ne rabi 2 kvadratnih metrov, ampak tudi čisto mala vodna želvica ne rabi 200 literskiga akvarija roll . Jaz govorim za odrasle želve wink

    Roxy123 je napisal/a:
    Kopensko imaš lahko zunaj in grška zraste do 20 cm, posebni primerki pa več wink

    Preberi moj post. Napisala sem, da je bolje če kopenska želva živi veni. V čem je problem zakaj?
    hov-hov
    hov-hov
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 175

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by hov-hov Čet Feb 07 2013, 18:03

    Saj jaz se ne zgledujem po šolskih živalih in vem da imajo želve na naši šoli zelo majhne akvarije(premajhne) in se mi to ne zdi prav.Saj včasih jih damo ven da hodijo po razredu,ampak jih dajemo premalo.Medtem ko ribe imajo dovolj velik akvarij.
    Roxy123
    Roxy123
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 310

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Roxy123 Čet Feb 07 2013, 19:10



    Preberi moj post. Napisala sem, da je bolje če kopenska želva živi veni. V čem je problem zakaj? [/quote]

    Ni nujno...Lahko je v terariju zakaj? popoldne pa zunaj... Kaj pa tisti ki živijo v blokih in jih imajo v terariju, popoldne pa jih dajo malo ven kaj?
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Evangelynne Čet Feb 07 2013, 19:42

    Roxy123 je napisal/a:

    Preberi moj post. Napisala sem, da je bolje če kopenska želva živi veni. V čem je problem zakaj?

    Ni nujno...Lahko je v terariju zakaj? popoldne pa zunaj... Kaj pa tisti ki živijo v blokih in jih imajo v terariju, popoldne pa jih dajo malo ven kaj? [/quote]

    Se opravičujem, da se vtikujem v vaše pogovore, o temi o kateri nimam itak nič pojma.
    Ampak Teya je napisala, da je boljše, če je zunaj, to ne pomeni, da more nujno bit zunaj, al pa, da ne sme bit v terariju (oz. pač noter).
    Roxy123
    Roxy123
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 310

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Roxy123 Pet Feb 08 2013, 01:29

    Sem videla..Hvala in se opravičujem happy
    Roxy123
    Roxy123
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 310

    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Roxy123 Pet Feb 15 2013, 17:41

    Drugače pa sem se dokončno odločila za kopensko.. Šla bom tudi na Slo Exo sejem v Ljubljani in s jih malo pogledala in pozanimala happy

    Sponsored content


    Kopenska ali vodna?  Empty Re: Kopenska ali vodna?

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pet Mar 29 2024, 01:50