Svet živali

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 8 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 8 gostov :: 1 Bot

Noben

[ View the whole list ]

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Sre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Sob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Tor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Čet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Sob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Čet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Ned Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Ned Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Ned Feb 28 2016, 19:48 by Tisa

Naši prijatelji

Najdena psička, podobna NO!

Share
    love
    Pes
    Pes

Female Starost : 19
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

Najdena psička, podobna NO!

Objavlja by love on Sob Apr 20 2013, 13:59

Hej, včeraj smo meli v šoli orientacijski tek in je z nami skos hodila psička, potem pa še z mano domov. Podobna je NO-ju, je zelo prijazna, imela je nekaj klopov, ampak smo jih odstranili, drugače zgleda zdrava, samo ima porezane blazinice na vseh tačkah.

Ne vemo, če je izgubljena, ker je ne moremo peljat k vetu, ker je prevelika. Mi lahko kako pomagate? Ne bi je rada dala v zavetišče. Grozne izkušnje. jok

Nahajamo se v Mirni Peči.

Hvala, slikce kasneje.
    euč.17
    Mačka
    Mačka

Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1293

Re: Najdena psička, podobna NO!

Objavlja by euč.17 on Sob Apr 20 2013, 14:14

K vetu peljat je kar nujno, da pregleda če ima psička čip. Druga možnost je klicat v zavetišče, pa oni poskrbijo za to.

V prtljažnik jo dat, če nimate dovolj velikega boksa za v avto, pa k vetu. Saj NOji niso tako grozno veliki, da ga ne bi bilo možno peljat happy
    love
    Pes
    Pes

Objavlja by love on Sob Apr 20 2013, 15:42

Ja saj bi jo, oči ne dovoli v avto. Do pon je lahk pr nas, pol more it...A obstaja kdo tukej, da bi jo peljal k veterinnarju?
    Kim<3
    Pes
    Pes

Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

Objavlja by Kim<3 on Sob Apr 20 2013, 16:07

Pa kok ste smešni s takimi. Kaj če psička trpi zdaj, pa se tega mogoče ne opazi nazunaj? Kako le lahko, da jo ne odpeljete k veterinarju, no. Če bi bilo kaj z vašo psičko bi verjetno takoj, pa saj so isto vredni, vsaka žival je vredna toliko, da dobi hitro veterinarsko oskrbo in če ima lastnika, jo tako mogoče že obupano išče, vi pa je ne morete odpeljati k veterinarsju da preveri čip, če nič drugega. Malo se zamislite nad tem kar pišem, ker drugega od nas kot ta nasvet, da jo hitro odpeljete k veterinarju, ne moreš pričakovati. Pokaži to očiju pa naj pomisli kaj dela, kako bi bilo tebi/njemu če bi se Pupa izgubila in bi jo nekdo našel, pa je nebi odpeljal k veterinarju da preveri čip in jo mogoče dal naprej??? Kje sploh imate psičko zdaj?
    Jaz vem, da če bi mi bili v takšni situaciji nebi tako dolgo čakali.
    love
    Pes
    Pes

Objavlja by love on Sob Apr 20 2013, 16:58

Psička je notr, ok? In mi je že žal, da sem kaj napisala.

Hvala za pomoč in by.
    nikobellic
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Starost : 17
    Kraj : Jesenice
    Število prispevkov : 264

Objavlja by nikobellic on Sob Apr 20 2013, 17:29

@Kim<3 je napisal/a:Pa kok ste smešni s takimi. Kaj če psička trpi zdaj, pa se tega mogoče ne opazi nazunaj? Kako le lahko, da jo ne odpeljete k veterinarju, no. Če bi bilo kaj z vašo psičko bi verjetno takoj, pa saj so isto vredni, vsaka žival je vredna toliko, da dobi hitro veterinarsko oskrbo in če ima lastnika, jo tako mogoče že obupano išče, vi pa je ne morete odpeljati k veterinarsju da preveri čip, če nič drugega. Malo se zamislite nad tem kar pišem, ker drugega od nas kot ta nasvet, da jo hitro odpeljete k veterinarju, ne moreš pričakovati. Pokaži to očiju pa naj pomisli kaj dela, kako bi bilo tebi/njemu če bi se Pupa izgubila in bi jo nekdo našel, pa je nebi odpeljal k veterinarju da preveri čip in jo mogoče dal naprej??? Kje sploh imate psičko zdaj?
    Jaz vem, da če bi mi bili v takšni situaciji nebi tako dolgo čakali.
    Pa daj no čisto pretiravaš. Prijazni so bili, da so jo sploh vzeli k sebi, če jim ne bi bilo mar še tega ne bi naredili. Lepo je vprašala za pomoč.
    Jazz*
    Pikapolonica
    Pikapolonica

Female Starost : 18
    Kraj : Krško
    Število prispevkov : 131

Objavlja by Jazz* on Sob Apr 20 2013, 17:48

Se strinjam, psa je treba peljat k veterinarju. Kakšen drug nasvet ne moreš pričakovati. Veterinarja se lahko sicer pokliče tudi na dom.
    Drugače pa se mi zdi nesramno kar takoj obsojat ljudi okoli sebe. Saj je rekla, da bi psa peljala k veterinarju, pa je starši ne peljejo.. Torej, se mi zdi govorit, da je smešna (itd.) ker ne pelje psa k veterinarju zelo nesramno, ker ni ona kriva.

lp, Jazz
    love
    Pes
    Pes

Objavlja by love on Sob Apr 20 2013, 18:02

Hvala nikobellic in Jazz*, še obstajajo ljudje, ki ne obsojajo takoj...

Za Ino(tko jo kličem) je čist kul poskrbljeno, stepla se je s sosedovo psičko, pa ima pod učem neko rano, čist malo, mal je tekla kri, pa tačke ma čist porezane in na eni je krvavela, in sem ji jo povila. Tkoda zdej se po moje počut vlik bolš.

Smo dal pa tut na Radio Krka oglas tko da upam, da bo kej. Upam, da ni ciganska.

No vam sporočim, če pa komu kej ne paše, mu ni prou, naj raj ne piše karkol pa se zadrži, ker najbl pa sovražm, ko pomagamo psu, in pol mi nekateri očitate da smo neodgovorni pa take butaste, pa me sploh ne poznate... facepalm

Slike dobite kmalu. happy
    Kim<3
    Pes
    Pes

Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

Objavlja by Kim<3 on Sob Apr 20 2013, 18:29

Pa noben ni obsojal niti 'pametoval' ali karkoli že. Samo kaj če jo zdaj nekdo išče, je od nekoga in mu je zanjo hudo. To mislim, nekdo jo mogoče išče, mogoče le ni 'potepuška' in je nekomu trenutno hudo, ker jo ne najde. Zato naj bi šli k veterinarju, da preeri čip in se vrne k svojemu lastniku, ne mislim da zdaj vi nekaj ne skrbite zanjo ali karkoli temu podobnega, ampak da jo mogoče nekdo išče in mu je hudo ker jo ne najde...Ni se treba takoj burno odzvat...
    love
    Pes
    Pes

Objavlja by love on Sob Apr 20 2013, 18:49

Lej oglas je povsod, dej prosm, ne mi s takimi. In zame JE obsojanje, če mi rečš da sm smešna pa take...ne mislm se pregovarjat s teboj sploh več. wink
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

Objavlja by airedalka rebeka10 on Sob Apr 20 2013, 19:47

Jaz tudi lahko dam nasvet samo, da jo pelji k veterinarju/v zavetišče, ali pa vsaj pokliči zavetišče, če kdo išče kakega takega psa. Ker dvomim da kdo od tukaj pozna psičko. Ali pa če res nikakor ne moreš prepričati staršev daj na čim več radijev in forumov.
    Če je bil ta post (kot skoraj vsak moj baje) žaljiv, potem pa nevem več kaj naj napišem da žaljivo ne bo...
    love
    Pes
    Pes

Objavlja by love on Sob Apr 20 2013, 19:48

Ne, rebeka, ni bil žaljiv, psički se kaže dobro, sporočim. Je oglas na netu in na radiu krka biu.
    euč.17
    Mačka
    Mačka

Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1293

Objavlja by euč.17 on Sob Apr 20 2013, 19:57

Slikco lahko daš tut na FB (recimo na skupino Pes moj prijatelj) pa povprašaj kakšnega soseda / sorodnika / znanca, če bi te bil pripravljen peljat s psičko do veta happy
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes

Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

Objavlja by airedalka rebeka10 on Sob Apr 20 2013, 20:01

V redu potem. happy In se strinjam z Evo!
    zoe
    Sinička
    Sinička

Female Starost : 30
    Število prispevkov : 670

Objavlja by zoe on Sob Apr 20 2013, 21:41

Vsaj pokliči veterinarja in razloži situacijo, mogoče lahko pridejo naokoli in preverijo, če ima čip.
    Lahko pokličeš v Trebnje ali pa Novo mesto, če se ne motim je Mirna peč približno enako oddaljena od obeh krajev.
    love
    Pes
    Pes

Objavlja by love on Sob Apr 20 2013, 22:16

Hvala, psička bo do pon. pri nas, v pon. bo pa mami poklicala v trebnje in bo šla tja. Je pa od moje prjatlce mami, ki je vet. inšpektorica rekla, da je 70% lastniški pes, ker ni hotla jest makaronov. Tko da ja, pa tut zlo lepo je zdresirana. No, vam bom vsekakor sporočila.

Sllikce pa mam, pa se mi jih ne da zdle nalagat, jih bom jutr.

Hvala vsem, res kiss
    love
    Pes
    Pes

Objavlja by love on Ned Apr 21 2013, 11:37

Evo slike.

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

Pazi, kvaliteta ubija!
    Nika.
    Pes
    Pes

Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2075

Objavlja by Nika. on Ned Apr 21 2013, 12:12

O sh*t, ki je te hodla ta psička, da ma tak blazinice poškodovane? :oo
    Lepo, da ste ji ponudli zatočišče ta čas. Sicer bi res blo kul, če bi jo lahko peljali k veterinarju, da preveri čip, ampak če ne gre prepričat staršev pač nič.
    Saj če gre v Trebnje, pol bodo tak tam preverli čip.
    love
    Pes
    Pes

Objavlja by love on Ned Apr 21 2013, 14:20

Ne vem, kje je hodla, pa ta tačka še ni tak ful. Na eni ta velke blazince sploh ni več. Baje, da so to samo žulji pa da se v parih dneh zaceli. Upam, da se bo res. Je pa prijateljičina mami ki je vet. rekla, da ma take žulje verjetno zaradi tega, ker je za nekom dolgo tekla...

Ja, samo fora je, psička ma lahko lastnike, pa če nima čipa ne morjo ugotovit, ker mi smo tu "na kmetih" in več ko pol psov ma lastnike pa ni čipiranih tak da...

Vglavnem, mi jo kličemo Ina jezik

Ful je pikica, ful ubogljiva, tačko da, lupčke tala skos...uglavnem mi jo bomo ful ful pogrešal. jok

Sponsored content

Objavlja by Sponsored content

Danes je Ned Dec 17 2017, 13:11