Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 10 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 10 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


3 posters

    Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci

    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci Empty Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sob Jun 29 2013, 12:56

    Kako naučiti trika, da pes naenkrat dvigne obe levi/desni taci (prednjo in zadnjo) ali diagonalne tace?

    na 0.15 je prikazano happy 

    Diagonalne sem že poskušala, a že dolgo nazaj, potem pa sem nehala ker ni šlo in bi zdaj poskusila še enkrat, na drugačen način. Nekako sem zmotala jezik  da je dal zadnjo taco na posodo in sprednjo meni v roko (potem pa samo še dvignil) ali obratno. Ampak nikoli ni naredil istočasno (je najprej dal na posodo prvo in potem šele dvignil meni v roko drugo) in ko sem posodo umaknila mu ni bilo nič več jasno - sicer je vedel, da mora nekaj s tistima dvema tacama in jih je prestopal in celo malo dvigoval. Poskušala sem ujeti te trenutke s klikom ampak so bili čisto kratki in čeprav sva dolgo vadila to ni nič napredoval, tako da sem opustila...

    Kakšna ideja, kako to naučiti? sramežljiv 
    Razmišljala sem, da bi najprej naučila da dolgo drži eno taco v zraku (to že učim ker potrebujem za šepanje) in potem da bi klikala za vsak premik druge, a dvomim da bi šlo...
    *Aida*
    *Aida*
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 26
    Kraj : Nova Gorica
    Število prispevkov : 447

    Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci Empty Re: Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci

    Objavlja by *Aida* Sob Jun 29 2013, 16:52

    Jaz sem prav danes to vadila z Skyem jezik Sem pa prvo mu dala ukaz pač naj dvigne zadnjo tačko in pol sem mu govorila "shy" in je istočasno dvigoval tace :) Sem pa tudi jaz poskušala z šepanjem ampak nismo nikamor prišli. Upam da ti bo kaj pomagalo :)
    jana.
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 295

    Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci Empty Re: Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci

    Objavlja by jana. Pet Jul 05 2013, 11:40

    jaz sem učila s tarčami.. dve posodici na isti strani za stranske tace, dve posodici v diagonali za diagonalne. Ko je to znala, sem šla na predmete, kjer je moral/a dvigovati, ne pa položiti tace gor - stena, stol, whatever. Potem sem se pa odmikala od predmetov, pa je šlo wink
    za stranske tace sem si potem pri odmikanju od predmetov pomagala tudi z roko, da mi je dvigoval/a tačke ob roki:
    https://www.youtube.com/watch?v=vC_FGFzduqw

    če mu prehod iz posodice na steno ni jasen - ne razume posodice dovolj wink jaz sem klikala za dvig tace, ne šele takrat ko je taca že bila gor, in velikokrat sploh ni uspela položit tace na posodo ker sem že jaz prej c&t. Tudi je prevelik preskok iz posodice - na nič! Jaz sem tu vmes dala recimo stol, da je ob nogah poskušal/a isto dvigovat, in tam pač je sploh poanta v dvigovanju tace in pa potem nagrajevanje podaljševanja. Od tu se odmikat je bilo potem čisto enostavno.
    In pa jackpot za sočasno dvigovanje, počasi sem sploh nehala klikat kjer ni dvignil/a tac čisto istočasno.

    Z obema mojima dvema sem delala po istem. :)
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci Empty Re: Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pet Jul 05 2013, 12:17

    Hvala Jana! happy 
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci Empty Re: Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Avg 22 2013, 10:15

    Da poročam kako nama gre; najprej sem se lotila dvigovanja obeh levih. happy Najprej par klikov samo ko je dajal zadnjo taco na posodico. Potem jo je držal na posodici in mi je prvo dajal v roko, potem pa sem začela klikati malo preden se je njegova taca dotaknila moje roke. Kmalu sem roko dala proč in je lepo dvigoval taco. Potem pa je skoraj sam od sebe začel malo bolj dvigovati obe (prednjo in zadnjo) hkrati in sem kliknila in dala jackpoot. happy Zdaj sva sicer še vedno na stopnji ko približno sočasno da zadnjo taco na posodico in prednjo dvigne, mu gre vedno bolje, zdaj pa je v načrtu iti delati na steno ko bo dovolj dobro znal s posodico. Ampak zaenkrat mu s steno ni nič jasno (samo da eno taco dvigne gor)...
    jana.
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 295

    Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci Empty Re: Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci

    Objavlja by jana. Čet Avg 22 2013, 16:10

    postaviš lahko tudi skledice ob steno, in šele nato delaš samo ob steni, da ne bo čisto nov prehod iz posodic na sredi sobe kar naenkrat pa ob steni. wink

    Sponsored content


    Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci Empty Re: Dvigni obe levi/desni taci ali diagonalni taci

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pet Apr 19 2024, 10:11