Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 12 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 12 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Pekinezer - Page 6 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Pekinezer - Page 6 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Pekinezer - Page 6 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Pekinezer - Page 6 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Pekinezer - Page 6 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Pekinezer - Page 6 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Pekinezer - Page 6 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Pekinezer - Page 6 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Pekinezer - Page 6 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+27
Bella1489
nikobellic
Nika.
Polly
Border_Collie *-*
Hana*
airedalka rebeka10
vaniiiia
love
Evangelynne
kozler
Shelly
fifi2011
ines97
Ani
Pia Caroline
Eva.
bambi01
nika
*Lanchy*
teya
Tisa
Mašy
katkica2
Pupa.^^
Anja
Valentina
31 posters

    Pekinezer

    vaniiiia
    vaniiiia
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 30
    Kraj : Zagorje ob Savi
    Število prispevkov : 19

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by vaniiiia Ned Nov 04 2012, 15:08

    jzt tud nemorem vrjet da so ljho tko vsiljivi...

    bom zvečer k zdlee nimam časa;)
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by airedalka rebeka10 Ned Nov 04 2012, 15:09

    Kaj je vsiljivega tukaj?
    nikobellic
    nikobellic
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 23
    Kraj : Jesenice
    Število prispevkov : 264

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by nikobellic Ned Nov 04 2012, 15:31

    Če je to blo namenjenim članicam tega foruma (vsiljivi) očitno ne vesta pravilni pomen te besede.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by airedalka rebeka10 Ned Nov 04 2012, 15:33

    Komu je bilo namenjeno?

    Drgače pa nimmam besed, kok so eni ljudje vsiljivi..
    Ne vem zakaj bi to pisala tukaj če bimislila na ene ljudi ki tega ne berejo... wink
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by love Ned Nov 04 2012, 16:06

    Ne nisem misla vaju. Mamo soseddee ki so res zelooo vsiljivi in tečni, ne vidve.
    Se opravičjem ker sem se prej tok raznorela, sam mi je živc poču. Se opravičujem, res. sramežljiv

    Ja, Pupo smo kupili nerodovniško, takrat sm bla stara 10,5 in nism lih vedla kaj je rodovnik. Js sm bla vesela da sem dobla psa in toj to. Zdej bi se odločla drugače ko semsraea 14 let. Res.
    Zdaj bi vzelea iz zavetišča ali pa iz dobre psarne. wink In dosti vem o psih, ne tko k nekateri ki samo nekaj pametujejo. Lahko se dobimo pa boš videla...

    Da mi ni mar za zdravje? To rečeš ti Rebeka ki sklepaš po forumu in pisanju? Glej, mi za Pupo skrbimo maksimalno. Pridi in se prepričaj če si tok skeptična wink
    Če mi ne bi blo mar za zdravje, mislim da je ne bi cepila, čipirala, in hodla k vetu za vsak tko rečen "drek" ne?

    In če bo kadarkoli kaj narobe z njo, vas bom vprašala kaj je narobe če seveda ne bom vedla. In brez skrbi, ne bom "zginla" s foruma, nisem tak človek. Priznala bom napako in poskušala psa rešit. Čeprav dvomim da bo bolna ker je testirana...ampak pustmo to. roll

    Uglavnem, upam da si boste vsi ki mi ne verjamete in ste proti meni tole prebrali in razmislili, če mi res ni mar za psa in njegovo zdravje.

    Se opravičujem če sem napisala preveč, vzela sem si čas. žvižgač
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by love Ned Nov 04 2012, 16:38

    Zdej pa ne odgovarjate ne? roll
    nikobellic
    nikobellic
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 23
    Kraj : Jesenice
    Število prispevkov : 264

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by nikobellic Ned Nov 04 2012, 16:55

    Ne, sej jest nič nisem sploh rekla glede njegovega zdravja, prejšn post je bil edini kateri sem ga v tej temi objavila. Drugače pa so fletni teli psi.
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by love Ned Nov 04 2012, 17:02

    Ja pa sej sploh ni fora, kje ste vi zdravje našl? Pa sej je zdrava nič ji ni!
    nikobellic
    nikobellic
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 23
    Kraj : Jesenice
    Število prispevkov : 264

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by nikobellic Ned Nov 04 2012, 17:03

    Kaj? A ti to meni govoriš?
    kozler
    kozler
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 14

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by kozler Ned Nov 04 2012, 17:16

    draga dekleta ali karkoli že ste,pričkanje je brezvezno,vsak naj ma svojega kužka rad takšnega kakšen je,pa naJj ima papirje ali ne,bistvo je da se zavedate da imate psa ,ki je še en član družine ,za katerega je treba skrbeti,si vzeti čas,mu pokazati ljubezen kot se za psa razume, pa ne pretiravati ,ker je pes vseeno žival in je treba tako delati z njim ,pes ne je hrane tako kot človek,morate vedeti da pes hoče in mora zakopati svojo kost v zemljo,človek tega ne počne,vedno mu je treba pokazati kdo je tu gospodar,drugače se lahko obrne ,takrat postanete sužnji svojega psa,to pa potem ni uredu. Stakim obnašanjem psu samo škodite, pes je zver in tako se tudi obnaša pa četudi je mali pekinezer. Zato so nekateri bolj prijazni drugi man.
    Imejte jih radi in delajte z njim tako kot je treba,pa bodo kužki srečni,to pa je tudi nam v veselje.
    Dekleta verjemite mi star sem 61 let ,imel sem že več kužkov in vem kako se temu streže, najslabše pa je da se kregate ali kakor koli je že bilo malo prej, uživajte s svojim ljubljenčki s papirji ali brez,vsak pa naj si izbere kakršnega si želi ,predvsem pa takšnega ,da mu lahko zagotovi ustrezno bivanje, kar pomeni da veliki psi ne sodijo v stanovanje v bloku,kjer si ne morejo privoščiti da bodo zakopali kost v zemljo.
    Pri nakupu psa je patako včasih treba imeti malo sreče,žal nikoli niso vsi psi v gnezdu takšni kot si želite se pač ne razvijejo v idealnega psa.
    lep pozdrav vsem sedaj pa malo na sprehod z našim ljubljenčki ,čeprav zunaj dežuje.
    nikobellic
    nikobellic
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 23
    Kraj : Jesenice
    Število prispevkov : 264

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by nikobellic Ned Nov 04 2012, 17:23

    Ja, sej, sam jest sploh nič nisem rekla razen tistza besedo 'vsiljiv' in pa, da so fletni psi kaj?
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by love Ned Nov 04 2012, 17:29

    Hvala, to ste pa res zelo pametno povedali. Hvala. happy
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by Gost Ned Nov 04 2012, 17:32

    kozler je napisal/a:draga dekleta ali karkoli že ste,pričkanje je brezvezno,vsak naj ma svojega kužka rad takšnega kakšen je,pa naJj ima papirje ali ne,bistvo je da se zavedate da imate psa ,ki je še en član družine ,za katerega je treba skrbeti,si vzeti čas,mu pokazati ljubezen kot se za psa razume, pa ne pretiravati ,ker je pes vseeno žival in je treba tako delati z njim ,pes ne je hrane tako kot človek,morate vedeti da pes hoče in mora zakopati svojo kost v zemljo,človek tega ne počne,vedno mu je treba pokazati kdo je tu gospodar,drugače se lahko obrne ,takrat postanete sužnji svojega psa,to pa potem ni uredu. Stakim obnašanjem psu samo škodite, pes je zver in tako se tudi obnaša pa četudi je mali pekinezer. Zato so nekateri bolj prijazni drugi man.
    Imejte jih radi in delajte z njim tako kot je treba,pa bodo kužki srečni,to pa je tudi nam v veselje.
    Dekleta verjemite mi star sem 61 let ,imel sem že več kužkov in vem kako se temu streže, najslabše pa je da se kregate ali kakor koli je že bilo malo prej, uživajte s svojim ljubljenčki s papirji ali brez,vsak pa naj si izbere kakršnega si želi ,predvsem pa takšnega ,da mu lahko zagotovi ustrezno bivanje, kar pomeni da veliki psi ne sodijo v stanovanje v bloku,kjer si ne morejo privoščiti da bodo zakopali kost v zemljo.
    Pri nakupu psa je patako včasih treba imeti malo sreče,žal nikoli niso vsi psi v gnezdu takšni kot si želite se pač ne razvijejo v idealnega psa.
    lep pozdrav vsem sedaj pa malo na sprehod z našim ljubljenčki ,čeprav zunaj dežuje.
    Podpis pod tole. In ravnokar sem prišla iz mokrega sprehoda haha. :)
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by love Ned Nov 04 2012, 17:34

    Jaz tudi haha.
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by Hana* Ned Nov 04 2012, 18:20

    Delno se strinjam.
    1. Ne gledamo samo na papirje, ampak smo pa vsaj toliko odgovorni in se lotimo nakupa psa na pravi način. love, ne ciljam nate, bila si premajhna in vem, da bi se sedaj drugače odločila. Tudi jaz sem ga kupila, ko sem imela 8 let, nerodovniškega, pa ga nimam nič manj rada, tudi če smo dobili novo članico, ki ima rodovnik. Ukvarjam se z vsakim, tudi z dedkovo psico, ki tudi nima rodovnika, ampak je sigurna mešanka.
    2. Tam, kjer je napisano, da se ne meniš za njeno zdravje-že lepo in prav, jo peljete k veterinarju in si tudi valda v skrbeh, ko se ji kaj zgodi in poskrbiš če se ji. Ampak osebno ne vem za osebo, ki bi svojemu mešancu šla pregledat kolke/komolce/pogačice, že zato ker eni niti ne vejo, da to obstaja. Vzreditelji pa več ali manj ZAHTEVAJO preglede, eni dajo celo v pogodbo.
    3. 'Imet rad', 'se ukvarjat z njim'...na tem forumu s(m)o več ali manj ljubiteljice, ki se s svojimi psi maksimalno ukvarjamo, same skrbimo zanje, nekateri psi tudi tekmujejo v kinoloških športih in smo se fajn namartrale oz. se martramo same vzgojit svoje pse. Samo za info, da tudi nam te stvari niso tuje, tudi če smo ne vem kako mlade.
    4. Velik pes ni za v stanovanje...? Nak, če se z njim dovolj ukvarjaš in mu omogočiš dovolj tako fizične, kot mentalne zaposlitve, je lahko komot v stanovanju. Tudi večina psov se zelo naveže na družino in nikakor niso primerni za v pesjak, kaj šele za na verigo (še posebej ne doge, ko smo že pri velikih psih).
    5. Tudi o tem, da je pes krdelna žival, ki rabi vodjo (to moraš bit TI) je že dosti napisanega. Kakor si napisal, če ne boš ti vodja, se bo pes povzpel na vrh hierarhije in prevzel mesto vodje.

    Edino s predzadnjim stavkom se popolnoma strinjam, nikoli ne veš v kaj se bo pes razvil, tudi iz dobrega legla se lahko razvijejo mladički z deformiranimi kolki ipd.
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by love Ned Nov 04 2012, 18:56

    Ja no pismo kaj pol vsi govorite da bo moj ps bolan pa kr neke. zelo jezen
    nikobellic
    nikobellic
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 23
    Kraj : Jesenice
    Število prispevkov : 264

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by nikobellic Ned Nov 04 2012, 20:01

    Hana* je napisal/a:Delno se strinjam.
    1. Ne gledamo samo na papirje, ampak smo pa vsaj toliko odgovorni in se lotimo nakupa psa na pravi način. love, ne ciljam nate, bila si premajhna in vem, da bi se sedaj drugače odločila. Tudi jaz sem ga kupila, ko sem imela 8 let, nerodovniškega, pa ga nimam nič manj rada, tudi če smo dobili novo članico, ki ima rodovnik. Ukvarjam se z vsakim, tudi z dedkovo psico, ki tudi nima rodovnika, ampak je sigurna mešanka.
    2. Tam, kjer je napisano, da se ne meniš za njeno zdravje-že lepo in prav, jo peljete k veterinarju in si tudi valda v skrbeh, ko se ji kaj zgodi in poskrbiš če se ji. Ampak osebno ne vem za osebo, ki bi svojemu mešancu šla pregledat kolke/komolce/pogačice, že zato ker eni niti ne vejo, da to obstaja. Vzreditelji pa več ali manj ZAHTEVAJO preglede, eni dajo celo v pogodbo.
    3. 'Imet rad', 'se ukvarjat z njim'...na tem forumu s(m)o več ali manj ljubiteljice, ki se s svojimi psi maksimalno ukvarjamo, same skrbimo zanje, nekateri psi tudi tekmujejo v kinoloških športih in smo se fajn namartrale oz. se martramo same vzgojit svoje pse. Samo za info, da tudi nam te stvari niso tuje, tudi če smo ne vem kako mlade.
    4. Velik pes ni za v stanovanje...? Nak, če se z njim dovolj ukvarjaš in mu omogočiš dovolj tako fizične, kot mentalne zaposlitve, je lahko komot v stanovanju. Tudi večina psov se zelo naveže na družino in nikakor niso primerni za v pesjak, kaj šele za na verigo (še posebej ne doge, ko smo že pri velikih psih).
    5. Tudi o tem, da je pes krdelna žival, ki rabi vodjo (to moraš bit TI) je že dosti napisanega. Kakor si napisal, če ne boš ti vodja, se bo pes povzpel na vrh hierarhije in prevzel mesto vodje.

    Edino s predzadnjim stavkom se popolnoma strinjam, nikoli ne veš v kaj se bo pes razvil, tudi iz dobrega legla se lahko razvijejo mladički z deformiranimi kolki ipd.
    All the awards! Haha :)
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by love Ned Nov 04 2012, 20:05

    Okej oprostite mi vse ker sem se raznorela.
    kozler
    kozler
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 14

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by kozler Ned Nov 04 2012, 20:23

    hana saj se strinjam s tabo nekako ,nekateri imajo pse tako radi ,da jim odstopijo del stanovanja ampak verjemi da ta pes vseeno trpi,tukaj misli mpredvsem na velike pasme, na verigo pa naj se priveže kar vsak sam,jas osebno nikoli nisem imel verige za psa.Ko se odločim za psa najprej pogledam kaj mmu lahko nudim, sedaj imam teraso 20metov in pa 900m sadovnjaka tako da je moj kuža car na tem področju.
    Brez zamere saj nikogar ne zmerjam vsak ve kaj lahko nudi,zmeraj pa stojim za trditvijo da recimo doga oli šarplaninec ni za v stanovanje.
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by love Ned Nov 04 2012, 21:07

    Ja, razen če imaš res veliko dvorišče al nekaj kjer se lahko pošteno zlaufa.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by airedalka rebeka10 Ned Nov 04 2012, 21:21

    Gremo kar po vrsti po citatih:
    Ne nisem misla vaju. Mamo soseddee ki so res zelooo vsiljivi in tečni, ne vidve.
    Kaj imajo sosedje zveze s forumom zakaj?


    Ja, Pupo smo kupili nerodovniško, takrat sm bla stara 10,5 in nism lih vedla kaj je rodovnik. Js sm bla vesela da sem dobla psa in toj to. Zdej bi se odločla drugače ko semsraea 14 let. Res.
    Zdaj bi vzelea iz zavetišča ali pa iz dobre psarne. wink In dosti vem o psih, ne tko k nekateri ki samo nekaj pametujejo. Lahko se dobimo pa boš videla...
    Razumem da si bila še majhna in nisi vedela (lahko bi pa starši. happy (čeprav jaz sem pri takšni starosti to že vedela) Verjamem da bi se, ampak zdaj ne moreš imeti še enega psa in največ kar je je to, da ljudi izobražuješ - ti pa počneš ravno nasprotno in s tem ne prispevaš k rešitvi.
    Lahko prideš že jutri če hočeš, če se hočeš ti meni dokazovati, ampak jaz svoje mnenje imam in mi ni potrebno te spoznavati (čeprav ne bi imela nič proti kakemu sprehodu!).

    Da mi ni mar za zdravje? To rečeš ti Rebeka ki sklepaš po forumu in pisanju? Glej, mi za Pupo skrbimo maksimalno. Pridi in se prepričaj če si tok skeptična wink
    Če mi ne bi blo mar za zdravje, mislim da je ne bi cepila, čipirala, in hodla k vetu za vsak tko rečen "drek" ne?
    Kje sem napisala da ti ni mar za zdravje? (citiraj!) Mar ti za zdravje bodočega psa ni bilo ko si kupila nerodovniškega (oz. ni bilo tvojim staršem), ne pa zdaj.


    In če bo kadarkoli kaj narobe z njo, vas bom vprašala kaj je narobe če seveda ne bom vedla. In brez skrbi, ne bom "zginla" s foruma, nisem tak človek. Priznala bom napako in poskušala psa rešit. Čeprav dvomim da bo bolna ker je testirana...ampak pustmo to. roll
    No super če bo res tako! Za kaj pa je testirana? Ne vem kako ste lahko tako sigurni da bodo vaši psi zdravi, jaz niti za rodovniškega niti za ''čistokrvne mešančke'' ne mislim tega trditi.

    draga dekleta ali karkoli že ste,pričkanje je brezvezno,vsak naj ma svojega kužka rad takšnega kakšen je,pa naJj ima papirje ali ne,bistvo je da se zavedate da imate psa ,ki je še en član družine ,za katerega je treba skrbeti,si vzeti čas,mu pokazati ljubezen kot se za psa razume, pa ne pretiravati ,ker je pes vseeno žival in je treba tako delati z njim ,pes ne je hrane tako kot človek,morate vedeti da pes hoče in mora zakopati svojo kost v zemljo,človek tega ne počne,
    Jaz imam svojega zelo rada pa čeprav je rodovniški in imam rada muce, čeprav nimajo rodovnika, vsi so mi enakovredni, to tukaj sploh in važno, ker mislim da se je brezpredmetno kdo od nas, pasjeljubcev ki se družimo tukaj ima raje pse. Da je žival in ni za pretiravati se pa popolnoma strinjam, ampak ne vem zakaj naj b bilo to meni namenjeno, jaz ga nikakor ne počlovečujem. kaj? (tudi ta drugi del o počlovečenju)

    predvsem pa takšnega ,da mu lahko zagotovi ustrezno bivanje, kar pomeni da veliki psi ne sodijo v stanovanje v bloku,kjer si ne morejo privoščiti da bodo zakopali kost v zemljo
    Pes je krdelna žival ki potrebuje družbo lastnikov in je samo zunaj nesrečen. S tem se nikakor ne strinjam, preberi si kaj novejšega kar so napisali strokovnjaki. Kosti pa lahko notranji psi zakopljejo v odejo ali kamor koli drugam, če je samo to težava. jezik

    Pri nakupu psa je patako včasih treba imeti malo sreče,žal nikoli niso vsi psi v gnezdu takšni kot si želite se pač ne razvijejo v idealnega psa.
    Se strinjam! Ampak moramo pa gledati, kje je več možnosti, da dobimo ''idealnega'' psa (toliko kot ima pri tem genetika in zgodnje izkušnje seveda).

    Ja no pismo kaj pol vsi govorite da bo moj ps bolan pa kr neke. zelo jezen

    Realno povemo, da je večja možnost da zboli - ne moremo pa ne mi ne ti pri tem zdaj narediti nič. roll In nihče si ne želi da bi tvoj pes zbolel, ne vem kje si to staknila.

    Ja, razen če imaš res veliko dvorišče al nekaj kjer se lahko pošteno zlaufa.
    Pes potrebuje sprehode, dvorišče mu prav nič ne pomaga (je pa ogromna potuha lenuhom in neodgovornežem). Psa moraš peljati na sprehod in ga fizično in prisično ''utruditi'', biti mora zaposlen. In večina ki ima psa v stanovanju ti lahko potrdi, da pes večino časa prespi. In jaz še nisem videla psa, ki bi na vrtu hodil gor pa dol - večinoma počivajo ali uničujejo (seveda se sprehodijo, ampak zame je počlovečenje če predvidevaš, da bo pes mislil ''aha, zdaj je čas za moj sprehod in grem prehodit 5 km'', če ni res grozno energičen ker ga lastnik ni dovolj utrudil bo tekal, ampak to ni prav, ker sprehod ni samo hoja, je še mnogo več).


    Nazadnje urejal/a airedalka rebeka10 Ned Nov 04 2012, 21:59; skupaj popravljeno 1 krat
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by Hana* Ned Nov 04 2012, 21:49

    kozler je napisal/a:hana saj se strinjam s tabo nekako ,nekateri imajo pse tako radi ,da jim odstopijo del stanovanja ampak verjemi da ta pes vseeno trpi,tukaj misli mpredvsem na velike pasme, na verigo pa naj se priveže kar vsak sam,jas osebno nikoli nisem imel verige za psa.Ko se odločim za psa najprej pogledam kaj mmu lahko nudim, sedaj imam teraso 20metov in pa 900m sadovnjaka tako da je moj kuža car na tem področju.
    Brez zamere saj nikogar ne zmerjam vsak ve kaj lahko nudi,zmeraj pa stojim za trditvijo da recimo doga oli šarplaninec ni za v stanovanje.

    S tem se strinjam. Pes trpi, če ni dovolj fizično in mentalno zaposlen, drugače mu ne bo hudega. Tudi če je velik pes po pol dneva v boksu mu nič ne manjka, dokler je zanj dovolj poskrbljeno. So pa boljši pogoji hiša in vrt (nikakor pa ne veriga). Doga pa bo skoprnela, če ne bo med ljudmi in nikakor ni za v pesjak ali za zunaj. Je treba imet al hišo, pa da bo noter ali pa večje stanovanje, denar za njene potrebe in ogromno časa za se ukvarjat z njo.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by airedalka rebeka10 Ned Nov 04 2012, 22:00

    Sem napisala svoje v zgornjem postu, sem ga spremenila.
    In doga pa res nikakor ni za zunaj!
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by love Ned Nov 04 2012, 22:05

    Okej, ne bom odgovarjala. Ker se mi ne da. Js svoje mnenje mam in ga ne bom spreminjala. Če pa mislš da o psih nimam pojma, se hudo motiš.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by airedalka rebeka10 Ned Nov 04 2012, 22:08

    Zakaj bi mislila da nimaš pojma o psih? O psih imaš pojma, ampak o rodovniku pa res ne. jezik Saj sem rekla da super če bi lahko šli kdaj na kakšen sprehod.
    Se vi je zdelo da o hitro zmanjkalo argumentov, da bi zagovarjala mnenje...

    Sponsored content


    Pekinezer - Page 6 Empty Re: Pekinezer

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Čet Mar 28 2024, 15:57