Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 18 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 18 gostov

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Načrt za vzrejanje EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Načrt za vzrejanje EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Načrt za vzrejanje EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Načrt za vzrejanje EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Načrt za vzrejanje EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Načrt za vzrejanje EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Načrt za vzrejanje EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Načrt za vzrejanje EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Načrt za vzrejanje EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+17
Hana*
Anja
*Lanchy*
love
Katja.
Alex
katja100
I<3Dogs&Agility
Tjaša*
zoe
Colliny
ines97
Neja.
airedalka rebeka10
Eva.
Evangelynne
Shelly
21 posters

    Načrt za vzrejanje

    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Načrt za vzrejanje Empty Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Shelly Sob Nov 19 2011, 21:21

    Torej...
    Kako vsi že veste je moja trenutna želja dobit labradorko. Psičko, s katero bi čez nekaj let registrirala psarno. Kupila bi jo absolutno v tujini, po možnosti bi bila črne barve, genotipa EeBB. happy Z njo bi hodila na razstave ter rally-O, naredila bi tudi izpit za psa terapevta.
    Najbolj verjetno bo prišla s psarne CS iz Avstrije, ali pa Woefdram's z Nizozemske. Ker nimam pojma kaj se dogaja v mamini glavi je možno, da jo bom dobila tudi pred 18. letom, zato bi rada malo nasvetov/predlogov...
    Ta prvo pa samo da predstavim kako mislim bit kos tej nalogi...
    Torej kupila bom najboljšo možno psičko, razstavo linijo, s primesom delovne vmes. nasmejan Absolutno ne bo imela legla pred tretjim letom, izbirala bi najboljše možne samce, pa me ne briga če bom mogla na Mars parit. SRČNO upam, da se geni ne bodo poigrali, želim si takšne zdravstvene izvide: HD:A, ED:0, vsaj PRA, EIC in CNM clear, oči čiste, telesno oceno pa 5. Res, da sem kar stroga, ampak vzreja ni igra. wink
    Želim si čimbolj karakerno stabilne, lepe, predvsem pa zdrave potomce, ki bi bile v veselje njihovim novim lastnikom. Iz prvega legla, bomo samčka obdržali, zanj bo skrbel moj stric.
    Psički bodo odraščali v družinskem okolju, v hiši z vrtom (čeprav bo psica živela v stanovanju), navajeni bodo na kmečke živali, pse, mačke, ljudi, kuhinjske strojčke in najbolj pomembno:
    vodo!
    Naša družina je ločena, oče živi v hiši, v bližini so neke "mlake", kjer so jezerca, zato bi jih tam privajali plavat in navajali na divje vonjave.
    Razširit želim tipične labradorce, ker opažam da jih je čedalje manj jok ...zato jih tudi malo ljudi ima, niso jim več všeč, kar me jezi. jezen Sama sem mnenja, da šteje karakter, ne videz, čeprav pa je videz večinoma problem... zmeden
    Psičke bi prodajala poučenim ljudem- v solastništvo, psarnam ali razstavljancem oz. družinam.
    TODA: psa ne bodo dobili ljudje, ki si ga samo želijo. Preverila bom njihovo kinološko predznanje. Če bo kakšna družina želela psička, pa bo njihov prvi pes, ne bodo imeli pojma, a bodo prepričani, da psu hočejo dobro, če bodo naredili name dober vtis, če bodo imeli VOLJO se kaj naučit jim bom nudila informacije, jim prodala psička in svetovala da bodo zanj dobro skrbeli.
    Pes bo prodan s pogodbo!
    Imeti bo moral izvide kolkov in komolcev, če ne bo razstavni ali vzrejni, bo moral biti steriliziran/kastriran.
    Sem stroga, ampak tako je! Ne mislim svojih "zakladov" dajat kar tako! vesel
    Vsak nov lastnik bo dobil izvod knjižice za oskrbo in vzgojo malega labradorca, prav iz naše psarne.
    Čez nekaj let ko/če bom uspešno vzrejala bom k nalogi dodala še eno pasmo.
    Tako da lahko mi svetujete če imam dober plan (vzreditelji), lahko priporočate kakšno pametno ime ali katero pasmo še? Morala bi biti lahko učjiva, lahko majna ali velika, za agi ampak ne BC. sramežljiv
    Lp.
    Shelly angelcek
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Evangelynne Sob Nov 19 2011, 21:37

    Celi plan ;$ Misliš še kakšno pasmo poleg labije vzrejat?! Waaaau
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Shelly Sob Nov 19 2011, 21:38

    Ja itak! happy
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Eva. Sob Nov 19 2011, 21:42

    Men se zdi, da je mnogo bolš da se eni pasmi res posvetiš, kokr pa da hočeš še eno na silo zraven dajat (glede na to, da sedaj sprašuješ kero bi, predvidevam, da ti nobena ni več tok ušeč) (:

    Drugač pa se mi zdi, da je skorej brez veze delat take plane (mislm je fajn, samo ne took natančne), ker se lahko marsikej spremeni. (:
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Shelly Sob Nov 19 2011, 21:45

    Ne, ne finta je, da mi je preveč pasem všeč, ampak spet jih ne bi 100 vzrejala. Sej kakor si rekla se je bolje posvetit eni sami.
    Mi pa grejo na jetra vzreditelji, ki jih več vzrejajo, pa v bistvu niti standardov ne poznajo! jezen
    Ma kakor so me lastniki labijev razočarali bo ostalo pri temu.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sob Nov 19 2011, 22:05

    Pri meni je isto z več pasmami - itak airedalce, pa kodrasti prinašalci so tudi krasni, ampak tudi bulterierji, pa fox, pa bedlington, pa škotski (terierji vse seveda)... ljubezen
    Jaz nimam takih planov še. Bodo vsekakor starši dobri predstavniki pasem, imeli opravljen kak delavni izpit če se le da, mladiči bodo v hiši, pa zelo socializirani, pa kupci tudi ok, bomo v stikih. Pa rada bi da bi imeli vsi mladiči opravljene osnovne zdravstvene teste in oceno zunanjosti, in pasjo šolo itak. Pa s pogodbo seveda - kvalitetna hrana, vstop v stanovanje, po potrebi vet. oskrba, pa seveda pač tisto da boš skrbel v skladu z zakoni (ne boš imel za pasje boje in tako). Pa vseeno bi jih najrajši dala v slo pa k tistim ki so že imeli psa, a bi se ukvarjali s kakim športom, ampak nikakor niso to pogoji. Pa vsakemu mladičku bi verjetno dala za dv nov dom paket z malo hrane, ovratnico, povodcem, igračko, kako knjižico... Pa če bi bil pes primeren bi jim ga lahko tudi jaz razstavljala.
    Saj ne vem če bo vse to res ampak mi je lepo malo delati plane jezik
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Gost Sob Nov 19 2011, 22:40

    Shelly, mislim da si mogoče malo prestroga. Pa ne me narobe razumet vse lepo in prav ampak:
    1. Kako veš da bo v prvem leglu samček?
    2. Zakaj bi dala mladiče v solastništvo če nimaš z njimi namena vzrejat, daš s pogodbo kjer so navedeni pogoji.
    3. Kako veš da bo izbrana psička karakterno in vizuelno primerna za vzrejat (zdravsveno večino skoraj že lahko veš po dna pregledih staršev, kako točno je pri labradorcih ne vem).
    4. Ne vem če se zavedaš ampak vzreja je tudi ogromen strošek in moraš vedeti da rabiš v dobro leglo veliko vložiti (samo omenjam, ker rekla da ti vseeno če greš parit še tako daleč).
    Drugače dobronameren načrt samo potem, ko že imaš kakšno leglo vidiš da to ni točno tako kot si si zamislil. Jaz sem tudi rekla, da mladiča ne bom dala komurkoli. Pa sem mladiče prodala super ljudem. Mladiče prodala s pogodbo, vendar pa je to bolj formalno, ker kolikor sem videla se imajo mladiči super. Med drugim pa sem dala pogoj, da se slišimo tudi po tem ko so mladiči starejši. V vsakem primeru pa se lahko name obrnejo če je kaj narobe. Pa še eno vprašanje, zakaj bi obdržala samčka? Kolikor jaz gledam pri papillonih (za labradorce ne vem) se bolj splača pripeljati samčka s čisto svežim rodovnikom. Več možnosti za paritev pa tudi sama lahko potem z njim pariš. Če pa ga nimaš namena pariti, je pa potem to, da bo en samček pri tvojemu stricu nepomemben podatek kar se tvojih vzrejnih ciljev tiče.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sob Nov 19 2011, 22:51

    Ne vem če se zavedaš ampak vzreja je tudi ogromen strošek in moraš vedeti da rabiš v dobro leglo veliko vložiti
    Ja to pa je zelo slaba stran vzreje žalosten . Jaz bi tudi vsekakor dala v pogodbo da smo v kontaktu tudi potem. Pa seveda da se tiste pse ki ne bodo primerni za vzrejo sterilizira/kastrira. Pa vsekakor da ne smejo pariti brez da bi me obvestili, in nikakor ne nerodovniške pse. Ma itak če človeka res dobro preveriš prej kot mu prodaš psa potem tudi pogodba ni tako pomembna. Ampak vseeno bolj sigurno z njo! Pa če ne bi bilo predaleč bi šla enkrat na obisk k bodočim lastnikom domov, da vidim kje bo živel pes in tako. nasmejan
    Kaj ko si registriraš psarno moraš že takoj navesti za katere pasme? Ali lahko imaš različna legla? happy
    Jaz pa bi drugače imel verjetno airedale terier - samičko, kodrasti prinašalec - samčka, potem pa mogoče še kakega predstavnika teh, ali pa (bolj verjetno) ali bedlington terieja, ali bulterierja ali pa foxterierja. Pa tisti ki bi bil primeren bi imela verjetno mladiče oz. bi imela za parjenje. Bi pa itak imela doma še veliko mačk in kakega konja tako da bi bili psi res navajeni.
    Ponavljam: ne vem če bo vse tako ma mi je lepo malo planov glede tega delat. angelcek
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Gost Sob Nov 19 2011, 23:13

    Pogodba je po moje nujna, tudi če lastnike preveriš. Prvo leglo ki smo ga imeli pri nas doma. Prišla je družina, use lepo in super. Ker vemo da vsi ljudje niso ravno pri denarju smo jim dali možnost na obroke. Denarja nismo nikoli videli, iz drugih virov pa zvedeli da je pes šel za pleme nerodovniškim leglom žalosten kruta šola. Tako da imam sedaj obširno pogodbo, ampak vsakemu normalnemu človeku so pogoji v njej samoumevni. Ko registriraš psarno ni potrebno navajati nobene pasme. Samo 3 imena katera bi imel za psarno (v primeru, da je kakšno zasedeno) ter svoje podatke. Pa predno registriraš psarno oz. predno pošlješ predloge pogledaš na spletni strani fci, če je ime že zasedeno.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sob Nov 19 2011, 23:16

    Aha hvala. To glede posvojitvene pogodbe pa se strinjam. happy
    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Neja. Sob Nov 19 2011, 23:19

    Papilio je napisal/a:Pogodba je po moje nujna, tudi če lastnike preveriš. Prvo leglo ki smo ga imeli pri nas doma. Prišla je družina, use lepo in super. Ker vemo da vsi ljudje niso ravno pri denarju smo jim dali možnost na obroke. Denarja nismo nikoli videli, iz drugih virov pa zvedeli da je pes šel za pleme nerodovniškim leglom žalosten kruta šola. Tako da imam sedaj obširno pogodbo, ampak vsakemu normalnemu človeku so pogoji v njej samoumevni. Ko registriraš psarno ni potrebno navajati nobene pasme. Samo 3 imena katera bi imel za psarno (v primeru, da je kakšno zasedeno) ter svoje podatke. Pa predno registriraš psarno oz. predno pošlješ predloge pogledaš na spletni strani fci, če je ime že zasedeno.

    Ta je bla pa res kruta. ;/
    Pa meni se zdi prav da je pogodba, da potem ni problemov.
    ines97
    ines97
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Fužine,Ljubljana
    Število prispevkov : 1416

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by ines97 Sob Nov 19 2011, 23:59

    Shelly ti imaš super plan in vse! Ampak kaj če se kaj spremeni? Kaj če ne boste finančno zmožni poskrbeti še za vse mladiče če bi vzrejala? A je 100% da dobite labija? Kaj če se mama/oče nebi strinjala z vzrejo psov? In imaš komaj 13 let tako da tudi s časom bi ti bilo težje saj imaš še šolo in ostale obveznosti. Aja, pa a ti imaš kakšnega psa/si ga mela? :)
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Colliny Ned Nov 20 2011, 00:27

    Shelly, kaj pa študij? Kot sem razumela, bi dobila psa okrog 18 leta (če sploh) torej ravno takrat, ko se gre čez eno leto na študij... Kaj bo potem s psom, če boš šla študirat kam dlje kot pa v najbližje mesto? Pa najverjetneje ti vseh stroškov starši ne bodo financirali, štipendija pa itak gre kot bi mignil, če odšteješ od nje vse stroške vožnje itd. za lastno leglo in psarno, pogodbe, vse teste, kinološka šolanja (čeprav to je še najmanj) ostane zelo malo.

    To s pogodbo se mi zdi v redu, je pa res, da se vedno lahko kaj zalomi. Edino kar me moti je to, da če ne pariš, mora biti pes kastriran/steriliziran. Če je človek vsaj malo pri pameti in če jih boš že tako preverjala, potem se boš sigurno lahko prepričala, da pes ne bo šel za kakšno ups ali nerodovniško leglo. Jaz svojih naslednjih psov najverjetneje ne bom nikoli sterilizirala/kastrirala, pa ne zaradi tega, ker bi bilo z Ajšo kaj narobe (ona je itak najbolj perfektna in sploh), ampak pač zaradi tega, ker bodo bodoči psi ali rodovniški in jasno, da jih nikoli ne bom parila izven klubov, kinoloških zvez ali pa mešančki iz zavetišča (ki pa tako ali tako so sterilizirani). In jaz bi pač želela, da gredo moji psi skozi naravne procese, pa potem so seveda po operaciji možnosti zapletov, poleg tega, če bi sterilizirala, bi absolutno PRED prvo gonitvijo, tj. okoli 6., 7. mesecev psičke, psa pa, ko spolno dozori. In kako naj jaz v tako kratkem času ugotovim, če se psa "splača" parit ali ne, oziroma, kako naj v le nekaj mesecih dobim vsa potrdila, da je s psom res vse ok itd... Kaj, če se bo moj pes razvil v super predstavnika, ki bi ogrooomno pripomogel k pasmi, pa ne bi mogel, ker bi bil steriliziran/kastriran?
    Za schapendoese vem, da imajo v nekaterih psarnah (tistih bolj uglednih, ki vedo, kaj delajo) ta problem rešen tako, da primerna psica (zdravstveno, karakterno itd. ) MORA imeti vsaj eno leglo, za ostale, manj tipične predstavnike pa se to lastnikom toplo odsvetuje, oz. če niso tipični jih NL klub itak ne prizna, tisto, kar pa se ne vzreja pod NL klubom je pa bolj tako tako... Nikoli zagotovo ne veš, kaj boš dobil al kak naj rečem. redko redko pa piše, da bi ostali MORALI biti sterilizirani ali kastrirani. Za naskoke samcev pa imajo limit, en samec lahko oplodi v povprečju kakšne 4, 5 samic, tisti res najboljši mogoče celo 6. Kar se mi zdi super.
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Shelly Ned Nov 20 2011, 11:06

    Sej, s pogodbo je vse odvisno od legla in psičkov. Tudi ni verjetno, da bo res bil kakšen samček noter. jezik Če ne bo, oz. bodo kupci družine, ljudje, ki si želijo ljubljenčka ali kaj podobnega pa bo tudi o rezanju v pogodbi.
    Ja, mama se strinja, da je vzreja krasna in tudi pravi, da se ji zdi pametno, da si čimprej naberem izkušnje ipd. zmeden tako da res nevem kaj se ji plete po glavi.
    Študirat grem ali v Koper, ali Postojno, ali Lj. Povsod imam sorodnike, ki so me pripravljeni prenašat pod streho in "varvat" moje pse, dopoldne ko me ne bo.
    Vem kakšen strošek je in se financ tudi zavedam, ampak po mojem to ne bo kakšnega kritičnega pomena, vsaj pri nas ne.
    Glede samca pa je tako: labradorci so popularni, zato je vsako drugo leglo nerodovniško, s tem da v Sloveniji tudi ni kakšnih dobrih samcev za parit, samic pa je ogromno. Zato bi raje imela samčka.
    Kaj se bo že spremenilo, ampak lastniki bodo preverjeni v nulo. wink
    Labradorci imajo sicer ogromno mladičev, ampak ne odstopam od njih, ker jih bodo ljudje tako prej ali slej uničili. jok
    Imam dva psa, s tem da ima zanja še preveč časa, imela sem pa labradorko. Ok, imela sem "labradorko". nasmejan
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 36
    Število prispevkov : 670

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by zoe Ned Nov 20 2011, 13:23

    Shelly, mislim, da je najbolje, da stopiš v kontakt z lastniki in vzreditelji labijev in se čim več družiš z njimi - če hodijo na razstave se lahko srečate tam, mogoče jim lahko kdaj kaj pomagaš, jih veliko sprašuješ ipd. Tako boš dobila veliko izkušenj in znanstva, ki ti lahko pri vzreji samo koristijo.

    Stvar ni tako enostavna, saj moraš dobro poznati miljon enih psov, da lahko izbereš najboljšo paritveno kombinacijo.
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Shelly Ned Nov 20 2011, 13:54

    Vem, saj jih. Že par let. wink Drugače ne bi bila tako prepričana, da bi vzrejala.
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Colliny Ned Nov 20 2011, 13:56

    Am, Shelly kaj pa tisto z obvezno sterilizacijo in kastracijo (moj post)? happy
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Shelly Ned Nov 20 2011, 14:07

    Sej pravim, da odvisno od rezultatov legla. Sej ne bodo psičkov rezali pri dveh mesecih, ne? Sploh pa morem za to še videt.
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Colliny Ned Nov 20 2011, 14:11

    Shelly je napisal/a:Sej pravim, da odvisno od rezultatov legla. Sej ne bodo psičkov rezali pri dveh mesecih, ne? Sploh pa morem za to še videt.
    Ja seveda jih ne bodo, samo ti si tam v prvem postu napisala, da če ne bodo vzrejali ali vsaj hodili na razstave MORAJO bit psi sterilizirani/kastrirani...
    Mislim, veš, ljudje gledamo na take stvari drugače, ne samo, da je to vse dobro... Poznam nekaj ljudi, med drugim tudi preko forumov, ki se jim zdi zadnja stvar, ki bi jo naredili sterilizacija/kastracija, pa imajo tudi mešance, ali pa z rodovniškimi še v življenju niso šli na razstavo... jezik
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Eva. Ned Nov 20 2011, 14:12

    No pa še vseen pri 6 mesecih (ko je sterilizacija najbol primerna) se še ne vid izgleda + karakterja do konca in je čist možno, da bo pol tko ful zakon predstavnik pasme bo pa steriliziran, zato, ker so prej misll da ne bo in bojo mel v pogodbi da morjo sterilizirat.

    Drugač mi je pa tud mal bedno, da morjo part, ker kaj pa če lastniki nimajo časa/denarja/volje do legla.? (Če je samica)
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by airedalka rebeka10 Ned Nov 20 2011, 14:15

    Ma meni osebno je boljše da psa steriliziraš/kastriraš če in primeren kot pa da imaš cel cirkus potem med gonitvijo. Jaz bi svojega vsekakor če ne bi imela vzrejnih ciljev. Sicer pa:OT:
    Je pa tudi meni brezveze da morajo parit. wink
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Colliny Ned Nov 20 2011, 14:37

    Je pa ni.
    Ni, ker so paritvene kombinacije res zelo skrbno izbrane, je pa zarai zgoraj naštetega. Nimajo pa to vse psarne, oz. sedaj, ko št. schapendoesov narašča, vedno manj.

    Aja, še to sem pozabla; gonitev za odgovornega človeka ni noben bav bav, je treba bit malo bolj pazljiv in poučen o določenih stvareh pa je to to. Psičke so samo malo bolj "tečne", nekatere pa obratno - še bolj pripravljene za delo.
    Poleg tega pa sterilizirane psice bolj dišijo od nesteriliziranih negonečk. jezik



    Nazadnje urejal/a Colliny Ned Nov 20 2011, 14:41; skupaj popravljeno 2 krat
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 36
    Število prispevkov : 670

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by zoe Ned Nov 20 2011, 14:40

    Po nekaterih raziskavah je najboljša sterilizacija pred prvo gonitvijo (zagovarjajo predvsem ZDA), po nekaterih, ko pes/psica spolno dozori, po nekaterih pa je najboljše ne-sterilizirat (zagovarjajo predvsem Skandinavci).

    Jaz osebno se, glede na prebrano in doživeto, nagibam k zadnji možnosti. Seveda v primeru, da je lastnik sposoben preprečiti neželene paritve.
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Colliny Ned Nov 20 2011, 14:42

    Podpis happy
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Shelly Ned Nov 20 2011, 14:43

    Colliny je napisal/a:
    Shelly je napisal/a:Sej pravim, da odvisno od rezultatov legla. Sej ne bodo psičkov rezali pri dveh mesecih, ne? Sploh pa morem za to še videt.
    Ja seveda jih ne bodo, samo ti si tam v prvem postu napisala, da če ne bodo vzrejali ali vsaj hodili na razstave MORAJO bit psi sterilizirani/kastrirani...
    Mislim, veš, ljudje gledamo na take stvari drugače, ne samo, da je to vse dobro... Poznam nekaj ljudi, med drugim tudi preko forumov, ki se jim zdi zadnja stvar, ki bi jo naredili sterilizacija/kastracija, pa imajo tudi mešance, ali pa z rodovniškimi še v življenju niso šli na razstavo... jezik
    Aja, sorry nisem opazila... sramežljiv
    Drugače pa se še vedno odločam če bi dala v pogodbo nekaj takega kot "priporočamo to operacijo", sej koker ste rekle ne moreš vedet v kaj bo pes odrasel. Sicer pa ja, poznam nekaj odličnih psov, kandidatov, sicer še mladih ampak zdravih, lepih ipd. So mi bili zelo všeč. Eden je celo s Češke smo se spoznali na CACIB-u v Kopru. Ena solastnica se je že predlagala. Mislim da bi bila odlična kandidatka, krasno skrbi za svojega psa in menim, da bi ji kakega psička lahko zaupala. happy

    Sponsored content


    Načrt za vzrejanje Empty Re: Načrt za vzrejanje

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Čet Mar 28 2024, 17:19