Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 9 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 9 gostov

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+8
teya
Lena_Horses
airedalka rebeka10
love
Kim<3
katja100
Evangelynne
Lisa
12 posters

    Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Tor Dec 18 2012, 21:48

    Jaz tudi. Bom videla če bom šla ju3 v šolo. Bom ji povedala če bom! happy
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Tor Dec 18 2012, 21:52

    Kim<3 je napisal/a:Jah, samo ti pravi podatki so že stokrat vsepovsod omenjeni in res ni treba pisariti v teme ki niso za to namenjene
    Dost je blo s tem no, Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 240896
    Upam, da bo tvoja prijateljica hitro prišla na forum, bo vse dosti lažje za vedet...
    angelcek

    Očitno niso bili omenjeni.
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Tor Dec 18 2012, 21:58

    Hvala!
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by love Tor Dec 18 2012, 22:55

    Juuj, sami pekiji, pa hočete da jz sladkorno dobim al kaj ljubezen
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Tor Dec 18 2012, 22:56

    Vem ja ful so cute! ljubezen
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Tor Dec 18 2012, 23:04

    Nikakor teh zadnje nalepljenih oglasov! zelo jezen prestrašen Aboyanasanna ne razumem - toliko podpiraš rodovniške (saj jaz tudi) in odgovorno vzrejo, potem pa daješ linke od kraljevih in mini pekinezerjev ''čistokrvnih brez rodovnika'' (vem, da to ne obstaja, zato '', samo da se razume)... Ne vem, zakaj bi podpirali neodgovorneže z nakupi takih psov, če lahko posvojiš zavetiščarja, pri teh je velika verjetnost bolezni, toliko denarja pa si ne zaslužijo (rejci), to res ni odgovorno, pa vsi vemo, da obstaja le ena velikost pasme (razen pri izjemah, kot so pudli in jazbečarji npr., ampak pekinčani vsekakor ne!) in mini, maksi, kraljevi in ne vem kaj še so samo izmišljotine šteparjev in zavajanje. jezen
    Mogoče res ni perfektna tema, ampak je o nakupu psa, kadar se to skoraj vedno omeni, saj je to pomembna stvar pri nakupu in četudi se to vsepovsod po vseh temah piše in to vsi veste še vedno večini sploh nič ni jasno kar se te problematike tiče.
    In tudi pazi, kje vzameš psa in kakšen je - pa neglede na rodovnik! Že oglas ti nekaj pove (tisti maltežan-ugodno že takoj izločiš po naslovu npr.), fotografija (samo poglej nekatere od Matoše (tiste, ki niso pokradene seveda), kakšno je ozadje), prej greš na ogled, videti moraš mamo (ne nasedati izgovorom kot ''je na sprehodu.'' ali kaj podobnega, ker to nakazuje, da pes prihaja iz pasje farme iz tujih držav), če to niso res pravi mešančki moraš videti fotografijo starša, podatke, kontaktne podatke njegovega lastnika, mladiči morajo biti zdravi, odgovorite se za obisk na domu... Sicer pa jaz za ''čistokrvnega brez rodovnika'' nisem pripravljena dati niti centa, ker si ga neodgovorneži ne zaslužijo, za pravega mešančka pa sicer lahko pokrijem strošek cepljenja, če je od ''navadnih'' ljudi, pri zavetiščarju/od društva pa z veseljem plačam nekaj, ker so psi kastrirani/sterilizirani, cepljeni, čipirani, pregledani..., za kar se je porabilo tudi čez 100€.
    In da se razumemo:
    - mešanec = pes neznanega porekla, brez rodovnika
    - pasemski pes = pes z rodovnikom
    - križanec = pes, ki ima čistopasemska (rodovniška!) starša vsakega druge pasme, večinoma brez rodovnika, ponekod pa delajo neuradne rodovnike
    ''čistokrvni brez rodovnika'' (ponavljam: tako se izrazim, da ne pišem povsod mešanci, podobni pasmi, ki jih (pre)prodajalci tako kličejo in zavajajo) pa ne spadajo v nobeno od teh kategorij, ampak v grobem pa delimo pse samo na rodovniške-pasemske, čistokrvne in nerodovniške-mešance, nečistokrvne. Torej pes ne more biti oboje...
    Katera tema pa je primerna, če smem vprašati? Do zdaj je bilo narobe kamorkoli si to napisal jezik . Ne vem pa, zakaj naj bi se pogovarjali po ZSjih zakaj? Saj je to vendar namenjeno v sem, niso zasebne stvari. Lahko pa seveda komu po ZS kaj pojasnim, če ne razume kar se tega tiče. smeeh

    Pa ne mislim se kregati glede tega in ponavljam, da so vsi vredni ljubezni in rodovnik nima nič pri tem, samo da si razjasnimo pojme, ker mislim da se ne razumemo dobro. happy
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Kim<3 Tor Dec 18 2012, 23:08

    Že že, Rebeka, samo čisto ste se odaljili od celotne teme in obstaja primernejša tema za to, če ne pa se jo lahko ustvari. Tema obstaja z namenom, da se pogovarja o tem, za kar je bila ustvarjena...
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Sre Dec 19 2012, 00:13

    airedalka rebeka10 je napisal/a:Nikakor teh zadnje nalepljenih oglasov! zelo jezen prestrašen Aboyanasanna ne razumem - toliko podpiraš rodovniške (saj jaz tudi) in odgovorno vzrejo, potem pa daješ linke od kraljevih in mini pekinezerjev ''čistokrvnih brez rodovnika'' (vem, da to ne obstaja, zato '', samo da se razume)... Ne vem, zakaj bi podpirali neodgovorneže z nakupi takih psov, če lahko posvojiš zavetiščarja, pri teh je velika verjetnost bolezni, toliko denarja pa si ne zaslužijo (rejci), to res ni odgovorno, pa vsi vemo, da obstaja le ena velikost pasme (razen pri izjemah, kot so pudli in jazbečarji npr., ampak pekinčani vsekakor ne!) in mini, maksi, kraljevi in ne vem kaj še so samo izmišljotine šteparjev in zavajanje. jezen
    Mogoče res ni perfektna tema, ampak je o nakupu psa, kadar se to skoraj vedno omeni, saj je to pomembna stvar pri nakupu in četudi se to vsepovsod po vseh temah piše in to vsi veste še vedno večini sploh nič ni jasno kar se te problematike tiče.
    In tudi pazi, kje vzameš psa in kakšen je - pa neglede na rodovnik! Že oglas ti nekaj pove (tisti maltežan-ugodno že takoj izločiš po naslovu npr.), fotografija (samo poglej nekatere od Matoše (tiste, ki niso pokradene seveda), kakšno je ozadje), prej greš na ogled, videti moraš mamo (ne nasedati izgovorom kot ''je na sprehodu.'' ali kaj podobnega, ker to nakazuje, da pes prihaja iz pasje farme iz tujih držav), če to niso res pravi mešančki moraš videti fotografijo starša, podatke, kontaktne podatke njegovega lastnika, mladiči morajo biti zdravi, odgovorite se za obisk na domu... Sicer pa jaz za ''čistokrvnega brez rodovnika'' nisem pripravljena dati niti centa, ker si ga neodgovorneži ne zaslužijo, za pravega mešančka pa sicer lahko pokrijem strošek cepljenja, če je od ''navadnih'' ljudi, pri zavetiščarju/od društva pa z veseljem plačam nekaj, ker so psi kastrirani/sterilizirani, cepljeni, čipirani, pregledani..., za kar se je porabilo tudi čez 100€.
    In da se razumemo:
    - mešanec = pes neznanega porekla, brez rodovnika
    - pasemski pes = pes z rodovnikom
    - križanec = pes, ki ima čistopasemska (rodovniška!) starša vsakega druge pasme, večinoma brez rodovnika, ponekod pa delajo neuradne rodovnike
    ''čistokrvni brez rodovnika'' (ponavljam: tako se izrazim, da ne pišem povsod mešanci, podobni pasmi, ki jih (pre)prodajalci tako kličejo in zavajajo) pa ne spadajo v nobeno od teh kategorij, ampak v grobem pa delimo pse samo na rodovniške-pasemske, čistokrvne in nerodovniške-mešance, nečistokrvne. Torej pes ne more biti oboje...
    Katera tema pa je primerna, če smem vprašati? Do zdaj je bilo narobe kamorkoli si to napisal jezik . Ne vem pa, zakaj naj bi se pogovarjali po ZSjih zakaj? Saj je to vendar namenjeno v sem, niso zasebne stvari. Lahko pa seveda komu po ZS kaj pojasnim, če ne razume kar se tega tiče. smeeh

    Pa ne mislim se kregati glede tega in ponavljam, da so vsi vredni ljubezni in rodovnik nima nič pri tem, samo da si razjasnimo pojme, ker mislim da se ne razumemo dobro. happy

    Vsi psi so bili mešanci še enkrat ponavlam od zgodovinke volka, ne vem zakaj naj ne bi ljudje kupili tisto kar si želijo in zakaj morajo točno zdaj v zavetišče? Za psa je potrebna odgovornost,seveda ampak prijateljica,ki jo navaja,ne vem koliko let je stara?,ne vem če je pripravljena skrbeti za psa,ne vem ničesar o njej.Zato jo ne morem obtoževati,ker ne vem čisto nič o njeni družini,koliko let ima,ničesar.

    Vprašala je le za vprašanje in jaz sem ji odgovorila.
    Tako mešančki tako tudi rodovniški so živa bitja,kje bo ona kupila psa to je pa čisto njena stvar.Ne vem zakaj jo toliko obtožuješ,ali jo poznaš?veš koliko je stara?poznaš njeno družino?

    Jaz jo ne poznam in želela je pomoč odgovor na vprašanje in to je dobila,ne jezi se na mene imam pač drugačno mnenje

    in zakaj mora it ravno v zavetišče?to je čisto posamezna odločitev.

    l.p
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Sre Dec 19 2012, 08:53

    Ona se ne jazi nate. Samo pravi. wink OT
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Dec 19 2012, 21:55

    Kje jo jaz obtožujem?
    Ni nujno da gre v zavetišče, kaj misliš, da bom šla jaz do nje in ji ne bom nikakor dovolila da vzame drugje kot iz zavetišča ali kako si vi to predstavljate zakaj? In jaz sem napisala, naj se raje še pozanima, sploh ne, naj gre takoj v zavetišče. Ne razumem pa, kako si lahko vzreditelj, v prejšnjih postih sem se čisto strinjala s tabo, potem pa daš linke od ''čistokrvnih brez rodovnika''. In ponavljam: nič nimam proti tem psom samim, imam pa ogromno proti nakupu njih, pa tudi zelo velika možnost je za bolezni in netipičnost. Ne mislim nobenega ''zaklepati'' da ne bo kupil nerodovniškega psa, lahko pa mu pojasnim svoje mnenje o tem in verjamem da, če bi lahko nekomu na ZS napisala dolg post od začetka do konca in če ne bi takoj napadel bi razumel. In ne razumem, kaj ima na moj post takšno vezo starost...
    Sploh več ne razumem, res ne... zakaj? In: če želijo ljudje pekinčana bodo kupili pekinčana - ampak pravega, ker če želiš določeno pasmo želiš, da bo imela določene lastnosti, ne greš po ''ponaredek'' (ni mišljeno manjvredno), če pa želiš mešanca pa vzameš pravega, spet ne greš po ''ponaredek''.

    In še nekaj: zakaj je to tako OT? (se mi zdi, da včasih napišete OT tudi, kadar se še čisto veže teme, drugod jezik ) Saj se vendar debatira o psu za to punco, v kar spada tudi, če bo vzela rodovniškega ali nerodovniškega, ali se motim? zakaj? zakaj?
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by love Sre Dec 19 2012, 22:00

    Ja ona ni dala rodovniških psov, ker je tista punca rekla, da da za psa največ 100 eurov. Kje je zdej point vsega tega? wink
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Sre Dec 19 2012, 22:03

    airedalka rebeka10 je napisal/a:Kje jo jaz obtožujem?
    Ni nujno da gre v zavetišče, kaj misliš, da bom šla jaz do nje in ji ne bom nikakor dovolila da vzame drugje kot iz zavetišča ali kako si vi to predstavljate zakaj? In jaz sem napisala, naj se raje še pozanima, sploh ne, naj gre takoj v zavetišče. Ne razumem pa, kako si lahko vzreditelj, v prejšnjih postih sem se čisto strinjala s tabo, potem pa daš linke od ''čistokrvnih brez rodovnika''. In ponavljam: nič nimam proti tem psom samim, imam pa ogromno proti nakupu njih, pa tudi zelo velika možnost je za bolezni in netipičnost. Ne mislim nobenega ''zaklepati'' da ne bo kupil nerodovniškega psa, lahko pa mu pojasnim svoje mnenje o tem in verjamem da, če bi lahko nekomu na ZS napisala dolg post od začetka do konca in če ne bi takoj napadel bi razumel. In ne razumem, kaj ima na moj post takšno vezo starost...
    Sploh več ne razumem, res ne... zakaj? In: če želijo ljudje pekinčana bodo kupili pekinčana - ampak pravega, ker če želiš določeno pasmo želiš, da bo imela določene lastnosti, ne greš po ''ponaredek'' (ni mišljeno manjvredno), če pa želiš mešanca pa vzameš pravega, spet ne greš po ''ponaredek''.

    In še nekaj: zakaj je to tako OT? (se mi zdi, da včasih napišete OT tudi, kadar se še čisto veže teme, drugod jezik ) Saj se vendar debatira o psu za to punco, v kar spada tudi, če bo vzela rodovniškega ali nerodovniškega, ali se motim? zakaj? zakaj?

    Če se pes skoti bolan,se skoti bolan pa naj bo mešanec ali rodovniški,jaz imam izkušnje s svojo psičko pa je bila rodovniška psička pa je prav tako zbolela čeprav je imela pregled oči,celotni pregled in vzrejno dovoljenje,čeprav vsi pravijo kupujte psa z rodovnikom,k so poskrbljeni tako kot je treba,se jaz s tem ne strinjam,ker pri vsakemu je drugače poskrbeljeno,pri vsakemu lastniku,nekdo pari mešančke,ne zagovarjam tega,da parijo ampak moram reči,da skrb za pse je čisto odvisno od lastnika,tako tudi od bolanega kužka,če je kužek bolan je lahko tako tudi rodovniški oprosti ampak jaz se defenitivno strinjam,da ne moreš vplivati na to če je pes bolan,ker na vzrejnem pregledu pregledajo le oči,kako pes hodi,zobe itd

    Ne zagovarjam pa,da se mešančki parijo ampak veš tudi čisto navadni mešanček je lahko veliko bol zdrav kot rodovniški,sem imela psa brez rodovnika,ko sem bila mlajša pa je živel veliko let,16 let.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Dec 19 2012, 22:08

    Point je, da se ona trezno odloči, kakega psa hoče (torej tudi, če ''čistokrvnega brez rodovnika'' ali pravega mešanca). happy Sicer pa vas ima tukaj večina ''čistokrvne brez rodovnika'' in se mi zdi, da se takoj počutite napadene, nezaželjene, kot da ne maramo vaših psov (no, saj jih nimam s kje ne marati ne sovražiti ker jih ne poznam hudič jezik ), ker se večinoma pritožujete takšni, vsaj kot jaz opazim. In če je point te teme, da se samo da link od vseh majhnih mladih samcev pod 100€, potem pa... roll (če je bil samo to cilj teme, potem jo lahko ali izbrišemo, ker lahko to vsak čisto enostavno najde sam, ali pa ima 100 strani, ker je takšnih ogromno)
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Sre Dec 19 2012, 22:09

    Brez veterinarja in nobenih problemov. happy
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Dec 19 2012, 22:15

    In še odgovor za aboyanosanno: spet ne razumem popolnoma, oprosti ampak... Ja, skoti se bolan - saj zato je pomen rodovnika: ne, da ti da kakršnokoli garancijo ali kaj pobobnega, ampak zagotavlja nadzor: če so vsi predniki imeli a/a kolke to veš, torej lahko predvidevaš, ne pa si siguren, da jih bo imel tudi tvoj. Če pa imajo c/c pa to veš (in se upajmo ne odločiš za nakup) in si toliko bolj pozoren. Pri rodovniških pa imajo lahko tudi f pa tega vedel ne boš - lahko pa imajo tudi a. Vzrejni pregled je samo en del za vzrejno dovoljenje: tam ocenijo videz, za dovoljenje pa so potrebni še testi. Nekaj res lahko vplivaš na zdravje (npr. za kolke vzdržuješ primerno telesno težo, paziš, da pes preveč ne skače in hodi po stopnicah v mladosti...), ampak glavno je pa še vedno genetsko.
    In sploh ni pomen v rodovniku samem, ampak v tem, kaj piše noter: nič nisi naredil, če si ti kupil psa, dobro misleč da je rodovniški in bo zdrav, pa so imeli predniki slabo zdravje in dobre telesne ocene. Potem pa se piše okrog take bedarije, kako so dobili ogromno bolnih rodovniških psov... (verjamem da res, ampak veliko je krivde kupca)
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Sre Dec 19 2012, 22:16

    airedalka rebeka10 je napisal/a:Point je, da se ona trezno odloči, kakega psa hoče (torej tudi, če ''čistokrvnega brez rodovnika'' ali pravega mešanca). happy Sicer pa vas ima tukaj večina ''čistokrvne brez rodovnika'' in se mi zdi, da se takoj počutite napadene, nezaželjene, kot da ne maramo vaših psov (no, saj jih nimam s kje ne marati ne sovražiti ker jih ne poznam hudič jezik ), ker se večinoma pritožujete takšni, vsaj kot jaz opazim. In če je point te teme, da se samo da link od vseh majhnih mladih samcev pod 100€, potem pa... roll (če je bil samo to cilj teme, potem jo lahko ali izbrišemo, ker lahko to vsak čisto enostavno najde sam, ali pa ima 100 strani, ker je takšnih ogromno)

    Ona je vprašala in jaz sem ji odgovorila,če se ne strinjaš z menoj,to ni moj problem,tudi jaz imam rodovniškega,ne bom pa govorila,da naj ga kupi,da bo bol zdrav.Ker to ni res.Drugo leto nameravamo registrirati psarno.In prosim,ne vtikaj se v moje mnenje in ne jezi se name zelo jezen

    Ker vsi govorijo,da kupujte rodovniške pse,da bodo bol zdravi,ker to sploh ni res,vsak kužek lahko zboli in nekdo k je imel vsaj 2 psa ali 3 v življenju bo povedal svoje izkušnje.
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Sre Dec 19 2012, 22:19

    airedalka rebeka10 je napisal/a:In še odgovor za aboyanosanno: spet ne razumem popolnoma, oprosti ampak... Ja, skoti se bolan - saj zato je pomen rodovnika: ne, da ti da kakršnokoli garancijo ali kaj pobobnega, ampak zagotavlja nadzor: če so vsi predniki imeli a/a kolke to veš, torej lahko predvidevaš, ne pa si siguren, da jih bo imel tudi tvoj. Če pa imajo c/c pa to veš (in se upajmo ne odločiš za nakup) in si toliko bolj pozoren. Pri rodovniških pa imajo lahko tudi f pa tega vedel ne boš - lahko pa imajo tudi a. Vzrejni pregled je samo en del za vzrejno dovoljenje: tam ocenijo videz, za dovoljenje pa so potrebni še testi. Nekaj res lahko vplivaš na zdravje (npr. za kolke vzdržuješ primerno telesno težo, paziš, da pes preveč ne skače in hodi po stopnicah v mladosti...), ampak glavno je pa še vedno genetsko.
    In sploh ni pomen v rodovniku samem, ampak v tem, kaj piše noter: nič nisi naredil, če si ti kupil psa, dobro misleč da je rodovniški in bo zdrav, pa so imeli predniki slabo zdravje in dobre telesne ocene. Potem pa se piše okrog take bedarije, kako so dobili ogromno bolnih rodovniških psov... (verjamem da res, ampak veliko je krivde kupca)

    Pri moji pasmi ni nobenih testov le oči,kolki,hoja itd,to ni noben pregled vsak človek lahko zboli za to in ono bolezen,tako tudi psi,ne moreš reči,da,ker je mešanec bo imel več problemov.Ker ni nujno,če dobiš psa pri dobri družini,ki odlično poskrbijo zanje,ne moreš vedeti.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Dec 19 2012, 22:21

    Mimogrede - par postov smo oddali skoraj istočasno, zato se malo čudno bere. jezik In če že primerjamo - moj pa je rodovniški in nima problemov. No, pa zdaj? jezik Ampak take primerjave niso zanesljive, ker ne verjamem, da si svojemu mešancu naredil(a) vse sorte testov, niti jih nisem jaz moremu, tako da ne moremo trditi, ker se nekatere bolezni sploh ne pokažejo. Pa še en primer: pri rodovniških narediš genetski test (za nekatere bolezni) in točno veš, če je pes zdrav, prenašalec ali obolel. In če pariš zdravega z zdravim so vsi mladiči zdravi, če zdravega s prenašalcem je pol-pol, če prenašalca s prenašalcem 25%zdravih, 25%obolelih in 50%zdravih prenašalcev itd. Pri rodovniških torej to veš in lahko temu primerno izbiraš samca za paritev. Pri nerodovniških pa mirne vesti pariš dva prenašalca npr. ali še hujše kombinacije, saj tega še veš ne. Saj tudi pri rodovniških lahko, ampak je razlika, da tam se na podlagi tega lahko odločiš, če boš psa sploh kupil.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Dec 19 2012, 22:21

    Joj ves čas piševa istočasno, pusti mi 15 min da odgovorim hudič
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Dec 19 2012, 22:24

    Glej, mislim da sploh ne razumeš ali slabo bereš, ker sem napisala, da lahko vsak zboli in rodovnik ni nobena garancija in mi potem še ti napišeš to v postu. zakaj? Foreum je za izmenjavo mnenj in če tebi to ni všeč in govoriš, naj se ne vtikamo v tvoje mnenje si raje naredi svojo stran pa tam ti ne bo mogel nihče nič. smeeh
    In kaj kolki in oči niso pregledi? In da ocenjujejo hojo se malo smešno sliši, bolj eje reči gibanje, saj se tam najbolj vidi videz psa, to je telesno ocenjevanje. wink In družina nima nič pri tem, če pes v sebi nosi eno bolezen ga lahko jaz vzamem pri tako super družini ne bo nič pomagalo, saj si prej napisal, da pes se z genetsko boleznijo rodi.
    Res mi sploh ni jasno, kaj mi dopoveduješ, ne vem, če si tako slabo prebereš moje poste ali pa jaz tvoje...

    In kaj čisto nobenih takšnih genetskih testov se ne dela (kot je PRA in EIC npr.) zakaj? (vprašam, res ne vem)
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Sre Dec 19 2012, 22:31

    airedalka rebeka10 je napisal/a:Joj ves čas piševa istočasno, pusti mi 15 min da odgovorim hudič

    Laj,da ti razložim,lahko je človek danes čisto zdrav kakšno drugo leto zboli za rakom pa je bil prej brez težav in vsega,lahko je pes čisto zdrav in zboli za neko določeno bolezen,razumeš,da ne moreš vedeti.Da nima vpliva,naj bi bili rodovniški bol zdravi ampak še vedno lahko pes zboli.
    Jaz pri tem ne ločujem,mešančke,rodovniške,ker lahko tako eden kot drugi zboli in kar se moje mešanke tiče v mojih otroških letih,je živela tok let brez kakšnih problemov in nikoli nismo obiskali veterinarja.
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Sre Dec 19 2012, 22:34

    airedalka rebeka10 je napisal/a:Glej, mislim da sploh ne razumeš ali slabo bereš, ker sem napisala, da lahko vsak zboli in rodovnik ni nobena garancija in mi potem še ti napišeš to v postu. zakaj? Foreum je za izmenjavo mnenj in če tebi to ni všeč in govoriš, naj se ne vtikamo v tvoje mnenje si raje naredi svojo stran pa tam ti ne bo mogel nihče nič. smeeh
    In kaj kolki in oči niso pregledi? In da ocenjujejo hojo se malo smešno sliši, bolj eje reči gibanje, saj se tam najbolj vidi videz psa, to je telesno ocenjevanje. wink In družina nima nič pri tem, če pes v sebi nosi eno bolezen ga lahko jaz vzamem pri tako super družini ne bo nič pomagalo, saj si prej napisal, da pes se z genetsko boleznijo rodi.
    Res mi sploh ni jasno, kaj mi dopoveduješ, ne vem, če si tako slabo prebereš moje poste ali pa jaz tvoje...

    In kaj čisto nobenih takšnih genetskih testov se ne dela (kot je PRA in EIC npr.) zakaj? (vprašam, res ne vem)

    Nisem imela namen tukaj pisati,imaš svoje mišlenje jaz grem l.p
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Dec 19 2012, 22:40

    Pa saj sem napisala, da lahko vsak pes zboli za določenimi boleznimi, imam spet občutek, da samo preletiš moj post, ker nisem nikjer napisala, da rodovniški ne morejo zboleti! jezen Ampak če sta oba starša PRA clear mladiči bodo, sigurno, tukaj se ne bo zgodilo, da bo pes kar naenkrat zbolel.

    In še nekaj: smem vprašati, zakaj imaš ti sploh potem rodovniške pse in misliš vzrejati, po vsej logiki bi ''vzrejal'' mešance, če hočeš zdrave pse, če je tvoje mnenje takšno? Ni mi jasno kaj dosti... zakaj?

    Ni pa rano za primerjati z ljudmi... In nikoli mi ni bilo jasno, kako lahko npr. za enkratno vnetje ušesa pri odraslem psu krivijo rodovnik, ta nam pomaga pri dedno prenosljivih boleznih, pri navadnih pa ne bo pomagal čisto nič, še vedno je pes pes in kužni kašelj, vnetje ipd. lahko dobi vsak.
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Sre Dec 19 2012, 22:45

    airedalka rebeka10 je napisal/a:Pa saj sem napisala, da lahko vsak pes zboli za določenimi boleznimi, imam spet občutek, da samo preletiš moj post, ker nisem nikjer napisala, da rodovniški ne morejo zboleti! jezen Ampak če sta oba starša PRA clear mladiči bodo, sigurno, tukaj se ne bo zgodilo, da bo pes kar naenkrat zbolel.

    In še nekaj: smem vprašati, zakaj imaš ti sploh potem rodovniške pse in misliš vzrejati, po vsej logiki bi ''vzrejal'' mešance, če hočeš zdrave pse, če je tvoje mnenje takšno? Ni mi jasno kaj dosti... zakaj?

    Ni pa rano za primerjati z ljudmi... In nikoli mi ni bilo jasno, kako lahko npr. za enkratno vnetje ušesa pri odraslem psu krivijo rodovnik, ta nam pomaga pri dedno prenosljivih boleznih, pri navadnih pa ne bo pomagal čisto nič, še vedno je pes pes in kužni kašelj, vnetje ipd. lahko dobi vsak.

    Jaz sem proti mešančkom,ker se kvari pasma in tako je več kužkov,ki iščejo dom ampak nimam pa nič proti,če kdo kupi,saj so prav tako živa bitja,ki rabijo dom in ljubezen,ne bom pa rekla,da naj kupi rodovniškega,če človek nima denarja in če želi določenega psa,če bo odgovoren in skrbel zanj,ni nič narobe,če ga kupi.


    Nazadnje urejal/a aboyanasanna Sre Dec 19 2012, 22:49; skupaj popravljeno 1 krat
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Colliny Sre Dec 19 2012, 22:48

    Pa dobro, zdaj pa dovolj, to nikamor ne vodi.
    aboyanasanna, ti pa si prosim preberi kaj o genetiki in dedovanju in predvsem o podedovanju NAGNJENOSTI za neko bolezen. In ne posplošuj iz svojega patetičnega primera na vse rodovniške pse. Pa če torej rodovniški niso bolj zdravi, a so potem mešanci?? Vidiš, ta debata nikamor ne vodi, zdaj se zmenite, zvečer pa bodo posti izbrisani, nekateri so pa že tako ali tako bili.


    Nazadnje urejal/a Colliny Čet Dec 20 2012, 01:35; skupaj popravljeno 1 krat

    Sponsored content


    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 3 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pet Apr 19 2024, 15:10