Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 17 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 17 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+8
teya
Lena_Horses
airedalka rebeka10
love
Kim<3
katja100
Evangelynne
Lisa
12 posters

    Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Colliny Sre Dec 19 2012, 22:50

    Moj point: če želi sošolka zdravega pasemskega psa, naj OBVEZNO kupi z v redu rodovnikom, pri v redu vzreditelju z veliko izkušnjami, če ji pasma ni pomembna, naj gre v zavetišče po mešančka, kjer imajo pse različnih karakterjev, velikosti, barv, tudi mladiče.
    To, da pa je za psa pripravljena dati 100 evrov, pa sploh ne bom komentirala, to je čisto mimo. Če je že od začetka problem denar, kako bo šele kasneje, ko bodo tu še veterinarski in drugi stroški...


    Nazadnje urejal/a Colliny Sre Dec 19 2012, 23:00; skupaj popravljeno 1 krat
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Kim<3 Sre Dec 19 2012, 22:51

    aboyanasanna je napisal/a:
    Jaz sem proti mešančkom,ker se kvari pasma in tako je več kužkov,ki iščejo dom ampak nimam pa nič proti,če kdo kupi,saj so prav tako živa bitja,ki rabijo dom in ljubezen.

    Men ni nč jasno, še prej si govorila kako mešančki niso nič manj vredni od čistokrvni, zdaj pa praviš da si proti njim... zakaj?
    Pa nehaj že pisati zaporednih postov (pravila!),in še to res ni primerna tema za tole....Ni treba po zs-jih samo lahko se naredi primerna tema za tole resno.... ''Ker je tema zdaj čisto brez repa in glave'' če se lahko tako izrazim, no3 niso vključene več stvari zaradi katerih je bila ustvarjena... zmeden
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Dec 19 2012, 22:53

    Zmenjeno! jezik Čeprav bi raje imeli eno temo, kamor bi se vse to prelagalo (z vseh tem), ker jaz bi se rada zmenila do konca (kot smo se pri pekinčanih npr.), ker to brisanje samo mislim da ne vodi nikamor, vsaj moje mnenje. sramežljiv
    Že, če nima 1000€ za rodovniškega ni potrebno, da ga kupi - ampak zakaj potem daje 500€ za ''čistokrvnega brez rodovnika'', če so pravi mešančki zastonj, pa niso nič slabši? In že večkrat sem povdarila, da rodovnik in ljubezen nimata nobene veze...

    In se opravičujem, za te moje zaporedne poste, ampak je vedno prišlo toliko novih objav, pa se mi ni dalo celotnega posta preurejati. sramežljiv žalosten
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Sre Dec 19 2012, 22:54

    No,vsekakor skrbi za psa kot je treba odgovorno,imam pa svoje mnenje,seveda lep večer vsem.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Dec 19 2012, 22:56

    Enako... wink Ampak odgovorno bi mogli skrbeti za vse, ne glede na rodovnik!
    Drugače pa se strinjam z zadnjim postom od Coliny (čeprav jaz osebno bi raje priporočila kako društvo ali kaj podobnega, kjer psi živijo doma pri nekom, v začasnem skrbništvu, je pa tudi zavetišče super, da ne bo narobe razumljeno, ampak ni edina možnost)!
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Colliny Sre Dec 19 2012, 23:00

    Ja no, seveda ni edino, z zavetišči sem želela bolj poudariti to, naj se leglom mladičev BOLHI in podobnim nakupum na DALEČ izogne. wink


    Nazadnje urejal/a Colliny Čet Dec 20 2012, 01:22; skupaj popravljeno 1 krat
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty zadeva

    Objavlja by aboyanasanna Čet Dec 20 2012, 00:26

    Lisa je napisal/a:Prijateljica me je prosila naj vas povprašam če poznate koga, ki oddaja ali prodaja (0-100€) psa (samčka) manjše rasti. Ta pes naj bo družaben in pomožnosti mladič.
    Npr. kraljevi pekinezer, kakšni mešančki...
    Išče pa ga zato, ker je njenega psa, ki je imel komaj pet mesecev povozil avto.
    Hvala!

    Upam,da najdete kužka in veliko sreče,da zberete informacije in skrbite zanj.Veliko informacij,o negi,bivanje,hrano itd

    Večkrat na dan na sprehode,obiskujte veterinarja...srečno!
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Colliny Čet Dec 20 2012, 01:21

    aboyanasanna, nehaj težit, jaz pišem preko telefona, kjer vse skupaj poteka zelo počasi in je logično, da se večkrat zatipkam. Tvoji posti bodo itak izbrisani, ti pa DELAJ PRESLEDKE ZA LOČILI in ne želi si, da grem jaz popravljat tvoje napake. wink Da ne pridemo do števila zaporednih postov!!
    BTW, slovenščino imam na najtežji gimnaziji v Mariboru zaključeno vsako leto pet, tak da mi ne ti o mojem nivoju dokler svojega ne izboljšaš wink V redu, se bomo pa po tvojem igrali. wink
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Kim<3 Čet Dec 20 2012, 17:12

    Hahahaha Colliny, režim se tok, da bom padla s stola...Hahahahaha...
    To si ji pa usta dodobra zaprla... po domače: zabila si jo!
    aboyanasanna: Zakaj je bilo potrebno citirati prvi post od Lise in nekaj nepotrebnega napisati spodaj!? Zbiraš večje število postov?
    roll
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Čet Dec 20 2012, 17:59

    aboyanasanna je napisal/a:
    Lisa je napisal/a:Prijateljica me je prosila naj vas povprašam če poznate koga, ki oddaja ali prodaja (0-100€) psa (samčka) manjše rasti. Ta pes naj bo družaben in pomožnosti mladič.
    Npr. kraljevi pekinezer, kakšni mešančki...
    Išče pa ga zato, ker je njenega psa, ki je imel komaj pet mesecev povozil avto.
    Hvala!

    Upam,da najdete kužka in veliko sreče,da zberete informacije in skrbite zanj.Veliko informacij,o negi,bivanje,hrano itd

    Večkrat na dan na sprehode,obiskujte veterinarja...srečno!

    Jaz ne iščem kužka. Malo preberi. Moja prijateljica ga išče. Za pse pa one ve skrbeti če že ima enega doma en pa ji je poginil. wink
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Anja&Dona Čet Dec 20 2012, 18:02

    Čudno da ni napisal/a, da je psa treba hranit.
    OT

    Nej res obišče kako zavetišče, po možnosti Mariborsko :))
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Čet Dec 20 2012, 18:06

    Danes sem, bila v šoli in sem ji vse povedala. Kje najti psa itd. Rekla sem ji tudi na naj gre pogledat v zavetišče v MB-ju.

    No danes mi je ta sošolka povedala, da bo verjetno imela yorkshirskega teriera. Ampak živi na kmetiji. Ji priporočate? Jaz ji najbolj ne priporočam, ker je to bolj mestni pes in potrebuje veliko nege.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Dec 20 2012, 18:29

    Če se še vedno drži pogoja do 100€, potem ne. Če je pripravljena kaj več dati se lahko pogovarjamo naprej: sama kmetija ne pomeni nič! Bo pes živel noter ali zunaj? Koliko gibanja bo imel? Kakšen značaj psa ji je všeč? Koliko časa je pripravljena posvetiti negi? Je pripravljena plačevati pasjega frizerja?
    Res je, da ga imajo večinoma meščani, ampak mislim da bi mu bilo življenje na kmetiji super, če bi imeli primerne pogoje zakaj pa ne! happy Ampak ''čistokrvnega brez rodovnika'' pa nikakor, mislim da se razume iz prejšnjih postov zakaj, lahko pa ti tudi na ZS napišem svojo izkušnjo oz. izkušnjo prijateljice z nakupom nerodovniškega yorkija, pa jo mogoče prepriča da kupi kvalitetnega rodovniškega. happy
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Kim<3 Čet Dec 20 2012, 18:32

    Jah, sama imam yorkija... Verjemi nič to ni mestni pes, zunaj ravno ne more biti vedno, zelo je navezan na lastnika, pameten da je joj, nega pa niti ni tako noro zahtevna, če ga bo strigla sploh ne, moja ima dolgo dlako, počešem jo dvakrat na dan, enkrat mesečno kopam. Na kmetiji bi mu bilo zelo lepo, saj imajo yorkiji res veliko energije. Zunaj pa ne more živeti, pa saj to verjetno niti ne misli, samo vseeno. Oblačiti ga je treba, saj nimajo poddlanke in jih hitro zazebe. So hitro učljivi, vendar pa so lahko nadležni, če jim je dolgčas. To so pač energijske bombice, ali kakor pravijo, velik pes v majhni embalaži. Odvisno je od psa, če bi se z njim razumeli, samo ponavadi znajo biti pretirano igrivi in malo ponagajajo večjim psom, s tacami se mu obesi na gobček, pa je malo nadležna (moja) samo na srečo je ta velika psička zelo potrpežljiva in ji kar pusti, ko je pa kak drug pes, ki bi ji vrnil na enak način, pa rep med noge in po možnosti še cvili zravn, joj kako sm boga...

    Povej malo več, koliko časa ima, zakaj ji ti ni prepriporočaš, kakšen je njen življenski slog itd.itd... wink
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Evangelynne Čet Dec 20 2012, 18:33

    Rodovniškega yorkija za takšen denar itak ne bo dobila. Upam, da ne bo na koncu izbrala kakšnega ''čistokrvnega brez rodovnika''! Sem še vedno najbolj za to, da vzame kakšnega mešanca z yorkijem.
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Čet Dec 20 2012, 18:35

    Kim, ona je ful ful ful rada zunaj z živalmi ter se z njimi igra.

    Morala bi priti na forum.
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Colliny Čet Dec 20 2012, 19:25

    Kim<3 je napisal/a:Hahahaha Colliny, režim se tok, da bom padla s stola...Hahahahaha...
    To si ji pa usta dodobra zaprla... po domače: zabila si jo!
    aboyanasanna: Zakaj je bilo potrebno citirati prvi post od Lise in nekaj nepotrebnega napisati spodaj!? Zbiraš večje število postov? roll
    Ma zdaj verjetno delujem ko največji zmaj jezik Sam ko mi enkrat prekipi, mi prekipi in to se po navadi zgodi ravno in samo zarat takega folka. Ma daj no, res si samo poste nabira, čist prav maš, slovničnih napak pa tut kolko hočeš. roll
    Yorkija za 100 evrov ne bo dobila, niti "nerodovniškega"! Kolko vem tut "nerodovniški" stanejo več kot 200 evrov, takim pa naj se itak izogiba, sploh pa kaki Bolhi. Reči ji prosim, naj od tam res NE vzame, ker če si želi yorkija, pravega predstavnika - karakterno in vizuelno, potem je rodovnik edina opcija. Seveda dober, da so potomci res zdravi. :)
    Sicer pa je veliiiiiiiko boljša IN cenejša ršitev kak mešanček iz zavetišča ali kakšna opcija, ki jo je predlagala rebeka :) Res naj se odloči za ali rodovnik, ali zavetiščarja/drugega mešanca.

    Ne glede na odločitev, pa naj se pred nakupomm DOBRO pozanima o psih!


    Nazadnje urejal/a Colliny Pet Dec 21 2012, 00:54; skupaj popravljeno 1 krat
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Čet Dec 20 2012, 22:26

    Lisa je napisal/a:Danes sem, bila v šoli in sem ji vse povedala. Kje najti psa itd. Rekla sem ji tudi na naj gre pogledat v zavetišče v MB-ju.

    No danes mi je ta sošolka povedala, da bo verjetno imela yorkshirskega teriera. Ampak živi na kmetiji. Ji priporočate? Jaz ji najbolj ne priporočam, ker je to bolj mestni pes in potrebuje veliko nege.

    No ne vem kaj imate,najprej se mi zdi,da se preveč izmišljuje ta tvoja prijateljica ali sploh ve,kaj bi rada?

    najprej bi rada drugo pasmo potem drugo?

    Pred nakupom psa, morate imeti popolnoma jasno predstavo, kakšnega psa si želite. To pa mnogim predstavlja velik problem, predvsem začetnikom, kako izbrati sebi primerno pasmo izmed ogromno paleto obstoječih pasem. Kot pri drugih živalskih vrstah se tudi pri psih srečujemo s čistopasemskimi psi ali mešanci.

    Pri izbiri psa upoštevajte raven energije. Odločite se za psa z enako raven energije kot jo imate sami ali nižjo. Če ste se odločili za hiperaktivnega psa, sami pa ste bolj lene narave, boste prej ali slej imeli s svojim psom velike probleme in ga ne boste več obvladali. Pes, ki ne bo porabil svojo dnevno dozo energije, bo poskušal le to porabiti na svoj način, svojemu lastniku pa s tem povzročil škodo (grizenje pohištva, čevljev, praskanje, cviljenje, neumorno tekanje po stanovanju). Med pasme z visoko stopnjo energije spadajo: border collie, belgijski ovčarji, nemški ovčar, vlečni psi, doberman, bokser, avstralski ovčar, rottweiler, večina lovskih pasem (goniči, nemški lovski terier, ptičarji, prepeličarji), nekateri terierji (Jack Rusel in Parson terier).Problem bodo imeli tudi ljudje, ki so navajeni aktivnega življenja, ljubitelji ekstremnih podvigov, za svojega pasjega ljubljenca pa so izbrali psa z nižjo stopnjo energije, kot jo imajo sami. Takšen pes ne bo izpolnil njihovega pričakovanja pri izpolnitvi težjih nalog, ki zahtevajo visoko energijo, so pa zelo primerni za ljudi, ki zadovoljujejo svoje potrebe po gibanju z dnevnimi sprehodi in manjšimi aktivnostmi. Pravimo jim tudi družinski psi, saj so primerni za družine. Med njimi spadajo pasme: večina malih družnih psov, whippet, mali italijanski hrt, škotski ovčar, zlati prinašalec, kodri, bernski planšarski pes, novofundlandec…

    Zelo pomemben faktor pri izbiri psa primerne pasme je tudi poštena ocenitev svojega življenja, želja in pričakovanj:

    kakšnega psa si zares želite
    velikost psa in prostor, ki mu lahko nudite
    kakšnega si lahko privoščite (velik pes lahko poje tudi do 20 krat več kot majhen pes)
    živahnost psa (stopnja energije)
    koliko svojega časa lahko nudite svojemu psu
    vrsta dlake (kratka ali dolga)
    dojemljivost za šolanje (psa in lastnika)
    Izbira psa je samo polovica odločitve, druga polovica so odgovori ali ste se pripravljeni prilagoditi spremembam, ki jih bo novi član družine prinesel v vaše življenje, v vašo družino, pa naj to pomeni pogostejše sesanje, vsakodnevna vzgoja psa, skrb za njegovo kondicijo, prilagoditev dopusta.

    Pred izbiro pasme, poiščite informacije v knjigah, ki opisujejo posamezne pasme in njihove značilnosti.


    naprimer yorkshirski terier so zelo nadležni in imajo ogromno energije,je prijateljica dovolj odgovorna,da se mu bo posvetila,dovolj časa?mu bo lahko kos?Zdi se mi,da se prijateljica preveč izmišljuje žalosten Je res dobila veliko informacij o tem pasmi ali se sploh ni dovolj pozanimala?

    Ali ve,da je za psa treba skrbeti 10,13 let dokler živi?Je pripravljena imeti tako odgovornost?


    Če ima prijateljica samo trenutno željo po psu,samo,da ga ima,ni dovolj
    in svetujem,da ga sploh ne kupi v tem primeru..

    Za psa je treba skrbeti do konca njegovega življenja.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Dec 20 2012, 22:45

    Od kdaj sta pudel in škotski ovčar ni tudi zlati prinašalec neaktivne pasme? In ne vidim razloga, da tistih ki si jih napisal pod bolj aktivne pasme ne bi imela družina... Pa tudi nekatere od družnih pasem so zelo živahne (papillon npr.), terierji redki da niso oz. takih skoraj ni... Se mi zdi, da ne moreš samo deliti na aktivne in neaktivne pasme, ker so gonič, border in hrt vsi aktivni, ampak v drugačnem smislu, če bi vprašal lastnike aktivnih in lastnike neaktivnih pasem bi jih več sigurno svojo pasmo ''postavila v drugo skupino''.

    In najprej je bilo rečeno, da hoče psa do 100€, vsi smo že nekako vedeli, da govorimo o mešancih, zdaj je preskočila na yorkija, me zanima, če bo jutri kaj drugega... Je pa bolj zakomplicirano, ker ji mora Lisa prenašati informacije (in verjamem, da marsikaj pomotoma pozabi) in potem napisati sem, bi bilo lažje, če bi bila ona tu. sramežljiv
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Kim<3 Čet Dec 20 2012, 22:47

    Napisala si, da so yorkiji nadležni, pa niso, včasih se želijo igrati, pa tako sem jaz napisala, da so nadležni do drugih psov, ker se hočejo igrati, niso pa prav nič nadležni, ker tako kot si ti napisala, deluje, kot da so mala razvajena bitja. Rabijo vzgojo, nadležni pa sploh niso. Tudi energijo se da primerno potrošit in Lisa je napisala, da bi se veliko ukvarjala, ter se igrala, z igro pa se njihova energija odlično pokuri.
    Verjamem, da ima njena prijateljica toliko pojma o psih,
    Pišeš, kot da je čisti začetnik, v resnici pa ima trenutno psa, enega pa je že imela!
    Kaj je tukaj tako nenavadnega, da lahko poje velik pes 20-krat več kot majhen, saj tudi odrasel človek poje toliko več kot pet-letnik...


    ((Čist sem razkurjena, saj piše, kot da ima samo ona pojma o psih))
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Maly Čet Dec 20 2012, 22:51

    Kim<3 je napisal/a:Napisala si, da so yorkiji nadležni, pa niso, včasih se želijo igrati, pa tako sem jaz napisala, da so nadležni do drugih psov, ker se hočejo igrati, niso pa prav nič nadležni, ker tako kot si ti napisala, deluje, kot da so mala razvajena bitja. Rabijo vzgojo, nadležni pa sploh niso. Tudi energijo se da primerno potrošit in Lisa je napisala, da bi se veliko ukvarjala, ter se igrala, z igro pa se njihova energija odlično pokuri.
    Verjamem, da ima njena prijateljica toliko pojma o psih,
    Pišeš, kot da je čisti začetnik, v resnici pa ima trenutno psa, enega pa je že imela!
    Kaj je tukaj tako nenavadnega, da lahko poje velik pes 20-krat več kot majhen, saj tudi odrasel človek poje toliko več kot pet-letnik...


    ((Čist sem razkurjena, saj piše, kot da ima samo ona pojma o psih))
    Jst tut ful krat smo zašli zarad tega s teme..
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Čet Dec 20 2012, 22:53

    airedalka rebeka10 je napisal/a:Od kdaj sta pudel in škotski ovčar ni tudi zlati prinašalec neaktivne pasme? In ne vidim razloga, da tistih ki si jih napisal pod bolj aktivne pasme ne bi imela družina... Pa tudi nekatere od družnih pasem so zelo živahne (papillon npr.), terierji redki da niso oz. takih skoraj ni... Se mi zdi, da ne moreš samo deliti na aktivne in neaktivne pasme, ker so gonič, border in hrt vsi aktivni, ampak v drugačnem smislu, če bi vprašal lastnike aktivnih in lastnike neaktivnih pasem bi jih več sigurno svojo pasmo ''postavila v drugo skupino''.

    In najprej je bilo rečeno, da hoče psa do 100€, vsi smo že nekako vedeli, da govorimo o mešancih, zdaj je preskočila na yorkija, me zanima, če bo jutri kaj drugega... Je pa bolj zakomplicirano, ker ji mora Lisa prenašati informacije (in verjamem, da marsikaj pomotoma pozabi) in potem napisati sem, bi bilo lažje, če bi bila ona tu. sramežljiv
    Vem. Samo jaz ju3 ne grem v šolo ker se gremo smučat. Bom ji napisala po telefonu.
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Čet Dec 20 2012, 22:57

    Kim<3 je napisal/a:Napisala si, da so yorkiji nadležni, pa niso, včasih se želijo igrati, pa tako sem jaz napisala, da so nadležni do drugih psov, ker se hočejo igrati, niso pa prav nič nadležni, ker tako kot si ti napisala, deluje, kot da so mala razvajena bitja. Rabijo vzgojo, nadležni pa sploh niso. Tudi energijo se da primerno potrošit in Lisa je napisala, da bi se veliko ukvarjala, ter se igrala, z igro pa se njihova energija odlično pokuri.
    Verjamem, da ima njena prijateljica toliko pojma o psih,
    Pišeš, kot da je čisti začetnik, v resnici pa ima trenutno psa, enega pa je že imela!
    Kaj je tukaj tako nenavadnega, da lahko poje velik pes 20-krat več kot majhen, saj tudi odrasel človek poje toliko več kot pet-letnik...


    ((Čist sem razkurjena, saj piše, kot da ima samo ona pojma o psih))

    No jaz poznam dva,te pasme in imata tako ogromno energije in rabijo veliko pozornosti,enega pa sem videla iti čez cesto pa sploh ni želel iti,tako trmaste narave,po mojem mnenju je siten,ker želi nenehno pozornost in veliko laja,če imaš šolo ali sitne sosede jih bo sigurno motilo,zvok,lajež psa,ker so te psi zelo nemirni in rabijo veliko časa dvomim kako bo imela čas za dva psa,za šolo in prijatelje in druge stvari,ponavadi pa si otrok želi psa potem ga pa imajo starši,zato je tukaj le vprašanje ali se prijateljica želi psa samo kot neko željo potem,ga naj ne kupi in gre rajši k lastniku,ki ima tega psa in prihaja na obisk,ker pes ni darilo,za psa je potrebno skrbeti 10,12 let.

    Če gre samo za trenutno željo,potem ga naj ne kupi.Ta pasma pa rabi zelo veliko pozornosti,časa.Ima veliko energije,zelo nemiren je še posebno,ko je mlad.
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Maly Čet Dec 20 2012, 23:11

    Sigurno jo poznašbol ko ona, ko ima to pasmo doma a ne?
    aboyanasanna
    aboyanasanna
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 50

    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by aboyanasanna Čet Dec 20 2012, 23:18

    http://pasme-psov.si/pasme/pregled_pasme/54/yorkshirski_terier

    Temperament pasme

    Je živahen, rad zunaj, a povsem zadovoljen tudi s kratkimi sprehodi. Je ljubezniv in zelo bister, hkrati pa občutljiv in ne prenese grobega ravnanja. Potrebuje pravilno vzgojo sicer lahko postane neznosen. Kljub temu, da je majhen ga je treba tretirati kot pravega terierja. Večina »yorkijev« namreč kratko in malo pozabi, da ne tehta niti štiri kilograme, tako da v napadu večvrednosti lahko preženejo celo odraslo dogo.

    Odnos do otrok je odvisen od vaše vzgoje. Ob pravilnem pristopu in vzpostavitvi primernega odnosa se dobro razume z otroki. Nikakor pa ne sme biti igrača otroku.

    Yorkshirski terier je sobni pes, ki ne pušča dlake. Primeren je tudi za manjša stanovanja in sicer za ljudi, ki si želijo imeti ob sebi majhnega kužka, ki pa je kljub majhnosti pravi pes in se sprijaznijo tudi z dokaj zahtevno nego dlake. Primeren tudi za začetnike.
    Potrebujejo ustrezno socializacijo že kot mladiči, navaditi se morajo na druge pse, sicer se v javnosti pogosto vedejo zelo asocialno. Včasih za takčno obnašanje plačajo z življenjem, saj jim večji psi ne ostanejo dolžni.

    Treniranje pasme

    Je ubogljiv, vendar potrebuje pravilno vzgojo sicer lahko postane neznosen. Kljub temu, da je majhen ga je treba tretirati kot pravega terierja.

    Sponsored content


    Prijateljica išče psa manjše velikosti - Page 4 Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Čet Mar 28 2024, 22:35