Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 6 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 6 gostov

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Kraški ovčar EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Kraški ovčar EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Kraški ovčar EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Kraški ovčar EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Kraški ovčar EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Kraški ovčar EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Kraški ovčar EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Kraški ovčar EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Kraški ovčar EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+6
kanagrom
Woody
Katk.
Špela
Anja
larčyka
10 posters

    Kraški ovčar

    larčyka
    larčyka
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 341

    Kraški ovčar Empty Kraški ovčar

    Objavlja by larčyka Ned Maj 10 2009, 22:20

    Kraški ovčar
    Zunanjost
    Kraševci so srednje veliki mišičasti pastirski psi, z gosto in bujno železno sivo dlako, dolgo okoli 10 centimetrov. Imajo prijazen in rahlo otožen pogled.

    Izvor
    Od kje so prišli predniki kraških ovčarjev, ni povsem znano. Ena vodilnih teorij je, da so se kraševci razvili iz pasme canis molosus, ki naj bi se razvila iz Azijskih psov, ki so jih v Evropo pripeljali Grki. Iz pasme canis molosus naj bi se poleg kraševca razvil tudi šarplaninec, grški pastirski pes in drugi.

    Druga teorija pravi, da so predniki današnjih kraševcev prišli iz Apeninskega polotoka, čeprav v Italiji prevladuje teorija, da so njihovi pastirski psi prišli iz vzhoda.

    Najmanj raziskana teorija pa pravi, da so prednike kraševcev prinesli Slovani izza Urala.

    Značaj
    Kraški ovčar je po značaju pastirski in ne ovčarski pes, zato se zanje v Sloveniji od leta 2001 naprej uporablja ime kraševec, v mednarodni kinologiji pa je še vedno v uporabi ime kraški ovčar. Pastirski psi se od ovčarskih bistveno razlikujejo po tem, da je (bila) naloga ovčarskih psov zganjati vso čredo skupaj, zato so živahni in večinoma niso tako dobri čuvaji, medtem ko pastirski psi večinoma »lenarijo« in so ves čas budni, pozorni in pripravljeni odreagirati na nevarnost črede, kot so volkovi, potepuški psi in dandanes, ko se uporablja kot družinski pes, na tatove.

    Kraški ovčarji popolnoma ustrezajo kriterijem za pastirskega psa: do svoje družine obnašajo dobrodušno, umirjeno in se nanjo zelo navežejo. Do tujcev se obnašajo nezaupljivo, vendar ko enkrat spoznajo krog rednih obiskovalcev in prijateljev, se bodo tudi do njih obnašali prijazno. Zato npr. le redko lajajo na poštarja, saj se ga navadijo. Kraševec ima zelo rad otroke. Je inteligenten pes, ki je moral, ko je čuval črede, sam presoditi situacijo, zato je suveren pes, ki se človeku ne bo nikoli popolnoma podredil, vendar ga lahko z dosledno vzgojo naučimo poslušnosti.

    Vir: http://sl.wikipedia.org/wiki/Kra%C5%A1ki_ov%C4%8Dar

    Kraški ovčar Kraski-ovcar
    Vir: http://www.pasme-psi.com/pasje_pasme/kraskiOvcar/index.php
    Anja
    Anja
    Admin
    Admin


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 8369

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Anja Pon Maj 11 2009, 08:44

    Luškan je ljubezen
    Špela
    Špela
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 28
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1084

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Špela Pon Maj 11 2009, 20:59

    Fulll je lepi! ljubezen ljubezen
    Katk.
    Katk.
    Admin
    Admin


    Female Starost : 27
    Kraj : Okolica Ljubljane
    Število prispevkov : 4642

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Katk. Pon Maj 11 2009, 21:50

    Waaaau Lara, ti pa ful sodeluješ! Waaaau
    Khm, bodoča moderatorka. smeeh jezik Še mal takih postov... morm u pravila pogledat. ><
    Woody
    Woody
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 27
    Kraj : ljubljana
    Število prispevkov : 1580

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Woody Ned Jun 21 2009, 15:40

    kok je lepi.. kiss
    kanagrom
    kanagrom
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 10

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by kanagrom Sob Maj 28 2011, 17:52

    No, pa če sem predstavila že Kano- tukaj je še Grom Srednjedravski, 4 leta, 61 cm in 30 kg, velik, prijazen in otročji kiss kiss kiss

    Ko je bil še mladiček:

    Kraški ovčar Grom6

    In pa danes:

    Kraški ovčar P1270611

    Lp, Zina
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by teya Sob Maj 28 2011, 18:59

    Jaz imam mešanko med kraškim ovčarjem in zlatim prinašalcem happy . Je fajna psička, karakter je pa ful po kraševcu pa videz tudi happy . In se ji vidi da je trmasta in da misli preden kaj naredi jezik . Ampak je fejst črna za mladička kraševca (izgleda tako kot Grom sedaj, samo da ima še tačke bolj črne), ji pa že poganjajo sive dlake jezik

    Me pa zanima ali je normalno, da je imela moja psička nekje pri 2,5 mesecih 10.75kg? sramežljiv . Sedaj ne vem koliko ima in je že malo starejša jezik

    Je pa Grom ful lušten, kraševci pa so ena izmed mojih naj pasem (3. po vrsti) happy
    kanagrom
    kanagrom
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 10

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by kanagrom Sob Maj 28 2011, 20:23

    Živjo,
    ja kraškoti so fajn kužki happy Če veš kako in kaj tudi s šolanjem in vzgojo ni nekih velikih problemov nasmejan
    Ja čisto normalno je, da je imela tvoja psička 10-11kg pri 2 mesecih, čeprav je najbrž kar močne konstitucije happy Grom je imel po moje okrog 9,10 kg pri isti starosti.

    Pa hvala za pohvale happy
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Ani Sob Maj 28 2011, 21:35

    Ful lepi kuža Waaaau. Jao... Ko so majhni z unimi lepimi ukicami roll.
    kanagrom
    kanagrom
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 10

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by kanagrom Tor Jul 05 2011, 13:56

    Ani- res so ful lušni, ko so majhni, ampak karakterno dozorijo pa relativno pozno, zato so meni osebno bolj všeč pri starosti 3+ leta nasmejan

    Še nekaj novih slik Gromskega in prijateljice Tise:
    Kraški ovčar Grom

    Kraški ovčar Grom2

    Kraški ovčar Grom3

    Ena iz razstave (ki sicer niso najina najljubša dejavnost jezik)

    Kraški ovčar Img6702

    In za konec še ena mladičkasta- posneta ravno isti čas 3 leta nazaj jeeej

    Kraški ovčar P1150095


    Lepo se imejte, Zina happy
    Katka in Dancer
    Katka in Dancer
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 28
    Kraj : Kranj
    Število prispevkov : 1176

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Katka in Dancer Tor Jul 05 2011, 14:08

    Kok luštne slikice nasmejan
    kanagrom
    kanagrom
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 10

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by kanagrom Tor Jul 05 2011, 14:52

    Katka in Dancer - hvala happy

    Sem se sicer že dalj časa spravljala natipkat en malo bolj razširjen opis pasme za tole stran (ki vidim, da ni ravno najbolje zastopana iz strani ljubiteljev kraševcev vesel , pa nič hudega nasmejan ). Menim namreč, da so kraševci še danes premalo poznani v družbi, ter da zanje še vedno velja preveč stereotipov, katerih večina je žal neresnična.

    Kraševec na žalost ni preveč popularna pasma psov, nekaj zaradi ne preveč lepe zgodovine kraševcu neprijaznega šolanja, ki jih je okronala za neposlušne, trmaste in celo neumne, nekaj pa tudi zaradi njihovega izgleda. Kraševci namreč ne izgledajo tako zelo eksotično kot marsikatera tuja, popularnejša pasma, vendar je njihov izgled večini precej strahospoštovanja vreden. Barva, ki je zapisana v standardu je železno siva. Ta siva pa ima več različic- tako lahko zasledimo veliko odtenkov od popolnoma svetle do skoraj črne barve. Značilno je, da pes z leti temni in tako doseže svojo pravo podobo šele pri 4 ali 5 letih. Poznamo 2 vrsti obarvanosti in sicer:
    - klasična (železno siva z več odtenki)
    Kraški ovčar ANIMAL_KRAS
    (Ch. Šana)
    - marogasta (psi takšne obarvanosti so ponavadi izrazito temni)
    Kraški ovčar ANIMAL_KRAS
    (Atena Bučnovaška)

    Značilen je plašč temnejše barve, zelo zaželjena je temna maska. Medtem, ko je krovna dlaka temnejše barve, je poddlaka svetlejša - od skoraj bele, peščene pa do bež in skoraj rjavkaste barve.
    Oči so temne, ugriz škarjast.
    Gibanje kraškega ovčarja je kamelji hod, kar jim daje lažen izgled okornosti in počasnosti. Kraševec namreč spada med manjše pastirske pasme, višina samcev ne sme presegati 63cm. Če ga primerjamo s šasplaninci, je konstitucija kraševca lažja, vendar naj vas velikost ne zavede. Ravno zaradi lažje konstitucije je kraševec veliko bolj agilen, hiter in okreten in kar šarplaninec da s fizično močjo, kraševec nadomesti s svojo hitrostjo.
    Njegova primarna naloga je bila varovanje drobnice, danes je to predvsem družinski pes. Kot zanimivost se pri nekaterih psih izrazito pojavlja vedenje zganjanja drobnice (kar je sicer pglede na strokovne osnove neželeno), kar morda kaže še na en uporabnostni vidik kraškega ovčarja.

    Kraški ovčar Atena_26.3.2010_247_kopie
    (Ajna Bučnovaška)

    Karakterno naj bi bil kraševec umirjen pes. Napačno je prepričanje, da so to agresivni psi, je pa pri njih zelo izrazit pregovor Kakršen lastnik, takšen pes. Se izjemno dobro prilagajajo življenjskemu stilu skrbnika in so dobri družabniki.
    Nikakor to ni vrhunska delovna pasma (kot npr. border collie), so pa povsem sposobni solidno opravljati poslušnost in sledenje, z dovolj motivacije tudi agility in rally obedience. So zelo navezani na enega človeka ("gospodarja") in brezpogojno priznavajo njegovo avtoriteto. Vendar v kraševcu nikoli ne boste našli služabnika, sužnja. Kakršnakoli uporaba sile pri tej pasmi sproži takojšen upor in umik. Pes, ki je šolan s prisilo se velikokrat zapre vase, lahko postane celo popadljiv in neobvladljiv. Pes, ki je šolan s pomočjo pozitivne motivacije pa ime vse vrline odličnega psa spremljevalca. Je živahen, pozoren, pravi veseljak, upošteva naše ukaze in jih tudi rad izpolnjuje.

    Kraški ovčar Grom-srednjedravski-foto_3341308_12697032_15101897

    Na kratko bi bilo to o kraševcu vse, upam, da zadostuje za osnovno predstavitev naše edine mednarodno priznane avtohtone pasme. Mislim, da smo lahko ponosni nanjo happy

    Če koga zanima še malo več, si lahko pogleda film o kraškem ovčarju, ki je sicer že kar precej star, vendar je kvaliteten in dobro prikaže vse lastnosti kraškega ovčarja. Najdete ga na tem linku: KLIK

    Toliko za danes, kaj več pa še kdaj drugič (upam, da nisem prenadležna) nasmejan
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Ani Tor Jul 05 2011, 15:30

    Ful, ful lepe slike in ful, ful preveč lep pes jeeej Waaaau. Moja mama je hotela tega imet (pa sem se jaz drugače odločla žvižgač), so pa baje ful dobri čuvaji (kar meni ni preveč všeč), ampak ne vsi..
    kanagrom
    kanagrom
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 10

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by kanagrom Tor Jul 05 2011, 15:56

    Ani - hvala! happy
    Ima pa tvoja mama kar dober okus, haha jezik

    Glede čuvanja. Jaz sem pri Gromu ogromno delala na socializaciji in s tujci nima problema. Ker nisem hotela, da bi bil preveč teritorialen, sem ga že od majhnega navajala na različne ljudi in situacije in danes pravzaprav lahko pride k nam kdorkoli pa bo Grom povsem miren in sproščen. Nima kakšne obsesije glede varovanja domačega objekta. Ima pa čut za nevarnost in zna tudi burno odreagirati npr. ob napadu psa (me poskusi zaščititi). Ni pa to spet neobvladljiva agresija- on je precej odziven in tudi s psom se ne bi nikoli stepel do konca, on se na napadalca kar uleže in počaka da se umiri wink

    Imaš pa tudi skrajnosti- nekatere pač ljudje ful natempirajo, da bi bili ja čuvaji in takšni psi postanejo agresivni, ker so preobremenjeni z okolico. Druga skrajnost so pa "driske", kar pa spet ni primerno, če pes zbeži za vsak d*ek.
    Kraševec naj bi bil torej umirjen in preudaren- dober čuvaj, vendar ne agresiven wink

    Katero pasmo si si pa sedaj izbrala ? happy
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Ani Tor Jul 05 2011, 16:37

    Ja meni je njihov karatker všeč in če bi bil pes od mame, bi bil 100% kraševec, je pa rezlika, ker je ona dosti starejša od mene in sama mislim, da osebno kraševca ne bi obvladovala wink (samo za to se gre).

    In ja, to da nekateri prav hočejo in ga lahko rečemo dresirajo (nekako) za psa čuvaja, torej agresivnega psa, so pa res neumni jezen. Samo ne toliko to da so čuvaj, ampak ker so tej psi potem itak na verigi (preživijo svoje gnilo življenje).

    Sem zelo vesela da je tvoj Grom tako uredu pes vesel . poljupčkaj ga v mojem imenu.

    Za mojega prvega psa nisem ravno želela kraševca, ker sem vedela da je treba ogromno na socializaciji delat (sej ne da pri drugih ne..). Pa sem se odločla za zlatega prinašalca oz. prinašalko, ki je obvladljiv pes za vsakogar roll.

    Da še to povem glede kraševcev. Ko sem še redno hodila v zavetišče, sem spoznala kraševca starega niti nevem če je imel 2 meseca. Bil je KRASEN. ajprej nisem niti vedela. Potem ko sem njegovo sliko pokazala mami, mi je ona rekla: "to pa je 100% kraški ovčar, ja to je kraški ovčar.". In tisti ki ga je iz zavetišča vzel upam da se je zavedal, da je v roke dobil krasnega psa, a hkrati tudi dobrega čuvaja (v lepem smislu). Je pa bil res prekrasen-verjetno mešanec z njim, amapk prelep roll.
    Aston
    Aston
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Vodice
    Število prispevkov : 63

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Aston Tor Jul 05 2011, 20:16

    Ani: In ja, to da nekateri prav hočejo in ga lahko rečemo dresirajo (nekako) za psa čuvaja, torej agresivnega psa, so pa res neumni . Samo ne toliko to da so čuvaj, ampak ker so tej psi potem itak na verigi (preživijo svoje gnilo življenje).

    Oprosti, ampak nemorem da ne bi napisala svoje mnenje...pes cuvaj NI isto kot agresiven pes! happy ...jaz imam doma psa hovawart, ki je bil vzrejen z namenom cuvanja hise/posesti/farme, se pravi da je pes cuvaj ampak NI agresiven...ce je pes cuvaj, ni nujno da je agresiven, vse to je stvar vzgoje, tako da tega ne enacit happy wink

    LP L&A
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by teya Tor Jul 05 2011, 20:32

    kanagrom, KRASEN opis Waaaau . Film pa si bom tudi enkrat ko bo čas ogledala. In mislim, da imamo tudi tukaj ljubitelje kraševcev, npr. jaz happy jezik . Res hvala za ta opis!

    In sedaj sem še bolj prepričana da je Rina res veliko bolj kraški ovčar kot zlati prinašalec. Sem našla veliko karakteristih ki jih ima skupnega z kraševcem.

    Npr. da včasih "pase" drobnico - moja je nekaj hotela pasti krave roll
    če delaš z prisilo, da dosežeš ravno nasproten učinek - to sem jaz ene parkrat že naredila ko več nisem videla drugega izhoda in je čisto nehala delati. In sem res čisto drugo dosegla. Sedaj pa je vse pozitivna motivacija in veliko bolj uboga happy
    da so zelo navezani na gospodarja in ga imajo za avtoriteto - Rina najbolj uboga mene, pa tudi če kak dan mene ni doma je že norišnica. roll . Ko pridem domov mislim, da jo bo ravno konec. Pri drugih ni zganja takega cirkusa roll

    In jaz do danes sploh nisem vedela da obstajajo marogasti kraški ovčarji. So pa mi bolj všeč navadne barve wink

    Se mi pa ne zdi da bi bili kraški ovčarji neobvladljivi. Samo pokazati mu moraš kaj sme in kaj ne sme. So pa baje veliko bolj obvadljive samičke, baje so tudi za začetnike, za samčke pa moraš imeti že kar izkušnje wink
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Ani Tor Jul 05 2011, 20:35

    Aston je napisal/a:Ani: In ja, to da nekateri prav hočejo in ga lahko rečemo dresirajo (nekako) za psa čuvaja, torej agresivnega psa, so pa res neumni . Samo ne toliko to da so čuvaj, ampak ker so tej psi potem itak na verigi (preživijo svoje gnilo življenje).

    Oprosti, ampak nemorem da ne bi napisala svoje mnenje...pes cuvaj NI isto kot agresiven pes! happy ...jaz imam doma psa hovawart, ki je bil vzrejen z namenom cuvanja hise/posesti/farme, se pravi da je pes cuvaj ampak NI agresiven...ce je pes cuvaj, ni nujno da je agresiven, vse to je stvar vzgoje, tako da tega ne enacit happy wink

    LP L&A

    Ok, prav maš wink. Nedasemi se kregat, čeprav se nisva ravno razumela.
    Aston
    Aston
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Vodice
    Število prispevkov : 63

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Aston Tor Jul 05 2011, 20:38

    Ani, saj se ni treba kregat happy...vsaka lahko pove svoje mnenje, ali pac?...povej svoje mnenje, sej to se ne pomeni da se kregava happy

    LP L&A
    kanagrom
    kanagrom
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 10

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by kanagrom Tor Jul 05 2011, 21:09

    Živjo,
    ok - brez krega kaj?
    Jaz bi rada razčistila par pojmov.
    Pes čuvaj nikakor NE pomeni neobvladljivo agresivnega psa, ki grize vse po vrsti in je po možnosti še verigar. Je bolj pojem, ki označuje pse, ki poskušajo odvrniti nevarnost od tistega na kar so navezani. To lahko dosežejo na različne načine: z laježem, opozorilnim renčanjem, zaganjanjem, in v najslabših primerih z direktnim napadom (ugrizom).
    Psi čuvaji so ponavadi zelo pozorni na okolico in se izjemno navežejo ali na objekt, teritorij, osebo, skupino (kraševci v preteklosti na ovce) in kažejo zaščitniško vedenje do le teh.

    Pomembno pri vzgoji psa, ki je bil v preteklosti vzrejan v namen čuvanja (česarkoli), se mi zdi, da se ga sooči s čimveč vsakdanjimi situacijami, da se gradi na vezi in odnosu med lastnikom in psom (kar pomeni, da pes zaupa presoji lastnika in njegove reakcije niso nenadne, nepredvidene in redko reagira z agresijo) ter da se ne potencira njegov čuvajski čut.
    Pri psih kot je kraševec se "agresija" ne zatira in ne spodbuja. Za družinskega psa je popolnoma dovolj, da se z njim ukvarjamo kot s katerokoli drugo pasmo psa in delamo predvsem na tem, da je pes fizično in mentalno dovolj zaposlen, da ne dela neumnosti. Pes kot čuvaj se razvije pozno (tudi pri aktivnih pastirskih psih- za to delo so kompletno sposobni šele pri starosti 3 ali 4 let glede na strokovne osnove) in če ga pravilno vzgajamo se bo pes obnašal zaščitniško le v situacijah, ki takšno obnašanje zahtevajo (kot sem že prej omenila npr. napad psa, nasilje,...)- celo pri netipičnih oblikah pravilno vzgojeni in mentalno stabilni psi čuvaji niso agresivni- pri recimo vlomu veliko raje zadržijo vlomilca v prostoru, ki ga čuvajo, mu ne dovolijo izstopa in čakajo na lastnika da posreduje (če mu seveda zaupajo).

    Ani- meni se zdi zlata prinašalka dobra odločitev, če nisi ravno še dovolj prepričana vase. Jaz sem Groma dobila pri 15 letih in nič ne obžalujem. Ker sem prej že vzgojila in izšolala terierko sem imela kot vodja dovolj samozavesti in tudi Grom se je razvil v super psa. Nikakor pa niso taki bavbav-i, kot si ljudje predstavljajo. Psičke so npr. čisto v rangu zlatega prinašalca, samci pa znajo biti zaradi nagnjenosti h dominantnemu vedenju malo večji zalogaj (čeprav so dominantni bolj v odnosu do drugih psov, kot ljudi).
    Mogoče je na mestu, da dam še en link do nastopa Gromove polsestrice Hajdi iz lanskoletne evropske razstave. Tudi Tina je zelo mlada vodnica, vendar v marsičem (tako razmišljanju kot sposobnosti šolanja) prekaša marsikoga. Starost nikakor ni ovira.
    KLIK

    teya- hvala za kompliment in super, da je tudi na tem forumu kakšen ljubitelj kraškotov. Ti se s psičko samo veliko ukvarjaj, predvsem bodi potrpežljiva in ne obupaj ob problemih, pa bo odrasla v krasno "kraševko" happy

    lp, Zina
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Ani Tor Jul 05 2011, 23:27

    Ja, pa res se opravičujem, nebom več enačila agresivnost in pse čuvaje.
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by teya Sre Jul 06 2011, 11:27

    Moja je že sedaj "čuvajka" jezik . Če je v boksu in ko kateri tujec pride vedno laja jezik . Če pa je spuščena pa ne laja žvižgač
    kanagrom
    kanagrom
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 10

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by kanagrom Sob Jul 23 2011, 15:55

    Imaš prav smeeh Zaenkrat je samo "čuvajka" jezik Pravzaprav pes postane pravi čuvaj šele ko psihično dozori- pri starosti 3 let. Takrat so navadno tudi sposobni samostojno opravljati delo pastirskega psa happy

    Pa še nekaj "čuvajčkov" - letošnjih mladičkov psarne Srednjedravske jeeej Malčki so trenutno stari dobre tri tedne. Če koga zanima mladiček, je tule kontakt : franc.kiseljak@gmail.com

    Uživajte <3



    Kraški ovčar Img0045

    Kraški ovčar Img0009

    Kraški ovčar Img0015

    Kraški ovčar Img0053

    Kraški ovčar Img0079
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by teya Sob Jul 23 2011, 19:29

    Ojoj kaki medoti so ljubezen . Take dlakaste kugle smeeh . Luškani so ful, waw ljubezen Waaaau

    Sponsored content


    Kraški ovčar Empty Re: Kraški ovčar

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pon Maj 20 2024, 05:21