Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 3 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 3 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Bernski planšarski pes - Page 3 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Bernski planšarski pes - Page 3 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Bernski planšarski pes - Page 3 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Bernski planšarski pes - Page 3 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Bernski planšarski pes - Page 3 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Bernski planšarski pes - Page 3 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Bernski planšarski pes - Page 3 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Bernski planšarski pes - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Bernski planšarski pes - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+35
Neja.
Ursha_Shiva
majag
yaya
Colliny
bordercolliefan
Nika7
leahomar
Ursaaa17
emma
kaja labrador
Mad.Bunny
talupu
Eva
Eva.
Luc:D
anna <3
Ani
Urška*
AnnMay*
Nala4ever
BlackStar
Lisa
Katka in Dancer
ines97
berniii
Nuša.
rox.
ema.
Katk.
teya
Maja
klarchk&luna
Woody
larčyka
39 posters

    Bernski planšarski pes

    Ursaaa17
    Ursaaa17
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 4

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by Ursaaa17 Sre Mar 02 2011, 14:03

    Ti psi so za mene mislim da eni izmed najbolših. Mi imamo Bernskega planšarja in men se zdi da si bolšga psa res nebi mogl želet nasmejan Če si žalostn te bo definitiuno spravu v dobro voljo. Mogoče so učasih res trmasti če ne dobijo tistega kar si želijo. Sam za družino in za otroke je to pomoje res eden izmed najbolših psov :)))
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Ned Mar 06 2011, 20:39

    Ursaaa17 je napisal/a:Ti psi so za mene mislim da eni izmed najbolših. Mi imamo Bernskega planšarja in men se zdi da si bolšga psa res nebi mogl želet nasmejan Če si žalostn te bo definitiuno spravu v dobro voljo. Mogoče so učasih res trmasti če ne dobijo tistega kar si želijo. Sam za družino in za otroke je to pomoje res eden izmed najbolših psov :)))

    Oi!!!
    Doma mam berensko planšarko !! ljubezen
    in moram priznat da je ta pes dober družinskimmčlan , saj vedno ko se z nojo igram cvili , me liže in laja <3
    No mi bi mojo psičko (5 let) dali parit.
    Zanima me po koliko dnevih ko dobi me... je pripravljena ker lani smo že poskušali pa je bil tretji dan po me... se moja psička ni pustila proti koncu pa je bila pripravljena pa je bil samček malo čude , in ni vedle kako.Zato smo se odločili da jo to leto umetno oplodimo!!! nasmejan
    kaj je možno da če se samec še nikoli ni paril ni ploden ????? zakaj?
    Ursaaa17
    Ursaaa17
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 4

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by Ursaaa17 Ned Mar 06 2011, 22:34

    [quote="anna <3"]
    Ursaaa17 je napisal/a:Ti psi so za mene mislim da eni izmed najbolših. Mi imamo Bernskega planšarja in men se zdi da si bolšga psa res nebi mogl želet nasmejan Če si žalostn te bo definitiuno spravu v dobro voljo. Mogoče so učasih res trmasti če ne dobijo tistega kar si želijo. Sam za družino in za otroke je to pomoje res eden izmed najbolših psov :)))

    Oi!!!
    Doma mam berensko planšarko !! ljubezen
    in moram priznat da je ta pes dober družinskimmčlan , saj vedno ko se z nojo igram cvili , me liže in laja <3
    No mi bi mojo psičko (5 let) dali parit.
    Zanima me po koliko dnevih ko dobi me... je pripravljena ker lani smo že poskušali pa je bil tretji dan po me... se moja psička ni pustila proti koncu pa je bila pripravljena pa je bil samček malo čude , in ni vedle kako.Zato smo se odločili da jo to leto umetno oplodimo!!! nasmejan
    kaj je možno da če se samec še nikoli ni paril ni ploden ????? zakaj?

    Ja res so fajni psi, razn če je kaka mešanca lahka postanejo mal agresivni nasmejan Drugače pa za psičko če jo bote umetno oplodil nevem točno kak gre to.. Ampak če se samec ni nikoli paril neb smeu bit noben problem glede tega, kvečjemu zna bit še večja možnost da bi uspelo, jst sm še vedno za naravno pot, je pa res da ne sme bit noben drug zraven ko pa sam psička pa pes. Če je kakršnkoli drug pes zraven al pa vi kot družinski člani, oploditev sigurno ne bo uspela zarad stresa psičke nasmejan Tak da poskuste še 1x pa ju zaprite v garažo pa jima dajte urco, dve časa.. pol jih pa ločte. tak smo mi naredl z Maltežanko(naš drug pes) in smo čez 3 mesce imel mlade Maltežane. Drugače pri porodu znajo bit problemi, ker psička ne bo točno vedela kaj narediti, zato je fajn da ste pri prvem porodu zraven pa ji pomagate.. Mi smo porod zgrešil in nam je en maltežan umru druga dva sta pa preživela :) Drugače pa veliko sreče in upam da uspe :)))
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Pon Mar 07 2011, 21:35

    hvala no tega pa nisem vedela da morata biti sama jezik
    a misliš da bo uspelo????
    jas malo dvomim ker ona je bila čisto sroščena vsaj zdi se mi
    ampak kako naj vemo če je bilo kaj če pa nebomo vsaj opazili??? jezik
    ker ona ko je prišel samček do nje je automatično dala rep u stran in se nastavila on pa je skakal ob strani žalosten
    saj smo jo pa drugače mislili, pustiti naravno !!!!
    bom še kaj predlagala mojim staršem
    no mislim pa da bosta njboljši dnevi čet ,pet in sob nasmejan
    a imas doma berenskega plansarja ali planšarko??? vesel
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Pon Mar 07 2011, 21:37

    Sorri, se pozabla velike začetnice . žalosten
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by Ani Tor Mar 08 2011, 15:57

    Maltežanko ma.. wink

    Mene pa zanima kako sploh izveš da je psica breja in kako izveš koliko časa je breja? kaj?
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Tor Mar 08 2011, 16:01

    Tej psi so neverjetni !!!
    naša prva berenska planšarka je bila.Lisa smo jo v nekem zavetišču za rejo ! Prvi dan sem jo peljala na sprehod ob reki in moream povedati da ni znala hoditi po kamenčkih .Noge so se ji tresle ,prestopala se je...
    Vsak dan smo uzeli seboj v naš mlin (kodarinov mlin).
    Na žal nismo vedeli ,da je v bližini čren pes ,oplodil jo je .
    zmeden Mi pa tega nismo vedeli .Po nekaj mesecih je psički tekel rjav izcedek.ker nismo imeli izkušenj smo jo peljali na veterinarsko postajo. v Kopru kot vedno tema zelo jezen ! Rekli so da je namišljeno breja .Starše je skrbelo zato so poklicali na veterinarsko v Ljubljani!
    še isti večir smo jo peljali na veterinarsko v Ljubljano ker ji je mladič umru v maternici!
    Uperilali so jo !! nasrečo je operacija uspela!
    vesel
    Ursaaa17
    Ursaaa17
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 4

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by Ursaaa17 Tor Mar 08 2011, 17:22

    Ja uglaunem. nasmejan Mi mamo bernskega planšarja, pol mamo pa še malo maltežanko nasmejan In ko smo dal Maltežanko parit pri nam doma, se ni hotela, ker je biu bernski živčn in je skoz laju kao da bi jo branu nasmejan In maltežanka takrat ni pustila da bi jo lahka psiček. pol ko smo pa spremenili okolje.. je pa v prvem uspelo nasmejan Drugače pa pri maltežanki smo ugotovil islim da po 1 tednu.. tak da predvidevam da je pr bernskih isto.. Takoj se opazi pri obnašanju, bol se bo cartat hotla nasmejan Učasih bo hotla mir učasih ne... nasmejan Itak pa opazte to, ko se neha gonit nasmejan Če se neha nasledn dan je definituno breja nasmejan
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by Ani Tor Mar 08 2011, 18:19

    Ja Lisa.. MEni je tako žal da je ni več. žalosten Anna tega da jo je oplodil črn pes mi nisi povedala.. Samo se mi pa res smili ko pomislim zakaj so ubistvu imeli to psico tam.. Kjer so jo pač meli. Samo za mladiče zelo jezen zmeden.. Samo ko sem jo spoznala je bila to ena najbolj prijaznih psov kar sem jih kdaj spoznala ljubezen.

    Ja Ursa samo veš kaj je ..?! Ubistvu me zanima kako se opazi da je psica breja ker se je očitno sosedova psico gonila (vsi vaški psi so bili pri njej tako da ne dvomim v to)samo me zanima kako naj pri njej opazim.. Ker ti si napisala da se crtajo pa tako.. Samo jaz nevem kako se ona zdej obnaša in kako se je prej (preden je bila breja.. Če je sploh breja) tako da bi me res zanimalo če se lahko probaš spomnit kako se drugače opazi ko je psica breja.. A ji mogoče trebuh pride ŠIRŠI? kaj?

    Kako naj to preverim? Res bi me zanimalo ker če je breja bi vzela enega njenega mladiča.. happy
    Ursaaa17
    Ursaaa17
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 4

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by Ursaaa17 Tor Mar 08 2011, 18:24

    Lej takoj nasledn dan ne boš mogla ugotovit, sigurna boš šele čez 2-3 tedne.. k se ji bo trebušček poveču pa *bradavice* povečale :DD če holše zvedit že po 1 tednu ga je pa najbolš pelat k živinozdravniku pa da tam nardi ultrazvok wink
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by Ani Tor Mar 08 2011, 18:27

    Hvala kiss

    Po tem kar si mi zdej povedala in po tem kar sem videla je pomoje breja happy
    Res hvala.. Samo ona se meni zdi ker ponavadi se breje psice umirijo a, ne? No ona se ni niti malo.. Mogoče malo vesel

    To glede teh tednou mislim da je minil dober mesec pa pol.. happy
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by Ani Pet Mar 11 2011, 20:40

    Nati je dobila fanta. Unega od lani, je tko Anna?! happy
    Ko so lepi skupaj roll.

    Kako kaj gre? Je Nati pridna kot zmiraj..? Se mu pusti al renči? happy

    Pozdravi in poljubčkaj oba še posebaj pa njenega dragega ljubčka.. A kako mu je že ime? ljubezen kiss roll
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Pet Mar 11 2011, 21:25

    Ja valda vesel
    Ne malo renči. Ampak mislim da bo v soboto že pripravljena in enebo več renčala wink
    usaj tako upam/o obe je res? Tudi ti komaj čakaš.

    Ja lepa sta kot v pravljici. ljubezen Aja kliče se pa Arti (Artur).
    Že 500 slik sem jim naredila. Tudi ti si jim v četrtek ko si bila pri meni..? Je res? roll happy

    Komaj čakam na kosmatinčke nasmejan
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Pet Mar 11 2011, 23:57

    Doma imam psičko Nati in začasno njenega fanta Artija.
    No Nati se bo v soboto ali nedeljo parila mapak samček nima pojma kako in kaj!!! žalosten
    Me zanima če ima kdo iskušnje ????
    In če mogoče imate ali poznate nekoga ki se je njihov pes že paril??? vesel
    leahomar
    leahomar
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 38

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by leahomar Sre Apr 13 2011, 11:50

    Živjo.
    Samček naj bi nagonsko vedel kaj narediti in ponavadi ni težav. Je pa vedno več samčkov, ki ne vedo kaj storiti in jim je treba malo pomagati.
    Se pa ne strinjam s predhodnimi izjavami, da morata biti pes in psička med parjenjem sama. Seveda odstraniš druge pse (če imate doma še kakšnega), je pa priporočljivo če je zraven lastnik od psice in lastnik od psa, saj jima tako lahko priskočita na pomoč. Včasih na začetku samica "koraka" naprej, ko jo samec naskoči in mora lastnik psičko držati, da je na miru. Saj tako omogoči psu lažji dostop do psičke. Tudi, ko se parjenje konča morata biti lastnika zraven, da držita vsak svojega psa, saj se psa med seboj lahko "zatakneta-sprimeta" in še nekaj časa ne morata narazen. V primeru, da ni nikogar zraven, da bi ju držal dokler se ne ločita dokončno, se lahko psa počkodujeta.

    Lp
    Nika7
    Nika7
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1093

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by Nika7 Sre Apr 13 2011, 12:30

    Heej,

    to da morata biti psa sama vsekakor ni res! Kvečejmu MORA biti zraven vsaj 1 lastnik enega od staršev - namreč ravno zaradi tega,ker veliko lastnikov ni zraven pri paritvah, paritev ne uspe, psa se pa lahko resno poškodujeta. In tudi da sta 2 uri skupaj se meni zdi way too much. Pari se prvič recimo 3x. Če sta tam 2h skupaj bi se parila tud po 20x - kar je res preprepreveč in bi psico že bolelo. Drugač pa tako kot je rekla leahomar - samec bi moral sam nagonsko vedeti kako pa kaj.Mogoče noče skočiti ker se recimo samička ne goni še tako močno(pari se ponavadi ob 12 dneva do 16(meni osbeno najbolje 14,15,16 dan gonitve)). Drugače mu pa tako ali tako pomagaš.

    Kdaj je samica breja - ni nujno da se je umiriala(čeprav se večina jih), poznam primere, ki so še bolj živahne kot preden so bile breje. Drugače pa ja - preneha se goniti, zraste ji trebušček, povečajo se ji seski itd. AMPAK! Tudi če ima te znake NI! nujno da je breja(poznam dosti primerov ki so imeli vse znake, na koncu pa ni bila breja).Ampak jaz ne bi tvegla - 1 mesec po paritvi pojdi k veterinarju na UZ(ultazvok) in ti povedal če je samica breja ali ne.Če je - ti bo povedal prbl. kdaj se bodo skotili in koliko jih prbl. bo v leglu.

    Drugače pa - a ima psica sploh rodovnik in vzrejniško dovoljenje? In isto samec?

    Lp,Nika
    Upam da bo kaj pomagalo. jezik
    leahomar
    leahomar
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 38

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by leahomar Sre Apr 13 2011, 15:24

    Nika7, si me lepo dopolnila. Sem ravno hotela dodati kar mi je prej ušlo iz glave, ko sem hitela s pisanjem happy

    Sicer pa sem opazila, da je tema že malce zastarela, tako da ne vem če je to še aktivno, oz. ali je psička zdaj breja ali ne??

    Najbolj pa mi je všeč vprašanje če sta ob starša rodovniška in z vzrejnim dovoljenjem - saj sem ravno to še hotela dopisati.

    Lp
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Sre Apr 13 2011, 19:23

    No žal nam ni uspelo!!! jok

    Čudili smo se še posebej pri tem ker lani je samica odmikala rep in se na stavljala !!
    celo ustavila se je vesel

    Samec pa nič !!


    To leto pa je bilo čisto drugače ! žalosten
    Samec je "poštekal" ona pa kot da ne bostaja!!
    moja mama je vsakič ko samo prišli domov prinla našo"NATI" samico
    in pustila"Artiju" samcu !!

    Doma smo ga imeli 1 teden in 2 dni pa nažalost ni pomagalo!! jok


    Sicer pa sta oba rodovniška!! wink

    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Sre Apr 13 2011, 19:24

    Je to mogoče da psu ne daš delat rodovnika???

    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Sre Apr 13 2011, 19:40

    Tale na sliki je moja psička!!! ljubezen <3 kiss
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Sre Apr 13 2011, 19:42

    Če vas zanima lahko dam gor še nekaj slik !!!

    samo mi prosim povejte kako !!
    ker sem se že mučla in ugotovila da nimam pojma!!! zmeden
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Sre Apr 13 2011, 19:43

    Odprla sem novo temo na bolezni "ali ima moja psička raka"???
    Nika7
    Nika7
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1093

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by Nika7 Sre Apr 13 2011, 22:56

    Prosim če pišeš vse v en post.Adminke bi se strinjale z mano in še bolj pregledno je.

    Kako to misliš če psu ne daš delati rodovnika? Vsak mladiček, ki ima starša rodovniška in z vzrejim dovoljenjem, avtomatsko dobijo rodovnik od KZS.

    Ti kar dajaj gor slikice, škoda da ni uspelo. Samo če imata rodovnik še ne pomeni da lahko pariš, vzrejno dovoljenje imata?

    Lp
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by anna <3 Čet Apr 14 2011, 09:15

    ja ampak oče od moje prijatelice se pozna na pse in mi je pojasnili ,da pač lahko starši (ubistvu nawem)
    nedajo rodovni9ka se za to ne zanimajo ker starša od njihove psicen imajo rodovnik oni pa se za to niso zanimali in ga nnimajo ampak zdi se mi da je to logično da je pes čisokrve oz rodovniški čem sta starša!!! vesel
    bordercolliefan
    bordercolliefan
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 28
    Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 1599

    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by bordercolliefan Čet Apr 14 2011, 12:38

    Če nima rodovnika,ne more biti rodovniški...
    Lahko da je pes res čistokrven in ne kar ne mešanec podoben tej pasmi,ampak če nimaš rodovnika tega ne moreš dokazati in zato je tak pes kinološko mešanec.

    Sponsored content


    Bernski planšarski pes - Page 3 Empty Re: Bernski planšarski pes

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pon Maj 13 2024, 13:03