Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 8 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 8 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Zahodnovišavski beli terier - Page 3 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Zahodnovišavski beli terier - Page 3 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Zahodnovišavski beli terier - Page 3 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Zahodnovišavski beli terier - Page 3 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Zahodnovišavski beli terier - Page 3 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Zahodnovišavski beli terier - Page 3 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Zahodnovišavski beli terier - Page 3 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Zahodnovišavski beli terier - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Zahodnovišavski beli terier - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+32
airedalka rebeka10
Evangelynne
Kim<3
Border_Collie *-*
BunnyRoBones
jana.
nika
Nuša.
Eva.
maycika1073
bordercolliefan
AnnMay*
ines97
teya
Žaki
ina
Lisa
emma
Petra.
hozjan11
*Lanchy*
Laura
Anja
Tjaša*
ema.
Ines.
lara.
Anja.
Valentina
Katk.
Woody
larčyka
36 posters

    Zahodnovišavski beli terier

    jana.
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 295

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by jana. Čet Feb 16 2012, 01:39

    Hih o hvala. :)) jap, proud on him. ♥
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Gost Ned Avg 26 2012, 20:36

    Današnji BOB iz CAC Trbovlje. Kličemo ga Kan, je pa v lasti prijateljice in vzrediteljice naše višavke. ljubezen
    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 555662_4444518472860_1537742065_n

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 228439_4444519152877_108575930_n
    BunnyRoBones
    BunnyRoBones
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 26
    Število prispevkov : 15

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by BunnyRoBones Pon Feb 25 2013, 14:44

    A veste za kakšno leglo, ki bi prodajalo rodovniške pse z rodovniki pod 500€ ? zakaj?
    Border_Collie *-*
    Border_Collie *-*
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 2871

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Border_Collie *-* Pon Feb 25 2013, 14:47

    BunnyRoBones je napisal/a:A veste za kakšno leglo, ki bi prodajalo rodovniške pse z rodovniki pod 500€ ? zakaj?

    Pod 500€ bos tesko dobla rodovniskega psa....
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Gost Pon Feb 25 2013, 14:51

    Res težka, razen mogoče če so mladiči že starejši nekateri spustijo ceno da bi čim prej prodali. Sam bo verjetno hitreje če dajete po 50€ na mesec na stran in boste imeli tistih 300€ več.
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Gost Pon Feb 25 2013, 14:56

    BunnyRoBones je napisal/a:A veste za kakšno leglo, ki bi prodajalo rodovniške pse z rodovniki pod 500€ ? zakaj?
    Lahko je samo nad 500€, če hočeš rodovniškega.
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Kim<3 Pon Feb 25 2013, 15:03

    V tujini se da dobiti za 500€ in tudi manj. Rodovniškega. Največ jih je na Češkem, Madžarskem.
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Gost Pon Feb 25 2013, 15:14

    Ja samo iz kakšnih pogojev dobiš, in pa kok te stane prevoz je pa drugo. Ne rečem da so vsi cenejši psi iz slabih razmer. Je pa lahko sumljivo. Pa tudi ni nujno da so psi ko imajo "normalno" ceno vredu. Glede na to, da so trenutno pripravljeni odšteti do 500€ priporočam da to položijo nekam posebaj. Tja vsake toliko položijo še nekaj denarja, medtem pa iščejo vzreditelja, ki za svoje pse primerno poskrbi. Nakup psa ni iz danes na jutri ker ti ustreza cena.
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Kim<3 Pon Feb 25 2013, 15:17

    Pravzaprav ima Slovenija precej zasoljene cene psov (rodovniških). V tujini se dobijo psi iz enako kvalitetnih legel pol ceneje.
    Je pa res, da tudi prevoz stane samo če sešteješ koliko daš za bencin plus psa, te pride še vedno ceneje kot če kupiš psa pri nas.
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Gost Pon Feb 25 2013, 15:41

    Če ima Slovenija zasoljene cene, kaj potem meniš o Nemčiji in Skandinaviji. Cene so različne. Vse pa je odvisno od tega kaj iščeš.
    Jaz za prvega psa, oz za ljubljenčka ne vem če bi hodila v tujino. Recimo da je 5 ur vožnje v eno smer, to se mi zdi mal kriza za v enem dnevu tja in nazaj.
    Torej je treba poiskati prenočitev. Nekateri vzreditelji imajo to možnost, da lahko prespiš pri njih. Večina pa dvomim. Torej motel ali hotel. Za katere dvomim da so vedno v bližini vzreditelja, torej moraš prišteti še kilometrino od nastanitve do vzreditelja in pa sama nastanitev. Pa če si že tam je logično da greš mladička že prvi dan pogledat torej že prvi dan delaš pot od nastanitve do vzreditelja in nazaj. Če pa se odločiš, da psa kupiš prvi dan in potem nekje prenočiš je potrebno poiskati nastanitev kjer psa dovolijo, ponavadi je treba doplačati. Pa na tako dolgo pot ponavadi ne gre samo ena oseba torej računaš nastanitev za 2 osebi ali več.
    Tako da če samo računaš za 500 km 60-70€ recimo se ne zdi dražje, ampak treba je sešteti vse.
    Mi smo naši prvi 2 rodovniški psički kupili v Sloveniji in nam ni žal. Yorkširka pa je iz Reke, to pa tudi ni tako hudo daleč in si v enem dnevu brez problema tam in nazaj.

    Jaz sicer še nisem šla po psa nekam daleč. Ko pa bom, to ne bo zaradi cene, ker bo po vsej verjetnosti pes tam dražji kot pri nas. In takrat nočem, da me sredi poti presenetijo stroški. Na takih daljših poteh se mi zdi, da je bolje zaokrožiti stroške navzgor in da ti potem denar ostane kot pa da ugotoviš da si naračunal premalo.

    Je pa še ena opcija. Obstajajo ljudje, ki so pripravljeni ti pripeljati psa iz tujine, s tem da njim plačaš nekaj. To je cenejša varjanta ampak meni ni všeč iz razloga ker ne vem v kakšnem stanju so bili mladiči pri vzreditelju. Slikce na internetu pa lahko tudi lažejo.
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Gost Pon Feb 25 2013, 16:01

    Hočem samo povedati da se je potrebno pozanimati o leglu in o vzreditelju. Ampak 800€ se mi res ne zdi neki ogromno za višavčka ki je zdrav in lep predstavnik pasme.
    Za nekaterega višavca je tudi 500€ preveč glede na kvaliteto, za drugega je pa 800€ premalo, pa imajo še vseeno tako ceno postavljeno. Tako da čim več informacij nabrat in ne se odločati le zaradi cene.
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Evangelynne Pon Feb 25 2013, 16:38

    Dovolj o tej temi zdaj, ste že OT.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pon Feb 25 2013, 16:51

    A veste za kakšno leglo, ki bi prodajalo rodovniške pse z rodovniki pod 500€ ? zakaj?
    zakaj? zakaj? Rodovniški pes ima nujno rodovnik (mi je malo čudno rodovniški z rodovnikom jezik ) in rodovnik je ali pa ga ni, ne moreš ga kupiti za npr. 300€ (me je malo zmotilo z rodovniki pod 500€ - če bi napisal rodovniško leglo s ceno pod 500€ se ne bi utikala, ampak tako pa je malo dvomljivo napisano, kot da misliš, da se rodovnik pri rodovniškem leglu kupi). sramežljiv
    Tijjccii-.-: no ni za tako sigurno govoriti, poznam več rodovniških, ki so bili pod 500€, sploh če kupiš pet kvaliteto je 500€ kar normalna cena za nekatere, ali pa če vzreditelj ne mora prodati psa včasih zniža.
    Jaoo spet sem sfilozofirala, ampak upam da se razume kaj sem hotela povedati. sramežljiv

    OffTopic
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Gost Pon Feb 25 2013, 16:56

    Ja sej sm razumela kaj si hotla povedat. jezik
    Nika.
    Nika.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2075

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Nika. Pon Feb 25 2013, 17:06

    Tu na bolhi je ena rodovniška samička z rodovnikom (hahahahaha hecam se - samo rodovniška samička jezik), iz psarne Trčkova, in cena je po dogovoru (mogoče bo malo nižja od cene drugih mladičkov, kr je zadnja, in jo morda želijo prodati bolj hitro, glede na to, da je stara 5 mescov).

    Pa še eno pričakovano rodovniško leglo:
    http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/psi/pasemski-z-rodovnikom/rodovniski-visavski-terier-1285231238.html?aclct=1361523118

    Pa še ena samička, ki je stara že 8 mesecev, ampak vseeno, če želiš, ti lahko link pošlem na zs, da nebom oglaševala drugit forumov wink
    jana.
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 295

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by jana. Pon Feb 25 2013, 17:27

    Tudi jaz predlagam, da pregledate več psarn, tudi v Sloveniji jih je kar nekaj, zelo kvalitetnih -
    potem pa še majčkeno denarja daste na stran in se za nakup odločite, ko boste pripravljeni na ta in še vse nadaljnje stroške.
    Kupiti na vrat na nos nerodovniškega, ker je 100€ cenejši, je najslabša možna izbira.


    (Mimogrede - moja izkušnja uvoza psa iz Belgije pa je bila čisto pozitivna, za pot in ostalo pa smo zapravili minimalno, samo bencin. S tem da smo prenočili pri vzrediteljici. Nekaj stroškov je šlo pa na račun tega, da sem še prej 2x šla gor "samo na obisk". Tujina ni noben bav bav, samo malo več organizacije in potrpežljivosti je potrebno. :) )
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pon Feb 25 2013, 17:38

    V psarni of McKruster ene psičke še vedno niso prodali (skoraj 9 mesecev ima) in so napisali, da je cena pri njih 800€ - ampak skoraj sigurno je za to psičko kaj nižja. happy (saj mogoče je Nika to mislila happy )
    Nika.
    Nika.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2075

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Nika. Pon Feb 25 2013, 17:56

    airedalka rebeka10 je napisal/a:V psarni of McKruster ene psičke še vedno niso prodali (skoraj 9 mesecev ima) in so napisali, da je cena pri njih 800€ - ampak skoraj sigurno je za to psičko kaj nižja. happy (saj mogoče je Nika to mislila happy )

    To sem misla ja happy
    BunnyRoBones
    BunnyRoBones
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 26
    Število prispevkov : 15

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by BunnyRoBones Pon Feb 25 2013, 20:16

    No glejte. Mi smo meli samičko Rafaelo - rodovniško in smo jo kupli za 600€ smo jo pa šli iskat skori na Madžarsko (mi smo pa s Primorske) in smo jo meli tri leta, pred mal več kot enim mescom pa je umrla (nebi o tem jok )in pač je mela tudi mladiče in sicer kar 5, kljub temu da je blo to njeno prvo leglo in to ni malo za prvo leglo. vse smo prodali ampak res z veliko težavo. zadnja dva sta šla za kar 300€ čeprov sta bla mladička brezhibna! mela sta dobesedno vse in kaj smo na koncu dobili zanje? nič, ker ves dnar je šou za cepljenja, čip, potni list, rodovnik etc. etc. oprostite za OT pač morm to povedt. tko da se da dobit pod 500€ tudi brezhibne mladiče. in js ustrajam (glih zaradi tega ker sem tuki dost stvari prebrala) da kupmo samičko(2 meseca in nič več) z rodovnikom. mami pa tatu je čisto vseeno ker pravjo da so zarad rodovnika samo dražji za 200+€ in je njima najvažnejši karakter. čeprov me tisti 'člank' zakaj rodovnik ni glih prepriču še vedno hočem psa z rodovnikom, da bom vsaj vedla da pes nima prednikov od drugih pasem itd.
    Oprostite za slovnične napake ampak se mi mal mudi žvižgač
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pon Feb 25 2013, 22:49

    pravjo da so zarad rodovnika samo dražji za 200+€
    Saj verjetno že veš, ampak če je pes rodovniški to je, če ni pa ni - rodovnik dobi celotno leglo, če imata starša vzrejno dovoljenje, se ga ne da kupiti za 200€, za toliko vrniti ali kake podobne neumnosti. wink

    Drugače pa meni ni point v rodovniku samo to, da veš, da pes nima drugih pasem primešanih, ampak bolj, da poznaš zdravje prednikov, življensko dobo, morebitne težave, koliko so bili tipični... Če se seveda pozanimaš in ne kupiš rodovniškega psa samo za to, ker je rodovniški, potem pa se čudiš, kako je vendar lahko zbolel za dedno boleznijo. Ja logično, če se preveril nisi, če jo je kdo imel, ampak samo kupil ves vesel, da ker je rodovniški pa že ne mora zboleti. roll
    To drugače ni namenjeno nobenemu tukaj osebno, da ne bo pomote. OffTopic
    BunnyRoBones
    BunnyRoBones
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 26
    Število prispevkov : 15

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by BunnyRoBones Tor Feb 26 2013, 21:56

    No hotla sm rečt da če pes stane npr. 300€ in ima še rodovnik potem ti zaračunajo 600€... Smo pa poklicali k vzreditelju od Rafi in je reku da tudi on ne bo več prodaju z rodovnikom ker se pač ne splača (pač ona mora rodovnik zrihtat in to stane)ker noben ne da več za psa 800€ kljub temu da ima rodovnik (razen izjem ampak takih je bol malo) in zato je isto če da psa za 400€ recimo brez rodovinika (čeprov je pes rodovniški)
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Kim<3 Tor Feb 26 2013, 22:10

    Samo rodovnik sam ne stane toliko, da bi zaradi tega vzrejal nerodovniške mladiče zakaj?
    Mislim, da to res nima smisla. Če mu je kaj do vzrejanja in vzdrževanja pasme, potem bo še naprej vzrejal z rodovnikom, čeprav se mu ne splača. Če pa vzreja samo zaradi denarja,in posledično bo prišlo da se bodo iz njegovih potomcev razvili še eni nerodovniški potomci, ki jih bodo parili in sčasoma bodo pridobili izgled netipičnega višavčka z boleznimi, pasma se bo začela počasi uničevati in posledično tudi izumirati.

    Dober vzreditelj in resnični ljubitelj pasme poskuša povečati njihovo število in vzrejati čimbolj tipični izgled, pa četudi ni ravno v + glede finančnega stanja.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by airedalka rebeka10 Tor Feb 26 2013, 22:41

    Se strinjam s Kim!
    In ponavljam: če se pes skoti v leglu, od katerega sta starša rodovniška z vzrejnim dovoljenjem rodovnik ima - ne moreš ti imeti rodovniškega psa brez rodovnika in je cenejši (ena uporabnica je rekla, da je njen rodovniški brez rodovnika ker ima rodovnik kot papir vzrediteljica - ampak ta pes je normalno rodovniški, saj ni važno kdo papir ima). To je pa tisto ko gledajo samo na denar in nič drugega in je žal vedno pogostejše...
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Gost Tor Feb 26 2013, 22:53

    Nekateri samo gledajo koliko je pes lep, ne pomislijo pa na zdravstvene težave te pasme, karakter itd.. Niti pozanimat se jim ne ljubi in potem kupijo psa s polno zdravstvenimi težavami in mislijo koliko denarja vedno porabijo za veterinarja, napake pa ne bi priznali.

    Malo OT, pa vseeno.

    Drugače se pa strinjam z Rebeko in Kim<3.
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Gost Sre Feb 27 2013, 00:36

    Tist, ko vzreja nerodovniške namerno, zato ker se mu stroški lih pokrijejo al pa še to ne če vzreja rodovniško, zame ni vzreditelj ampak štepar, ki ni nič boljši kot pa tist, ko ti pripelje psa iz puppy milla. Isto je, razen da maš pri šteparju več šans, da je s psom vse ok. Ja vem kakšni so stroški za rodovniške mladiče in tudi meni se zdi grozno, da sem za enega mladiča mogla plačati 84€ ob prevzemu rodovnika (25€ za rodovnik, nekaj poštnine, nekaj kilometrine (kar je izredno malo ker referent živi v sosednji vasi), potem nekaj razumem da morajo dobiti za obdelavo podatkov ampak v glavnem so pa "fiktivni stroški"). Neumno se mi zdi tudi, da se plača 40€ za cepljenje s čipiranjem, če pa je navadno cepljenje ponavadi 20-25€ in pa glede na to, da je bil čip včasih avtomatsko zraven pri prvem cepljenju stekline. Pa to ne pomeni, da od sedaj naprej bom pa parila s prvim samcem, ki bo prišel mimo pa tudi ne pomeni, da bom imela nerodovniške mladiče. Pač sem se s tem sprijaznila in se trudim naprej. Ko mi ne bo več zneslo vzrejati rodovniško pač ne bom vzrejala. Saj to ni edini način, da se ukvarjam s svojimi psičkami.

    Sponsored content


    Zahodnovišavski beli terier - Page 3 Empty Re: Zahodnovišavski beli terier

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pet Maj 17 2024, 08:12