Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 3 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 3 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Histerija EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Histerija EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Histerija EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Histerija EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Histerija EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Histerija EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Histerija EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Histerija EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Histerija EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+6
Ingrid*
Tjaša*
Anja
Eva.
Miška
*Lanchy*
10 posters

    Histerija

    *Lanchy*
    *Lanchy*
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 3859

    Histerija Empty Histerija

    Objavlja by *Lanchy* Ned Apr 10 2011, 23:25

    No, okej imam eno vprašanje za vas spet... ><
    Tisti, ki delate aglity, a se vašim psom kaj trga, oziroma začnejo lajat ko vidijo, da drugi psi delajo agility, oni pa ne?? In kaj naredite v takem primeru?
    Iriu se čisto strga, če vidi da nekdo teče..pač začne cvilit in skakat, pa lajat. Umirim ga tako, da preusmerim pozornost name, oziroma se igram potem z njim z kakšno igračko. To vprašanje je namenjeno vsem, najbolj pa borderjem. žvižgač jezik Ampak ja, si ne predstavljam tega na tekmi..obup.. ><
    Miška
    Miška
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 676

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Miška Ned Apr 10 2011, 23:49

    Ja poznam precej psov ki se jim utrga :))
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Eva. Ned Apr 10 2011, 23:54

    Okej to ni čist isto, ampak k sm bla jst na tekmi (ja uem Nala ni border in ni nč spljoh glede energije in tega borderju podobna, ampak..) in je Densi laufou z Nalo sua pa tm ga gledale in je mela na ograji tace gor pol je pa dojela, da je Densi in je skor skočila čez ograjo.. -.- Dobesedno.. >.< nasmejan
    No ni čist isto.. nasmejan

    Drgač pa ja, jst tud poznam neki psou k se jim strga, vrjetn zato, ker bi pač oni laufal za tistmu psom in se igral z njim al kar kol in pol cviljo, k ne morjo do nega.. jezik
    Predvidevam.. nasmejan
    Anja
    Anja
    Admin
    Admin


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 8369

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Anja Pon Apr 11 2011, 08:05

    Jst imam enak problem pri Vicky, samo takrat ko se njej zmeša, tudi pozornosti noče delat... Res pa je, da že kšna 2 meseca ni vidla koga agility laufat, zdaj nevem kakšno je stanje.
    Enako je če kdo dela frizbi.
    Tjaša*
    Tjaša*
    Admin
    Admin


    Female Število prispevkov : 2761

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Tjaša* Pon Apr 11 2011, 13:18

    Meni tut Capi včasih tole dela, ampak me ne moti, ker mi potem bolj zagreto dela (:
    Ingrid*
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2188

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Ingrid* Pon Apr 11 2011, 15:45

    Dixieju se zmeša.
    Velikrat na začetku ko so še drugi se igrava z cufo pa trikce delava. No, je kar težko še posebaj če drugi psi ukol lajajo pa gleda kaj se dogaja... Pol pa ko prvič odtečemo ne laja več tok, vsake tok časa mal protestira. Ampak bistven manj ker se pumojm pomiri ker ve da bo on spet na vrsti. Prve treninge se mu je mešal, sam zdej že vid da je treba majhn počakat da je na vrsti. :)
    Alex
    Alex
    Moderator
    Moderator


    Female Starost : 27
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1973

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Alex Pon Apr 11 2011, 17:16

    Liss se tut začne mešat, pa še to je največkrat prisotno pri borderjih.

    Drugače pa mi jo uspe kolko tolko umirit. (:
    Katka in Dancer
    Katka in Dancer
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 28
    Kraj : Kranj
    Število prispevkov : 1176

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Katka in Dancer Pon Apr 11 2011, 18:05

    Dancer ni border, amapk useno wink On ZMEREJ laja na treningih, se mu popolma strga, pa še tak zopr visok glasen deroč zvok ma (niče kaj šeltijevski)... pač je tok zagret in naudušen, veselja mu ne bom zatirala, nej se dere če se hoče ;P Ampak še NIKOLI ni lajal na tekmah (okej pustimo med samim tekom, to je drugače ;P), res na tekmah mi ne laja in ga ostali po prkurju tekajoči psi sploh ne ganejo (; sej ponavadi je tko :)
    *Lanchy*
    *Lanchy*
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 3859

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by *Lanchy* Pon Apr 11 2011, 18:25

    No, samo da Irio ni ednini. jezik
    Alex
    Alex
    Moderator
    Moderator


    Female Starost : 27
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1973

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Alex Pon Apr 11 2011, 20:10

    Katka in Dancer je napisal/a:Dancer ni border, amapk useno wink On ZMEREJ laja na treningih, se mu popolma strga, pa še tak zopr visok glasen deroč zvok ma (niče kaj šeltijevski)... pač je tok zagret in naudušen, veselja mu ne bom zatirala, nej se dere če se hoče ;P Ampak še NIKOLI ni lajal na tekmah (okej pustimo med samim tekom, to je drugače ;P), res na tekmah mi ne laja in ga ostali po prkurju tekajoči psi sploh ne ganejo (; sej ponavadi je tko :)



    Jaz sem pač ispostavla to pač bolj pri hiperaktivnih borderih, je pa logično, da je prisotno pri drugih psih tudi no! wink jezik

    Lea
    Lea
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 78

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Lea Pon Apr 11 2011, 20:42

    Lana: Zaku se ponavadi ni mešal na agilityju, zadnje leto pa vse bolj laja med tem ko teče parkur. Najbolj se mu pa utrga če vidi Lara teč parkur (še en border collie - res noro hiter in teče z Nejo v A3). Res take zvoke spušča - nekaj med cviljenjem, lajanjem in jodlanjem. vesel Navdušenje pač. Dejansko ne moreš (če ma pes tak fokus) nič narest da popolnoma neha (jaz Zaka z glasom ali pa Cezarjeva tehnika - dotik kot preusmeritev pozornosti, samo ne traja dolgo, ko spet začne lajat). Edino kar res pomaga je, da greš stran od parkurja oz. da psa odpelješ od dogajanja. To, kar si pa ti napisala, da se Iriu strga ko nekoga vidi teč, je pa pač bordersko obnašanje - on bi jih pasel ker ma to v krvi. (: In pri tem se da pomagat, glede na to, da grejo tekači mimo tebe (če me razumeš kaj hočem povedat). Pač imej ga na vrvici in poskusi to, kar Cezar dela (ker se očitno obnese, če vztrajaš). Pa ko bo Irio preusmeril pozornost nate, ga nagradiš z igro - npr. cukanje. :)

    Upam, da bo pomagalo (:
    Miška
    Miška
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 676

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Miška Pon Apr 11 2011, 22:11

    No Čenči se total zmeša ko gleda od trenerja psičko lavfat...
    in cvili in laja ko nora-česar doma nikoli ne dela. wink
    Maša
    Maša
    Pes
    Pes


    Female Starost : 27
    Kraj : Slovenske Konjice
    Število prispevkov : 2053

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Maša Pon Apr 11 2011, 22:13

    Mi vse utrga ko vidi delat agility (tisti psi ki mal hitrej letajo). Na tekmah običajno sam v parkur gleda in laja zraven njih ko tečejo... itd. ><
    Dela pa to dosti psov, med njimi pa niso le borderji.
    In prav tako Mi zadnje čase laja med agilityjem in je cela živčna, cvili zraven... itd. ><
    *Lanchy*
    *Lanchy*
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 3859

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by *Lanchy* Tor Apr 12 2011, 15:37

    Huhu, hvala vsem za odgovore! kiss nasmejan

    Drugače pa mene to ne moti, samo v pasji šoli ko delam, delajo čisto poleg nas agility, midva greva kar se dal stran, ampak to ni dovolj, saj Irio sploh ni pri stvari nekaj minut. Potem se malo umiri in se igrava in delava trikce...najhujše je pa takrat, ko moramo poslušati, takrat pa sploh ne slišim nič, oziroma se moram ubadati z Irčkom, ker res cvili, skače, v glavnem strga se mu...pa ne malo, ampak res tako na glas cvili, da sme vsi gledajo... sramežljiv Strga se pa tudi bratcu Felixu, samo ne tok kot Iriu, in še bratcu Mišku (on pa samo malo cvili..)
    *Lanchy*
    *Lanchy*
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 3859

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by *Lanchy* Pet Maj 06 2011, 21:23

    Torej, mi smo danes po pasji šoli imeli še individualno uro (ali kako naj rečem jezik ) glede Iria, ker se mu je takoo trgalo pri agilitiju, da ni več na nič palil.
    Torej, najprej je delala z njim Polona, ter mi pokazala kaj morem narediti, vmes pa je Eva z Sky tekla. happy Nato ko sem jaz vedela, da ko začne napeto gledat kaj narediti, če se mu utrga in začne histerijo zganjat, sem bila na vrsti jaz. Sicer mi je šlo slabše od Plone, vendar je bilo ful boljše in sem ful vesela zdej, ker lahko gledam agility v miru čist od blizu, dobr morm ga opozarjat itd., ampak je ful boljše. nasmejan

    Hvala Poloni, Evi in Sky, Tini in njeni psički? ter še neki gospe in njenim psom za sodelovanje in razlago. Res ste super! Waaaau nasmejan
    *Lanchy*
    *Lanchy*
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 3859

    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by *Lanchy* Sre Maj 11 2011, 21:05

    No evo, rezulati. Prejšnjič je bilo tko hudo, da ga sama več nisem skor mogla obvladat. Dons je bilo pa za 90% boljše je rekla Polona. Waaaau In sem ful vesela, ker se res ful vidi razlika. Zdej se mu sam včasih še strga, ampak ni niti pol tko hudo kot prejšnjič. Zdej ga morm dat sam na prostor, pa pol še mal cvil, drgač je pa okej. Waaaau In je rekla Polona, da morm pri tem vztrajat in naj bi bilo čez kak teden že čisto okej, glede na to kako sva napredovala od prejšnjič (tudi Polona si ni mislila, da bo toliko boljše).

    Hvala še enkrat za trud!!!

    Sponsored content


    Histerija Empty Re: Histerija

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Sre Maj 08 2024, 00:07