Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 3 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 3 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Nemški prepeličar EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Nemški prepeličar EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Nemški prepeličar EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Nemški prepeličar EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Nemški prepeličar EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Nemški prepeličar EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Nemški prepeličar EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Nemški prepeličar EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Nemški prepeličar EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


3 posters

    Nemški prepeličar

    Anonymous
    Gost
    Gost


    Nemški prepeličar Empty Nemški prepeličar

    Objavlja by Gost Ned Avg 21 2011, 13:00

    Hey! happy



    Vas zanima pasma nemški prepeličar? No potem pa vam jo z veseljem predstavim vesel .


    NEMŠKI PREPELIČAR



    Pasma: Nemški prepeličar

    Izvor: Nemčija

    Skupina: 8. šarivci

    Uporaba: Prepeličar je vsestransko uporaben pes šarivec. Je dober prinašalec po suhem in iz vode. S svojim odločnim značajem je primeren tudi za lov na divje prašiče.
    Ker je zelo vodljiv in učljiv, ga imamo lahko tudi za spremljevalca.


    Življenjska doba: 12-16 let

    Videz: Je srednje velik, dolgodlak in mišičast pes s plemenito glavo in močnih kosti. Telo je spotegnjeno tako, da razmerje med višino in dolžino trupa znaša pbl. 1:1,2.

    Barva: Poznamo štiri tipe obarvanosti prepeličarja. Najbolj pogosti sta rjavec in serec, katerih vzreja poteka ločeno, obstaja pa še brezec (prevladujoča bela pred rjavo) ter rdeči (lisičje rdeči) prepeličar, ki je redkost. Neosveščeni vzreditelji rdeče prepeličarje pogosto ob rojstvu likvidirajo misleč, da gre za izrodke.

    Dlaka: Daljša, priležna ravna do valovita. Ne sme biti svilnata. Po glavi je krajša, po uhljih, vratu (ovratniku), predprsju in križu pa je dlaka dolga in valovita. pri nekaterih primerkih tudi skodrana. Na prednjih in zadnjih nogah ter repu dlaka tvori daljše praporce.
    Podlanka je obilna, obvezno pa mora pokrivati tudi trebuh.

    Oskrba: Redno moramo negovati dlako, ki sicer ni pretirano občutljiva. Ker gre za vodoljubno pasmo ne smemo pozabiti na nego uhljev.

    Višina: Psi 48-54 cm, psice 45- 52 cm

    Teža: Skladno z višino od 18-25 kg

    Temperament: Serci so nekoliko odločnejši in ostrejši kot rjavci, imamo pa tudi izjeme. Ko se pri posameznih linijah rjavcev pojavi pomanjkanje temperamenta (strasti) pri paritvi posežejo po sercih.

    Čuvaj: Dober, čuječen čuvaj. Ob prihodu tujca se vedno oglasijo, vsiljivcem znajo pokazati zobe.

    Bistroumnost: Prepeličarji so nadvse bistri psi, ki se znajo prilizniti.

    Zmožnost šolanja: V želji, da bi ustregli skrbniku. se zelo hitro učijo vsakovrstnih spretnosti, tako lovskih kot tudi vaj poslušnosti ali drugih veščin.

    Odnos do otrok: Pokroviteljski in prijazen.

    Odnos do drugih živali: Do prostoživečih živali se vedejo v skladu s svojo lovsko naravo, do domačih pa jih zlahka naučimo strpnosti.

    Odnos do tujcev: Tujce sprejemajo kritično. Kdor ima dobre namene, ga sprejmejo prijazno in igrivo, proti vsiljivcem so pogosto ostri.

    Karakter: Pameten, zvest, navezan na vso družino, vdan, poslušen, čuječ.

    Domače okolje: Ljubi prostost in vrt s svojo uto, povsem se znajde tudi v stanovanju.
    Primeren lastnik: Na prvem mestu lovec, ki izkoristi njegov lovski potencial, povsem lahko pa ga ima tudi nekdo, ki se posveča pasjim športom ali zgolj rekreaciji. Ker je poslušen, je obvladljiv tudi ko je prosto v naravi.

    Potencialni problemi obnašanja: Nekateri osebki so ob pomanjkanju ustrezne socializacije lahko popadljivi do drugih psov.

    Potencialni problemi z zdravjem: Pozornost velja negi ušes, ponekod so se pojavili posamezni osebki z displazijo kolkov.

    Nasveti: Prepeličar težko prenaša poletno vročino, zato mu, če se le da, omogočimo kopeli v reki ali jezeru. Tudi "pasji bazenček" ni odveč.


    VIR: http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=325




    SLIKCE:

    Nemški prepeličar Attachment

    VIR:http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=1825



    Nemški prepeličar 2010junij-pasma

    VIR: http://www.mojpes.com/clanki/clanek.asp?page=8&rubrika=pasma



    Nemški prepeličar Nemski-prepelicar---ABA_4e419a2b1efe8

    VIR:http://www.bolha.com/oglas1275887486/slika1/zivali-psi-pasemski
    Pina
    Pina
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : Slovenske Konjice
    Število prispevkov : 17

    Nemški prepeličar Empty Re: Nemški prepeličar

    Objavlja by Pina Ned Avg 21 2011, 14:20

    Meni so nasploh taki psi zelo všeč, tale pa je pravi cukr. ljubezen
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Nemški prepeličar Empty Re: Nemški prepeličar

    Objavlja by Gost Čet Avg 25 2011, 16:16

    Moja prijateljica ga ima. Ime pa mu je Ares. Pravi cart je smeeh
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Nemški prepeličar Empty Re: Nemški prepeličar

    Objavlja by love Čet Avg 25 2011, 17:46

    Oh ta zadnja, men so lepi, sam zame je to prevelka pasma, moja pasma so pekiji nasmejan
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Nemški prepeličar Empty Re: Nemški prepeličar

    Objavlja by Ani Čet Avg 25 2011, 18:03

    Eni sosedi ga majo, sicer ni za ga preveč hvalit, oz. njegovega gospodarja ni wink. Je pa prijazen lovski smrček, in res krasni kužki, še posebej puppyji. Jaz sem si enkrat tega psa želela, ker so mi noro lepo obarvani kiss.
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Nemški prepeličar Empty Re: Nemški prepeličar

    Objavlja by Gost Pet Avg 26 2011, 13:44

    Ja če nemškega prepeličarja ne naučiš "reda" že ko je mladiček potem ostaneš kaj kmalu brez kokoši in petelina vesel . Moji prijateljici je kokoši podavil pa še zajček jim je šel po gobe. Tako da je je nemški prepeličar izvrsten lovec. Se pravi da ga je treba že od malega navajati na živali v gospodinjstvu

    Sponsored content


    Nemški prepeličar Empty Re: Nemški prepeličar

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Čet Maj 02 2024, 14:30