Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 2 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 2 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Praški podganar (Pražský Krysařík) EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Praški podganar (Pražský Krysařík) EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Praški podganar (Pražský Krysařík) EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Praški podganar (Pražský Krysařík) EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Praški podganar (Pražský Krysařík) EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Praški podganar (Pražský Krysařík) EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Praški podganar (Pražský Krysařík) EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Praški podganar (Pražský Krysařík) EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Praški podganar (Pražský Krysařík) EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+10
Anja
Anja&Dona
karci
little krysarik
Keti Ket
bordercolliefan
karamelca
Evangelynne
Shelly
Kibila
14 posters

    Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Kibila
    Kibila
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : Škofljica
    Število prispevkov : 166

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Kibila Ned Nov 06 2011, 00:30

    PRAŠKI PODGANAR

    Videz:
    Dlaka je kratka in najpogostejša barva je črna in rjava, to je tudi najpogostejša barva. Praški podganar je pes nekje med pinčem in čivavo. Ni pa bil ustvarjen iz teh dveh pasem. Idealna višina je 20 cm do 23 cm. Teža odraslega podganarja je večinoma med 1,5 kg do 3,5 kg. Najboljša teža pa je okoli 2,6 kg.

    Karakter:
    Praški podganar je zelo aktiven, pozoren in živahen. Ta pasma je nežna in inteligentna. So seveda malce nazaupljivi do tujcev, vendar so vedno ljubeči do družine.
    Praški podganar je kljub svoji majhnosti zelo dober pes za agility, freestyle, obedience, tracking
    in druge aktivne dejavnosti.

    Zgodovina:
    V srednjem veku so jih vzredili na češkem za lovljenje podgan, ki so takrat veljale za raznašalke bolezni. V 19. stol. je praškega podganarja izrinil pinč in tako je prišlo do skorajšnjega izumrtja pasme. Pasma je znova postala bolj prepoznavna 1980 ko so jih začeli čehi in slovaki ponovno vzrejati.

    Zdravje :
    Ima zelo krhke kosti, zato je velika nevarnost za razne poškodbe. Mlečne zobe je potrebno skoraj vsem izpuliti, saj kakor pri ostalih malih pasmah, sami od sebe ne izpadejo. Prav tako je značilen izpah pogačice.
    Povprečna življenska doba je od 12-14 let.

    Praški podganar (Pražský Krysařík) 18941549

    Viri :Prevedeno iz Wikipedija http://en.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%BD_Krysa%C5%99%C3%ADk
    Slika : http://dogbreedsdogs.blogspot.com/2010_11_14_archive.html


    Nazadnje urejal/a Kibila Ned Nov 06 2011, 14:08; skupaj popravljeno 1 krat
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Shelly Ned Nov 06 2011, 13:18

    Krasen opis! In srčan kuža. ljubezen
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Evangelynne Tor Nov 15 2011, 21:46

    Luškan kuža!
    karamelca
    karamelca
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 24
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 427

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by karamelca Tor Nov 15 2011, 21:51

    Čivava je najmanjša pasma ker ima od 0,5 do 3kg. Praški podganar pa od 1,5 do 2,6kg
    bordercolliefan
    bordercolliefan
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 28
    Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 1599

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by bordercolliefan Tor Nov 15 2011, 22:15

    Jaz sem že videla eno psičko te pasme v živo in se mo je zdela manjša od čivave. Srečali smo jo pa na morju,ko je bila Lia stara okrog 3 mesece in je bilo ful smešno videti,kako se je moja "velika zverina" bala tistega majhnega bitja jezik
    Psička je bila sicer prijazna z Lio, ampak Lia je bila kar malo prestrašena ><
    Kibila
    Kibila
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : Škofljica
    Število prispevkov : 166

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Kibila Sre Nov 16 2011, 00:31

    Mi smo eno praško podganarko vidli v Piranu,ko je bila na sprehodu . vesel
    Kibila
    Kibila
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : Škofljica
    Število prispevkov : 166

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Kibila Sre Nov 16 2011, 00:32

    karamelca je napisal/a:Čivava je najmanjša pasma ker ima od 0,5 do 3kg. Praški podganar pa od 1,5 do 2,6kg
    Vendar se gre o višini in kar dosti primerkov Praških podganarjev je manjših od 20 cm happy .
    bordercolliefan
    bordercolliefan
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 28
    Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 1599

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by bordercolliefan Sre Nov 16 2011, 09:27

    Kibila je napisal/a:Mi smo eno praško podganarko vidli v Piranu,ko je bila na sprehodu . vesel
    Lahko da smo isto videli :)
    Midve z Lio sva jo tudi srečali v Piranu. Ime ji je pa Lili.
    Kibila
    Kibila
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : Škofljica
    Število prispevkov : 166

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Kibila Sre Nov 16 2011, 18:54

    bordercolliefan je napisal/a:
    Kibila je napisal/a:Mi smo eno praško podganarko vidli v Piranu,ko je bila na sprehodu . vesel
    Lahko da smo isto videli :)
    Midve z Lio sva jo tudi srečali v Piranu. Ime ji je pa Lili.

    Ja to je ona ja nasmejan ! Lastnica je pa ena babica ne ?
    Keti Ket
    Keti Ket
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Število prispevkov : 1

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Keti Ket Čet Mar 07 2013, 21:39

    Kibila je napisal/a:
    bordercolliefan je napisal/a:
    Kibila je napisal/a:Mi smo eno praško podganarko vidli v Piranu,ko je bila na sprehodu . vesel
    Lahko da smo isto videli :)
    Midve z Lio sva jo tudi srečali v Piranu. Ime ji je pa Lili.

    Ja to je ona ja nasmejan ! Lastnica je pa ena babica ne ?

    Tudi jaz sem v nedeljo spoznala go. Majdo, ki ima res najmanjšo psičko v Sloveniji - Lili. Sta iz Ljubljane, vendar kar veliko časa preživita na slovenski obali.

    Verjamem, da pravijo, da so čivave najmanjše, ampak od Lili definitivno ni manjšega kužka pri nas. Sprva sem mislila, da je mladiček Ruskega Toy terierja, katerega imam jaz, a smo kmalu ugotovili, da so si zelo podobni, vendar so Pražský Krysařík-i še manjši.

    Psička me je tako navdušila, da že cel teden iščem primerno psarno, kjer bi kužico dobila. Seveda iz Češke, kot mi je ga. Majda svetovala.
    little krysarik
    little krysarik
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 29

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by little krysarik Ned Mar 31 2013, 16:01

    Jaz mam praško podganarko in ma 1,9 kg vlka pa je pomoje enih 22 cm al pa manj. Pa ful dober opis. pa še ena slika Praški podganar (Pražský Krysařík) Java
    karci
    karci
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : okolica ljubljane
    Število prispevkov : 10

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by karci Sob Maj 04 2013, 12:09

    little krysarik je napisal/a:Jaz mam praško podganarko in ma 1,9 kg vlka pa je pomoje enih 22 cm al pa manj. Pa ful dober opis. pa še ena slika Praški podganar (Pražský Krysařík) Java

    Jaz že zelo dolgo iščem psa te pasme,in me zanima kje si ga dobila?
    little krysarik
    little krysarik
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 29

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by little krysarik Sob Maj 04 2013, 12:35

    juj mi smo jo vzeli iz avstrije iz te pasme:http://www.cowe.at/matusadona/zucht/rattler/index.php?navanchor=9010000

    drugače pa ti svetujem da se ful pozanima predn vzames kerega pa najbolj ti priporočam če vzameš rodovniškega ker se zgodi če ni rodovniški da lahko dobiš čivavo al pa mini pinča al pa nekaj vmes. pa čehi sploh nočejo dati teh kužkov v tujino ker se bojijo da bojo pasmo pomanjševali pa zlorabljali. Hmmm pa nvm zdaj če res si res prepričana da je to prava pasma za tebe ker je ress ful živahna pa ful so trmasti tak da rabiš ful potrpežljivosti pa vse. Tu pa je stran z liki od psarn pa res pazi kak zbereš:
    http://www.eurobreeder.com/breeds/prazsky_krysarik.html

    pa če maš fb me klikni: Tia Jernej
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Evangelynne Sob Maj 04 2013, 13:00

    little krysarik; Prosim, da začneš uporabljat vejice in velike začetnice!
    little krysarik
    little krysarik
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 29

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by little krysarik Sob Maj 04 2013, 13:08

    Ok bom, pozbim pač. sramežljiv
    karci
    karci
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : okolica ljubljane
    Število prispevkov : 10

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by karci Sob Maj 04 2013, 15:44

    little krysarik je napisal/a:juj mi smo jo vzeli iz avstrije iz te pasme:http://www.cowe.at/matusadona/zucht/rattler/index.php?navanchor=9010000

    drugače pa ti svetujem da se ful pozanima predn vzames kerega pa najbolj ti priporočam če vzameš rodovniškega ker se zgodi če ni rodovniški da lahko dobiš čivavo al pa mini pinča al pa nekaj vmes. pa čehi sploh nočejo dati teh kužkov v tujino ker se bojijo da bojo pasmo pomanjševali pa zlorabljali. Hmmm pa nvm zdaj če res si res prepričana da je to prava pasma za tebe ker je ress ful živahna pa ful so trmasti tak da rabiš ful potrpežljivosti pa vse. Tu pa je stran z liki od psarn pa res pazi kak zbereš:
    http://www.eurobreeder.com/breeds/prazsky_krysarik.html

    pa če maš fb me klikni: Tia Jernej

    Hvala. Sam jst se na tej strani čisto nič ne znajdem hahaha.
    little krysarik
    little krysarik
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 29

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by little krysarik Sob Maj 04 2013, 16:57

    Na keri? hahaha
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Anja&Dona Ned Maj 26 2013, 01:07

    Tia&Java :)

    Praški podganar (Pražský Krysařík) 8832398656_0302761804_z
    little krysarik
    little krysarik
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 26
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 29

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by little krysarik Ned Maj 26 2013, 13:30

    Hahaha nasmejan
    Anja
    Anja
    Admin
    Admin


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 8369

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Anja Ned Maj 26 2013, 14:38

    Luštna zverca, nisem poznala pasme do zdele ;p
    Kaja & Naly
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1348

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Kaja & Naly Ned Maj 26 2013, 14:41

    Kak je luškana :) v živo je tak manjša haha.
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Kim<3 Ned Maj 26 2013, 15:20

    Jaz sem enkrat videla Praškega podganarja v Ljubljani, mi najprej ni bilo jasno katera pasma je, ker čivava se vidi da ni je bolj drobna in drugačno konstrukcijo imajo, za pinča je pa premajhna. No, bil je Praški podganar. Kook so pa to majhni psi! Dosti manjši od čivav, jaz sem imela Kim za majhno ampak ko vidiš Praškega podganarja označiš Kim za velikega psa :''''D resno! Še manjši so kot na fotkah delujejo -.^
    Kaja & Naly
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1348

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Kaja & Naly Ned Maj 26 2013, 16:39

    Kim<3 je napisal/a:Jaz sem enkrat videla Praškega podganarja v Ljubljani, mi najprej ni bilo jasno katera pasma je, ker čivava se vidi da ni je bolj drobna in drugačno konstrukcijo imajo, za pinča je pa premajhna. No, bil je Praški podganar. Kook so pa to majhni psi! Dosti manjši od čivav, jaz sem imela Kim za majhno ampak ko vidiš Praškega podganarja označiš Kim za velikega psa :''''D resno! Še manjši so kot na fotkah delujejo -.^

    Ja v živo so dosti manjši jezik jaz včeraj nisem mogla vrjet da je to Java kr je bla tak mala. Naly je proti njej velikan :''D ampak so luškani vesel
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Kim<3 Ned Maj 26 2013, 17:14

    Sej to jezik
    Že ko kakšno čivavo vidim se čudim kako je Kim velika, ko sem pa Praškega Podganarja videla sem bila pa čisto ''okej, Kim je ogroomna'' :''D
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by love Pon Maj 27 2013, 19:28

    Ja no, Kim je mejčkena, kaj pol ko primerjaš praškega podganarja z dogo...oww shit haha xD smeeh

    Sam so pa ful pikiji, sploh takšne barve kot je Java kiss*

    Sponsored content


    Praški podganar (Pražský Krysařík) Empty Re: Praški podganar (Pražský Krysařík)

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Sob Maj 04 2024, 01:14