Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 4 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 4 gostov :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Avstralski ovčar - Page 10 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Avstralski ovčar - Page 10 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Avstralski ovčar - Page 10 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Avstralski ovčar - Page 10 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Avstralski ovčar - Page 10 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Avstralski ovčar - Page 10 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Avstralski ovčar - Page 10 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Avstralski ovčar - Page 10 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Avstralski ovčar - Page 10 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+46
nejcka
5rca
emy
Hana*
Anja&Dona
Urška
yaya
zoe
rox.
Lin
Colliny
Anja
Nuša.
Evangelynne
Neja.
euč.17
Chilly2000
Alex
Oka
Eva.
Grin
love
meri&lera
afna2000
Katja.
Animal_Lover
Miška
katja100
Maja.
Polly
teya
Eva
Tjaša*
Ursha_Shiva
katiiii
Linka
Ani
*Lanchy*
Shelly
Nejaa
Deep
anna <3
bordercolliefan
Diana.
Ingrid*
The_Wanted
50 posters

    Avstralski ovčar

    katiiii
    katiiii
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 27
    Kraj : 100% Štajerka ;P
    Število prispevkov : 879

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by katiiii Ned Jan 08 2012, 19:00

    Jaz bi pa ziher majo tu tak cca. 3 km vstran naši prjatli 6 ovc in me full matra da bi delala pašo nasmejan
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Colliny Ned Jan 08 2012, 21:29

    katiiii, kolko sem jaz nekje prebrala, morajo biti tudi ovce navajene psov, pašnje itd., tako da se to z kr vsako čredo ovc ne da delat.
    Možno pa, da se motim.
    Alex
    Alex
    Moderator
    Moderator


    Female Starost : 27
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1973

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Alex Ned Jan 08 2012, 21:30

    Colliny je napisal/a:katiiii, kolko sem jaz nekje prebrala, morajo biti tudi ovce navajene psov, pašnje itd., tako da se to z kr vsako čredo ovc ne da delat.
    Možno pa, da se motim.

    Ne motiš se & to je res kaj si napisala, ker marsikatere ovce so lahko agresivne do psou!
    Nemoreš z kr enimi ovcami delat kr nekak pašnjo!
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Colliny Ned Jan 08 2012, 21:32

    Alex je napisal/a:
    Colliny je napisal/a:katiiii, kolko sem jaz nekje prebrala, morajo biti tudi ovce navajene psov, pašnje itd., tako da se to z kr vsako čredo ovc ne da delat.
    Možno pa, da se motim.

    Ne motiš se & to je res kaj si napisala, ker marsikatere ovce so lahko agresivne do psou!
    Nemoreš z kr enimi ovcami delat kr nekak pašnjo!
    My source is right then ;D nasmejan


    Nazadnje urejal/a Colliny Pon Jan 09 2012, 19:50; skupaj popravljeno 1 krat
    Alex
    Alex
    Moderator
    Moderator


    Female Starost : 27
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1973

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Alex Ned Jan 08 2012, 21:33

    Colliny je napisal/a:
    Alex je napisal/a:
    Colliny je napisal/a:katiiii, kolko sem jaz nekje prebrala, morajo biti tudi ovce navajene psov, pašnje itd., tako da se to z kr vsako čredo ovc ne da delat.
    Možno pa, da se motim.

    Ne motiš se & to je res kaj si napisala, ker marsikatere ovce so lahko agresivne do psou!
    Nemoreš z kr enimi ovcami delat kr nekak pašnjo!
    My source is right than ;D nasmejan

    Of course. ;P
    meri&lera
    meri&lera
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 354

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by meri&lera Ned Jan 08 2012, 23:49

    Katiiii jaz sem že čisto pozabila da sva se midve kar precej menili o tem jezik opa sramežljiv sicer pa veš, iz hodnika, opala, še mal je pokukala v kuhinjo in opsa, pardon, tudi v dnevno sobo.. No, kopalnico je tudi že ''obdelala'' potem pa je itak cela hiša zajeta v ''pasje območje'' jezik Počasi se daleč pride nasmejan

    In tale pašnja tudi mene zanima. Kot sem že na pesjanarju napisala (ah, bom kar kopirala jezik) Tudi jaz bi rada enkrat videla, kako bi se Lera znašla v tem... Sicer pa, če mi rata, kdaj prepričam atija da pelje, saj mi vsak dan ponavlja, da bi morala Lera past ovčke. Prav, jih bo, ti samo pelji jezik

    In ja yaya, veš da boš lahko šla z nami smeeh
    katiiii
    katiiii
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 27
    Kraj : 100% Štajerka ;P
    Število prispevkov : 879

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by katiiii Pon Jan 09 2012, 17:22

    Ja saj o tem se še morem poučit o tem kako navadit ovce na pašnjo pol pa kako delat pašnjo,.... saj na svetu smo zato da se učimo ali pač wink
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Colliny Pon Jan 09 2012, 19:52

    Ja no, ampak verjetno če so od prijateljev se ti z njimi nekaj fejst ne boš mogla ravno ukvarjat, sploh pa glede na to, da nimaš izkušenj. Tudi ne vem, kje v SLO bi jih sploh lahko dobila. Že za pasjo pašnjo se je treba ogromno stvari naučit, kaj šele kako vzgojit ovce, če se nanje ne spoznaš.
    Linka
    Linka
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 22

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Linka Pon Jan 09 2012, 20:10

    Malce smešno je, da posplošujete npr "v Nemčiji so slabe psarne". V vseh državah najdemo tako dobre kot slabe psarne wink

    Mene osebno moti tudi "masovna vzreja", kjer imajo veliko psic, v pesjakih, in kar naprej legla...pa tudi take se dogajajo, da grejo mladiči, ki niso merle barve na drugi svet takoj po rojstvu, pa da grejo mladiči na drugi svet po dveh mesecih, če se takoj ne prodajo itd...žalostno.

    Še ena pomembna stvar, če ne najpomembnejša in je sploh ne omenjate pri nabavi psa: ZDRAVJE !!! Pogovorite se z več vzreditelji, lastniki avstralcev, vprašajte čim več stvari in preberite čim več strani o tem!!! Saj si nihče ne želi imeti na koncu npr. slepega aussija, epileptičnega ali z D kolki! Meni osebno veliko pove o vzreditelju to, koliko pozornosti da na zdravje.
    yaya
    yaya
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 29
    Število prispevkov : 372

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by yaya Pon Jan 09 2012, 20:17

    mary je napisal/a:Katiiii jaz sem že čisto pozabila da sva se midve kar precej menili o tem jezik opa sramežljiv sicer pa veš, iz hodnika, opala, še mal je pokukala v kuhinjo in opsa, pardon, tudi v dnevno sobo.. No, kopalnico je tudi že ''obdelala'' potem pa je itak cela hiša zajeta v ''pasje območje'' jezik Počasi se daleč pride nasmejan

    In tale pašnja tudi mene zanima. Kot sem že na pesjanarju napisala (ah, bom kar kopirala jezik) Tudi jaz bi rada enkrat videla, kako bi se Lera znašla v tem... Sicer pa, če mi rata, kdaj prepričam atija da pelje, saj mi vsak dan ponavlja, da bi morala Lera past ovčke. Prav, jih bo, ti samo pelji jezik

    In ja yaya, veš da boš lahko šla z nami smeeh

    Haha, hvala ker mi odgovoriš še predenj uprašam. smeeh nasmejan In itak, da bom šla z vami, če se bo le dalo. vesel kiss

    Linka - se popolnoma strinjam s tvojim postom. happy Najprej se gleda zdravje, potem karakter in nato izgled. Mislim, da če vzreditelj na zdravje ne gleda se mu sploh ne bi smelo reči vzreditelj. zmeden Prej štepar, če ima poleg tega še veliko psov je pa sploh katastrofa. roll Me nihče ne bo prepričal, da se lahko en človek ukvarja z 10-20 osebki tako aktivne pasme enakovredno in pasmi primerno - pomoje dan nima dovolj ur. roll smeeh
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Pon Jan 09 2012, 20:17

    Linka je napisal/a:Malce smešno je, da posplošujete npr "v Nemčiji so slabe psarne". V vseh državah najdemo tako dobre kot slabe psarne wink

    Mene osebno moti tudi "masovna vzreja", kjer imajo veliko psic, v pesjakih, in kar naprej legla...pa tudi take se dogajajo, da grejo mladiči, ki niso merle barve na drugi svet takoj po rojstvu, pa da grejo mladiči na drugi svet po dveh mesecih, če se takoj ne prodajo itd...žalostno.

    Še ena pomembna stvar, če ne najpomembnejša in je sploh ne omenjate pri nabavi psa: ZDRAVJE !!! Pogovorite se z več vzreditelji, lastniki avstralcev, vprašajte čim več stvari in preberite čim več strani o tem!!! Saj si nihče ne želi imeti na koncu npr. slepega aussija, epileptičnega ali z D kolki! Meni osebno veliko pove o vzreditelju to, koliko pozornosti da na zdravje.

    Podpis! ;D
    Mogoče se pa tukaj pri nemčiji nisem čisto prav izrazila.
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Pon Jan 09 2012, 20:19

    Katiii, upam, da se bo stanje glede paše v Sloveniji do takrat, ko boš ti imela avstralca že toliko spremenilo, da ti bo lažje happy

    Ovce, ki niso vajene psov se da navaditi s psom, ki dobro obvlada pašo. Čim večkrat mora delati z njimi, da se navadijo in so potem primerne tudi za začetne pse. So pa ovce od pasme do pasme zelo različne glede tega kako reagirajo na pse in kakšne so za pašo. Nekatere bežijo že, ko zagledajo psa na 20 metrov, nekatere pa se ne premaknejo zlepa.

    Zaenkrat so izobraževanja samo v tujini. Glede na to, da si iz Maribora, je najbližja inštruktorica Susanne, ki ima psarno Let's Talk About. Pri njej smo tudi bili v soboto (slikce) happy

    Linka, se popolnoma strinjam.
    euč.17
    euč.17
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 31
    Število prispevkov : 1293

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by euč.17 Pon Jan 09 2012, 21:04

    Linka je napisal/a:Malce smešno je, da posplošujete npr "v Nemčiji so slabe psarne". V vseh državah najdemo tako dobre kot slabe psarne wink

    Mene osebno moti tudi "masovna vzreja", kjer imajo veliko psic, v pesjakih, in kar naprej legla...pa tudi take se dogajajo, da grejo mladiči, ki niso merle barve na drugi svet takoj po rojstvu, pa da grejo mladiči na drugi svet po dveh mesecih, če se takoj ne prodajo itd...žalostno.

    Še ena pomembna stvar, če ne najpomembnejša in je sploh ne omenjate pri nabavi psa: ZDRAVJE !!! Pogovorite se z več vzreditelji, lastniki avstralcev, vprašajte čim več stvari in preberite čim več strani o tem!!! Saj si nihče ne želi imeti na koncu npr. slepega aussija, epileptičnega ali z D kolki! Meni osebno veliko pove o vzreditelju to, koliko pozornosti da na zdravje.

    Se popolnoma strinjam. happy
    meri&lera
    meri&lera
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 354

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by meri&lera Čet Jan 12 2012, 21:13

    Tema mal zaspančkala?
    ma kdo kake nove fotke? nasmejan al pa je meu preveč časa in najdu kake psarne? vesel
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Čet Jan 12 2012, 21:17

    Pa je res malo ;P (ot)
    Ima mogoče kdo kakšen podatek kako se geni barve dedujejo? sramežljiv
    Grin
    Grin
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Kraj : Koper
    Število prispevkov : 277

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Grin Čet Jan 12 2012, 21:35

    Crna je dominantna nad rdeco in merle je dominanten nad solid.

    Vsak pes ima dva alela za barvo. Ce sta oba crna (ČČ), je crn. Ce je en crn in en rdec (Čr), je crne barve in prenasa rdeco (red factored). In ce sta oba rdeca, je rdec (rr).
    Dva rdeca psa ne moreta dat crnega mladica, dva crna red factored psa pa lahko data rdecega mladica, ravno tako Čr in rdec. Dva crna ČČ ne data rdecih.

    Merle je dominanten nad solid. Merle psi so lahko double merle (MM), ampak taki imajo najveckrat zdravstvene probleme - zato se dveh merlov naceloma ne pari. Ce so Mm, so merle barve in prenasajo solid. Ce so solid barve, so mm.
    Ce paris dva solida, ne mores dobit merla ven. Ce paris solida in merla, dobis ven merle (Mm) in solide. Ce pa paris dva merla, lahko dobis ven merle, solide in dvojne merle, ki so problematicni.

    Fajn tabelice so tu :) http://www.lethalwhites.com/genetics.html

    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Neja. Čet Jan 12 2012, 21:38


    No, sej ti je že Grin razložila. (;
    Nox naj bi bil Čr (ker je oče rdeč) ali pa ČČ.

    Mama je ČČ in oče rr, in ker je črna dominantna ni bilo nobenih rdečih mladičev.
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Čet Jan 12 2012, 21:41

    Hvala ;*
    yaya
    yaya
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 29
    Število prispevkov : 372

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by yaya Čet Jan 12 2012, 21:46

    Tudi tlele se najde ful o genetiki:
    http://www.ashgi.org/

    Se pa moreš res poglobit, usaj js sm si en dan prav čas uzela in se poglobila v to dedovanje barv ipd. žvižgač Pa še zdaleč nism skoz prišla. :<<: Si bom mogla prav zadat nalogo in use natančno skoz pregledat. jezik Sam kaj, ko vedno primanjkuje časa. roll
    meri&lera
    meri&lera
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 354

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by meri&lera Čet Jan 12 2012, 23:10

    Tut js bom mogla tole preštuderat.. sm prebrala pa mi ni čist nč jasn.. torej, sm že preveč zaspana, bomo drugič jezik

    p.s. a koga mot če piešm tk po domač? :/
    Grin
    Grin
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Kraj : Koper
    Število prispevkov : 277

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Grin Pet Jan 13 2012, 01:36

    Neja. je napisal/a:
    Nox naj bi bil Čr (ker je oče rdeč) ali pa ČČ.

    Mama je ČČ in oče rr, in ker je črna dominantna ni bilo nobenih rdečih mladičev.

    Potem Nox ne more bit ČČ, ampak Čr :)

    Ma te barve niso tolko tezke, ful so logicne v bistvu, enkrat ko razumes sistem :) V osnovi so vsi psi crni ali rdeci. Potem imajo lahko belino ali pa ne, merle ali pa ne, ozige ali pa ne... in vse se deduje po tej osnovni Mendelovi logiki.
    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Neja. Pet Jan 13 2012, 09:18

    Grin je napisal/a:
    Neja. je napisal/a:
    Nox naj bi bil Čr (ker je oče rdeč) ali pa ČČ.

    Mama je ČČ in oče rr, in ker je črna dominantna ni bilo nobenih rdečih mladičev.

    Potem Nox ne more bit ČČ, ampak Čr :)

    Ma te barve niso tolko tezke, ful so logicne v bistvu, enkrat ko razumes sistem :) V osnovi so vsi psi crni ali rdeci. Potem imajo lahko belino ali pa ne, merle ali pa ne, ozige ali pa ne... in vse se deduje po tej osnovni Mendelovi logiki.

    Sem misnla pa da tudi če je oče rdeč je lahko ČČ, pač da se rdeč gen izmuzne.
    Grin
    Grin
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Kraj : Koper
    Število prispevkov : 277

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Grin Pet Jan 13 2012, 10:37

    nasmejan nima se kam izmuznit :)

    Pol gena dobi od oceta, pol od mame. Ce je mama ČČ, lahko dobi Č (ali Č :)), od oceta rr pa lahko dobi samo r. Ne more dobit Č in Č al pa r in r, od istega starsa.

    V tem leglu so v bistvu vsi potomci Čr. Tudi merli - ker merle ni posebna barva ampak je genetsko isto crna (blumerli) ali pa rdeca, samo da na to barvo deluje se merle gen.
    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Neja. Pet Jan 13 2012, 16:07

    Ah pol pa sem malo zamešala. sramežljiv se opravičujem.
    Ja vsi so Čr, samo eni so Mm eni pa mm.

    A obstajan tudi kaj takega o dedovanju NBT in celih repov pa vse umes?
    Grin
    Grin
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Kraj : Koper
    Število prispevkov : 277

    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Grin Pet Jan 13 2012, 16:11

    NBT je dominanten, tako da ce paris dva dolgorepa pridejo samo celi repi ven.
    Iz NBTxNBT pa lahko dobis tudi cel rep.

    Pri dolzini NBT pa mislim da ni do konca raziskano, se pa ne deduje po takem preprostem sistemu kot barve, je verjetno vec genov vpletenih.

    Ze dolgo nazaj je zoe pripravila en prispevek o genetiki NBT, samo ga ne najdem sramežljiv mogoce ima ona kje spravljen link.

    Sponsored content


    Avstralski ovčar - Page 10 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pon Maj 20 2024, 01:44