Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 15 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 15 gostov :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Čivava - Page 4 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Čivava - Page 4 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Čivava - Page 4 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Čivava - Page 4 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Čivava - Page 4 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Čivava - Page 4 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Čivava - Page 4 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Čivava - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Čivava - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+36
Lisa
Cintie*
Hana*
airedalka rebeka10
karamelca
love
Animal_Lover
Colliny
unknown
Lillie
Tisa
Anja
talupu
čivavika*
KOTATJ
Eua_Naya.*
Pia Caroline
Lejchy*
zan
ema.
emcHiii.
Mimy
Mašy
teya
Dandekk
Valentina
Pupa.^^
Woody
Urška&Vasja&Lizzy
BlackStar
dog_lover*
špela.*
Pokica
Kimmy.
Katk.
larčyka
40 posters

    Čivava

    Anonymous
    Gost
    Gost


    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Gost Ned Avg 12 2012, 20:35

    unknown je napisal/a:js mam tut čivavo. dougodlaka je. stara je 11 mesceu. zanima me samo, če se komu kej sanja, kaj je narobe, da vedno ko vidi oprsnico, se nekak čist skor splošči. dobesedno. ušesa da nazaj in z tacami čis pri tleh leze. sicer nevem, a smo kej zgrešil al kej. ko jo mami pel vn, gre pa sama za njo v hodnik. js jo morm prjet, pa nest, in se mi zdi ko da z mano noče vn. prosim, če mate karkoli, pomagite. s tem bi rada dosegla samo to, da nebi ob samem pogledu na oprsnico vidla neki groznega.
    Pazi na velike začetnice in pravopis! Pa glede oprsnice enako kot Colliny.
    karamelca
    karamelca
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 24
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 427

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by karamelca Ned Avg 12 2012, 21:10

    Animal_Lover je napisal/a:Tista sošolka ki je dubla dve čivavi za božič je čivavi oddala, ker je bilo preveč dela z njimi... Eno je prodala neki gospe, drugo pa je dobil njen stric/dedek, nevem točno... Mislim to je bil čist neodgovoren nakup. zelo jezen

    A lahko prosim date linke kakšnih slovenskih psarn, ker jaz nič ne najdem, pa še internet mi neki šteka? happy

    Je mogoče dala neki gospe, ki je že imela eno čivavo?

    Psarne:
    Erendira
    Sassy
    Damjans diamond
    irman Family
    White rose

    Kolikor vem so v slo samo te.
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Animal_Lover Ned Avg 12 2012, 21:15

    Nimam pojma keri gospe jo je dala. jezik Jo bom uprašala, ko se bo šola začela... Zakaj pa te to zanima? Če ti kaj pomaga, tista čivava ki jo je prodala je bila bele barve brez rodovnika. happy

    Hvala, za naštete psarne. roll
    karamelca
    karamelca
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 24
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 427

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by karamelca Ned Avg 12 2012, 21:22

    Ni problema, znam vse že na pamet jezik
    Ena naša soseda je pred kratkim dobila neko čivavo in pravi tudi da prejšni lastniki niso mogli skrbeti za njo... Ja je brez rodovnika, bele barve, kratkodlaka pa neko svetlorjavo liso ma na hrbtu.
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Animal_Lover Ned Avg 12 2012, 21:24

    Ne, potem pa to ni ta čivava... Tista je dolgodlaka, pa čisto bela je. happy
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Gost Ned Avg 12 2012, 21:31

    Čivave so mi luštne ampak mi gre pa na živce kokr se skos neki narašajo pa, da mislijo da so največji psi na svetu. Drugače so pa cukerčki po videzu haha. ljubezen
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Animal_Lover Pon Avg 13 2012, 17:43

    Amm, ja no... Mam še eno uprašanje. Kolikšen je obseg prsnega koša pri čivavah? Samo zanima me... happy
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Animal_Lover Čet Avg 23 2012, 11:40

    Animal_Lover je napisal/a:Amm, ja no... Mam še eno uprašanje. Kolikšen je obseg prsnega koša pri čivavah? Samo zanima me... happy

    Amm... No, mene pa še zmeraj to zanima.

    Karamelca, ali bi lahko zmerila obseg prsnega koša tvojih čivav?

    Oprostite za dvojni post. sramežljiv
    karamelca
    karamelca
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 24
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 427

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by karamelca Čet Avg 23 2012, 14:46

    Ja no odvisno je precej od tega kako debela/suha ali velika/majhna je čivava.
    Naj bi imele nekje 22-34 cm. Mojadva imata 29cm.
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Animal_Lover Čet Avg 23 2012, 14:49

    Ok, hvala. happy
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Animal_Lover Tor Dec 25 2012, 13:58

    No, ta tema je že malo zamrla. Karamelca, kako so kaj tvoje čivave? Ugotovila sem, da si moja mami želi imeti čivavo, ker jo edino ta pasma zanima ko se o psih pogovarjamo. Sem ji pokazala psarno Damjans diamond in so ji bli usi psi fuul ušeč. Karamelca, katera od naštetih psarn pa je zate najboljša, nakvalitetnejša če smem uprašat? : D Meni so tudi bile čivave že od nekdaj zelo ušeč in sem tudi razmišljala, da bi bil to naš prvi pes. A pa so čivave primerne za prvega psa? : P
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by airedalka rebeka10 Tor Dec 25 2012, 15:48

    Ne moreš tako reči, da ena pasma ali je ali ni primerna za prvega psa, to je čisto odvisno od tebe, lahko imaš brez vseh težav za prvega psa tudi bulterierja, zakaj pa ne - ampak če se res zelo pozanimaš, greš v pasjo šolo in res delaš! In najprej si zjasni, kaj želiš od psa, kakšne lastnosti naj ima in kaj mu lahko nudiš, ker pri ogromno različnih pasmah si že napisala kako so ti vđeč in da bo mogoče tvoj prvi pes (npr. jazbečar in čivava sta si karakterno čisto različna, pa si spraševala če je jazbečar primeren za 1.). In ni lestvice psarn, katera je najboljša in najslabša jezik , odvisno, kak tip ti je všeč, na kaj gledaš... Ti predlagam, da si zapišeš res vse lastnosti, ki bi jih rada od psa (npr. za noter, majhen ali srednji, ne terier, kratka dlaka ipd., odvisno od tebe), lahko to potem še sem napišeš in poiščemo res primerno pasmo, ker meni se zdi da se vsake toliko premisliš. sramežljiv Pa ne tega vzeti kot napad...
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Animal_Lover Tor Dec 25 2012, 16:31

    Ne, saj razumem, da mi želite samo pomagati. : D Bom pa probala narediti kar si mi rekla. Napisala use lastnosti ki jih želim imeti od psa. Hvala. ;D
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Hana* Tor Dec 25 2012, 16:39

    Se strinjam z Rebeko. Najprej se zatrdno odloči kaj iščeš v psu in koliko si pripravljena z njim delati (in spet, šelti, jazbečar in čivava so si nasprotja v veliko pogledih).

    Ne moreš tako reči, da ena pasma ali je ali ni primerna za prvega psa, to je čisto odvisno od tebe, lahko imaš brez vseh težav za prvega psa tudi bulterierja, zakaj pa ne - ampak če se res zelo pozanimaš, greš v pasjo šolo in res delaš!

    S tem se strinjam, ampak za družino z majhnimi otroki, brez izkušenj, ki bi si želeli kepija, pa če so še tako zagnani in pripravljeni delati, bi bilo to nepremirljivo težje kot bi bilo za izkušenega pasjega lastnika.
    Poleg tega pa si še mlada in si boš izkušnje še nabrala, zato mislim, da bi bila čivava še kar primerna, bolj od šeltija (mnogi neizkušeni lastniki imajo probleme z nagonom ne glede na velikost psa). Poleg tega pa bom še enkrat povedala, opisi so okvirni in mnogih karakternih lastnosti ne poudarjajo dovolj (vsaj za moje pojme), zato je zelo pomembno, da od poznavalcev in lastnikov izvlečeš vse (malenkosti), da boš bolj pripravljena. :)
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Animal_Lover Tor Dec 25 2012, 16:47

    Hvala tudi tebi. ;D
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by airedalka rebeka10 Tor Dec 25 2012, 20:41

    Hana* je napisal/a:Se strinjam z Rebeko. Najprej se zatrdno odloči kaj iščeš v psu in koliko si pripravljena z njim delati (in spet, šelti, jazbečar in čivava so si nasprotja v veliko pogledih).

    Ne moreš tako reči, da ena pasma ali je ali ni primerna za prvega psa, to je čisto odvisno od tebe, lahko imaš brez vseh težav za prvega psa tudi bulterierja, zakaj pa ne - ampak če se res zelo pozanimaš, greš v pasjo šolo in res delaš!

    S tem se strinjam, ampak za družino z majhnimi otroki, brez izkušenj, ki bi si želeli kepija, pa če so še tako zagnani in pripravljeni delati, bi bilo to nepremirljivo težje kot bi bilo za izkušenega pasjega lastnika.
    Poleg tega pa si še mlada in si boš izkušnje še nabrala, zato mislim, da bi bila čivava še kar primerna, bolj od šeltija (mnogi neizkušeni lastniki imajo probleme z nagonom ne glede na velikost psa). Poleg tega pa bom še enkrat povedala, opisi so okvirni in mnogih karakternih lastnosti ne poudarjajo dovolj (vsaj za moje pojme), zato je zelo pomembno, da od poznavalcev in lastnikov izvlečeš vse (malenkosti), da boš bolj pripravljena. :)
    Nekaj že je na tem... Saj tudi borderja ne priporočajo za prvega psa, pa mislim da ga je nekaj uporabnikov imelo oz. ga še ima, pa si mislim da jim je tako bolje, kot pa da bi zaradi začetniške pasme vzeli maltežana. In itak ima vsaka pasma neke specifike, ki jih jepač treba vzeti v zakup - ovčarji bodo pasli, terierji trmarili, gonič bo če se bo le dalo nekako pobegnil za divjadjo... (pa imajo čisto vse tudi takšne slabe lastnosti, ne le te, ki sem jih navedla), ampak vse to lahko s primerno vzgojo omilimo. In res da so nekatere pasme bolj ''mile'' in se zato nekdo, ki sploh nima nič izkušenj s psi malo bolje znajde z njimi. Ampak sama verjetno lahko potrdiš, da čeprav flati veljajo za začetniško pasmo bi z Ilvičko kak začetnik verjetno pogorel. jezik In tudi moj prvi pes bo (najverjetneje) terier/jazbečar (saj karakterne lastnosti so zelo podobne) in nočem niti slišati kako naj kupim zlatega prinašalca, terierja nikakor, ker niso za začetnike in ne vem kaj še, če sem se po premisleku odločila za ti dve pasmi ne mislim odstopati od tega samo, ker ''niso za začetnike'' in so trmaste, ker verjamem, da mi bolj odgovarjajo kot kakšna ''začetniška'' pasma. jezen
    Sicer pa se strinjam, da narediš ožji izbor pasem (premisliš trezno!), potem pa si najprej preberi kar le najdeš na internetu in v knjigah, potem pa še kontaktiraj poznavalce, si pasmo oglej v živo in mogoče še malo počakaj, se dogovori s starši in se potem podaj v nakup. Jaz sem tako vesela, da mi starši niso takoj dovolili psa, ker sicer nekaj o pasmi sem vedela, ampak šele zdaj vidim, kako premalo (pa še vedno ne vem dovolj) in koliko napak sem že pri Dinotu delala (saj jih še, ampak mislim da je vseeno boljše kot včasih). In verjamem, da bom čez kako leto, ko zares dobim psa (ni še sigurno) veliko bolj pripravljena. happy
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Colliny Tor Dec 25 2012, 21:56

    Tak bom rekla; ja, res je, da se ljudje razlikujemo, nekateri se pred nakupom izjemno dobro pozanimajo, hodijo na sprehode z lasntiki/vzredielji pasme, ki jo želijo imeti, hodijo na agility tekme, razstave itd. Super. Obstajajo pa tudi taki, ki rečejo: "jaz bi mel psa", v knjigi in na netu pobrskajo za najlepšo in "karakterno najprimernejšo" (kolko lahko o karakterju direktno iz interneta zveš mi ni jasno, ampak ok) pasmo in se lotijo nakupa.
    Razlika je ogromna, v drugo skupino pa isto lahko stlačimo veliko večino začetnikov. Zato se pasme včasih delijo na tiste začetniške in tiste, ki zahtevajo izkušnje. Ne me narobe razumet, vsem začetnikom, ki še niso imeli svojega psa bo z zahtevno pasmo težko, ker se pod izkušnjami šteje PRAKSA in ne teorija. (rebeka, ti imaš tudi prakse veliko, tako da te jaz osebno sploh ne bi dala med začetnike, čeprav nisi še imela res lasntnega psa. ) ) Razlika je ta, da bodo prvi probleme hitreje rešili in predvsem vedli, na KOGA naj se obrnejo (kinološka društva, znanci, ki se spoznajo na pasmo ipd.), čeprav iz psa mogoče ne bodo potegnili vsega potenciala, ki bi ga izkušnejši lastniki, bo pes vseeno lepo vzgojen in ne bo delal nekih težav. Ti drugi pa sploh ne bodo vedeli niti, kje in kako začet in se bo iz psa razvila katastrofa, ki jo bodo obžalovali in poskušali prevzgajat še dolgo naprej. wink
    zato se meni ZDI smiselno delit pasme (do določene mere in po določenih karakternih in delovnih lasntostih) na primerne in neprimerne za začetnike.

    Ja, čivava se meni zdi dokaj primerna, samo moraš pazit, da izbereš karakterno dobrega psa in se res maksimalno posvetiš vzgoji, da nimaš na koncu tečnega bevskača, ki napada pse in ljudi.
    Šeltija jaz ne bi priporočala zaradi zadržanosti, tu moraš met res veliko znanja o socializaciji, vedet moraš, kako odreagirat v določenih situacjah (kar pa si pridobiš samo z izkušnjami), da ne govorim o tem, da moraš največkrat it po karakterno res dobrega psa tudi dlje v tujino. wink no, če ti tujina ni problem, pa itak super :)
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Animal_Lover Sre Dec 26 2012, 13:27

    Ja, saj jaz bi šla po čivavo tudi v tujino, vendar starši niso za. Njih tudi briga če ma pes rodovnik ali ga nima. Za njih je pes pes. V tujini mi je zelo ušeč psarna Nebraska edda. Kakšna pa se vam zdi ta psarna? Bom prilimala link, ko ga najdem. : D
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Hana* Sre Dec 26 2012, 17:49

    V tujini mi je zelo ušeč psarna Nebraska edda. Kakšna pa se vam zdi ta psarna? Bom prilimala link, ko ga najdem. : D

    Tale: http://chihuahua.sk/

    Ne spoznam se ravno na čivave, ampak me moti, da psi nimajo zdravstvenih pregledov...meni je všeč tale psarna (ampak mogoče vseeno predaleč). Pozanimaj se pri kakšnem poznavalcu na katere dedne bolezni je bolje pazit in katere zdravstvene preglede naj bi psi imeli (če tudi so neobvezni-bolje več kot manj).
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Dec 26 2012, 20:53

    Ne me narobe razumet, vsem začetnikom, ki še niso imeli svojega psa bo z zahtevno pasmo težko, ker se pod izkušnjami šteje PRAKSA in ne teorija. (rebeka, ti imaš tudi prakse veliko, tako da te jaz osebno sploh ne bi dala med začetnike, čeprav nisi še imela res lasntnega psa. ) )
    Hvala! smeeh (čeprav ni ravno pohvala no jezik )

    zato se meni ZDI smiselno delit pasme (do določene mere in po določenih karakternih in delovnih lasntostih) na primerne in neprimerne za začetnike.
    Do določene mere že, ampak nekateri s tem pretiravajo... Pa tudi vsak ima svoje kriterije, po katerih bo delil pasme med zahtevne in nezahtevne, za nekatere ljudi bo čivava zahtevnejša od marsikatere pasme, ki velja da je zahtevna. In mislim da se marsikdo (pa ne mislim na nikogar osebno) ne zaveda, da bo s še tako nezahtevno pasmo veliko dela, še posebno mladič ti bo vsak povzročil kako težavo (manjšo ali večjo), vsak pes bo imel kako težavo, tudi pes tako nezahtevne pasme ne mora biti v resnici popoln (čeprav si skrbniki tako mislimo žvižgač ), marsikdo pa žal misli, da če si bo kupil enega predstavnika nezahtevne pasme ne bo potrebno nič delati, bo vse samo. jezen Ampak verjetno nihče od tukaj sodelujočih, tako da (spet!) brez potrebe pišem in razmišljam... jezik roll

    Drugače pa se strinjam s postom od Colliny! sramežljiv

    Animal Lover: pa bi raje kratkodlako ali dolgodlako? happy Mislim pa, da se bo med vsemi slovenskimi psarnami, ki jih ni tako malo že kaj kvalitetnega našlo, bom še jaz kaj pogledala.


    Pa še nekaj malo OT: večinoma trdijo (oz. trdite) da je potrebna praksa in teorija šteje zelo malo. Se strinjam! Ampak za vsakega je enkrat prvič, marsikdo nima dosti možnosti, da bi si pridobil veliko izkušenj. Potem pa se najdejo vzreditelji, ki ne prodajo psa tistim, ki ga še niso imeli (po možnosti iste pasme). In kje ga potem dobiti zakaj? To se že nekaj časa sprašujem, kako naj bi spoznala veliko predstavnikov in hodila na srečanja in ne vem kaj še vse, če pa še na mail ne odpiše večina (pa bi hodili na sprehode ja roll žalosten ). Pa nikakor ne mislim, da se ne da, ampak mislim da jih mnogo pač nima te možnosti, da bi pridobili veliko izkušenj pred nakupom prvega psa.

    p.s.: nujno se moram zmeniti z nekom, da grem na eni razstavi s čivavo v JH! ljubezen
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Animal_Lover Sre Dec 26 2012, 23:30

    Ja, meni je useeno ali je dolgodlaka ali kratkodlaka, vendar moji mami so bolj ušeč kratkodlake. Hvala ti za pomoč! : D

    Še ena psarna ki je v Sloveniji; http://www.joypack.si


    Nazadnje urejal/a Animal_Lover Čet Dec 27 2012, 19:19; skupaj popravljeno 1 krat (Reason for editing : dodatek)
    Cintie*
    Cintie*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 169

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Cintie* Sre Dec 25 2013, 17:34

    Naše tri čivavice vsem želijo lepe praznike! :)
    Čivava - Page 4 Lubica
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Lisa Sre Dec 25 2013, 17:44

    Enakoo! <33
    Border_Collie *-*
    Border_Collie *-*
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 2871

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Border_Collie *-* Sre Dec 25 2013, 19:06

    Kak lepa slika! ljubezen In enako!
    Nicki*
    Nicki*
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 25
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 730

    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Nicki* Sre Dec 25 2013, 19:14

    Awh, ful lepa slikaa :Đ Pa enakoo;*

    Sponsored content


    Čivava - Page 4 Empty Re: Čivava

    Objavlja by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danes je Pet Apr 26 2024, 17:42