Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 20 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 20 gostov :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Avstralski ovčar - Page 22 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Avstralski ovčar - Page 22 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Avstralski ovčar - Page 22 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Avstralski ovčar - Page 22 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Avstralski ovčar - Page 22 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Avstralski ovčar - Page 22 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Avstralski ovčar - Page 22 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Avstralski ovčar - Page 22 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Avstralski ovčar - Page 22 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+36
Becca my love
MašaAba
Natalchy
Nicki*
Nikica*
Tjaša*
Tia&Nelly
Lucky_One
Kelly 097
Evangelynne
Lisa
Border_Collie *-*
Anja&Dona
Neja.
Kaja & Naly
Kim<3
airedalka rebeka10
katja100
Nika.
momokika
katt.
Anja
Polly
Grin
LaraMuri
Nika7
meri&lera
teddy.ursa
Eva.
yaya
Diana.
The_Wanted
rox.
Animal_Lover
love
zoe
40 posters

    Avstralski ovčar

    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by The_Wanted Ned Feb 16 2014, 02:06

    Res, to je napisala rox. ampak ti si se več kot očitno strinjala s tem.
    Saj nima veze, če ti je najbolj všeč? Pač zanima me od kot ta sprememba "okusa" za linije.

    Anja&Dona je napisal/a:Najbolj všečna linija mi je Kirra (:

    Ha-ha, saj ne moreš enega predstavnika celotne linije gledat. Te popravljam, ker Kirra je predstavnik linije in nikakor linija. Ne moreš zdaj pričakovati, da boš vzela tako linijo in bo tvoj pes imel točno tak karakter oz. potencial/voljo do dela in izgled kot pač en predstavnik. Pa, če tudi ponavljaš leglo. Se mi zdi totalno napačno, da ocenjuješ linijo samo po enem predstavniku.


    Ni problema, saj se sama odločaš. Ampak pred kratkim si še napisala, da hočeš psa, ki dela IN s katerim lahko greš na razstavo. 
    Anja&Dona je napisal/a:Jaz osebno bi rada da je delaven pes, bi pa tudi kdaj šla na kako razstavo.

    Kot sem že napisala itak, da lahko greš z delavčkom na razstavo, ampak ti more biti tudi jasno, da nima šans do velikih nazivov in nagrad. A zdaj te pa to več ne privlači, da bi bil avstralc obojestranski? Par postov nazaj si ravno to pričakovala od avstralca. Pa res je da tudi razstavni aussie-ji delajo agility, ampak poznam tudi veliko primerov, kjer nimajo volje do tega športa. Mi je zadnjič ravno ena pisala iz Avstrije, da bo naslednji aussie iz delavne linije, ker ima zdaj razstavno in je psici "normalni" sprehod čisto dovolj. Pač ja, res, da so IZJEME. Ampak je totalna bedarija zdaj celo linijo ocenjevati/zagovarjati po enem predstavniku, ki je pač bolj hyper oz. izjema.


    Anja&Dona je napisal/a:samo pač če želim avstralca naj bo avstralec

    Pa delavček še par postov nazaj ni bil ZATE pravi avstralc. Sicer ne vem zakaj, mislim, da zarad izgleda? Vse kar hočem povedati je, da si hitro spremenila mnenje glede linij, čeprav si par dni nazaj pisala kar prepričljivo, da veš kaj hočeš oz. pričakuješ od aussieja.
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Ned Feb 16 2014, 11:55

    Uf, zakaj tak sovrazno napisan post. Okusi se spreminjajo, tudi jaz sem spremenila svoje mnenje, okuse glede različnih pasem in sem se počutila, kot ena največja budala, ker so me drugi obsojali. Pa vendar se mi zdi, da nisem slaba lastnica psa? Vsak ima pravico do svojega mnenja in če ga spremeni in potem še konkretno utemelji zakaj, ne vidim tukaj nobenih problemov. Pa zdaj je tako izpadlo, kot da sem jaz proti delavni liniji, to itak da nisem, kar sem pa ZELO proti so pa ekstremi in to v eno ali drugo stran, in zame avstralec, ki je razstavna linija pa nima volje do dela pač NI in nikoli ne bo avstralec, avstralec, ki pa ima voljo do dela in je zraven pač malo bolj odlakan (ne govorim o medvedih, da ne bo me spet kdo narobe razumel) pa je super vsestranski pes. Ekstremi pa nikoli niso bili in nikoli ne bojo dobri za bilo katero drugo pasmo. Ja delavna linija je meni všeč, z Ambo čist super shajava, vendar se mi zdi pa še vseeno pametno, da če si totalni začetnik s psom, da nimaš nič izkušenj, da bi si najprej vzel kakšno bolj "milo" različico avstralca, ker vem kako je bilo z ambo, jaz osebno je ne bi znala pripravit do takega psa kot je sedaj, ker je bila trd oreh:)
    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Neja. Ned Feb 16 2014, 12:33

    Nevem zakaj ste se vsi tolk preusmerli na Wäko, ki je edina od teh psaren bolj delovna? Kot je rekla Anja, so ji te pač predlagali. Tony, ki ga je prilepla pa res ni delavček po izgledu, mogoče me malo Kirro spominja:)
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Ned Feb 16 2014, 17:39

    Tisto če želim avstralca, naj bo avstralec smo že razčistili in brezveze da'pogrevaš' neke stare poste..
    Nevidim problema, če sem napisala KAJ želim od avstralca in mi je to predlagala.. Nisem pa nikjer tut napisala da bi razstavno mela? In da mi delavna ni všeč?
    Pač ja, nemaram resnih ekstremov kot je že rox napisala in se čisto strinjam z njenim postom. (neda se mi citirat kaj točno..) ;P
    Sicer pa več nebom sem pisala ker se vedno nekdo najde ki obrača besede sebi v prid in proti drugemu.. Res nevem kaj te tak moti? Pa še napisala sem ti da je Jazz TOP predstavnik ampak jaz nebi čisto delavne linije mela - ekstrem. In sem dobla občutek kot da si zaj 'jezna' ker sem prilepla tudi psarno, kjer imajo delavčke? Zato pa mi je predlagala tri psarne, da se odločim potem in ne samo ene jao.
    Sem vprašala kak se vam zdijo te psarne?
    Pa izločimo Wako, kako se vam zdita Diandra in Valkar?
    Za tvoje mnenje Kjara, že vem.

    Samo vprašam za mnenje, sigurno nebom psarn zbirala na podlagi foruma, lol.

    Meni je tale Tony zelo všeč, tudi tak hiper je kolko vidim:)
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Ned Feb 16 2014, 17:56

    Po mojem bi se mogli malo umirit s to (vedno aktualno) debato - sploh pri avstralcih, zanimivo. Nekaterim je všeč nekaj, drugim pa drugo, ne vem zakaj bi si na tak način oz. zaradi tega kregali, ker verjetno noben ne bo dosegel, da bo nekdo spremenil mnenje. :)
    Kar me moti (ne govorim zdaj točno za ta forum) je, da se večina ne zaveda kakšne so lahko dejanske razlike med dvema psoma enake linije. Če se (kot vseeno večji pristaš razstavne linije, kar pa seveda pomeni, da nimam nič proti delovni liniji, ker so mi nekateri predstavniki res super) usmerim na razstavno linijo, je res preveč zmotno mišljenje, da bo vsak pes (ali pa večina) te linije lenuh, brez volje do dela, imel dlake kot medved ipd. Seveda se pa da zgoditi, da na koncu končaš s takim psom, če se o psarni, starših ne pozanimaš dovolj; enako je z delavno linijo, tudi tam lahko dobiš psa z nezaželenimi lastnostmi. Če pogledamo samo nekaj psaren razstavnih aussijev, se res dobro vidijo razlike, bi skoraj lahko rekli, da imajo številne psarne ''svojo linijo'', pa se mi zdi, da se to ne dogaja samo pri bolj razstavnih psarnah. Meni extremi nikoli niso bili všeč, ne razstavni in ne delovni.
    vendar se mi zdi pa še vseeno pametno, da če si totalni začetnik s psom, da nimaš nič izkušenj, da bi si najprej vzel kakšno bolj "milo" različico avstralca
    Rox, podpis! :)
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Ned Feb 16 2014, 18:06

    Evangelynne, se strinjam. Zato se tudi nisem vtikala v prejšnjo debato, ko se je šlo za delovne linije in razstavne. Ampak me je pa ful zmoti "sovražno-jezni" ton od The wanted. Ker res ne dojamem, zakaj se pač okusi ne smejo menjat, hvala bogu, da dojameš prej, da ti nekaj ne sede, kot pa potem ko že imaš psa in bož z njim živel +/- 15 let. Ne ti in ne pes ne bi bla zadovoljna.

    Pa ne vem, zakaj ljudje, ko slišijo razstavna linija avstralca avtomatično pomislijo na neke medvede, ki so leni in se jim ne da premikat, ker to ni to to. Jaz od razstavne linije govorim takrat, ko je avstralec mal bolj "kompakten" ima MALO in ne veliko več dlake, ima bolj omiljen karakter in predvsem to da ni živčen, da je vsestranski pes, z NAGONOM in voljo ter željo do dela, pa vendar mu ni težko kakšen dan prelenariti z lastnikom v postelji. Seveda, tisti ki pa so leni in brez volje do dela, so pa spet ekstremi, kar sem pa že prej napisala, da pa itak niso dobri za nobeno pasmo.



    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by The_Wanted Ned Feb 16 2014, 18:10

    Vprašala si me kaj me moti in sem pač napisala in citirala, da si ne bi potem izmišljevala, da tega že nisi napisala. Nisi pisala o razstavni, si pa omenjala mešano, ki ti je o tako perfektna zate, ker je obojestranska. Hm ja, za delavčke sicer tu nisi nič napisala, ampak ne bi zdaj o tem, kje pa si jih totalno potlačila. ;P
    Jaz ti jih nisem obrnila, ker sem čisto točno citirala in nimam tu nič za obračat. Mislim pa, da nisem nič narobe razumela, ker si vse jasno napisala. 
    Oh god why, hahaha. Saj se ne gre za to, če ti je Jazz top, ali grd al kaj koli. Jazz nima tu nič pri tem, haha. :'D Vsaj jaz to tako vidim, zdaj če pa ti Jazza v to vlačiš pa je tvoj problem.

    Anja&Dona je napisal/a:ampak jaz nebi čisto delavne linije mela - ekstrem.
    Spet. Potem pa ne vem zakaj ti je ta ženska/vzrediteljica (?) predlagala te psarne. Ker Waka in tudi Valkar sta delovni liniji. Sploh pri potomstvu, ko odrastejo, se vidi, da imajo delovno konstrukcijo telesa in nikakor mešano. 

    Nisem jezna, zakaj bi bila prosim lepo jezna? Že tri poste poskušam ugotovit oz. te sprašujem od kje to, da si čez eno noč tako spremenila okus o liniji. Čeprav si spet napisala, da ne bi imela delavnega aussieja. Pa dobro. Res, da se okusi spreminjajo, ampak kr čez noč? :') Potem pa moraš imeti res zelo tehten razlog, katerega bi res rada slišala. (:

    A res veš? Dvomim. Ker sigurno nočeš moje mnenje slišati se ne bom kaj preveč razpisala oz. lahko tu nehaš brati. Samo povedala bom, da je tudi Valkar delavna linija. Že ko prideš na njihovo spletno stran vidiš, da dajo zelo velik povdarek na športe. Blue merle psica mi ni všeč zaradi oblike glave in ušes. Je pa mi nekatero potomstvo ful všeč. Nekateri (res, da ne vsi) imajo zelo lepo delovno konstrukcijo telesa in všeč mi je, ker imajo malo dlake. (:
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by The_Wanted Ned Feb 16 2014, 18:21

    rox. je napisal/a:Ampak me je pa ful zmoti "sovražno-jezni" ton od The wanted. 

    Oprosti, ker nisem oseba, ki si ne upa povedati svojega mnenja in ga ne zadrži zase.  ;)Ne vem pa kje ti vidiš sovražni-jezni ton. A si me slišala kričati? A sem preklinjala? A sem ji grozila? A sem jo poniževala? Pa ne kregam se, samo mnenje povem/napišem in če to ne znate eni vzeti kot osebno mnenje mi je žal. Vprašala sem samo od kje to, da je menjala okus linije. Pa res, da se okusi spreminjajo, ampak kr tako čez noč. Dvomim.
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Ned Feb 16 2014, 18:27

    Ni treba, da groziš ali preklinjaš, da se pač opazi, da ni bilo to ravno prijazno napisano. :) Pa verjemi znam sprejemati druga mnenja, tukaj sploh ni šlo za to. Nisem napisala, da se izrecno ne strinjam s tabo, ali z mišljenjem o linijah, mene je zmotilo točno to kar sem že napisala in se mi ne da še 1x ponavljat. Se pa da osebno mnenje tudi drugače izrazit in drugače napisat, ne tako napadalno. Je pa moj najmanjši namen se tukaj prepirat o stvareh, ki se ubistvu sploh ne tičejo te teme, zato upam da smo s tem zaključili.
    Lucky_One
    Lucky_One
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Kraj : .
    Število prispevkov : 294

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Lucky_One Ned Feb 16 2014, 18:28

    Brezveze, da se zdaj umešavam, ampak vseeno...Mislim, da je Anja mislila ne čistega delavčka in ne čistega razstavnega psa.

    Kakorkoli, neglede na to ali je pes delavček ali ne ima čisto vsak pes svoj karakter. Seveda zelo redko, ampak se tudi zgodi, da imajo delavne linije svoj "lenoben" karakter medtem, ko so lahko tudi razstavne linije lahko zeloo energične in imajo talent za agility itd. Ne govorim za vse avstralce ampak to se tudi dogaja...

    Mislim, da sploh ne moremo primerjati avstralca razstavne in delovne linije, ker gre predvsem za drugačno vzgojo psičkov v leglih, kombinacije paritev in željo kaj bo kuža ko odraste. Zato se pa pasma "deli na dva dela" delavne in razstavne. Nekateri, ki na primer živijo na kmetiji, ne bodo imeli razstavnega psa, ki bi jim pomagal pri gnanju črede bikov in ljudje,in tisti ki so navdušeni nad razstavami in podobnimi aktivnostmi, se ne bodo vzeli delavčka.

    So pa tudi psarne, kjer vzgajajo (tako kot ste tudi že omenjali) vsestranske avstralčke. Tam psi niso namenjeni razstavam, kjer bi lahko bili "šampioni" in niso namenjeni temu, da bi cele dneve gnali črede po pašnikih. Namenjeni so "vsemu po malem" in mislim, da se zato čedalje več ljudi želi imeti takega aussia. Pač to je moje mnenje in itak pa je vse to stvar okusa, okolja v katerem bo pes živel in namena, zakaj se bo "uporabljal".
    Lucky_One
    Lucky_One
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Kraj : .
    Število prispevkov : 294

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Lucky_One Ned Feb 16 2014, 18:31

    rox. Zadnjič sem malo gledala na slo-aussie in gledam jaz tako predstavnike in se zapičim v enega samčka in preberem opis po dolgem in počez, potem pa sem ugotovila da berem o tvojem Mike-u jezik
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Ned Feb 16 2014, 18:56

    rox. je napisal/a:

    Pa ne vem, zakaj ljudje, ko slišijo razstavna linija avstralca avtomatično pomislijo na neke medvede, ki so leni in se jim ne da premikat, ker to ni to to. Jaz od razstavne linije govorim takrat, ko je avstralec mal bolj "kompakten" ima MALO in ne veliko več dlake, ima bolj omiljen karakter in predvsem to da ni živčen, da je vsestranski pes, z NAGONOM in voljo ter željo do dela, pa vendar mu ni težko kakšen dan prelenariti z lastnikom v postelji. Seveda, tisti ki pa so leni in brez volje do dela, so pa spet ekstremi, kar sem pa že prej napisala, da pa itak niso dobri za nobeno pasmo.



    To!

    The_Wanted je napisal/a:

    Anja&Dona je napisal/a:ampak jaz nebi čisto delavne linije mela - ekstrem.
    Spet. Potem pa ne vem zakaj ti je ta ženska/vzrediteljica (?) predlagala te psarne. Ker Waka in tudi Valkar sta delovni liniji. Sploh pri potomstvu, ko odrastejo, se vidi, da imajo delovno konstrukcijo telesa in nikakor mešano. 

    A so mogoče te psarne ki sem jih prilepila, ekstrem?
    Pa nisem čez noč mnenja spremenila?
    Nisem nikol mela namena vzet čisto razstavne linije, kjer ne delajo nič športa. Ker bi imela aussija za agility, zakaj potem nebi smela gledat tudi psarn kjer se ukvarjajo z športi?

    Pa če sem že po tvojem mnenje spremenila ja, bolje da ga potem spremenim, ko bom že imela psa? Sem napisala vzrediteljici za kaj bi rada imela psa, pa da nebi bil preoster zamene, da ne bi prišlo do nezaželenega vedenja, pa mi je predlagala te psarne. Vrjetno se malo bolje spozna na te psarne in tudi vzreditelje pozna wink
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Ned Feb 16 2014, 19:00

    rox. je napisal/a:... ima bolj omiljen karakter in predvsem to da ni živčen, da je vsestranski pes, z NAGONOM in voljo ter željo do dela, pa vendar mu ni težko kakšen dan prelenariti z lastnikom v postelji.

    Točno to je tudi cilj mnogih vzrediteljev delovne linije, vsaj tistih, ki jih poznam in so mi všeč. Poleg tega, da točno vejo kaj želijo kar se tiče paše, si želijo tudi psa s katerim je enostavno živeti happy 
    Lucky_One
    Lucky_One
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Kraj : .
    Število prispevkov : 294

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Lucky_One Ned Feb 16 2014, 19:00

    Anja&Dona je napisal/a:
    rox. je napisal/a:

    Pa ne vem, zakaj ljudje, ko slišijo razstavna linija avstralca avtomatično pomislijo na neke medvede, ki so leni in se jim ne da premikat, ker to ni to to. Jaz od razstavne linije govorim takrat, ko je avstralec mal bolj "kompakten" ima MALO in ne veliko več dlake, ima bolj omiljen karakter in predvsem to da ni živčen, da je vsestranski pes, z NAGONOM in voljo ter željo do dela, pa vendar mu ni težko kakšen dan prelenariti z lastnikom v postelji. Seveda, tisti ki pa so leni in brez volje do dela, so pa spet ekstremi, kar sem pa že prej napisala, da pa itak niso dobri za nobeno pasmo.



    To!

    The_Wanted je napisal/a:

    Anja&Dona je napisal/a:ampak jaz nebi čisto delavne linije mela - ekstrem.
    Spet. Potem pa ne vem zakaj ti je ta ženska/vzrediteljica (?) predlagala te psarne. Ker Waka in tudi Valkar sta delovni liniji. Sploh pri potomstvu, ko odrastejo, se vidi, da imajo delovno konstrukcijo telesa in nikakor mešano. 

    A so mogoče te psarne ki sem jih prilepila, ekstrem?
    Pa nisem čez noč mnenja spremenila?
    Nisem nikol mela namena vzet čisto razstavne linije, kjer ne delajo nič športa. Ker bi imela aussija za agility, zakaj potem nebi smela gledat tudi psarn kjer se ukvarjajo z športi?

    Pa če sem že po tvojem mnenje spremenila ja, bolje da ga potem spremenim, ko bom že imela psa? Sem napisala vzrediteljici za kaj bi rada imela psa, pa da nebi bil preoster zamene, da ne bi prišlo do nezaželenega vedenja, pa mi je predlagala te psarne. Vrjetno se malo bolje spozna na te psarne in tudi vzreditelje pozna wink

    Se strinjam z napisanim wink
    Vzreditelji pasme najbolj vedo, kaj bi bilo najbolj primerno, zato pa imajo pse že zelo dolgo, da so se naučili svetovati in da lahko pomagajo novim lastnikom. Če pa ti predlaga še druge psarne je pa to še dodaten +, ker se vidi, da vzrediteljica ne misli samo nase :)
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by The_Wanted Ned Feb 16 2014, 19:17

    Anja&Dona: Saj pa nisem nikjer napisala, da si hotela razstavno linijo. Pravila si za mešano in pač povem, da ti dve psarni nista mešani, ampak delovni in si pač pravila, da nočeš delovne. To že cel čas pišem. roll Glej s športi, zarad mene kaj hočeš. Ampak pač ne razumem zakaj ne gledaš potem mešanih in si se "prestavila" na delovne psarne. 

    Ne ni fajn, da si potem premisliš ko že ima psa, ampak ne razumem zakaj si delovno pred dnevom totalno potlačila, danes pa je že super. To je pač tisto kaj me moti in ne razumem.
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Ned Feb 16 2014, 19:19

    Delovne nisem potlačila ali pač? kaj?
    Pa meni se tale ne zdi delovna.. Ali pač je in je meni všeč. Se ne spoznam na delavne linije in sem pač imela samo eni dve psarni v mislih, če pa je to tudi delavna (kar se mi ne zdi?) pa vzamem nazaj.
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Kim<3 Ned Feb 16 2014, 19:44

    Anja meni si glede delavčkov rekla drugače, ampak ok...
    Čeprav nisem nek poznavalec aussijev haha, se tudi meni zdita Wäka in Valkar delovni, Wäka v celoti (no to ste itak že predebatiral haha), Valkar pa nekak na pol, ena legla se mi zdijo ful delovna (npr. leglo C je za moje pojme bolj delovno (?)) spet druga so pa bolj mešana oz. razstavna. Čeprav po fotkah in napisanem sodeč so starši bolj delovno usmerjeni, kot v razstave...
    Lucky_One
    Lucky_One
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Kraj : .
    Število prispevkov : 294

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Lucky_One Ned Feb 16 2014, 19:47

    Meni se tudi ne zdi Valkar čista delovna linija
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by The_Wanted Ned Feb 16 2014, 19:48

    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Ned Feb 16 2014, 19:58

    Pri teh linijah se ne gre kako psi izgledajo, ampak kakšne imajo prednike happy Pri Valkar imajo 2 psički, ki nista delovne linije, parili pa so vedno s samci delovnih linij. Lahko bi torej rekli, da so nekaj vmes.
    Lucky_One
    Lucky_One
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Kraj : .
    Število prispevkov : 294

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Lucky_One Ned Feb 16 2014, 19:59

    http://www.australaci.xf.cz/2en.htm

    Nihče ne reče da niso delavne...Imajo različna legla in meni do delovne pasme veliko "močnejšega" izgleda...Če gledaš western aussies in valkar psarno je ogromna razlika v sami obliki psa, da o karakterju ne govorimo...

    I se strinjam z zoe to ni čis čista delovna linija...
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by The_Wanted Ned Feb 16 2014, 20:26

    Lucky_One je napisal/a:Če gledaš western aussies in valkar psarno je ogromna razlika v sami obliki psa, da o karakterju ne govorimo...

    In kje ti vidiš karakter psa, a po slikah? Ne napadam, samo sprašujem. Če jih pa osebno poznaš pa se opravičujem. (:
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Ned Feb 16 2014, 20:40

    The wanted, ti mogoče zdaj mešaš videz in dejanski rodovnik, ker če hočeš vedet, da so čisto delovni, potem gledaš rodove za nazaj in po linijah sklepaš kakšen je posamezen pes, videz, kot je že zoe napisala, nima tukaj velike vloge. Tudi Amba mogoče ne zgleda po videzu čisto delovna, kot naj bi se sklepalo po tvojem. (nima dolgih nog, nima dolgega telesa, pa ima za psico kar dost dlake) pa v njenem rodovniku ne boš našla kakšnih ful razstavnih linij.
    Mike je pa po rodovniku čist razstaven, z leti je sicer dobil mal več dlake, postavo pa ima čisto "moderate bones" kot rečejo američani (asca)

    Mogoče za primerjavo: http://www.pets4you.com/pages/twinoaks/?Twin+Oaks+Aussie%27s+Australian+Shepherds=Twin+Oaks+Aussie%27s+Website



    Nazadnje urejal/a rox. Ned Feb 16 2014, 20:42; skupaj popravljeno 1 krat
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Ned Feb 16 2014, 20:41

    Zato pač kontaktiraš vzreditelja, ane in če ti planirano leglo oz. starši niso všeč, pač počakaš oz. bom počakala da bo nekaj vmes  roll 
    Sicer pa več ne mislim na forum pisat o tem kaj bom jaz imela..

    Sem za nekaj vmesnega in Valkar mi je všeč..
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Ned Feb 16 2014, 20:41

    Da malo razbremenim debato, vas spomnim, da bomo imeli 29. in 30. marca zopet seminar paše happy

    Vabljeni vsi, ki bi radi zadevo probali s svojimi psi pa tudi gledalci, ki bi se radi naučili več o paši in o avstralcih.

    Nekaj prijavljenih je tudi iz Avstrije, v nedeljo pride Sussane, tako da bo lepa priložnost za spoznat nove ljudi happy

    Dodatne info na www.slo-aussie.com/sl in pa na FB strani dogodka

    Avstralski ovčar - Page 22 1607059_10152223798076468_129618656_n

    Sponsored content


    Avstralski ovčar - Page 22 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pet Apr 26 2024, 14:08