Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 3 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 3 gostov :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Prijateljica išče psa manjše velikosti EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Prijateljica išče psa manjše velikosti EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Prijateljica išče psa manjše velikosti EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Prijateljica išče psa manjše velikosti EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Prijateljica išče psa manjše velikosti EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Prijateljica išče psa manjše velikosti EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Prijateljica išče psa manjše velikosti EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Prijateljica išče psa manjše velikosti EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Prijateljica išče psa manjše velikosti EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+8
teya
Lena_Horses
airedalka rebeka10
love
Kim<3
katja100
Evangelynne
Lisa
12 posters

    Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Pon Dec 17 2012, 19:45

    Prijateljica me je prosila naj vas povprašam če poznate koga, ki oddaja ali prodaja (0-100€) psa (samčka) manjše rasti. Ta pes naj bo družaben in pomožnosti mladič.
    Npr. kraljevi pekinezer, kakšni mešančki...
    Išče pa ga zato, ker je njenega psa, ki je imel komaj pet mesecev povozil avto.
    Hvala!
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Evangelynne Pon Dec 17 2012, 19:59

    Hmmm... psa tako poceni? Dvomim, da bi ga dobila, niti ''čistokrvni brez rodovnika'' (ki v bistvu sploh ne obstajajo!) niso tako poceni.
    Zakaj pa ne bi obiskala zavetišča? Tam je veliko psov, tudi mladih. :) Pa še življenje rešiš.
    katja100
    katja100
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 833

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by katja100 Pon Dec 17 2012, 20:01

    Se strinjam s tabo. Zavetišče je odlična izbira
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Kim<3 Pon Dec 17 2012, 20:03

    V zavetiščih ej veliko psov, manjše velikosti, ki bi bili zelo veseli novega lastnika...
    Jaz sem jih nekaj našla, sicer niso vsi ravno zelo mladiči, starejši mladički pa...
    http://www.zavetisce-horjul.net/zivali/pes/enya.php (še nima eno leto torej je starejši mladič)

    http://www.zavetisce-horjul.net/zivali/pes/vasko.php
    http://www.zavetisce-horjul.net/zivali/pes/quennie.php (velika malo pod kooleni, ali je to manjše, ali srednje?)
    http://zavetisce-ljubljana.si/fluffy-1201029007112012/default.aspx (tega oddajajo lastniki)
    http://zavetisce-ljubljana.si/misa03102012/default.aspx (tudi njo lastniki)

    Zagotovo jih je še veliko, samo jaz trenutno nisem imela časa ravno veliko brskati...Če bi bila na njenem mestu, bi verjetno rešila enega izmed zavetiščarjev, kaj pa bo ona naredila pa ne vem...Pa sožalje ji izreci cm ojem imenu za psička, grozno, tako mlad jok
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Pon Dec 17 2012, 20:06

    Je obiskala, ampak tistega ki si je želela pa so prodali. Nočejo pa imeti samičke, ker imajo doma samčka. Rekla sem ji da jo lahko sterilizirajo, ampak vseeno nočejo.

    Kim<3 Hvala za linke, ampak bi rada linke iz zavetišč iz Štajerske, ker je iz Štajerske.
    Bom ji izrekla sožalje! happy
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Evangelynne Pon Dec 17 2012, 20:06

    Kim<3 res prekrasni psi *_*
    Sej v vsakem zavetišču se najde vsaj kakšen mlad pes. Sicer pa a ni lažje, da vzameš mladiča, ki je že malo starejši (7 do 9 mesecev in naprej)? Ni se ti treba ukvarjati z osnovami kot so socializacija, tiste ful osnovne poslušnosti, čistoče. happy To zahteva veliko časa in predanosti.


    Bom poiskala par samčkov iz Štajerskih zavetišč nasmejan
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by love Pon Dec 17 2012, 20:12

    Kaj pa je delala da ji ga je povozil?
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Pon Dec 17 2012, 20:16

    Thx Evangelynne!

    love niso ga čuvali pa je pobegnil. Saj tudi ona je malo kriva..
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Evangelynne Pon Dec 17 2012, 20:28

    Doro (cca. 8 mesecev) - sicer ni čisto najmanjši, je bolj nekaj srednjega ;/ Sicer glede na to, da pikira bolj na kakega pekinezerja tale ni ravno najbolj primeren.Prijateljica išče psa manjše velikosti Phoca_thumb_l_10618_doro

    Vir

    Tale kuža je edini, ki sem ga našla v okolici ''Štajerske''. Bližje ni nobenega, pa še večinoma samičke iščejo dom.
    Naj gre mogoče pogledat v azil v Mariboru. :) Tam je veliko primernih psov, ki še niso primerni za oddajo in so še v karanteni (nimajo še oglasa za njih na svoji spletki). Pa naj počaka. Majhni psi večinoma hitro najdejo dom, sploh, če so mladi, tak, da bo mogla kr pohitet.
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Pon Dec 17 2012, 20:32

    Hvala!
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Kim<3 Pon Dec 17 2012, 20:43

    Aha, potem bom pa pogledala malo po štajerskih... Samo tako ali pa tako vse pse, v zavetiščih sterilizirajo oz. kastrirajo, z izjemo mladičkov, pri katerig se to opravi kasneje...
    http://www.zavetisce-mb.si/zival/zavetisce/sony/ tale je sicer star 2 leti, samo je še vedno mlad

    To zavetišče Meli-center, sicer ni Štajerska, samo ne vem, zakaj naj bi bil problem iti malo dlje, še vedno je Slovenija in ni tako zelo daleč kaj?
    http://www.meli-center.si/?p=23 Tu sem jaz videla ogromno majhnih psov, skoraj vsi so še precej mladi...Malo naj prelista...
    Zdaj pa ne vem, če je res tako problem iti na drugi konec Slovenije, če bodo s psom res zadovoljni in bo prav to kar bodo iskali...
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Pon Dec 17 2012, 20:46

    Hvala tudi tebi! :)
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Kim<3 Pon Dec 17 2012, 20:52

    Prijateljica išče psa manjše velikosti 558997_505577936127726_1407246260_n
    Joj, tale samček je pa tako ljubek...Je iz tega zavetišča Meli pa star je eno leto...

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Dsc02146
    Tudi ta je samček, mislim da star okoli 2 leti, ali pa leto in pol...Iz zgornjega zavetišča

    Prijateljica išče psa manjše velikosti 302788_517082264977293_1088018891_n
    Pes in psička, stara 3 mesece, psiček je črni se mi zdi...

    Jah, če cilja res samo na štajersko je to kar daleč, saj je nekako na pol poti med Ljubljano in Novim mestom...
    Jooj, čisto sem no3 padla, hehe...


    Nazadnje urejal/a Kim<3 Pon Dec 17 2012, 20:54; skupaj popravljeno 1 krat
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Pon Dec 17 2012, 20:54

    Prva slika mi je takoo v oči padla! ljubezen
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Kim<3 Pon Dec 17 2012, 20:55

    Meni tudi...Zato sem pa prilepila te kežke, ker so mi takoj v oči padli, tudi če je tako daleč za vas... vesel
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pon Dec 17 2012, 21:02

    Samo nekaj: kraljevi pekinezer ne obstaja, najprej naj si pogleda nekaj splošnega ker se iz posta ne vidi, da to ve (oz. veš). In velikost, spol in starost so samo tri pogoji, ni pa napisan karakter (razen družaben, kar pomeni bolj malo), če pasemskega ali mešanca (predvidevam da mešanca, ker pasemskega za tako cno ne bo dobila) ter predvsem kaj mu lahko nudi, kako bo živel. wink
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Kim<3 Pon Dec 17 2012, 21:05

    Napisala je pasmemskega ali mešanca, da je vseeno...
    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Pon Dec 17 2012, 21:05

    Na Bolhi.com je bilo napisano kraljevi pekinezer. Ona je to iskala in mi povedala kakšen naj bo...
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pon Dec 17 2012, 21:08

    Na Bolhi je napisanega vsega, ampak večina ni res. roll

    Napisala je pasmemskega ali mešanca, da je vseeno...
    Pasemskega za to ceno ne bo dobila... Pa tudi mešanci niso ''smeti'', da bi jih posvojil če nimaš denarja/znanja za pasemskega! wink
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Gost Pon Dec 17 2012, 21:12

    Samo nekaj bi rekla, jaz bi na njenem mestu rajše vzela psa iz zavetišča, ker res potrebujejo domove in tudi, če bi bil mešanček bi ji dal enako ljubezen kot pes z rodovnikom. Tako da zdaj res ne vidim problema zakaj tako komplicirate, če so pa že člani toliko zavetišč našli. Sicer pa res zelo dvomim, da se da dobiti psa (če to pasmo vzrejajo) za 100 evrov. Tudi to mi ni jasno zakaj samice ne, pa saj jo lahko dajo sterilizirati. wink
    No, vso srečo! happy
    avatar
    Lena_Horses
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Okolica Ptuja
    Število prispevkov : 1009

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lena_Horses Pon Dec 17 2012, 21:22

    airedalka rebeka10 je napisal/a:Na Bolhi je napisanega vsega, ampak večina ni res. roll

    Napisala je pasmemskega ali mešanca, da je vseeno...
    Pasemskega za to ceno ne bo dobila... Pa tudi mešanci niso ''smeti'', da bi jih posvojil če nimaš denarja/znanja za pasemskega! wink

    En velik podpis pod to! :)

    Jaz bi na njene mestu šla v zavetišče in vzela psa pa če tudi ni mladič. wink

    Aja pa v Mariboru (nevem točno v kateri veterinarski ambulanti) imajo steriliziranje in kastriranje zastojn če žiival najdeš ali posvojiš. (tako sem vsaj slišala)

    Lisa
    Lisa
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 3353

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lisa Pon Dec 17 2012, 21:25

    Saj na Ptuju je tudi ambulanta za sterilizacijo in kastracijo.
    Tijjccii-.- psičke nočejo za to, ker imajo doma še enega psa. Pa saj sem ji rekla da jo lahko sterilizirajo. wink
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Gost Pon Dec 17 2012, 21:26

    Aja.. No upam, da bo psa kmalu našla. :)
    avatar
    Lena_Horses
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Okolica Ptuja
    Število prispevkov : 1009

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Lena_Horses Pon Dec 17 2012, 21:29

    Lisa je napisal/a:Saj na Ptuju je tudi ambulanta za sterilizacijo in kastracijo.
    Tijjccii-.- psičke nočejo za to, ker imajo doma še enega psa. Pa saj sem ji rekla da jo lahko sterilizirajo. wink

    Vem, sam tam je za plačati. (če se jim zdi to tako velik problem, da psičke ne bi mogli dat sterilizirati) V Mb-ju pa je zastonj za najdene živali.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pon Dec 17 2012, 21:32

    Saj nisem napisala da zavetiščarja ne, amapk že tako - videla sem, da je ena dala link od Enye z ZH, ki pa potrebuje skrbnika z veliko izkušnjami ker je problematična. Zanjo vem na pamet, pa še za marsikoga je verjetno tako... Ker ni samo velikost, spol in starost, ampak še marsikaj pomembnega, zato je najboljše, da se pokliče v zavetišče in povpraša ter oni pomagajo (sicer pa po pse hodimo/hodijo po vsem svetu, oni pa ne morejo ven iz Štajerske?!), lahko mi dajemo linkov kolikor hočemo, ampak možno, da v nekaterih zavetiščih psa ne bo dobila, ali so ga že oddali, ji ne bo všeč..., po teh par kriterijih pa res ni tako težko najti psa. Ampak večkrat se zgodi, da nekdo noče plačati pasemskega (=rodovniškega) ali ne more plačati in mu svetujejo zavetiščarja, kot da so oni smeti, ki jih lahko vzame vsak, čeprav so vsi enakovredni, tudi, če kdo noče šolati, dajati kvalitetne hrane itd. nekateri priporočijo zavetiščarja. žalosten
    In Tijjccii-.-, že kolikokrat sem povedala, da rodovnik nima čisto nič z ljubeznijo. jezik In najti zavetišče je najmanjši problem, v google napišem seznam zavetišč, kliknem prvi zadetek in ga imam. jezik Težje je potem izbrati pravega psa...
    Jaz sem se pa pač odločila za samico, pa bi lahko tudi samca kastrirala (samica po sterilizirana), ker je to čisto odločitev posameznika, se ni v to kaj vtikati. sramežljiv Pa niso samo zavetišča, veliko društev oddaja pse (jaz osebno bi raje vzela s tam kot iz zavetišča, npr. ta)

    seznam slovenskih zavetišč

    Za najdene živali pa verjetno ni zastonj, ampak se podpiše izjavo in plača zavetišče oz. občina. vesel

    Sponsored content


    Prijateljica išče psa manjše velikosti Empty Re: Prijateljica išče psa manjše velikosti

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Čet Maj 02 2024, 15:11