Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 6 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 6 gostov :: 3 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Novofundlandec - Page 2 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Novofundlandec - Page 2 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Novofundlandec - Page 2 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Novofundlandec - Page 2 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Novofundlandec - Page 2 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Novofundlandec - Page 2 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Novofundlandec - Page 2 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Novofundlandec - Page 2 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Novofundlandec - Page 2 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+13
anna <3
rox.
Shelly
Neja.
Colliny
Eva.
Lena_Horses
teya
katkica2
...Ira <3...
Katk.
Woody
Špela
17 posters

    Novofundlandec

    Nika7
    Nika7
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1093

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Nika7 Sre Nov 23 2011, 19:33

    Da še jz mal komentiram: Njuf pa landseer sploh nista isti pasmi, samo fuuul ljudi jih zamenja, razlika je v obarvnosti glave.
    Rjava niti ni fuul redka, je že kar dosti rjavih njufov v SLO se nabralo, sploh sedaj je bilo leglo 8 rjavkotov(Daisybear psarna, lahko pogooglate:]), najbolj redka barva, ki ni nobenega predstavnika te barve v slo(in tudi drugod je IZREDNO redka), je siva.
    Novofundlandec - Page 2 NewfSemanaGrey

    Vir; http://homepage.usask.ca/~schmutz/NewfSemanaGrey.jpg

    In glede živahnosti - očitno sem jaz edina, ki ima nasprotno mnenje o živahnosti. Večina ljudi govori, da so to leni psi, brez volje, se SPLOH nočejo igrat.. Sem spoznala pse psarne Lacrima Negra, in je ena psička prinašala igračko NONSTOP. Skoz je hotla špilat in je tekla po prostoru, tudi ostali so bili dost živahni(itak niso neki superduper hiperatkivni, ampak samo pravim:D). Včasih si pa pač res vzamejo dan lebone.. In nisem isto spoznala nobene njufa, ki bi bil tako zelo trmast da bi bil joj.. nasmejan Znajo bit, itak, sploh samci, samo, da bi bil kakšen tolk zlo fuuuuuuuuuuuuul pa sploh ne..

    (pa nočem izpadet tko kot, da sem najpametnejša al karkoli.. :$$)

    lp happy

    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by rox. Sre Nov 23 2011, 19:46

    Ko sem se jaz zanimala za to pasmo, je bil samo en rjav v sloveniji. Še vseeno v primerjavi s črnim je redka barva. Lander je precej višji in ima malo manj močne kosti. Sem imela tudi jaz kontakt z lacrima negra in praktično enega psa tam že rezerviranega, ampak tak pes, pa naj še tako skače, ne more, ker ni fizično sposoben lovit frizbije, delat agility, laufat s kolesom itd. (za to sem tudi jaz napisala, da je premalo "agilen"). Tudi, če bi želel, ne more, ker je prevelik, pretežek. In spet, kok je to nonstop tekat za žogo, ne more no. Spet je tudi teža vmes. Tudi debel človek težje laufa, kot suh. Trmasti pa so, to je 1x1. Samci so fuuul. Vem, ker smo ga imeli doma, sam okej, če mu pokažeš, kdo je "alfa" poj, ni tako velikega problema. Razmišljajo s svojo glavvo in zakaj, bi laufal za brez veze po soncu, če pa lahko v senčki leži? :) Za razliko od ovčarjev, ki pa samo čakajo, kdaj jim boš kaj rekel in oni pa so sposobni skakat non stop za žogam. :)
    Nočem nekaj, kle ful pljuvat pasmo, ampak zaradi takih govorov in tega, bi jaz kmalu namesto flo imela njufija, ker sem pač mislila, jajaja saj so se mogoče pa res malo spremenil po značaju od takrat, ko se ga jaz spomnim, ampak sem videla, da to ni tako. Za tiste, ki pa užiiiivajo v dolgih sprehodih, pa njufi je idealna pasma, saj sprehajajo se pa res radi. (:
    Kok pa je stara tista psička ?
    lp
    Nika7
    Nika7
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1093

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Nika7 Sre Nov 23 2011, 19:59

    Sej nič ne rečem, da ni redka barva, v primerjavi z črnim že. wink Sem sam rekla, da je siva drugače najredkejša. In ja, so razlike med landseerjem in njufom itak.
    Jz drugač nisem rekla, da je agilen(pač za frizbije, agi in to kar si ti našeča), sploh ni, ker je res pretežek in to. Samo pravim, da ni res da nima čisto nič energije in, da ne mara se špilat z igračkami, konec koncev je tud odvisno kako psa navadiš. Tam je psička se SKOZ špilala z igračkami in jih prinašala, res. Stara je 18 mesecev, zraven je bila pa še ena neki čez 2 leti, k se je tudi igrala z njimi, sicer ne tolk kot ona(in ni to samo zato, ker je še kar mlada..). Za trmo pa si očitno take pse spoznala, se mi sploh ne zdi, da bi bli tolk trmasti kt ti govoriš. Enaki kot ovčarji pa itak sploh niso, da bi čakal na ukaze in laufal k zmešani tm.. (pa nimam nč proti komurkoli, sploh! nasmejan )

    Meni so pač zakon,ful.. happy
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by rox. Sre Nov 23 2011, 20:10

    Da me ne bo kdo narobe razumel, men so tut zakon psi, samo mi gre pa na živce to, da ful preveč (nekateri ljudje) govorijo, kok so živahni in hiperaktivni in oh in sploh, ko jih pa vidiš uživo pa nič od njih. Okej, sej so lahko "živahni", ampak jaz si živahnost predstavljam pod čist drugačnim pojmom;P Živahen pes je zame tisti, ki uuuužiiivaa laufat, prinašat, sodelovat z lastnikom. Ko pa vidim kakšne pse potem, pa samo nekaj gor in dol skačejo, če jim pa rečeš sedi, pa samo "neumno" gleda, kao zakaj pa bi? ;P In ja, seveda je tudi odvisno od tega, kako psa navadiš in, če mu že od začetka pokažeš, da so igrače ful zabavne in vse, ampak sama si napisala, da tista starejša, se tudi igra ampak že manj. In z leti postajajo bolj "mirni", da ne bom reklla leni. In 7let, je za njih že kar veliko. (:
    Drugače, pa ja, še 1x povem, so psi, ki so krasni in pravi "zabavljači", se jim res lahko nasmejiš.(:

    Slike bom šla pa zdaj poiskat
    Nika7
    Nika7
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1093

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Nika7 Sre Nov 23 2011, 20:13

    Sej štekam, meni gre pa na živce, ko folk govori, da SPLOH nimajo voljo, da sam spijo pa neki..

    Drugač razumem, itak pa ma vsak svoje menje. :)
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by rox. Sre Nov 23 2011, 21:15

    Mnenja so različna, sam značaj pa enak, zato se mi zdi fer, da se pove, da ni nekaj hiperaktiven ampak super družinski kuža ali pa idealen za reševanje iz vode. :)

    Nika7
    Nika7
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1093

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Nika7 Pet Dec 30 2011, 19:32

    Sem mogla dodat. Ker praviš, da niso aktivni psi(samo tako objavljam te fotke, brez zamere.. :$).. Nekje njufi trenirajo agi(v bistvu kolikor gledam po spletnih straneh kar pogosto). Par fotk;

    Novofundlandec - Page 2 Katie_agility_jumping
    Novofundlandec - Page 2 Easton_katie_tire
    Novofundlandec - Page 2 Erie_katiejump
    Novofundlandec - Page 2 Easton_katie_weaves
    Vir; psarna Old Bay newfoundlands
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by rox. Sob Dec 31 2011, 01:36

    Napisala sem, da ni nekaj hiperaktiven, drugače pa svaka jim čast lastnikom njufijev na sliki, da so jih uspeli pripraviti do tega. :)
    Bi rada videla še posnetek, kok dela z veseljem tale agility? :)
    Nika7
    Nika7
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1093

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Nika7 Sob Dec 31 2011, 13:38

    Haha, jz sem samo fotke zaenkrat našla. Če najdem video ga bom sem prilepla.. vesel
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Colliny Sob Dec 31 2011, 14:34

    Tolko o agiju pa njufih nasmejan jezik Saj z repom še miga, samo ni to to, kar si jaz pod agility pojmom predstavljam jezik
    https://www.youtube.com/watch?v=JnFqOd7j57U
    Nika7
    Nika7
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1093

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Nika7 Sob Dec 31 2011, 14:46

    Haha, počasen je(but for me cute ;P).. Sej zame tud njufi niso za tolk za agi sam vseeno.. Primer sem dala pač.. :$
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by rox. Sob Dec 31 2011, 17:49

    Ma okej, če hočeš psa, ki bo super družinski kuža, krasen spremljevalec na sprehodih ampak tudi zadovoljen ležati nekje v senci in počivat poj okej bo lastnik z njufijem zadovoljen in bo to zanj popolna pasma. Ampak, če pa želis psa, ko dela, da gleda samo tebe in da si zanj vse na svetu in ko tečeta agility, da imaš dejansko občutek, da sta na svetu samo ti in tvoj pes, pa mislim, da je bolje, če se odloči kdo za drugo pasmo. Npr. zame je to najlepši občutek, ko je okoli polno drugih psov in ostalih motenj, ampak za mojega psa obstajava samo midva. :))In to mislim, da novofundlandec ne more dati, kar pa s tem ni nič narobe, saj starša meni pravita, da bi že zdavnej znorela, če bi ju pes non-stop gledal in čakal na ukaz. Je imel moj oče njufija (kot sm že povedala) in je rekel, da če bi bila ta možnost, bi ga imel spet. :)
    Nika7
    Nika7
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1093

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Nika7 Pon Okt 22 2012, 17:03

    Us two - z Athosom. :) Moja faca je pač takšna kakršna je(ne mislm o tem xD), ampak je pač dokaz da sem vedno vesela z njufiči, hii. ^_^
    Novofundlandec - Page 2 254321_3252513530926_853411247_n
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Animal_Lover Pon Okt 22 2012, 20:11

    Mene pa zanima če so te psi za v hišo ali so bolj zadovolnji zunaj v pesjaku?
    Nika7, ful sta luškana vidva z Athosom. kiss
    Nika7
    Nika7
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1093

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Nika7 Tor Okt 23 2012, 23:25

    Te psi so bolj za v hišo, radi so v bližini z njegovimi najbližjimi. Sicer pa morajo vseeno imeti dosti prostora - lahko so v pesjaku (tako kot vsak pes) ampak vseeno ne predolgo oz. kot sem rekla, so rajši z družino oz. lastikom. :)
    Drugače pa, zakaj bi kdo imel psa skos v pesjaku?

    In hvala. :)
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Animal_Lover Sre Okt 24 2012, 08:13

    Hvala za odgovor. (;
    Grin
    Grin
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Kraj : Koper
    Število prispevkov : 277

    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Grin Sre Okt 24 2012, 10:50

    Mi smo imeli novofundlandko, preden sem dobila Grina sem jaz malo trenirala z njo agility smeeh
    Je bila ful pridna in ful z veseljem delala, ampak je naredila samo dvakrat parkur, potem pa ni vec hotela it. jeziiiik

    Ni bila pa nic trmasta, niti se ni potepala. Tako zlato bitje je bila kiss
    Edina napaka ki jo je imela so bile hude alergije, je morala bit na zdravilih celo zivljenje. In cesat jo je bilo treba prakticno vsak dan zmeden

    Sponsored content


    Novofundlandec - Page 2 Empty Re: Novofundlandec

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pon Maj 20 2024, 02:05