Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 13 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 13 gostov :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Pritlikavi kunci - Page 6 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Pritlikavi kunci - Page 6 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Pritlikavi kunci - Page 6 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Pritlikavi kunci - Page 6 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Pritlikavi kunci - Page 6 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Pritlikavi kunci - Page 6 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Pritlikavi kunci - Page 6 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Pritlikavi kunci - Page 6 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Pritlikavi kunci - Page 6 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+33
dominika8
*.Breskvica.*
Niki_zajček
**Anny**
momokika
nejcka
Alex
Tjaška
Snoopy9
tora5
Majaa.
Kyou
UršaB
afna2000
emy
Colliny
Zvezdica123456
bordercolliefan
anna <3
ziva713
Eva.
Evangelynne
Shelly
Kibila
katja100
bucka8
teya
Lin
talupu
Nikii-Puhii
zaajčk
Nala4ever
Mad.Bunny
37 posters

    Pritlikavi kunci

    *.Breskvica.*
    *.Breskvica.*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Kraj : Novo mesto
    Število prispevkov : 4

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by *.Breskvica.* Ned Feb 24 2013, 22:13

    Lepo pozdravljeni!
    Imam eno vprašanje, če bi kdo mogoče vedel odgovor bi bila zelo hvaležna.
    Pred enim tednom sem kupila pritlikavo kunko. Stara je približno en mesec in zdi se mi povsem zdrava in poskočna. Včeraj pa sem opazila, da ima v obeh učkih temno sive lise, na enem na zgornjem delu, na drugem pa na spodnjem delu. Zelo me skrbi, da je kaj narobe, saj sem veliko prebrala o pritlikavih kuncih in videla, da so zelo občutljive živali.
    Lepo prosim za pomoč.
    dominika8
    dominika8
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 22

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by dominika8 Pon Feb 25 2013, 10:35

    Najbolje je, da jo odpeljše k veterinarju, saj ti bo tam najbolje povedal ali je res kaj narobe ali ne. Malo sem pobrskala po tuji literaturi na internetu in razlage so bile različne.
    Lahko da je kaj resnega kot je infekcija, ki si jo je kunec prensel v oko preko tačke ali, da se je piknil ker je imel predolge kremplje. Potem so bile možne razlage tudi bakterijska okužba, virus ali razjeda roženice. To je sedaj zelo težko ti karkoli svetovat saj ne vem kako izgleda ta lisa pri tvoji kunčici. Lahko je tudi samo kakšna alergija na seno, samo v tem primeru bi imela tudi kakšen izcedek iz smrčka. Res najbolje, da se obrneš na veterinarja.

    *.Breskvica.*
    *.Breskvica.*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Kraj : Novo mesto
    Število prispevkov : 4

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by *.Breskvica.* Tor Feb 26 2013, 21:14

    Hvala lepa za odgovor.
    Sem jo danes peljala veterinarki in je ugotovila, da sem jo že kupila z vnetjem mislim da je rekla šarenice.. jok
    Mi je pa dala primerna zdravila in rekla, da se bo kmalu pozdravila.
    Sem vesela, da je ozdravljivo, saj sem se kljub temu da jo imam šele 11 dni že čisto navezala nanjo.. sramežljiv
    Res sem vam zelo hvaležna za odgovor. vesel
    dominika8
    dominika8
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 22

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by dominika8 Tor Feb 26 2013, 21:17

    Joj vem kak se počutiš, jaz sem se na svojega Cofija tud že prvi dan tko navezala in si niti ne predstavljam da bi bilo kaj narobe z njemu. No glavno da si dobila sedaj zdravila in da bo vse ok.

    Upam da čimprej okreva in je spet poskočna srečna kunčica:)
    Bom držala pesti da čimprej ozdravi.
    *.Breskvica.*
    *.Breskvica.*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Kraj : Novo mesto
    Število prispevkov : 4

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by *.Breskvica.* Tor Feb 26 2013, 21:34

    Tako luškane živalce so, da se jih sploh ne da naveličat, ker vedno nekej novega pogrunta.. jezik
    Sem pa tudi zvedla, da moja Breskvica ni Breskvica, ampak Breskvak.. smeeh Tako da sem tudi zaradi tega še malo v šoku.. Pa še vse sem kupila v roza barvi (wc, torbico, oprsnico,..). sramežljiv In ime na forumu sem dala po njej/njemu.. jezik
    Nekako mi je bilo tudi čudno, da povsod lula, zdaj mi je pa jasno zakaj.. smeeh
    Zdaj pa razmišljam kakšno posebno ime bo imel od danes naprej. nasmejan
    Hvala lepa.
    dominika8
    dominika8
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 22

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by dominika8 Tor Feb 26 2013, 21:47

    Hehe, no pri mojem je bilo tako da mojega fanta ni kaj preveč maral oziroma ga je hotel spravit dol iz kavča (ker tam si jo sedaj vzel svoj teritorij) medtem ko k meni se je pa kar naprej stiskal in okol skakal kaj delam tako da meni je že bilo malo po tem jasno da je fantek:) Drugače je pa zelo lep tvoj mali kunec( po novem) tak cuker je na sliki res. so pa res zanimive živalce, jaz se svojemu vsak dan nasmehnem ker res mu ne zmanjka idej kaj bi on še delal in kaj bi on še rad odkril.

    Upam da najdeš lepo primerno ime zanj.
    *.Breskvica.*
    *.Breskvica.*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Kraj : Novo mesto
    Število prispevkov : 4

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by *.Breskvica.* Čet Feb 28 2013, 15:18

    Hehe, lumpek mali. nasmejan
    Meni se je tudi zdelo čudno, da se me je tako hitro privadil in že prvi dan čisto prelizal.
    Hvala. Zdaj ima tudi novo ime in sicer Bine. To pa zato, ker se včasih odloča, če bi kaj naredil ali ne.. Naprimer: Bi skočil na posteljo ali ne? jezik
    Kako je pa tvojemu kuncu ime?

    Imam pa še eno vprašanje glede kastracije. Malo sem brskala po internetu in so nekateri kar priporočali za poseg, zaradi "spomladanskega norenja" in špricanja urina vsepovsod.
    No zanima me, če kunca to kaj boli in če se bo po posegu drugače obnašal? Skrbi me, da potem ne bi bil več tako živahen, ampak bolj len.
    Prosim če kdorkoli ve, naj odgovori. Hvala.
    dominika8
    dominika8
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 22

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by dominika8 Čet Feb 28 2013, 15:27

    Živjo, mojemu je ime Cofko kličemo ga Cofi. Jaz se mojega kastrirala 3 tedne nazaj in je bilo tako da postopek je bil opravljen hitro zjutraj ob 7 sem ga pripreljala, poklicali so me okoli 11 da naj pridem po njega ker se je zbudil, zraven sem dobila zdravilo proti infekciji in navodila da more čimprej začeti jesti in piti, zraven sem mu morala dajati tudi jogurt da si je ravnovesje nazaj vzpostavil. Moj je bil prvi dan čisto bogi, naredila sem mu mehko posteljico v temnem prostoru tako da je počival celi dan, proti večeru sem ga sicer nazaj odpeljala k veterinarju saj bošček ni nič jedel in se je tresel tako da je dobil še eno injekcijo proti bolečinam. Nato je v naslednjih dveh dneh že postajal vse bolj si podoben. Sedaj je normalno živahen, nobene spremembe ne kaže glede obnašanja in počutja. Na trenutke se mi zdi da me ima še raje saj se je navezal še bol name v tistih 3 dneh ko sem non stop skoraj brez spanca skrbela zanj.

    Drugače zdj jaz sem svojega dala kastrirat predvsem ker je označeval kavč in je bilo neprijetno čistit to lulanje in kakce tako da sedaj je bolje, sicer malo še označuje ampak veliko manj kot prej. Tudi veterinar je rekel da nekaj časa še bo imel ta nagon po označevanje da potem se pa to neha.

    Tako, da sama veš ali se boš odločila v tej smeri ali ne.

    Upam da ti je kaj pomagalo.
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Sob Apr 27 2013, 00:13

    A mislite, da bi se moj kunec po letu in pol, odkar je sam, navadil družbe? kaj bi bilo, če bi k njemu spustila še enega samca?
    urshika
    urshika
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Kraj : domžale
    Število prispevkov : 373

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by urshika Sob Maj 04 2013, 20:46

    najverjetneje bi prišlo do pretepa najbolje je da razmisliš o sterilizirani kunčiči. Vsekakor jih boš morala postopoma navajati samo imaš več možnosti z samico kot s samcem.
    lily*
    lily*
    Sinička
    Sinička


    Starost : 25
    Število prispevkov : 401

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by lily* Sob Maj 04 2013, 21:08

    Hey , ljubiteljem kunčkom in tistim ,ki jih zanimajo pasme kuncev in podobno (zgodovina ,gojenje ,razstavljenje) skratka vse o kuncu res priporočam knjigo Pasemski Kunci (Tomaž Klinar). Knjiga je res odlična in notri so opisane pasme ter vse podrobnocti in nastanek vsake pasme. Pritlikavi kunci - Page 6 726982
    Lokar2013
    Lokar2013
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 30
    Število prispevkov : 3

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Lokar2013 Pet Jun 28 2013, 14:13

    Pozdravljeni!
    Danes sem dobila v začasni dom 3 mesece starega kunca, ki je bil kupljen v trgovini za živali. Opazila sem, da zajček na trenutke kiha, drugače je vse normalno. Mi lahko prosim nekdo pove, ali je to nalezljivo in, ali rabim pomoč veterinarja?

    Najlepša hvala za odgovor! :)
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Pet Jun 28 2013, 14:50

    Hmm, kaj to pomeni, na trenutke? 10x v roku pol ure ali 1x, ali celo manjkrat na dan?

    Moj kiha kakšne 3-4x na teden, ampak pomoje je to zato ker šnofa po tleh in mu gre kaj v nos.

    Pokliči veterinarja (VF: ponedeljek - petek od 8:00 do 12:00 in od 17:00 do 19:00 in ob sobotah od 9:00 do 12:00 ure. Telefon: 01 4779 251 ).

    na to cifro pokliči (najbrž se ti bo oglasil dr. Zadravec, on je ful uredu, če pa ne, pa reci da bi govorila s kakšnim veterinarjem ker včasih se oglaša kdo drug ki ni vet) pa povej kakšna je situacija.
    Pravim da pokliči pa zato, ker to da kiha ni tako nujna zadeva da bi zdaj nujno morala letet tja, ker čim pripelješ žival (pa tudi če jo samo pogleda pa nič ne naredi) ti zaračuna 25 eur za pregled. Zato je boljše za ne-nujne stvari poklicat, da te ne bo za brezveze denarnica bolela. Namreč mene je zadnjič za degujko, ki je nakoncu umrla na VF bolela preveč, čeprav mi ni bilo težko dat denarja za njo, se mi pa zdi nadvse bedno da za njegovih 5min cajta in tega da ga malo posluša zaračuna 25 eur.
    I<3Dogs&Agility
    I<3Dogs&Agility
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 137

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by I<3Dogs&Agility Pet Jun 28 2013, 15:01

    Ima še kak izcedek iz nosu? Možno je, da ima kužno vnetje zgornjih dihal. Drugače je pa lahko kakšna alergija na prah ali pa manjši prehlad.
    Lokar2013
    Lokar2013
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 30
    Število prispevkov : 3

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Lokar2013 Pet Jun 28 2013, 15:44

    Kiha 3x - 5x na dan. Nima izcedka iz nosu. Vprašala sem ravno iz tega razloga, kot ste povedali, da nebi za 5min dajala tako veliko denarja. Seveda bi ga peljala k veterinarju če bi videla, da gre za vnetje, prehlad. Ampak tako pa vidim, da je čisto normalen, samo kiha. Sem mislila, da je lahko kaj narobe, ker nisem vajena, da zajčki kihajo. (moj prejšnji zajček namreč ni :) ) Najlepša hvala za številko in nasvete oz. odgovore. :)
    I<3Dogs&Agility
    I<3Dogs&Agility
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 137

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by I<3Dogs&Agility Pet Jun 28 2013, 16:06

    Če kiha samo 3-5x na dan, jaz ne vidim razloga za skrb. Verjetno gre za blažji prehlad, ki bo sam od sebe minil. Če pa se bi kaj poslabšalo, pa ga le odpeljite k veterinarju :)
    Lokar2013
    Lokar2013
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 30
    Število prispevkov : 3

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Lokar2013 Pet Jun 28 2013, 18:36

    Vredu, sem pomirjena sedaj. Res še enkrat, hvala:))
    I<3Dogs&Agility
    I<3Dogs&Agility
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 137

    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by I<3Dogs&Agility Pet Jun 28 2013, 21:21

    Malenkost :)

    Sponsored content


    Pritlikavi kunci - Page 6 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pet Apr 26 2024, 18:58