Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Akita Inu EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Akita Inu EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Akita Inu EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Akita Inu EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Akita Inu EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Akita Inu EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Akita Inu EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Akita Inu EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Akita Inu EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+8
LACKY1
Nala4ever
Eva.
Ani
Nuša.
teya
Tisa
love dog
12 posters

    Akita Inu

    love dog
    love dog
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 24
    Kraj : Primorsko-notranjska :D
    Število prispevkov : 351

    Akita Inu Empty Akita Inu

    Objavlja by love dog Pon Dec 06 2010, 16:44

    uporabnost: v provnici Akita je še danes vzrejeno središče te pasme. Akitam podobni psi na Japonskem segajo 5000 let v preteklost. okoli leta 1900 so akite uporabljali predvsem kot lovske in delovne pse. njihova strast do lova se je ohranila do danes.

    značaj: ponosen, pogosto samovoljen. kot družinski ki nujno potrebuje tesno vez z drugimi člani,je miren in dostojanstven. nasilju pri vzgoji se upira. nagnjen je k dominantnosti

    značilnosti: danes le še spremljevalec. njegova poslušnost je omejena. zaradi strastne želje po lovu in kritičnega obnašanja do psov istega spola mora biti pod popolnim nadzorom.

    zdravje: displazija kolkov, težave s kožo in dlako, motnje svtoimunskega sistema,epilepsija, progresivna atrofija mrežnice.


    FCI-skupina 5/št.255:špici in pratipski psi.
    Država porekla:Japonska.
    Velikost:M 67cm,Ž 61cm, oz.+/-3cm.
    teža: 30-40 kg.
    dlaka:trda,ravna,z gosto in mehko podlanko.
    barva:rdeča,bela,sezamova,tigrasta.
    življenska doba: do 14 let

    vir: knjiga Pasme psov od a do ž, založba narava.

    Tisa
    Tisa
    Pes
    Pes


    Female Starost : 36
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2119

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Tisa Pon Dec 06 2010, 23:35

    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by teya Tor Dec 07 2010, 18:58

    Iiii, lepi so 1. in zadnji sta mi ful gvšeč ljubezen
    Tisa
    Tisa
    Pes
    Pes


    Female Starost : 36
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2119

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Tisa Tor Dec 07 2010, 20:26

    Meni osebno so te akite bolj všeč kot pa ameriška različica. Od barv pa se mi najbolj dopade ta najbolj "običajna" oranžna.
    Še nekaj slikc.
    Akita Inu Emi-grudziadzvir
    Akita Inu Akita-inu-healthvir

    Akita Inu Akita-Inu-picture-2vir ljubezen ljubezen ljubezen
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by teya Tor Dec 07 2010, 21:34

    Meni od teh tukaj novih ni noben všeč jezik . Prvega tako držijo kot da ga hočejo zadrginiti, pa nek suh se mi zdi, drugi je preveč medo, mladički pa mi niso nekaj všeč jezik
    Nuša.
    Nuša.
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1453

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Nuša. Tor Dec 07 2010, 21:38

    Uau men so pa zakon!! Barva mi je pa ta šekasta najbolj všeč!! Iiii pa puppy ljubezen
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Ani Sob Jan 01 2011, 21:20

    ja tej psi so res lepi ljubezen. meni je najlepša barva Za te pse oranžna ljubezen. so pa baje tej psi zelo trmasti in težko učljivi... in če ni pravilne vzgoje so lahko tudi agresivni (zato ker so pred "miljardo" leti akite uporabljali za lovit medvede-se mi zdi, nisem sigurna) zato so tudi tako močne in lahko tudi agresivne...


    PS: obstaja pa tudi ameriška akita samo meni je lepša japonska.



    LP happy
    love dog
    love dog
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 24
    Kraj : Primorsko-notranjska :D
    Število prispevkov : 351

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by love dog Ned Jan 02 2011, 23:14

    meni so najlepši dvo barvni
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Eva. Ned Jan 02 2011, 23:30

    Puppy.. ljubezen
    Men so te psi tko ušeeč.. ljubezen <3
    Sam pač ta vzgoja. Baje zlo težki za vzgajat.. wink
    Najlepši so mi te oranžni beli. Najbol običajni za to pasmo.
    Najmn so mi pa te šekasti..
    Nala4ever
    Nala4ever
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 27
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 882

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Nala4ever Pon Jan 03 2011, 11:12

    Ani je napisal/a:ja tej psi so res lepi Akita Inu 958417. meni je najlepša barva Za te pse oranžna Akita Inu 958417. so pa baje tej psi zelo trmasti in težko učljivi... in če ni pravilne vzgoje so lahko tudi agresivni (zato ker so pred "miljardo" leti akite uporabljali za lovit medvede-se mi zdi, nisem sigurna) zato so tudi tako močne in lahko tudi agresivne...


    PS: obstaja pa tudi ameriška akita samo meni je lepša japonska.



    LP Akita Inu 75980


    Ani se čisto strinjam s teboj! Ti psi se na kakršno koli izzivanje izovejo z ugrizom, so izjemno zaščitniški, zato se lahko odzovejo tudi če te kdo samo objame! Ponavadi ne marajo drugih psov istega spola, se zelo radi zapletejo v pretep... So ijemno težki za vzgojit, kot si rekla, mnogo ljudi jih ne bi moglo izšolati, primerni so samo za IZKUŠENE!
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by teya Pon Jan 03 2011, 16:50

    Anja, če jih lepo vzgojiš, ne bodo kar tako napadli wink . Tudi eni pitbulli in rotvajlerji, ki veljajo za najnevarnejše pse in ubijejo največ ljudi so pravi srčki in nikoli ne bi naredili nič, ker so jih lastniki lepo vzgojili. Po drugi strani pa so nekateri nemški ovčarji, ki so neagresivna pasma ful zaščitniški wink
    Nala4ever
    Nala4ever
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 27
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 882

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Nala4ever Pon Jan 03 2011, 17:20

    Ja, ampak zato, da jih lepo vzgojiš so potrebna leta in leta izkušenj Akita Inu 551916 To niso psi za kar neke ljudi, sploh pa ne otroke Akita Inu 768135
    Tisa
    Tisa
    Pes
    Pes


    Female Starost : 36
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2119

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Tisa Pon Jan 03 2011, 18:06

    Nala4ever je napisal/a:Ja, ampak zato, da jih lepo vzgojiš so potrebna leta in leta izkušenj Akita Inu 551916 To niso psi za kar neke ljudi, sploh pa ne otroke Akita Inu 768135
    No ja, o letih izkušenj bi se dalo debatirati. jezik Dovolj je da se na njih in vzgojo dobro prej pripraviš. wink
    LACKY1
    LACKY1
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 8

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by LACKY1 Sre Mar 02 2011, 11:03

    Pozdravljeni!

    Sem nova na tem forumu in sem se kar morala oglasiti. Občasno malo pogledam na spletu na temo Akita inu. Moram povedati zakaj. 12 let sem bila presrečna lastnica ene izmed rdeče belih (tako je uradno opredeljena njena oranžna barva v rodovniku, ki sem ga prejela poleg psičke)akit.
    Moja psička Bessy je na žalost zbolela za eno izmed trdovratnih bakterij, in ji ni bilo pomoči. Torej, oglasiti sem se morala za to, da napišem moje dolgoletne izkušnje s to pasmo.
    Poprej sem bila lastnica pit bula, ne sicer po svoji volji, so mi ga "podturili" odraslega, ki pa ni bil prijazen do drugih živali in sem ga zaradi varnosti naših domačih muc in kokoši kljub temu, da sem ga pri 15 mesecih starosti šolala v pasji šoli morala oddati. Po slučajnem naklučju sem kupila rodovničko psičko akito. Dve leti sem hodila z njo na šolanje, in na lepotne razstave, opravila vzrejni pregled, in dveletno šolanje se je obrestovalo. Naučila sem se, kako mora lastnik ravnati s psom, kako se mora psa vzgajati ipd. To bi priporočala vsakemu lastniku psa, ne glede na to, če je pes majhen ali velik, ljubeč ali agresiven po karakterju. Ljudje smo tisti, ki lahko psa naredimo takšnega da lahko živi v urbani okolici.

    Torej moja psička je bila biser, pohlevna kot ovčka, zaščitniška do mene in moje družine in kar povdarjam, kljub temu nikoli agresivna ne do ljudi, ne do živali. Domače mačke so ob njej ležale in se hodile k njej cartat. Tudi z otroci se je zelo rada igrala.Predvsem pa je bila zelo umirjena tudi na sprehodih, kjer z njo nisem imela nikdar težav. Res je, da je nisem spuščala s povodca že zaradi drugih psov, ampak za pse, ki so lajali proti njej, ali se zaganjali proti njej na povodcu se ni nikdar kaj dosti menila. Hladnokrvno je stalno korakala poleg mene mimo. Takšnega psa sem si želela in sem ga tudi teh 12 let imela.

    In, če se bom še kdaj odločila za nakup psa, bo to zagotovo ponovno Akita-inu.

    Torej, ne se bati te pasme, glavni faktor smo lastniki, ki si psa vzgojimo kakršnega potem imamo.
    Seveda je pa res, da je to dominanten pes in ne more biti prepuščen otroku ali pa nekomu ki nima izkušenj z vzgojo psa. Če je temu tako, je obvezno potrebno na šolanje, kjer ti pomagajo da se tega naučiš

    http://s5.mojalbum.com/moja-bessy-akita-inu-moja-aikita-inu-bessy_11263185_17403302_18538041.jpg
    happy
    Nala4ever
    Nala4ever
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 27
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 882

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Nala4ever Sre Mar 02 2011, 13:34

    Jooooj, prečudovita kužika Akita Inu 75980 Sem se nekaj naučila iz vašega opisa Akita Inu 768135 A smem vprašati iz katere psarne ste jo vzeli? Akita Inu 768135
    LACKY1
    LACKY1
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 8

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by LACKY1 Čet Mar 03 2011, 16:03

    pred dvanajstimi leti jo je pripeljal iz tekmovanja, kjer jo je kupil eden izmed slovenskih tekmovalcev na lepotnem tekmovanju kot mladičko staro dva meseca in sicer na Češkem. Gospod je hodil na tekmovanja in je včasih kupil kakšnega zanimivega in lepega mladička, ter ga uvozil, in nato prodal, da je dobil malo povrnjenih stroškov za pot na tekmovanje.

    Še danes sem srečna, da sem jo takrat kupila in je bila toliko let moja prijateljica.
    Tisa
    Tisa
    Pes
    Pes


    Female Starost : 36
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2119

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Tisa Čet Mar 03 2011, 22:19

    Iz katere psarne je pa bila?
    LACKY1
    LACKY1
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 8

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by LACKY1 Pet Mar 04 2011, 09:06

    OD ROZKOPALA

    Tisa
    Tisa
    Pes
    Pes


    Female Starost : 36
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2119

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Tisa Pet Mar 04 2011, 09:40

    LACKY1 je napisal/a:OD ROZKOPALA


    Hvala. wink
    Sm našla nekaj nijihovih psov vendar pa žal nimajo spletne strani (vsaj jaz je nisem našla). žalosten Uprašanje pa če sploh še vzrejajo...
    LACKY1
    LACKY1
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 8

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by LACKY1 Pet Mar 04 2011, 10:18

    Ja, tudi jaz je nisem našla. Moram pa reči,da kar sem sedaj malo bolj začela gledat na internetu akite (od lani do sedaj, nisem nič spremljala tem o akitah na internetu), sedaj pa me je zgrabilo, da bi si jo ponovno kupila. Sem gledala na internetu sta na prodaj dve, pa mi je trenutno 500€ previsok izdatek. Morda pa jo bom še imela kdaj. happy
    Nala4ever
    Nala4ever
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 27
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 882

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Nala4ever Pet Mar 04 2011, 11:40

    Veš jaz sem si tudi zelo želela Akito, ampak so vsi na kinoloških forumih govorili, da je ta pes prezahteven, citiram:

    Glede na veliko zanimanje te pasme (trenutno) v Sloveniji (seveda zopet zaradi filma o tej pasmi) sem se odločila, da napišem par besed o tej pasmi (čisto po domače in čisto po resnici).

    Skratka, začnimo z lepim ... Akite so zeloooooooooo lepa pasma, zelo inteligentni psi, samozavestni, graciozni, zaljubljeni v svojega lastnika, srčkani so ko "pojejo" itd itd.

    Nažalost pa ima Akita veliko več minusov kot plusov. Akita ni pes za vsakogar oz naj to napišem drugače Akita je pes le za peščico ljudi, ki ima čas, znanje in voljo imeti takega psa. Ne pretiravam ko rečem, da so ti psi kljub vsej svoji lepoti zelo zahtevna pasma. Ko v knjigah preberete opise, da je akita "lahko" agresivna do drugih psov, če ni dobro socializirana v mladosti ... bla bla bla ... do sedaj sem spoznala le 1 akito (sterilizirano samico), ki ni bila agresivna do ostalih psov (je bila pač izven standrada) ...pa da me ne boste narobe razumeli ... pod agresivnost ne pišem o tem, da bo akita klala vse po vrsti ... dejstvo pa je, da če boste šli na kakšen pasji piknik, kjer bodo vsi lastniki pse spustili, da se psi poigrajo, boste morali vi na piknik priti brez Akite ali pa jo boste ta čas dali v avto (kljub super duper socializaciji v mladosti) ... tako pač je in tudi nič ni narobe s tem ... pač taka pasma je in če se človek, ki si kupi takega psa tega zaveda in živi temu primerno je to pač ok in je pasma oh in sploh in ni nobenih težav.

    Vsi tisti, ki radi hodite na sprehode in radi psa kdaj odpnete in ste prebrali, da se Akito da izšolati in da so zelo poslušni itd itd... spet bla bla bla, tudi moj je bil zelo dobro izšolan, v šolski poslušnosti je blestel ... spet dejstvo pa je, da je to pratipska pasma z močnim plenskim nagonom in če bo na sprehodu spuščen in bo mimo pritekla srna, zajec, mačka ali tudi manjši pes, bo Akita odreagirala. In spet, tudi s tem ni nič narobe, taka pasma pač je ... samo lastnik, ki si omisli takega psa se mora tega zavedati in temu prilagoditi življenje.

    Vsi z veseljem preberejo opis, kako je Akita lojana in kako brani svojega lastnika in oh in sploh... odlično, če to rabite. Samo je pa zopet dejstvo, da če boste imeli obisk in vam bo nekdo malo preveč na grobo in vsiljivo čestital rojstni dan in bo to storil v prisotnosti Akite, je ne bo dobro odnesel. Hvala bogu je večina tolk "zdravih", da v prvem napadu vsaj opozorijo (beri: skok v faco človeka z odprtim gobcem ... sicer se bo človek pri tem le ustrašil, ampak lahko pa sledi tudi pravi ugriz ...značilno za Akite je, da če ugriznejo, ugriznejo direktno v obraz).

    O dlaki akite je napisano, da se goli 2x letno ... seveda to drži, če pes živi na Japonskem, kjer so vremenske razmere drugačne kot pri nas... v SLO se Akite golijo skozi celo leto (le da enkrat malo bolj, drugič malo manj).

    Skratka še bi lahko naštevala, pa je vsega preveč ...upam, da sem uspela razložiti kako dejansko je (je pa res, da niso vse Akite enake, vsake toliko se pa res najde kakšna, ki odstopa od standarda).

    Naj zaključim s tem, da so mi Akite kljub vsemu napisanemu še vedno najlepša pasma na svetu, še vedno me najbolj impresionirajo in še vedno si jo vsakič ko jo kje vidim zaželim imeti ... vseeno pa to ne pomeni, da bom Akito tudi kupila, ker Akita pač ni pes za imet, sploh če živiš v urbanem okolju.

    Namen tega pisanja ni bil očrniti pasmo, povedala sem zgolj dejstva, ki se v filmih in podatkih od vzrediteljev rada izgubijo.

    Lp


    Vir: pesjanar.si-akita inu
    LACKY1
    LACKY1
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 8

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by LACKY1 Pet Mar 04 2011, 18:57

    No ja, o tem članku bi se dalo debatirati.
    res je, da se akita priporoča ljudem, ki imajo izkušnje z vzrejo psov, in da za akito, če jo želiš šolat porabiš za treninge dosti več časa kot naprimer za nemškega ovčarja, sicer pa, za katerega psa pa si ne rabiš vzeti časa. Vsak pes potrebuje pozornost in čas lastnika vsakodnevno.

    To, da akita ugrizne oz. zgrabi direktno v obraz, prvič berem, da bi bila to njihova specialnost.Verjamem, da sem imela srečo pri svoji psički (mimogrede, ni bila sterilizirana), da je bila zelo ubogljiva in umirjena, verjamem pa, da sem pretežni del tudi jaz prispevala k temu s svojo vztrajnostjo treningov. Dve leti sem jo šolala. Dvakrat na teden po dve uri v pasji šoli na poligonu, drugače pa skoraj vsak dan od pol ure do eno uro tudi na domačem dvorišču. Seveda se je zgodilo, da včasih ni bilo časa ali da zaradi slabega vremena ni bilo treninga, ampak na sprehod pa sva hodili.
    Svojo psičke običajno nisem spuščala s povodca, to sem si dovolila le na travniku ali med njivami, kjer ni bilo ne ljudi in ne živali. pa tudi včasih je prišel naproti kakšen lastnik s psom, pa se ga je ponavadi izognila.Seveda se je tudi dogajalo, da kljub odpoklicu ni reagirala, ker je bilo pač kaj drugega bolj zanimivega.Sicer pa, glede na to, da si še zelo mlada, morda pa boš še kdaj imela akito.
    Tudi tale del v napisanem, da če ti kdo v bližini akite preveč viharno čestita, da ga akita napade zaradi tega ker bo branila lastnika, ne vem no,
    tudi rodweiler ali ovčar, ali bilo kteri drugi pes ki ima močneje razvit čut za bran gospodarja bi potemtakem moral ravnati enako, a ne?

    Trener, kamor sem takrat hodila na šolanje že s prejšnjim psom, mi jo je priporočal in rekel, če boš vzgajala psa po zdravi pameti, se bo razvila v poslušno in neproblematično psičko, in tako je tudi bilo.

    happy

    emma
    emma
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 27
    Kraj : kranj
    Število prispevkov : 1268

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by emma Pet Mar 04 2011, 19:46

    No malo ot, ali pa tudi ne.. tudi sama sem marsi kje brala in se pozanimala o akitah, pa tako negativnega opisa še nisem videla :)

    Pa to glede pretiranega čuvajstva.. Saj mene Haroon (beli švicarski ovčar) tudi (na žalost) tako močno brani, da če se mi kdo približa, gre proti meni, se hoče z mano pogovoriti (npr da srečava na sprehodu nekoga ki reče kolk je lep kuža) pa Haroon začne lajat (ne renčat, lajat).. sicer do napada res da pri njem ni in mislim da tudi ne bo prišlo, ker na ukaz sedi in tiho se usede in samo opazuje.. (če je na povodcu, pa itak je še mladič in je velika možnost da to pač preraste). Pa sedaj poznam že kar nekaj psov ki tudi to delajo... Je res da jaz vzemam to pod negativno stvar, vem pa za nekaj (sploh starejših ljudi) ki to obrambo vzemajo za koristno... :)

    Tako da mislim da to ni nekaj ki je prav značilno za akite...
    LACKY1
    LACKY1
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 8

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by LACKY1 Sob Mar 05 2011, 17:21

    ema, mislim da imaš prav. Res je, psi imajo čut in pa svojo pamet. Spomočjo lastnika pa se to da lepo prevzgojit.Sicer je prav, da pes pokaže da bi se postavil za gospodarja v bran, je pa prav tudi, da ga gospodar lahko obvlada in da če mu zapove, prostor in mir, da se mora umirit. To je ta pravo.
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Ani Tor Mar 08 2011, 16:01

    waw.. Kako sem vesela da se je končno oglasil na tem forumu nekdo ki ima akito ljubezen kiss.. Jaz sem si enkrat tega psa fuul želela pol pa sem s malo.. Fuul več pozanimala kako kej s to pasmo pa sem se premislila.. Pa ne zato ker mi ni všeč njen karakter nasprotno fuul mi je všeč samo za 1. psa res ni primerna..

    Mi je pa ta pasm še vedno med najljubšimi roll

    http://www.google.si/imgres?imgurl=http://www.dogbreedsaz.com/wp-content/uploads/2010/04/Unryu_Unser_Hunde.jpg&imgrefurl=http://www.dogbreedsaz.com/akita-inu.html&usg=__9ybzSzrqrnR_ZECKotBuw

    Sponsored content


    Akita Inu Empty Re: Akita Inu

    Objavlja by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danes je Čet Maj 02 2024, 00:26