Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 10 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 10 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Sheltie in Beagle iz prometne nesreče EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Sheltie in Beagle iz prometne nesreče EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Sheltie in Beagle iz prometne nesreče EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Sheltie in Beagle iz prometne nesreče EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Sheltie in Beagle iz prometne nesreče EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Sheltie in Beagle iz prometne nesreče EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Sheltie in Beagle iz prometne nesreče EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Sheltie in Beagle iz prometne nesreče EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Sheltie in Beagle iz prometne nesreče EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+2
Anja
Kim<3
6 posters

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Kim<3 Čet Maj 23 2013, 16:00

    Verjetno ste že vsi slišali za precej hudo prometno nesrečo, ki se je zgodila v petek okoli 3:30. Na štajerski avtocesti je peljal 21 letni francoz, handler ki se je odpravljal na pasjo razstavo v Budimpešto. Vozil je 7 psov, vsi naj bi bili v boksih oz. kletkah za pse. Vozil je iz smeri Dramelj proti Celju ko je zapeljal proti počivališču Zima ter tam na odstavni pas kjer je trčil v tovornjak. Pse je vrglo iz avtomobila, 3 kletke so se tudi odprle. Avtomobil je bil v totalki, voznik (21-letnik) pa je stekel na avtocesto ter poskušal rešiti pse. 3 so nesrečo varno preživeli, 3 so od strahu stekli (med njimi en border collie, en sheltie ter Beagle) ena psička pasme Basenji pa je umrla na kraju nesreče. Voznika je med paničnim tekom zbil tovornjak in je umrl na kraju nesreče.
    Tavajočega border collie-ja so že našli, iščeta pa se še Sheltie po imenu Jazz ter Beagle po imenu Little.
    Lastniki Jazza so prišli v Slovenijo na iskalno akcijo psa že nekaj dni nazaj vendar so se morali nujno vrniti v Francijo. S slovenci pa so v stalnem kontaktu, poročajo, svetujejo kako se psu približati ipd.
    Lastniki Beagla so prav tako že prispeli, a šele danes/včeraj. Psa so nazadnje videli v Šentjurju, Sheltiju so stalno na sledi, po predvidevanjih pa je Beagle z njim a ga še niso videli, zato se zanj najbolj bojijo. Jazz-sheltie je izjemno boječ od prometne nesreče in ga ob primeru videnja ne smeš poskusiti ujeti temveč ga je potrebno počasi vabiti k sebi s hrano, prijaznim klicanjem ipd. Nikakot pa se mu ne približujte. Če ima kdo gonečo psičko je zaželjeno da jo pripelje na iskalno akcijo, saj je več možnosti da bi njen vonj privabljal psa.
    Psa iščejo noč in dan, stalno so v kontaktu in pozivajo vse ki bi karkoli vedeli ali pa se imajo možnost udeležiti akcije da to tudi storijo.

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče 61225932
    SHELTIE jAZZ vir

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče 579261_530754870316825_1762343794_n
    vir

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Image_8387064_2
    Pokojni Adrian Ferry in Beagle Little vir

    Besedilo sem napisala sama iz glave, ker spremljam o nesreči že od samega začetka in kar nekaj že vem o tem. Resnično upam da se najdeta, če kdorkoli živi kaj blizu pa naj se le udeleži akcije jok
    Anja
    Anja
    Admin
    Admin


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 8369

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Anja Čet Maj 23 2013, 16:34

    Okej super da si napisala malo več, ker nisem razumela kakšna nesreča je bila...
    Močno upam da boj psi kmalu nazaj doma in res žalostno da je umrl ;(
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Kim<3 Čet Maj 23 2013, 16:39

    Jst tud najprej nisem nič štekala in sem iskala po ene 3 spletnih straneh da sem nekako uskladila točne podatke, ker 24 ur neke napačne podatke piše, da je bilo v avtu 12 psov in take. Če bi samo kopirala nebi noben nič štekal jezik

    Tudi jaz upam da se hitro najdejo, spremljam pa ves čas tako da takoj napišem če bo kaj noevga. Za sheltija sem skoraj ziher da ga bodo ujeli, če ne drugega pa z gonečko ali ko bo videl lastnike, mene bolj Beagle skrbi ker ni viden kot Sheltie ravno pogosto in jih je strah da je šel za svojim lovskih nosom v gozd in se mu je kaj zgodilo :''(
    Kaja & Naly
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 24
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1348

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Kaja & Naly Čet Maj 23 2013, 16:48

    Upam da bodo psi kmalu varno doma. In res žalostno da je umrl ;(
    Mi je pa ena sodnica ki pozna te pse povedala da je ta Sheltie tako plašen da se ne bo pustil prijet. Upam da se nebo zgodilo kaj takega :/
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Kim<3 Čet Maj 23 2013, 16:55

    To so ubistvu povedali lastniki. Prej ni bil tako zelo plašen, ni ravno tujcem zaupal, samo zdaj po nesreči je veeliko bolj. Kar je ubistvu logino, laufu je po avtocesti, med poremtom, čisto zgubljen :/
    Kaja & Naly
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 24
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1348

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Kaja & Naly Čet Maj 23 2013, 17:31

    Aja potem pa tak. Jaz sem to preko nje zvedla.. Je pa logično da se po nesreči še bolj boji. Kolko vem beagla še niso opazli (?)
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Kim<3 Čet Maj 23 2013, 17:34

    So ga, ampak ni viden tako pogosto kot Sheltie.
    Kaja & Naly
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 24
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1348

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Kaja & Naly Čet Maj 23 2013, 17:37

    Aja potem pa sem se zmotla. Torej res upam da se najdeta in vse skupaj vrnejo tja kamor spadajo. Poročaj ko zveš kaj novega!
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Evangelynne Čet Maj 23 2013, 20:10

    Super napisano, Kim*.
    Res, tak mi je žal za tega fanta in za tistega poginulega psa. ;/ Še en video na to temo; https://www.youtube.com/watch?v=zXnHB8o6wpo
    Upam, da se tudi Jazz & Little kmalu najdeta, da bosta čimprej spet pri svojih ljudeh!
    Ampak jaz resnično nikoli ne bi dala svojega psa nekomu, da mi ga pelje na razstavo oz. kamor koli, pač tako daleč, pa če mu še tako zaupam ...
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Kim<3 Čet Maj 23 2013, 22:26

    Hvala :$

    Beagle je bil hvalabogu danes viden po daljšem času, niso pa ga še ujeli Waaaau
    Res, noro mi je polepšala večer tale novica :))
    Vedno bolj se mi dozdeva da bosta oba najdena. Je pa še vedno priporočeno da če ima kdo gonečko doma, naj jo na iskanje pripelje s seboj. Oba sta namreč samca in bi ju znala privabiti :)
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pet Maj 24 2013, 15:42

    Upam da ju najdejo, razen z deljenjem po fb žal ne morem kaj dosti... jok Sicer pa so z gonečkami že poskušali menda, pa ni šlo...
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pet Maj 24 2013, 15:50

    Posredujem:
    Kdorkoli se želi jutri pridružiti iskalni akciji, obveščam, da bo zbor udeležencev ob 9.h na črpalki MOL, AC- izvoz Dramlje proti Šentjurju.

    Že v naprej hvala.

    Se opravičujem za zaporedne poste...
    nikobellic
    nikobellic
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Starost : 23
    Kraj : Jesenice
    Število prispevkov : 264

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by nikobellic Pet Maj 24 2013, 21:07

    Jaz imam Beaglea, torej jutri ob 9h? Če dobim prevoz pridem s svojim Snoopyjem.
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Kim<3 Pet Maj 24 2013, 21:21

    Nikobelic ziher bojo veseli kakršnekoli iskalne pomoči :)
    In če ti ni preveč daleč bo verjetno super da prideš. Jaz pa nebom mogla it -.-
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Kim<3 Ned Sep 01 2013, 15:37

    Psa ponovno videna, po dolgih treh mesecih!!! Gorenjci, pozorno na sprehodih jezik 
    http://www.zurnal24.si/pobegla-psa-po-treh-mesecih-videli-v-gozdu-clanek-202903
    Res res upam da bosta uspešno najdena in da sta to bila res ona, revčka kaj vse sta mogla prestati sama v tej poletni vročini...
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Evangelynne Ned Sep 01 2013, 16:14

    Jaz tudi upam, da sta to onadva in da ju najdejo.
    Čeprav pravijo, da bi lahko kdo, ki se ne spozna na pasme škota takoj za sheltiea zamenjali, ki pa se jih tam baje veliko potika.
    Ampak baje bi naj nekje takoj po nesreči našli dva mrtva povožena psa, ki pa ju niso znali identificirat. zakaj?
    Sej več ne vem, kaj naj si mislim, toliko je teorij od tega, da naj bi bila že na poti domov (v Francijo? zmeden ) pa vse do tega, da bi ju lahko kdo zadrževal, da ju ne bi našli. roll 
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by airedalka rebeka10 Ned Sep 01 2013, 16:49

    Moje mnenje glede tega je malo drugačno, bom kar citirala kar sem na mojpes.net napisala (saj večina verjetno spremlja):
    Nekaj pa mi ni ravno jasno pri vsej tej zgodbi... Pogosto, kar vsakodnevno se izgubljajo psi. Je prav da se jih išče, se da na radio, se naredi letake, tudi skupinske akcije itd. In veliko se jih tudi najde. In čeprav se grdo sliši, ta 2 sta pač še ena izgubljena. Pa nisem še nikoli videla da bi ljudje - pa to ne lastniki psa (tudi oni ampak po mojih opažanjih bolj drugi) delali takšno paniko iz tega, nikoli nisem naletela na toliko fb strani prav za iskanje 2 izgubljenih psov, prispevkov po televiziji, na forumu tudi po 10 in več strani teme, toliko prepirov in vsega... Drugače je izjava ''saj je samo pes'' ena od tistih pri katerih bi najraje znorela in se ne strinjam z njo, ampak če po pravici povem se mi zdi da se to zgodbo malo preveč napihuje. Glede na to da sta psa že več mesecev izgubljena in od takrat ni bilo nobene zanesljive informacije (teh ki so bile če jaz vem za prave ne vem če lahko ravno rečemo da so zanesljive) bi jaz pač pustila oglase in vse, ampak mogoče bi raje kot da teden za tednom iščete po vsej Sloveniji te pse poskušali najti kakega drugega, pred kratkim izgubljenega, ki jih ni tako malo. Če imate toliko volje za iskanje psa bi lahko poskusili najti kakega za katerega je veliko večja možnost da ga najdejo, pa ga imajo lastniki ravno tako radi kot ta 2 ali pa še bolj. Aja sem pozabila, tisti ki najde ta 2 dobi bogato nagrado in vsi mediji bodo govorili o tem (malo za šalo, malo zares). Po pravici povedano dvomim da sta psa še živa, glede na to kako je ta zgodba v medijih ne vem če bi uspelo par mesecih živeti samo po gozdovih ne da bi jih kdo videl. Možno sicer je, ampak nisem še videla da bi se takšno paniko delalo, zakaj so za nekatere ti psi toliko več vredni kot vsi ostali izgubljeni.

    Mogoče se ta post bere kot da mi ni do tega da se ti psi najdejo, ampak je ravno nasprotno - tega si zelo želim. Ampak ne vidim pa smisla da se te pse tako zelo oglašuje, vsepovsod je o njih, ves čas vsi mogoči ljudje preiskujejo Slovenijo, medtem ko je še cel kup izgubljenih psov ki jih imajo lastniki ravno tako radi, pa jih ne pomaga iskati nihče, samo zato ker mogoče ne dajo stvari takoj v medije in vsega skupaj ne napihujejo preveč.
    Tudi tista informacija zgoraj se mi glede na vse prebrano ne zdi ravno zanesljiva...

    Sponsored content


    Sheltie in Beagle iz prometne nesreče Empty Re: Sheltie in Beagle iz prometne nesreče

    Objavlja by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danes je Sob Jul 27 2024, 06:55