Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 7 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 7 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Pritlikavi pinč EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Pritlikavi pinč EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Pritlikavi pinč EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Pritlikavi pinč EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Pritlikavi pinč EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Pritlikavi pinč EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Pritlikavi pinč EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Pritlikavi pinč EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Pritlikavi pinč EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+11
Animal_Lover
Pia Caroline
Leonessa
koprivcsandra
Anja
katxa
*Lanchy*
Katk.
Tisa
Nuša.
ema.
15 posters

    Pritlikavi pinč

    ema.
    ema.
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 27
    Kraj : Novo mesto
    Število prispevkov : 1523

    Pritlikavi pinč Empty Pritlikavi pinč

    Objavlja by ema. Pon Apr 05 2010, 13:05

    Pritlikavi ali srnin pinč

    Izvor: pasma je nemškega izvora.

    Zgradba:

    Pritlikavi pinč je kvadratičen, harmonično in proporcionalno grajen pes, ne prelahek in ne pretežak. Za skladen videz psa je odločilno pravilno razmerje med dolžino glave in hrbta: dolžina hrbta pinča (od vihra do nastavka repa) se ujema z dvakratno dolžino glave.

    Prsni koš pinča je prostoren in globok, praviloma sega do komolcev. Temu primerno ima razvito predprsje. V celoti, pinč deluje kompaktno.

    (Standard pogosto uporablja termin »primerno razvit«, kar si razlagamo s tem, da pretiravanja v vsaki smeri rušijo skladnost in so pri pinču, ki je majhen pes, nepotrebna in nezaželena.)

    Hrbet pinča je čvrst, kratek in rahlo pada. Nikoli ni predolg niti krapji (kar se narobe razlaga za pinčevski). Dolžina hrbta je enaka višini do vihra, iz tega sledi »kvadratičnost«.

    Vrat je primerno dolg telesu, ne predolg in ne prekratek, brez podgrline, in umerjeno mišičast.

    Glava, ki pinča odlikuje, je podolgovata (klinasta) glava, močna in plemenita. Liniji čelnega dela glave in nosnega hrbta sta vzporedni. Konvergentni ali divergentni liniji sta hiba.. Čeprav ima dobro razvito žvekalno mišičje, ličnic niso preveč izstopajoče. Pinč ne sme imeti lisici podobnega, ošiljenega gobca. Njegov smrček je poln in črn pri temnih psih, pri rjavo rdečih pa v odgovarjajočem tonu.

    Vendar morajo biti smrček in ustne dobro pigmentirane, čim bolj temne, tudi psi rjavih psih.

    Zobovje pinča je popolno in škarjasto, močno in belo. Vzreditelji pinčev so na popolnost zobovja zelo pozorni in odsotnost premularja pri pinčih ni opravičljiva. Slab znak je tudi napačen ugriz, običajno je vezan na deformacijo gobca.

    Prirezana uhlja pinča spominjta na dobro prirezana uhlja dobermana in poudarjata ostrino videza. Ker pa se uhlji večinoma ne prirezujejo več, je pomembno, da sta uhlja visoko nastavljena, imata obliko V, lahko pa sta nošena ob glavi ali pokončno.

    Zaželjene so čimtemnejše oči, srednje velikosti, ovalne, nikoli izbuljene. Pogled pinča je vedno živahen, nikoli zdolgočasen. Okroglo ali odprto oko je huda hiba..

    Rep pinča je visoko nastavljen in lahko je prirezan (približno pri tretjem členku). Prirezan je nošen pokončnoneprirezan pa naravno, spuščen. Zavit rep je nezaželjen.

    Noge pinča so narejene za galopiranje. So močnih kosti, mišičaste in dovolj dolge. Prednji nogi sta ravne in stebričaste, komolci priležni.

    Zadnji nogi sta dobro okoteni, stegni sta mišičasti.

    Šape pinča so »mačje«, okrogle in sklenjene, kremplji temni, blazinice na šapah močne in trde.

    Dlaka pinča je kratka, gladka, priležna in se sveti. Po standardu so dovoljeni enobarvni (rjavi v odtenkih do rdeče) ali dvobarvni pinči (črni s čreslovinastimi ožigi). Zaželjeni so jasni, dobro razmejeni ožigi, čim temnejši in intenzivni. Razporejeni so po glavi na ličnicah do smrčka, nad očmi, pod gobcem do vratu, na prsih (trikotna ožiga morata biti ločena, ne spojena), na prednjih nogah do nadlahti, notranji strani zadnjih nog in na zadku.

    Pravilna višina 25 do 30 cm je za pinča, tako kot za vse pritlikave pasme, zelo pomembna.

    Značaj: temperamenten, glasen, neustrašen, do tujcev nekoliko zadržan, do svojih ''krdelnikov'' prijazen in zvest. Izbere si svojega vodjo.

    vir besedila

    Psarne:
    * Mali zmaj (ni SLO psarna)
    * Črni angel

    Pritlikavi pinč Hera-eni-pritlikavi-pinc
    vir
    Nuša.
    Nuša.
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1453

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Nuša. Pon Apr 05 2010, 21:31

    Lušni kužki!!!
    Naši sosedi majo pinča pa je ful živahen. Sam igrou bi se skoz!!! vesel
    ema.
    ema.
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 27
    Kraj : Novo mesto
    Število prispevkov : 1523

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by ema. Tor Apr 06 2010, 18:15

    Ja imajo ful energije.

    Na prvih dveh slikcah je sicer pinč brez rodovnika, ima malo črn repek. Je mešanec, takorekoč. :)
    Tisa
    Tisa
    Pes
    Pes


    Female Starost : 36
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2119

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Tisa Tor Apr 06 2010, 20:31

    ema. je napisal/a:Ja imajo ful energije.

    Na prvih dveh slikcah je sicer pinč brez rodovnika, ima malo črn repek. Je mešanec, takorekoč. :)
    Glede na to da je mešanec je mogoče bolje da odstraniš tiste slike. wink

    In zadnja slika je iz mojpes.net, zato jo je tudi potrebno izbrisati...oz. bom zbrisala...
    Katk.
    Katk.
    Admin
    Admin


    Female Starost : 27
    Kraj : Okolica Ljubljane
    Število prispevkov : 4642

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Katk. Tor Apr 06 2010, 22:09

    Mešancev se ne lepi v teme o pasmah!! wink
    Za drugič.
    *Lanchy*
    *Lanchy*
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 3859

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by *Lanchy* Tor Jun 22 2010, 15:02

    Jaz imam doma mešanko med pritlikavim pinčem. Ime ji je Lajka, stara je 4 leta in pol. So mi tele psi zelo všeč, edino kar me pri njih moti je, da veeeeeeliko lajajo. So zelo zaščitniški kar se tiče do družine in živali in zmeraj kadar jim je dolgčas z laježem tudi opozorijo nase. V stanovanje/hišo,...pa tudi ne spustijo kakšnih tujcev, najprej morajo lepo povohat, pa malo lajat, pa skakat, pol k pa vidjo, da družini nč ne delajo so pa lepo pridni pa se hočejo crklat ali pa igrat. jezik Vsaj tako je pri nas! sramežljiv
    katxa
    katxa
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 2

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by katxa Tor Sep 28 2010, 19:28

    mene pa zanima v katero "vrsto" spada po teži? a je to mala pasma(1-10kg) ali že spada pod srednje(11-25 kg)?
    hvala happy
    Anja
    Anja
    Admin
    Admin


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 8369

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Anja Tor Sep 28 2010, 19:32

    1-10kg. Nevem točno koliko, ampak 10kg definitivno ne. So drobni in lahki. (:
    *Lanchy*
    *Lanchy*
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 3859

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by *Lanchy* Tor Sep 28 2010, 19:32

    To je mala pasma (čistokrvni tehtajo približno 4kg).
    katxa
    katxa
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 2

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by katxa Tor Sep 28 2010, 19:46

    HVALA!! happy
    koprivcsandra
    koprivcsandra
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 2

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by koprivcsandra Čet Mar 31 2011, 17:51

    Najprej en lep pozdrav.

    Sem Sandra iz Brežic. Zanima me, na koga se lahko obrnem glede pritlikavega pinča črni angel. Sicer že imam kužeka Leni-ja, vendar so se starši toliko navezali nanj, da sem jim ga morala pustiti, ko sem se odselila. Moj Leni je sicer mešanček med malo pasmo pudlice in verjetno pritlikavim pinčem, saj je čisto podoben >>črnemu angelu<<. Želela bi kupiti psičko, da se bosta z Lenijem lepo razumela ter da nebo kakršnega koli ljubosumja, Saj najbolj zaboli Lenijev žalostni pogled.

    Že vnaprej se vam zahvaljujem za vaše odgovore.

    Lep dan Sandra.
    Tisa
    Tisa
    Pes
    Pes


    Female Starost : 36
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2119

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Tisa Čet Mar 31 2011, 18:04

    Pozdravljena.
    "Pritlikavega pinča črni angel"? To misliš psarno Črni angel ali je to kakšno posebno poimenovanje psa? zakaj?
    V sloveniji sta drugače 2 vzreditelja pritlikavih pinčev:
    Ivana Kirik (psarna Črni angel) in Janez Nunčič
    koprivcsandra
    koprivcsandra
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 2

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by koprivcsandra Sob Apr 02 2011, 07:12

    Ja na spletnih straneh sem najdla ime >>Pritlikavi pinč Črni angel<<. Verjetno, da je to res ime psarne, le da nikjer zraven nisem najdla nobenega kontakta ali mobilne številke. Imela pa bi pinča črne barve z rjavimi šegami, Kot je psička na zgornji sliki.

    Lep dan vsem skupaj Sandra. happy
    Tisa
    Tisa
    Pes
    Pes


    Female Starost : 36
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2119

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Tisa Sob Apr 02 2011, 08:30

    Ja, najverjetneje je bil to eden od pinčev psarne Črni angel. Oni trenutno nimjo nobenega legla in mislim da ga v bljižni prihodnosti tudi za enkrat ne načrtujejo, mislim pa, da ima gospod Nunčič bolj pogosto legla.
    Njegov kontakt:
    Janez Nunčič
    Okroglice 54a
    1434 Loka pri Zidanem Mostu
    041 751 911
    janez.nuncic@siol.net

    On vzreja prav take barve kot si rekla da bi imela. Tej barvi se reče črna z ožigi. wink

    Če pa on ne bo imel, pa je na Hrvaškem tudi nekaj psarn in mislim da imata 2 trenutno leglo. wink
    Leonessa
    Leonessa
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 2

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Leonessa Pon Maj 16 2011, 16:47

    Za zgornje leglo sem že izvedela, ker sem bila v kontaktu z vzrediteljem, vendar so meni osebno bolj všeč pinči rjave barve (take lisičje), ker sem v bližini doma pred kratkim videla takega in mi je res všeč. Tudi karakterno je bil zelo prijazen in umirjen.

    Bi mi kdo lahko priporočil kakšno psarno oz. vzreditelja na Hrvaškem, kjer imajo srnine pinče v takšni barvi? Bi bila zelo vesela tega podatka, če je dovoljeno omenjanje le-teh tukaj. happy


    LP
    Tisa
    Tisa
    Pes
    Pes


    Female Starost : 36
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2119

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Tisa Pon Maj 16 2011, 18:00

    Je dovoljeno, samo jaz direktno ne poznam neobene. Bi ti pa svetovala da se obrneš direktno na Ivano Kirik, ona pozna 2 super legli na Hrvaškem in sem prepričana da ti bo znala dobro svetovati. wink
    Pia Caroline
    Pia Caroline
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1167

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Pia Caroline Sob Maj 28 2011, 20:54

    Piči so men osebno res ful lepi psi:
    http://www.google.si/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.svetpejsku.cz/soubory/plemena/maly-hladkosrsty-pinc-8.jpg&sa=X&ei=JzbhTe5W0e6yBpnq-PcF&ved=0CAQQ8wc&usg=AFQjCNELbA6o5YYoOzonK1k2Bz8A60njVA
    http://www.google.si/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.burgwildenstein.at/Eigene%2520Bilder/Castio/catio2,5jahre.jpg&sa=X&ei=VDbhTaybIMvwsgbSn5WGBg&ved=0CAQQ8wc&usg=AFQjCNFOb-kY9XIMAt0C829Y_UoZwoOTBA
    http://www.google.si/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.burgwildenstein.at/Bilder%2520J-Wurf/juri6wo.jpg&sa=X&ei=ZTbhTbLxH8PHtAbR8KX6BQ&ved=0CAQQ8wc&usg=AFQjCNGkbD0VEY5EAevdt3sHu6bXs88k2Q
    http://www.google.si/url?source=imgres&ct=img&q=http://3.bp.blogspot.com/_vHUxJhYyNZ8/R0SEWpe-gjI/AAAAAAAAATU/Mlb1g87agss/s320/index.jpg&sa=X&ei=eTbhTcfwD83Qsga-0aWFBg&ved=0CAQQ8wc4DA&usg=AFQjCNEtNjpUkSzBYSL29MR3uFo5ax38PQ
    http://www.google.si/url?source=imgres&ct=img&q=http://s1.pticica.com/pticica/foto/0000494304_m_0_u7f6ck.jpg&sa=X&ei=ozbhTbHNEM7FtAaHsZCEBg&ved=0CAQQ8wc4MA&usg=AFQjCNHsRkK1pnzJktOHm3jra4mgEMOTvA
    Lušni psi uglavnem... ljubezen
    *Lanchy*
    *Lanchy*
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 27
    Število prispevkov : 3859

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by *Lanchy* Sob Maj 28 2011, 21:00

    Lušni so ja, pa trmasti. jezik

    Ta zadn mi ful čudno stoji...
    Pia Caroline
    Pia Caroline
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1167

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Pia Caroline Ned Maj 29 2011, 13:44

    Jap, zadnje noge ma čist stegnene, mal čudn zgleda, ampak mislm de je tko prav... sramežljiv
    Animal_Lover
    Animal_Lover
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 1359

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Animal_Lover Tor Dec 27 2011, 13:54

    Moja prijateljica ima 2 pritlikava pinča in sta tako luškana.Imata zakon karakter in sta pač nasploh super... happy
    bella*
    bella*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Število prispevkov : 135

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by bella* Tor Feb 18 2014, 17:09

    Pinči najboljši psi izmed malih pasem res sm imela 2 psički Tara in pa Isabella in res pride v prihodnosti k meni še en pinč. Meni je top njihov karakter ta živahnost takoj prpravljeni za delo npr.trikci tek ob rolerjih...pa ta vdanost lastniku, crkljivost, prijaznost, energičnost...res top psi. Ful pogrešam pinče odkar jih nimam več. Gre pa meni fulll nažiuce k jim eni govorijo srnini pinči pa ta pasma sploh ne obstaja!!! Moraš pa previdno zberat psarne, ker so marsikateri pinči videt kot mau večje čivave.

    upam, da bo delala slikca
    Pritlikavi pinč Kolpa-julij-2010-001


    Nazadnje urejal/a bella* Sre Feb 19 2014, 13:18; skupaj popravljeno 1 krat
    Border_Collie *-*
    Border_Collie *-*
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 2871

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Border_Collie *-* Tor Feb 18 2014, 17:43

    bella* je napisal/a:Pinči najboljši psi izmed malih pasem res sm imela 2 psički Tara in pa Isabella in res pride v prihodnosti k meni še en pinč.

     cool cool 


    Ta na sliki je bila tvoja psička? Lušna je<3
    *Aida*
    *Aida*
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 26
    Kraj : Nova Gorica
    Število prispevkov : 447

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by *Aida* Tor Feb 18 2014, 23:34

    Gre pa meni fulll nažiuce k jim eni govorijo srnini pinči pa ta pasma sploh ne obstaja!!! Moraš pa previdno zberat psarne, ker so marsikateri pinči videt kot mau večje čivave. Meni res dobra psarna je Whiquila, ker majo res te taprave pinče taki so k sta ble moji dve res top.


    Srnin/pritlikavi pinč je eno in isto wink Tudi jaz, ko me kdo vpraša kere pasme je Sky rečem srnin pinč. To baje zato, ker so kot neke srnice... Ni pa nč narobe :)

    Drugače pa luškana psička :)
    bella*
    bella*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Število prispevkov : 135

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by bella* Sre Feb 19 2014, 13:17

    Hvala. Ja na sliki je Tara.Sej ne, da se kaj hočem kregat ampak pasmi se pravilno reče Pritlikavi pinč nikakor pa ne srnin pinč  wink  je pa res, da jih nekateri kličejo tako zaradi tega, ker naj bi bili podobnim srnam.
    *Aida*
    *Aida*
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 26
    Kraj : Nova Gorica
    Število prispevkov : 447

    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by *Aida* Sre Feb 19 2014, 14:09

    To imaš prav, ja praviloma je Pritlikavi pinč, ker tudi v vsaki knjigi bo pisalo pritlikavi. Jaz sem samo hotela povedat da ubistvu je srnin in pritlikavi eno in isto :) Drugače pa niti pomislila nebi da bi se zdaj kregali wink

    Sponsored content


    Pritlikavi pinč Empty Re: Pritlikavi pinč

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pet Apr 19 2024, 18:32