Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 6 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 6 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+27
euč.17
Hana*
zoe
Maja
rox.
Kyou
Ingrid*
Neja.
bordercolliefan
meri&lera
Colliny
Shelly
airedalka rebeka10
ines97
Eva.
Chilly2000
karamelca
Lejchy*
buba
Urška*
5rca
shar pei
Tjaskaa
flowerylife
Eva
Urška
Anja
31 posters

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by Eva. Sob Jun 09 2012, 14:02

    Pomoje je od tistih dveh boljši sofflite, ker z gumjastim niti rollerjev ne moraš metat. (:

    Če se pa misliš samo cukat, potem sta pa oba kul. vesel
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by zoe Sob Jun 09 2012, 15:08

    Se strinjam, sploh glede na to, da z mladičkom itak delaš samo rolerje in veliiiko zabavne igre. Za začetek imaš lahko tudi platnen frizbi, ker so za male zobke bolj prijetni.

    V prvem letu je cilj, da postane nora na frizbije, da z veseljem lovi rolerje, potem ko bo že malo starejša lahko začneš tudi s floaterji, da se nauči loviti frizbi v zraku. Ti floaterji morajo biti samo taki, da klečiš pred njo, vržeš frizbi naravnost v zrak ona pa ga ujame. Sčasoma pa mete daljšaš.
    Prej se moraš seveda naučiti dobro metati, ker je ena izmed najbolj nevarnih stvari pri frizbiju lastnik, ki ne zna metat, v povezavi s psom, ki hoče ujeti tudi najbolj nemogoče mete

    Pa ne ji pustiti, da se navadi s frizbijem šibati stran od tebe in se samostojno zabavati z njim - zato je fajn, če imaš vsaj 2. Spodbujaj jo k tem, da pride k tebi, in da so frizbiji najbolj zanimivi takrat, ko jih imaš ti v roki ali pa ko se rolajo po tleh

    Teli videi se mi zdijo fini:
    https://www.youtube.com/watch?v=dHJZHcU4vBg
    https://www.youtube.com/watch?v=oWvYiNZrL4Q
    https://www.youtube.com/watch?v=b1g-VDa8Fjk
    euč.17
    euč.17
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 31
    Število prispevkov : 1293

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by euč.17 Sob Jun 09 2012, 16:21

    Hvala vsem za nasvete. happy Zdaj imam v mislih samo cukanje in rollerje, ko bo pa dovolj stara bova šli pa na kakšen seminar. vesel
    Zoe, hvala za videe, bom pogledala. happy

    Kdaj ste pa vi začel z rollerji? happy
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by teya Sob Jun 09 2012, 19:27

    Jaz pri ene 5 mesecih
    jana.
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 295

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by jana. Sob Jun 09 2012, 23:21

    ja, mi smo tudi vsake toliko že od mladička dalje potegnili frizbi na plan, cukanje & rollerji - te sem jaz začela metat že kar hitro, pri kakih 4 mesecih, se ne spomnim natančno (ampak si bili res kratki in počasni na začetku - tako kak meter, dva pa ga je že lahko ujela). Osebno so mi stvari, ki se kotalijo naprej, manj nevarne kot kakšne igrače ki so statične oziroma ko jo vržeš da pač padejo dol in se minimalno še kam premaknejo, v katere se pes zapodi z vsem šusom in z vsem šusom potem tudi zabremza, tudi kake žoge ki se fejst odbijajo mi niso všeč (za mojo so bile totalni no-go ker je skočila če so se odbile). Medtem ko roller se kotali, pes lavfa in ga spotoma pobere ter se lahko v za-sklepe-neobremenjujočem loku vrne nazaj. Ni takih pospeškov in bremzanja :)

    za kasnejše nadaljevanje pa sigurno priporočam seminar, kjer se naučiš metat. Je fun & poučno & slab metalec je ponavadi vzrok za kake poškodbe. Za vsak met psu, jaz zvadim kake 20 metov brez psa jezik
    jana.
    jana.
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 295

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by jana. Sob Jun 09 2012, 23:25

    ja, še ena luštna "igrca", s to sem pa res začela že pri kake 3 mesecih.. da z roko po tleh frizbi vlačiš, da ga narediš zanimivega, ko ga ulovi in zagrabi pa cukanje ful. :) predstopnja kasnejših rollerjev.
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by The_Wanted Tor Jan 29 2013, 16:03

    Z Jazzom greva aprila na frizbi seminar in potrebujemo svoje frizbije. Jaz imam doma samo en mehek "soft" frizbi, katerega lahko brez problema upogibaš. Je pa ful navdušen nad njim. Lovi rollerje in celo že v zraku. A bi ga že lahko počasi začela navajati na trši/pravi frizbi (star je 9 mesecev)? Katere frizbije priporočate? Mogoče tudi takšne, katere bi lahko uporabila na frizbi seminarju. (:
    Ingrid*
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2188

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by Ingrid* Tor Jan 29 2013, 19:11

    Predlagam da kšne še bolj mehke :) drugače pa na seminarju majo ponavadi frizbije kokr mi je znano. :) Vzemi kar maš, z tem kar delaš zdej ali pa si še kšne nove kupi. Mam link od trgovine k jih majo ful sam nemorm zdej poslat ker nism na računalnikuj ;P
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by Eva. Tor Jan 29 2013, 19:39



    Nazadnje urejal/a Eva. Sre Jan 30 2013, 19:59; skupaj popravljeno 2 krat
    Ingrid*
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2188

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by Ingrid* Tor Jan 29 2013, 20:14

    To trgovino sm misnla ! jezik
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by Eva. Tor Jan 29 2013, 20:16

    Sej se mi je zdel. jezik
    euč.17
    euč.17
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 31
    Število prispevkov : 1293

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by euč.17 Tor Jan 29 2013, 21:03

    Men so SofFlite zakon (:

    Jz imam 2 takala "mladičkasta" --> http://shop.canin-sport.si/sl/frizbiji/32-hyperflite-sofflite-pup.html, pa sta super. vesel
    Tut vnaprej, če oz. ko se bova začeli mal bolj resno ukvarjat s frizbiji, bom ostala pri teh (ali pa mogoče tale varianta, ki jo je Eva 2 posta višje prilepila nasmejan)
    5rca
    5rca
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 112

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by 5rca Tor Jan 29 2013, 22:14

    Če koga zanima: http://flipsi.net/?p=289
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by Kim<3 Sob Feb 16 2013, 20:19

    Meni je Kim danes začela loviti frisbi v zraku smeeh
    Sem čisto ponosna, noooro zainteresirana je, rada lovi in umes izvaja še take čudaške obrate XD Včasih sem ji frisbi metala samo tako zunaj da je za nečem laufala, včeraj sem pa res začela ono da je poskusila tudi uloviti XD

    Sponsored content


    Začetki s frizbijem in frizbi na splošno. - Page 4 Empty Re: Začetki s frizbijem in frizbi na splošno.

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Ned Maj 19 2024, 07:29