Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 7 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 7 gostov :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Yorkširski terier - Page 4 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Yorkširski terier - Page 4 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Yorkširski terier - Page 4 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Yorkširski terier - Page 4 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Yorkširski terier - Page 4 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Yorkširski terier - Page 4 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Yorkširski terier - Page 4 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Yorkširski terier - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Yorkširski terier - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+25
Anja&Dona
euč.17
airedalka rebeka10
Nika.
Luckyy20
Polly
Evangelynne
Animal_Lover
Colliny
Kim<3
katt.
love
Annja
botticelli
Ani
Leonessa
emily
Mad.Bunny
Lena_Horses
love dog
Špela
Woody
Katk.
Anja
larčyka
29 posters

    Yorkširski terier

    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Kim<3 Sre Maj 15 2013, 16:42

    Ja, to jo bomo itak peljali frizerju nebi mi tvegali :PP
    Ubistvu tačke spodaj sem že imela namen za k frizerju, ker se samo matra tam. Saj njej nekak pod dlako ni glih vroče ker je ni nevem koliko+nima podlanke tko da tu ni panike...
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Maly Sre Maj 15 2013, 16:43

    Postrizi jo na 4-5 cm, pusti ji čopek in brkice, da ji ne bi silile v oči. Poznam vzrediteljico yorkijev in ko sem bila pri njej je imela eno psičko zelo lepo postriženo, skoda da nisem slikala. Drugace pa dobro, da se s pasjim frizerjem posvetujes.
    Katja5
    Katja5
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Kraj : Ptuj
    Število prispevkov : 19

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Katja5 Čet Feb 27 2014, 17:38

    Men je yorky luskan in sm ga hotla met sam ga nism nikjer nasla pa iskala sm ze pa je blo tak da se je blo pre dalec za pelat al da je biu predrag....
    Men se je vedno yorky najlepsi sam zdjle dobim pa maltezana ki je tud luskan<333
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Feb 27 2014, 17:47

    Zelo težko boš zvozila če dobiš 2 psa naenkrat... Samo za opozorilo, tega naj nikoli ne bi delali neizkušeni ljudje.
    In psa se izbira glede na karakter in kako ti odgovarja glede na tvoj življenski slog, ne pa če je luškan...
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Maly Čet Feb 27 2014, 18:09

    Ljubi jezus ! Sej jaz ne pišem slovnično, ampak sem komaj prebrala.
    Halo predragi in predaleč za peljat za psa. Sicer ne vem koliko pride yorkie, vem pa da Maltežan je kar drag, razen seveda mešančki z Maltežanom aka nerodovniški. A pol če ti pes zboli bo tudi predrago in predaleč ?
    Katja5
    Katja5
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Kraj : Ptuj
    Število prispevkov : 19

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Katja5 Čet Feb 27 2014, 18:19

    Hei
    Ne nebom mela 2 pa, si cis narobe razumela wink) misla sm rect da sm hotela met yorkija sam bom namesto njega imela maltezana :DD
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Feb 27 2014, 18:31

    Zakaj pa nek nadomestek? Ce ti je vsec yorkie imej yorkija ce maltezan maltezna. wink
    Imas ZS. :)
    Katja5
    Katja5
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Kraj : Ptuj
    Število prispevkov : 19

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Katja5 Čet Feb 27 2014, 18:33

    Lej sorry da ne pisem slovnicno pravilno, pa misla sm da je predalec it po psa npr. ce ga prodajajo na koroskem. In nc nima veze z tem ce bi zboleu. Ce bi biu bolan bi itak porabla veliko za zdravljenje ce si to mislila. Aja pa ni treba tu napadat sam pac svoje mnenje povem tako kot ti.
    Katja5
    Katja5
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Kraj : Ptuj
    Število prispevkov : 19

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Katja5 Čet Feb 27 2014, 18:36

    Sej sm malo prej rekla:D. Ne morem pa imeti psa, ki ne ustreza nwm okolici npr imam mlajsega brata in yorki ni primeren za majhne otroke....
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Kim<3 Čet Feb 27 2014, 18:40

    Drugače se yorkiji in maltežani močno razlikujejo (: Po izgledu so res oboji majhni in dolgodlaki, samo je treba vedet da so yorkiji terierji in so lahko kar težki za vzgojo včasih. Kim zna biti hudo trmasta in moraš imeti kar volje da ti uspe premagati terierčka hahaha :'D Čeprav so majhni, ljubki in oh in sploh niso niti malo tako zelo lahki za vzgajat in naročni psi kot večina misli ;P

    In glede tega zdaj, da yorkiji ne marajo majhne otroke. Vse se da če se hoče in Kim je yorkica pa otroke dobesedno obooožuje :Đ Vse bi dala za njihovo pozornost in ni ga lepšega kot preljupčkati majhnega otroka ki ji je po velikosti dostopen :'D Moja se res super obožuje z mojo tamalo sestrično, staro 1 leto in pol, je v stiku z njo že od kar se je sestrična rodila in nikoli ni bilo problemov. (:
    Katja5
    Katja5
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Kraj : Ptuj
    Število prispevkov : 19

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Katja5 Čet Feb 27 2014, 19:03

    Verjamem da imajo yorkiji radi otroke, samo otroci nevejo ravnati z njimi kot z živimi bitji.:DD Naprimer moj mlajši brat bi z njim ravnal kot z plišasto živalco zato se malo bojim. Saj za Maltežana je enako, da ga brat lahko "poškoduje" ampak po mojem je malo bolj primeren za otroke wink)
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Feb 27 2014, 19:48

    Si dobila ZS?

    Bratca bo treba za čisto vsakega psa naučiti ravnanja z njimi - enako bo z yorkijem in maltežanom, mislim da bo tudi maltežanu hitro prekipelo, tako kot yorkiju in vsem ostalim psom.

    Lej sorry da ne pisem slovnicno pravilno, pa misla sm da je predalec it po psa npr. ce ga prodajajo na koroskem.
    Slovenija pa res ni velika da ne bi mogel iti na drugi konec po psa. :) Vsaj za moje pojme. Ljudje hodijo po pse po celi Evropi, celo po celem svetu in ena mala Slovenija proti temu ni nič. :PA ni boljše enkrat dati malo več denarja in se malo dlje odpeljati, pa da dobiš psa kot je treba, zdravega, dobro oskrbovanega, tipičnega predstavnika pasme, pa še vzreditelja ki ti svetuje celo življenje, kot pa nekaj nahitro vzet, potem nimaš nobene podpore od vzreditelja, dobiš slabo oskrbovanega psa, netipičnega predstavnika (npr. agresivnega, tudi to je netipičnost), pa še za zdravljenje porabiš veliko več denarja kot če bi na začetku dal malo več pa dobil v redu psa. :)

    Pa ni treba vsega razumet kot napadanje, vsi ti hočemo samo pomagati, ni treba takoj tako agresivno odreagirati.  žvižgač 
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Maly Čet Feb 27 2014, 19:56

    Vem da je yorki tema ampak si pač ne morem pomagati, da nebi komentirala. Maltežan je izjemno težak karakter in da bo tvoj bratec malo grob z njem bo mu prekipelo. Sej majo radi otroke pa vse, ampak će pa kdo grobo z njim ravna, pa odreagirajo agresivno.

    OT.
    Katja5
    Katja5
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Kraj : Ptuj
    Število prispevkov : 19

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Katja5 Čet Feb 27 2014, 21:04

    Mhm..:) saj bi jas šla v tujino po psa če bi trebalo, ampak se moja mami ne strinja. Že zato, da mi dovoli imeti psa je čudež. Hotela sem seveda psa z rodovnikom, ampak se ne strinja, ker je predrago . Saj vem da so psi z in brez rodovnika enakovredni in jih je tudi treba imeti rad..nasmejan.Da bi pa šla po psa na drugi konec slo. pa niti noce slisati -.- wink)
    Katja5
    Katja5
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Kraj : Ptuj
    Število prispevkov : 19

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Katja5 Čet Feb 27 2014, 21:06

    ...........aja pa nisem odreagirala agresivno če mas taki filing no.....wink)
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Maly Čet Feb 27 2014, 21:09

    Zakaj pa ne greš v zavetišče, sprijazni se da pes brez rodovnika je mešanec.
    Katja5
    Katja5
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Kraj : Ptuj
    Število prispevkov : 19

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Katja5 Čet Feb 27 2014, 21:44

    Saj me ne moti da je mesanec.... nisem rekla da me 0.o
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Evangelynne Čet Feb 27 2014, 22:14

    Poskusi razložiti tvoji mami, da jo bo zdravljenje (v primeru bolezni, ki niso redke) nerodovniškega psa verjetno stalo več, kot pa sam pes z rodovnikom in malo daljša pot do njega (se pa strinjam z Rebeko, mi smo se po našo psičko peljali na Češko, pa če tako gledaš, to sploh ni veliko v primerjavi kam se eni peljejo, da dobijo psa, kot si ga želijo). Seveda pa upam, da se zavedaš, da tudi rodovnik sam ni dokaz, da bo tvoj pes zdrav, pomembno je tudi kaj piše v njem (torej zdravje staršev, če imajo poleg staršev tudi ostali predniki opravljene vse zdravstvene teste - tj. da imajo ustrezne kolke, oči, da ne prenašajo bolezni - potrebni testi se razlikujejo od pasme do pasme, da so karakterno stabilni (karakterno ustrezajo pasmi, da niso agresivni) - to boš pa najboljše izvedela, če se boš pogovorila z vzrediteljem).
    Svetujem ti, da si vzameš malo časa, da se resnično odločiš, katero pasmo si želiš, jo dobro preučiš (torej poskusi spoznati čim več rodovniških predstavnikov v živo, npr. na razstavah). Pa tudi, da se s starši dobro pogovoriš o tej zadevi (kar se tiče rodovnika, ki je pomemben in še zdaleč ni samo list papirja), pa še njih prepričaj, da gredo na pasjo razstavo s tabo.
    Pes bo tvoj življenjski sopotnik, kar pomeni, da bo s tabo lahko tudi +10 let, zato je res pomembno, kakšnega psa zbereš, bolan oz. karakterno nestabilen pes pa ti bo življenje samo otežil.
    Malo sem zaplavala iz teme, pa vseeno. jezik
    Katja5
    Katja5
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Kraj : Ptuj
    Število prispevkov : 19

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Katja5 Čet Feb 27 2014, 22:20

    aja hvala :DD
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Feb 27 2014, 22:28

    Saj se jih da prepričat, samo malo jih moraš ''podučit'' - vsaj pri meni je šlo.  smeeh  Najprej je bilo tudi tako ''kaj ti bo rodovnik?'', ''ne bomo kupovali te drage hrane, če že bomo mešali pol poceni pol drage!'', ''ne bomo na razstave hodili več kot parkrat letno, samo probat bomo šli, pa ne dlje od Lj.'' in še veliko takšnih. No zdaj pa imamo seveda rodovniškega psa in se oče večkrat ''skrega'' s kom o tem in točno ve zakaj se gre, lepo on plačuje Acana hrano, na razstavah pa smo skoraj vseh, in še veliko tega.  nasmejan  Saj potem ko sem mu razložila zakaj rodovnik in zakaj kvalitetno hrano ni bilo več problemov, ker prej mu sploh ni bilo jasno zakaj bi kdo toliko denarja dal ''za brezveze''.  sramežljiv (mami pa niti ne govorim preveč o tem, tudi ceno hrane včasih zamolčim, itak Dinota financira oče in on za to skrbi  jezik )
    Katja5
    Katja5
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Kraj : Ptuj
    Število prispevkov : 19

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Katja5 Čet Feb 27 2014, 22:33

    Aja hahaha :DD mhm mami je tudi rekla "pa kaj bos s rodovnikom to je samo en list papirja pes pa je enak" ker se pac ne ve zakaj rodovnik res sluzi hhaa  vesel  zaradi vas ker ste tako super bom ji vsaj lahko povedala cemu sluzi rodovnik hvala se posebej tebi rebeka zlati ste!!!!<33
    Natalchy
    Natalchy
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 25
    Kraj : Okolica Kranja
    Število prispevkov : 422

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Natalchy Pet Feb 28 2014, 00:54

    Mmm, nočem napadati... Ampak jaz ti res svetujem, da še malo počakaš z nakupom. Glede na vse napisano ti manjka še nekaj znanja. Preberi še nekaj knjig, počakaj kakšno leto, potem pa se zrelo odloči za psa, ki ti res ustreza ( v vseh pogledih). Tudi pri mami verjetno ne boš vsega dosegla čez noč. Pomojem bo tudi za psa najbolje tako. Dobil bo odgovorno in odločno lastnico, ki bo o kinologiji vsaj približno poučena. Tudi pri šolanju in vsem ostalem ti bo to prišlo zelooo prav  wink 

    Pa še to... Vsakemu psu bo šlo ziher na živce, če se bo nekdo do njega obnašal kot do plišaste igračke. Moraš tudi bratu lepo povedati, kako se obnaša do psov.


    OK, velik OT  sramežljiv 
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Maly Pet Feb 28 2014, 01:23

    Katja ZS. OT.

    Sponsored content


    Yorkširski terier - Page 4 Empty Re: Yorkširski terier

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pon Maj 06 2024, 15:51