Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 4 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 4 gostov :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Papillon EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Papillon EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Papillon EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Papillon EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Papillon EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Papillon EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Papillon EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Papillon EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Papillon EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+36
The_Wanted
Kim<3
afna2000
Alex
emy
sweety*
nejcka
Maja.
Animal_Lover
Ursha_Shiva
karamelca
Shelly
Colliny
Lena_Horses
Diana.
Eva.
Lin
Neja.
Evangelynne
Tjaša*
love
katarina
dog_lover*
flowerylife
Mašy
Ani
Iza
Anja
teya
Katka in Dancer
Maja
Ester
Woody
Katk.
emcHiii.
EucH
40 posters

    Papillon

    EucH
    EucH
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 27
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 618

    Papillon Empty Papillon

    Objavlja by EucH Sre Jul 01 2009, 14:34

    PAPILLON - KONTINENTALNI PRITLIKAVI ŠPANJEL,METULJČEK

    Papillon Papilon4

    Papillon, Continental toy spaniel, Epagneul nain continental, Metuljček... Kontinentalni pritlikavi španjel ali Papillon, po slovensko Metuljček je ime majhnemu, bogato odlakanemu, skladno grajenemu psu z velikimi pokončnimi ušesi ki spominjajo na metuljeva krila nekateri pa imajo tudi črto po sredini glave, ki spominja na metuljev trup.

    Papillon Papilon3

    ZGODOVINA:
    Od kod Papillon prihaja ni točno znano. Včasih pa je bil dvorni pes,upodobljen tudi na marsikateri sliki. Najprej so bile Phalene,dvignjena ušesa pa so pri pasmi dosegli z mešanjem različnih pasem.

    IZGLED:
    Papilloni imajo majhen gobček, ki ne sme biti daljši od lobanje, majhen črn smrček, ter velike, mandljaste, temne oči. Njihov trup je daljši kot je visok. Rep je močno odlakan ter nošen ukrivljen čez hrbet.

    Papillon Papilon5

    Dlaka je po telesu daljša, po glavi in nogah pa krajša. Je mehka,svilnata ter prijetna na otip. Nima podlanke. Lahko je različnih barv-dovoljene so vse barve razen jetrne, vendar mora po telesu prevladovati bela (razen na glavi). Glava je prav tako različnih barv, po sredini glave pa je zaželjena bela črta (ni pa nujna).

    Višina: do 28 cm
    Teža:se deli na 2 kategoriji:
    - pod 2,5 kg za pse in psice
    - od 2,5 kg-4,5 kg pri samicah do 5kg
    Ugriz: škarjast

    SPLOŠNO:

    Papillon je živahen, poskočen, inteligenten, svojeglav, dobrovoljen inprijazen pes. Najraje je ob svojem lastniku. Ker je zelo inteligenten, se ga lahko šola, vendar samo z pozitivno motivacijo. Ker je majhen, inteligenten in lahek, je primeren tudi za agility, flybal, obidence, dog dance (ples s psom) ter seveda za razstavljanje.

    So zelo prijazni psički, ki radi igrajo klovne in skušajo biti v centru pozornosti. Če jim kaj ni všeč, to znajo pokazati in zamero kuhati še kak dan. Hitro začuti tvoje počutje, če si žalosten te poskusi spraviti v dobro voljo, ali pa se samo stisne k tebi, če si vesel se veseli s tabo. Je odličen družabnik, ter najboljši zaupnik. Lastnik mu pomeni največ nasvetu in zanj je pripravljen storiti vse!

    Papillon Papilon2

    PRIMEREN LASTNIK:
    Kljub svoji majhnosti, priročnosti, nežnosti in učljivosti to ni pes za vsakogar. Je majhen krhek pes, ki ne preneša življenja zunaj na mrazu. Potrebuje določeno pozornost, nego in ljubezen.

    Papillon Papilon

    Z otroci se dobro razume toliko časa, dokler ne silijo preveč vanj. Je poskočen in aktiven pes, ki potrebuje določeno mero gibanja dnevno, ampak mu ni hudega, če kak dan ostane brez dolgega sprehoda.

    Papillon Papilon1

    Če vam tak pes odgovarja, ste prepričani, da bo ustrezal vašemu načinu življenja, pa vas ne bo razočaral, ker je veliko srce v malem telesu.

    Papillon Papilon6

    Viri


    Nazadnje urejal/a Tjaša* Sob Feb 25 2012, 22:07; skupaj popravljeno 1 krat (Reason for editing : Poprava naslova teme.)
    emcHiii.
    emcHiii.
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 27
    Kraj : Okolica Ljubljane
    Število prispevkov : 746

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by emcHiii. Čet Jul 02 2009, 10:00

    Ta zadnja slikica je full luškana, men majo full lepe obrazke ljubezen
    EucH
    EucH
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 27
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 618

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by EucH Čet Jul 02 2009, 10:32

    Men so lušni ljubezen ljubezen Te ušeski, samo mela ga nebi. sramežljiv
    Katk.
    Katk.
    Admin
    Admin


    Female Starost : 27
    Kraj : Okolica Ljubljane
    Število prispevkov : 4642

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Katk. Čet Jul 09 2009, 11:17

    Oni so res lepii ljubezen
    Čeprov mi mejhni psi niso nevem kaj, so teli res posebni ;*.
    Eva, bi te pa prosila, da nalepiš vire fotografij in, da besedilo vedno malo urediš, odebeliš... Je bolj pregledno, pa da se ne bom vedno jst s tem matrala... ><
    Woody
    Woody
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 27
    Kraj : ljubljana
    Število prispevkov : 1580

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Woody Pon Okt 26 2009, 17:19

    Kaj majo luškana ušeska..
    Zlo so lepi.. Papillon 958417 Papillon 725310
    Ester
    Ester
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 151

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Ester Pet Jul 02 2010, 14:35

    Živjo! Sama bom dobila papillona čez eno leto, in moram reči, da so to res čudoviti psi. ljubezen Menda naj bi bili celo 3. na lestvici najpametnejših psov.

    P.S. Pametno bi bilo dodati vir zgornjemu besedilo, saj je zadnji odstavek skopiran iz spletne strani psarne rozalia's. wink


    Nazadnje urejal/a Ester Pet Jul 02 2010, 15:24; skupaj popravljeno 1 krat (Reason for editing : Rez- Res)
    Maja
    Maja
    Pes
    Pes


    Female Starost : 30
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2148

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Maja Pet Jul 02 2010, 14:44

    Dobrodošla! Iz kje pa ga dobiš, če že veš? happy

    Aja pa saj je naveden vir besedila.
    Ester
    Ester
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 151

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Ester Pet Jul 02 2010, 15:20

    Ja, se opravičujem, nisem opazila, da je naveden vir sramežljiv Psičko pa najbrž dobim iz psarne Rozalia's.

    Ester
    Ester
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 151

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Ester Ned Okt 17 2010, 18:26

    No...da iz te teme malo pobrišemo prah, objavljam še en opis pasme papillon...:)
    ZGODOVINA
    Papillonov prednik je kontinentalni toy španjel, ki je bil zelo priljubljen v začetku prejšnjega stoletja. Originalna pasma je bila phalene/vešča, z mešanjem s še nekaterimi pasmami pa so uspeli pridobiti dvignjena ušesa. Odkod papilloni izhajajo ni točno znano, domnevajo pa, da prihajajo iz Belgije, Francije ali Španije, saj španjel pomeni pes iz Španije, papillon pa je francoska beseda za metulja.

    Papillon je bil spremljevalec kraljic in kraljev. Znana je Marie Antoinette, ki je imela papillona Mimi in Inez. Menda naj bi enega papillona vzela s seboj celo pod giljotino. Tudi Henri II. je bil zaljubljen v papillone in je zanje tudi zapravil precej denarja. Legenda pravi, da je njegova najljubša psička Lilienne nekega dne napadla meniha, zato jo je moral Henri zapreti v sobo. Ko sta z menihom ostala sama, pa je Henrija menih zabodel.

    Papilloni so upodobljeni tudi na mnogo renesančnih slikah.

    Papillon Images?q=tbn:ANd9GcQs7IFdZsAzhG8hui30o1rj-h0b9WDYBgkmZQ2hunmj2CqjBVQ&t=1&usg=__UUFlSYiXROBxcBq60cjKezgrGUk=

    VIDEZ
    Papillon je majhen dolgodlak pes. Njegov trup je daljši od njegove višine, njegov gobček pa krajši kot lobanja. Ima velike mandljaste črne oči. Je bogato odlakan (najbolj po trupu, manj pa po tačkah). Njegova ušesa spominjajo na metuljeva krila, zaželjena pa je tudi bela črtica po sredini glave, ki spominja na metuljev trup. Rep je bogat in nošen čez hrbet. Po telesu mora prevladovati bela barva, lise pa so dovoljene v vseh barvah razen jetrne. Bela barva po celi glavi ni dovoljenapo. Dlaka je brez poddlake in je lahko valovita, nikakor pa ne sme biti kodrasta. Ugriz je škarjast.

    Teža se deli na dve kategoriji in sicer na:

    - pod 2,5 kg za pse in psice

    - od 2,5 kg-4,5 kg pri samicah do 5kg.

    Plečna višina: 25 - 28 cm.

    Papillon 25530_1394493468135_1406149305_1050775_4153695_n

    ZNAČAJ
    Papillon je pozoren, nežen, poslušen, radoveden, zabaven in je najraje pri svojem lastniku. Pravilno socializiran predstavnik te pasme je družaben in samostojen. So izredno inteligentni psi, ki hitro dojamejo, kaj od njih želimo. Priznava le enega lastnika. Ob nepravilni vzgoji in socializaciji je lahko boječ in nesamostojen. Ne prenese grobosti. Primeren je za obedience, agility, ples s psom, flyball in seveda razstavljanje.

    Papillon Untitled

    ZDRAVJE
    Načeloma so papilloni zdravi psi, ob nepravilni vzreji pa se lahko pojavijo problemi s pogačico oziroma problemi s sklepi, priporoča se pregled oči.

    Papillon 4531_1147047522141_1406149305_372176_5270113_n

    NEGA
    Nega papillona ni zelo zahtevna, vendar si je za 3 x tedensko česanje nujno vzeti čas. Dlaka se najbolj vozla na ušesih in na trebuhu. Za nego potrebujemo kakovostne pripomočke: glavnik z dvema debelinama, krtačo, ki na koncu ni zaključena v bunkico, saj ta dlako le natrga, za mladička pa krtačo z naravnimi ščetinami, škarjice za krempeljce in ustrezen šampon, balzam in sprej za razčesavanje. Pred kopanjem moramo psa obvezno razčesati, saj se vozli s kopanjem le utrdijo. Čeprav se papillona ne striže, mu moramo zaokroženo porezati dlako, ki sili čez tačko.


    Papillon Sookie3_2.thumbnail

    VIRI: http://www.rozalias.com/index.html, http://www.gerilum.net/papillon.php
    Avtor slik: Zala Košnik (Psarna Rozalia's)

    Avtor teksta: Ester Ipavic

    Katka in Dancer
    Katka in Dancer
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 28
    Kraj : Kranj
    Število prispevkov : 1176

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Katka in Dancer Ned Okt 17 2010, 19:53

    Papilončki so tok luštni ljubezen Kakšne barve bi ga pa imela ti?
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by teya Ned Okt 17 2010, 19:57

    Jaz sem ga včasih hotela imeti... Zdaj pa mi je preveč "baterijski" (premajhen) roll . Vzreditelj od naše Suzi ima enega papillončka (in beagla), sem ga 2x videla, (1. ko smo šli gledati Suzi (in izbirati, katerega mladička bomo vzeli) in 2. ko smo šli po njo), pa je vedno ful lajo. Pa ful dlake je imel. Mi je bil kar luštn, ampak so mi lepši z manj dlake wink
    Ester
    Ester
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 151

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Ester Pon Okt 18 2010, 18:47

    Katka in Dancer....glede barve mi je pravzaprav vseeno, mi je bolj pomembno kakšne konstitucije in karakterja je....drugače pa najbrž dobim tricolourja ali pa črnobelega. :)

    Teya...ja...zdaj spet odvisno kakšen karakter majo...recimo večina, ki jih jaz poznam je prav lepo skuliranih, kakšni so pa bevskači, kot pri vseh drugih pasmah... jezen Ja...se pa pri njih kar loči razstavna in agility linija....ker razstavnim kdaj še povijajo ušesa, in jih papirčkajo, teli bolj agility tipa so pa bolj hmmm...agilni? jezik Bi pa jaz nekaj takega kot je druga slikica v mojem opisu :)

    Če vas pa še kaj zanima, pa kar vprašajte nasmejan
    Anja
    Anja
    Admin
    Admin


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 8369

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Anja Pon Okt 18 2010, 19:08

    Ester, suuper da dobiš Papilončka! Iz katere psarne pa? Rozalia's?
    Jaz navijam za triolourčka! nasmejan
    In superfajn, ker se bomo potem na agility tekmah videvali! vesel Boš bolj razstavljala ali se boš bolj z športom ukvarjala? (:
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by teya Pon Okt 18 2010, 19:16

    Aha, torej boš imela onega z več dlake kaj? . Škoda, se nebom topila pred računalnikom (ker ne bo meni osebno všečen papillon) sramežljiv .
    Anja
    Anja
    Admin
    Admin


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 8369

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Anja Pon Okt 18 2010, 19:27

    Kaj je v bistvu razlika med razstavnimi in delavnimi? (papillonom ne ločim tako kot bockov. sramežljiv jezik )
    Ester
    Ester
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 151

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Ester Pon Okt 18 2010, 19:35

    Teya....pa saj ta nima veliko dlake.
    Papillon Daisy34
    Tole je zame recimo malo dlake


    Papillon PJ-BOB-Stockholm-05
    Tole pa veliko dlake.


    Teya: Zdaj pa se opravičujem, če bo malo nesramno zvenelo...kakršnegakoli papillona bom vzela (najbž z malo ali srednje dlake) mi ni prioriteta, da se bo kdo topil pred računalnikom, ampak da bo meni všeč. jezik

    Jaa...jaz tudei že komaj čakam vesel Bo pa skoraj sigurno od Zale (Rozalia's). :) Bo pa najbrž ena fuul huda kombinacija, samo še nevem ali bojo črno beli ali tricolourji...tako da na to niti nimam vpliva.... wink Amm...ja...najbrž ga bom razstavljala v mejah normale....in agility bova tud šla delat...Probala bom oboje...:) Hmm...delavnih papillonov praktično ni, ker niso nikoli delali in so bili vedno družabniki, ampak se pozna razlika med agility, fresbee psi in razstavnimi psi...
    http://en.vivevanette.pl/galeria.html -> Tule imajo zelo in izrazito razstavne...se jim še vidi da jih povijajo po ušeskih....
    http://rozalias.com/images/phocagallery/thumbs/phoca_thumb_l_dpp_0004.jpg -> Pri zali je pa Winny z manj dlake, Pa Lia je tudi nima toliko kot naprimer zgoraj od Vive Vanette....take postave so ba bolj za agility recimo. :)
    Lp, Ester
    Iza
    Iza
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 29
    Kraj : Ljubljana- Črnuče
    Število prispevkov : 965

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Iza Pon Okt 18 2010, 20:53

    Papillončki so zakon! Mi je ful všeč ta energija, sploh odkar videvam Energyja in Naro na agilityju. Sta ful zakon, ful hitra, ful energična.
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by teya Pon Okt 18 2010, 21:16

    Ja Ester, saj te čisto razumem jezik . Samo pač rečem svoje mnenje o pasmi, kateri so mi lepši (več ali manj dlake)... wink
    Ester
    Ester
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 151

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Ester Pon Okt 18 2010, 21:21

    Iza: Ane? Mene je čisto ta njihova natempiranost navdušila...:)
    Teya: Mah...sem opazila, da se je ful nesramno tisto slišalo...skratka bom mela takega s srednjo dlako, in sem mislila tam povedat, da se ne bom premislila, samo zaradi tebe...jezik Na koncu pa glede dlake itak isto misliva...jezik
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by teya Pon Okt 18 2010, 21:23

    Ja, vem da si ne boš zaradi drugih premislila wink . Jaz se tudi nebi wink . In ja, isto mislima smeeh . In se očitno bom topila pred slikicami meni všečnega papillončka ljubezen
    Iza
    Iza
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 29
    Kraj : Ljubljana- Črnuče
    Število prispevkov : 965

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Iza Pon Okt 18 2010, 21:29

    Slikca Nare(bolj slaba)
    Papillon 40757_132988156753386_100001266075549_204761_7016994_n

    Pa še Energy
    Papillon 66007_132991516753050_100001266075549_204829_5810844_n
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by teya Pon Okt 18 2010, 21:31

    Iiiii <3 . To so meni všečni papillončki! ljubezen
    Ester
    Ester
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 27
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 151

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Ester Pon Okt 18 2010, 22:55

    Ooo, Nara in Energy <3 ljubezen meni sta onadva taaake face nasmejan
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Ani Pon Jan 31 2011, 20:16

    Simpatični škratki... ljubezen vesel
    Mašy
    Mašy
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 24
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 35

    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Mašy Čet Feb 03 2011, 20:46

    Zelo luštni kuški!!!!!!!!!!!!!!! čisti cukriiii <3 <3 ljubezen

    Sponsored content


    Papillon Empty Re: Papillon

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Ned Maj 19 2024, 08:02