Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 5 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 5 gostov

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Maltežan - Page 3 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Maltežan - Page 3 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Maltežan - Page 3 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Maltežan - Page 3 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Maltežan - Page 3 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Maltežan - Page 3 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Maltežan - Page 3 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Maltežan - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Maltežan - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+34
Katja5
Tia&Nelly
Border_Collie *-*
airedalka rebeka10
love
talupu
Katja.
momokika
Tjaška
Alex
Maly
Kaja & Naly
Lena
Evangelynne
lali
Colliny
Nikii-Puhii
katarina
Petra.
Urška*
Ingrid*
Chilly2000
Alessa.
...Ira <3...
ema.
emcHiii.
Mašy
teya
Pokica
Valentina
Anja
larčyka
Woody
Katk.
38 posters

    Maltežan

    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Maly Čet Apr 12 2012, 15:45

    Jaz mam tudi maltežana
    Kaja & Naly
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1348

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Kaja & Naly Čet Apr 12 2012, 16:06

    Potem ga lahko predstaviš v predstavitvi dvojega ljubljenčka wink
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Maly Sob Apr 14 2012, 15:16

    Glede maltežana lahko rečem,da je luškan, ampak zanj je treba vložiti veliko dela in nega (če ima dolgo dlako).

    Seveda ima pa vsak svoje mnenje.
    Alex
    Alex
    Moderator
    Moderator


    Female Starost : 27
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1973

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Alex Sob Apr 14 2012, 19:42

    Maly je napisal/a:Glede maltežana lahko rečem,da je luškan, ampak zanj je treba vložiti veliko dela in nega (če ima dolgo dlako).

    Seveda ima pa vsak svoje mnenje.

    !!!

    Če pa hočeš z njim delat agility, pa je potrebno v to vložit še duplo truda in vztrajnosti. Poznam nekaj maltežank z agilitja in so nore v agiju, samo moreš jih znat motivirat.
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Maly Pet Apr 20 2012, 12:51

    Alex je napisal/a:
    Maly je napisal/a:Glede maltežana lahko rečem,da je luškan, ampak zanj je treba vložiti veliko dela in nega (če ima dolgo dlako).

    Seveda ima pa vsak svoje mnenje.

    !!!

    Če pa hočeš z njim delat agility, pa je potrebno v to vložit še duplo truda in vztrajnosti. Poznam nekaj maltežank z agilitja in so nore v agiju, samo moreš jih znat motivirat.

    Ja,z Malyjem sem hotela trenirati agility ampak ga ni kje blizu. Res me razkuri ko eni rečejo da maltežani nislo pametni niso uno so grdi.Vem da ima vsak svoje mnenje.

    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Colliny Pet Apr 20 2012, 23:21

    Glede na to, da je Maly iz totalno ameriške razstavne linije in da predniki kolikor jih jaz poznam tako rekoč nimajo nagona - sta kaj delala na motivaciji in pripravljenosti za delo? Pa navdušenju/trikcih/igranju (zunaj, ne v hiši) ipd.? Veliko lahko nardiš že preden sploh začneš trenirat, z maltežanom pa so zgoraj opisane stvari še sploh nujne, če hočeš, da ti bo z veseljem preskočil več kot pet ovir. Just an advice iz lastnih izkušenj wink
    Tjaška
    Tjaška
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 268

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Tjaška Sob Apr 21 2012, 10:52

    Js mam maltežanko :) Ne smrdi samo laja vedno ko gre kdo mimo naše hiše ;D Pa nemormo nič nardit Maltežan - Page 3 460246
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Maly Sob Apr 21 2012, 11:33

    Colliny je napisal/a:Glede na to, da je Maly iz totalno ameriške razstavne linije in da predniki kolikor jih jaz poznam tako rekoč nimajo nagona - sta kaj delala na motivaciji in pripravljenosti za delo? Pa navdušenju/trikcih/igranju (zunaj, ne v hiši) ipd.? Veliko lahko nardiš že preden sploh začneš trenirat, z maltežanom pa so zgoraj opisane stvari še sploh nujne, če hočeš, da ti bo z veseljem preskočil več kot pet ovir. Just an advice iz lastnih izkušenj wink

    Sma se. Zelo hitro trikece nauči.
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Evangelynne Sob Apr 21 2012, 12:19

    Colliny je napisal/a:
    Evangelynne je napisal/a:
    lali je napisal/a:jst mam tud maltežana pa sploh ne smrdi pa tud maltežan je primeren za tiste ki so alergični na pse ker mu dlaka ne odpada tako zlo.sm res pa je da ma ful visok glas kar se tiče lajanja.lepo se razume z muco tudi spita skupaj drugače so pa maltežani nasploh zlo prijazni psi

    Lali prosim, da začneš uporabljat velike začetnice!
    Sicer pa maltežan ni primeren pes za alergične ljudi ;$ V bistvu niti bišon niso, ko jim enkrat majn odpada dlaka žvižgač
    ------------
    Za maltežene pravijo, da so histerični kaj? Mislim, histeričen bo tako kot si ga narediš! In če bo pot stresom bo lajal >.<
    Am, evanglelynne, maltežani so bišoni, ker spadajo v družino bišonov, tako da... Je tvoja primerjava malce zgrešena jezik
    Sicer pa moja npr. na agilityju laja kot zmešana, pa ni ravno pod stresom, ampak samo tako neznansko uživa jezik ><


    Jaz sem misla na "drugačne" bišone od maltežana. (:
    momokika
    momokika
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 24
    Kraj : Šentilj (okolica)
    Število prispevkov : 873

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by momokika Sob Apr 21 2012, 13:34

    Meni so maltežančki kot mali psi zelo ušeč.Čeprav sem jaz narejena za malo večje pse jezik
    avatar
    Katja.
    Sinička
    Sinička


    Female Število prispevkov : 775

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Katja. Sre Maj 09 2012, 19:35

    Katk. je napisal/a:
    Teža: 1,8-3kg

    Do 3 kilograme? Elle ima 6,5 kilogramov, pa nam veterinar še nikoli ni rekel da je to preveč zanjo. kaj? (Sem pa nedavno zvedela da je Elle sicer rodovniška, samo da nismo vzeli oziroma kupili rodovnika. Da ne boste mislili, da je zato tako težka, ker ni rodovniška oziroma čistokrvna maltežanka). wink
    katarina
    katarina
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 30
    Kraj : Žalec
    Število prispevkov : 188

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by katarina Sre Maj 09 2012, 19:53

    ja pa kaj še xD
    avatar
    Katja.
    Sinička
    Sinička


    Female Število prispevkov : 775

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Katja. Sre Maj 09 2012, 20:17

    Kaj hočeš s tem povedat? kaj?
    katarina
    katarina
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 30
    Kraj : Žalec
    Število prispevkov : 188

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by katarina Sre Maj 09 2012, 20:58

    1. če je pes rodovniški dobiš ob nakupu rodovnik, če hočeš ali ne
    2. tisti tapravi maltežani so zelo majhni in lahki kužki, tako da bo tistle podatek od Katk vrjetno držal, vsekakor maltežan z 6.5kg ni po standardu in bi, če bi šel na vzrejni pregled, dobil vzrejno prepoved.
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Colliny Sre Maj 09 2012, 21:39

    Katja, za maltežana je vsaj po standardu 6,5 kg absolutno preveč. Noben rodovniški ne more in niti ne sme toliko tehtati. Sicer se razlikuje teža glede na evropsko in ameriško linijo (ameriška je manjša, manjši smrčki ipd.), ampak niti pri evropski maltežani ne tehtajo več kot tam cca 3,5 kg, kar je mislim da še ok. Tako da ne vem kakšen rodovnik imaš ti to. ker da bi bla psica tolko predebela in zato tako težka pa tut dvomim...
    talupu
    talupu
    Sinička
    Sinička


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 828

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by talupu Sre Maj 09 2012, 21:44

    Ampak a rodovniški so samo tisti s svilnato dlakico, ki zelo zraste, pač uni drobceni?
    A potem tisti vsi, ki jih vidimo "vsak dan" okoli blokov, une malo večje, niso po standardih? Če veš kaj sem povedala. jezik

    Ampak sej tudi čivave naj bi bile do 3.1 kg, pa poznam tudi rodovniško, ki jemalo večja, pa ima rodovnik. :)
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Colliny Sre Maj 09 2012, 22:18

    talupu je napisal/a:Ampak a rodovniški so samo tisti s svilnato dlakico, ki zelo zraste, pač uni drobceni?
    A potem tisti vsi, ki jih vidimo "vsak dan" okoli blokov, une malo večje, niso po standardih? Če veš kaj sem povedala. jezik

    Ampak sej tudi čivave naj bi bile do 3.1 kg, pa poznam tudi rodovniško, ki jemalo večja, pa ima rodovnik. :)
    Ja, rodovniških maltijev je ful malo. Velika večina nima rodovnika, tudi niso po standardih. Ni nujno, da so rodovniški samo tisti s svilnato dolgo dlako, ker jih lahko lastnik pač postriže, sploh, če ne razstavlja je kratka dlaka veliko bolj praktična.

    Možno je tudi valda, da je pes malo večji, sej za čivave 3 kg za samce ni tako hudo, so pač malo večje. Potem če se pari (če dobi vzrejno očitno ni toliko prevelik) pa se pač izbere majhno samico ali samčka, da se spet vzpostavi normala. wink
    talupu
    talupu
    Sinička
    Sinička


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 828

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by talupu Sre Maj 09 2012, 23:19

    Colliny je napisal/a:
    talupu je napisal/a:Ampak a rodovniški so samo tisti s svilnato dlakico, ki zelo zraste, pač uni drobceni?
    A potem tisti vsi, ki jih vidimo "vsak dan" okoli blokov, une malo večje, niso po standardih? Če veš kaj sem povedala. jezik

    Ampak sej tudi čivave naj bi bile do 3.1 kg, pa poznam tudi rodovniško, ki jemalo večja, pa ima rodovnik. :)
    Ja, rodovniških maltijev je ful malo. Velika večina nima rodovnika, tudi niso po standardih. Ni nujno, da so rodovniški samo tisti s svilnato dolgo dlako, ker jih lahko lastnik pač postriže, sploh, če ne razstavlja je kratka dlaka veliko bolj praktična.

    Možno je tudi valda, da je pes malo večji, sej za čivave 3 kg za samce ni tako hudo, so pač malo večje. Potem če se pari (če dobi vzrejno očitno ni toliko prevelik) pa se pač izbere majhno samico ali samčka, da se spet vzpostavi normala. wink

    Hvala. (:
    Potem je ubistvu ogromno nerodovniških maltežanov. :O
    katarina
    katarina
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 30
    Kraj : Žalec
    Število prispevkov : 188

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by katarina Čet Maj 10 2012, 11:03

    Jaz srečam maltežana vsaj enkrat na dan, pa od tega ne vem če sem že kdaj srečala rodovniškega, saj so vsi tako izven standarda da me oči bolijo, od tega da so 3x preveliki do popolnoma druge zgradbe in proporcij telesa itd. pa seveda ne gre za nobeno maltežanom podobno pasmo, ker jih dosti dobro poznam, da jih znam ločiti. Tako da vedno pridem do sklepa da je wannabe maltežan, če me kdo vpraša kaj je to za ena pasma happy
    Ko sem prvič videla pravega maltežana na razsatvi sem šele videla kako naj bi ta pes izgledal, pa tudi če si ga predstavljam brez tiste doolge svilnate dlake, je to še vedno kuža, v velikosti yorkija in papillona in ne cotona.
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by teya Čet Maj 10 2012, 16:19

    Pri nas je tudi polno maltežanov - nerodovniških. Ene 3/4 malih psov je maltežanov. Vsi so pa nerodovniški, kolikor jaz vem wink
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Maly Sob Jun 16 2012, 13:34

    No jaz mam rodovniškega maltežana. Mama je evropejka oče američan.Maly ima 3 kg (maltežani lahko imajo 4 kg največ). Ja ogromno je nerodovniških maltežanov.Meni se je že zgodilo, da sem šla v trgovino za male živali za Malyja kupovati torbici in so mi tam rekli, da je bilje da vzamem večjo, ker lahko maltežani tehtajo 9 kg (nevem kje so to zvedeli).
    Kaja & Naly
    Kaja & Naly
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 23
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 1348

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Kaja & Naly Sre Jul 11 2012, 11:39

    Maly - vrjetno so se v trgovini malo zmotli al pa si jih ti narobe razumela, 9 kg je res mal preveč..

    Naly drugač tut nima rodovnika pa tehta 2,6. žvižgač
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Gost Čet Nov 15 2012, 21:04

    Pri nas pa danes zvečer pričakujemo mladičke jeeej
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Nov 15 2012, 21:13

    Super! jeeej Kdo sta starša? 8samo ne me spet razjezit da so ''čistokrvni brez rodovnika'' žvižgač )
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by love Čet Nov 15 2012, 21:50

    Supeer! Slikce,sej veš ne? jezik Pa rrodovniški plosim, ne mi večera uničt smeeh

    Sponsored content


    Maltežan - Page 3 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Ned Maj 12 2024, 23:20