Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 9 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 9 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Maltežan - Page 4 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Maltežan - Page 4 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Maltežan - Page 4 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Maltežan - Page 4 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Maltežan - Page 4 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Maltežan - Page 4 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Maltežan - Page 4 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Maltežan - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Maltežan - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+34
Katja5
Tia&Nelly
Border_Collie *-*
airedalka rebeka10
love
talupu
Katja.
momokika
Tjaška
Alex
Maly
Kaja & Naly
Lena
Evangelynne
lali
Colliny
Nikii-Puhii
katarina
Petra.
Urška*
Ingrid*
Chilly2000
Alessa.
...Ira <3...
ema.
emcHiii.
Mašy
teya
Pokica
Valentina
Anja
larčyka
Woody
Katk.
38 posters

    Maltežan

    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Nov 15 2012, 21:53

    Ga ne mislim prav nikomur uničevati smeeh , kmečjemu ga sebi ker tukaj sedim za računalnikom n se trudim nekaj dopovedati ljudem pa nekateri nočejo razumeti, namesot da bi počela kaj bolj pametnega. Pisanja se bom o tem vsaj v tej temi vzdržala če vas moti (imamo tudi ZSje jezik )!
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by love Čet Nov 15 2012, 21:55

    Ne sej nisem misla da bi ga ti uničla, foraa je da sm js misla rečt, da naj mi ga ona ne "uniči" z nerodovniškimi smeeh
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Nov 15 2012, 21:58

    Ajaa! jezik
    Tjaška
    Tjaška
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 268

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Tjaška Čet Nov 15 2012, 23:14

    Kaj je narobe z nerodovniškimi maltežani? zakaj? Tudi jaz imam Kimi, je nerodovniška in tehta 3 kille...
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Nov 15 2012, 23:16

    Nič ni narobe, ampak se moraš zavedati, kaj rodovnik je, zakaj je pomemben in da tvoja psička ni prava maltežanka. Sklepam pa, da tega še ne veš, ti predlagam, da si (prej kot se začne prepirati kako razstave niso pomembne in kdo ima koga bolj rad) prebereš nekaj zadnjih strani v temi o pekinezerjih!
    Ingrid*
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2188

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Ingrid* Pet Nov 16 2012, 16:27

    airedalka rebeka10 je napisal/a:Nič ni narobe, ampak se moraš zavedati, kaj rodovnik je, zakaj je pomemben in da tvoja psička ni prava maltežanka. Sklepam pa, da tega še ne veš, ti predlagam, da si (prej kot se začne prepirati kako razstave niso pomembne in kdo ima koga bolj rad) prebereš nekaj zadnjih strani v temi o pekinezerjih!

    Vedno bo ista zgodba se strinjam(;
    Če nima rodovnika pač ni maltežanka, je mešanka ker nimaš njiker dokaza o tem da je čistokrvna. Poleg tega je večina(okej, ne vsi) vzrediteljev odgovornih in dajo veliko na zdravje psa in seveda standard pasme v kar naj bi se štel tudi karakter. Rodovnik imaš tudi kot dokazilo da pes npr. ne bo imel nekaterih dednih bolezni.
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pet Nov 16 2012, 16:35

    No ja, dokazilo da ne bo dednih bolezni le v nekaterih primerih (pri nekaterih boleznih)...
    Rodovnik je pomemben zato, ker imaš nadzor, lahko se pari dva psa s C kolki - eno leglo z rodovnikom (no nisem sigurna če se za C še dobi vzrejno) in eno brez. Verjetnost za obolelost mladičev je ista. Ampak razlika je, da ti pri rodovniškem leglu veš, da so bili psi bolni in se najverjetneje odpoveš nakupu iz tega legla, pri nerodovniških pa se to sploh ne ve. Ti pa nič ne pomaga, če veš samo, da rodovnik je, bolj je pomembno tisto, kar piše noter, kar iz njega izveš. sramežljiv
    Ingrid*
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2188

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Ingrid* Pet Nov 16 2012, 16:42

    Ja pač veš keri so predniki in lahko pol tut pogeldaš za dedne bolezni. Poleg sem imela v mislih tudi kolke, pa še naprimer komolci, rame... Naprimer recmo da ma ena pasma neko dedno bolezen. Vzreditelj pari dva predstavnika brez te bolezni, pogledaš rodovnik se pozanimaš in ugotoviš da linija nima te bolezni :)
    Ampak mislim da je to malo OT. Tako da Tjaška lahko si pogledaš še kašne druge teme na tem forumu v zvezi z rodovnikom ali pa se prestavimo na ZS wink
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by love Pet Nov 16 2012, 20:11

    No, so mladički prišli na svet?

    Kaj novega? zakaj?


    Nazadnje urejal/a love Pon Dec 03 2012, 22:52; skupaj popravljeno 1 krat
    Tjaška
    Tjaška
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 268

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Tjaška Pet Nov 16 2012, 21:13

    Ok ok sem razumela :) Sam tko zelo ste bli našpičeni proti nerodovniškimi psi ...Res se nebi rada kregala zaradi tega roll
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pet Nov 16 2012, 21:35

    Ne vem če sem samo jaz taka ampak me močno zmoti, če nekdo napiše ok samo zato, da bomo dali mir. In čisto nihče ni nič našpičen proti čemu, povej samo en primer kdo je tukaj nezaželjen ker njegova žival nima rodovnika zakaj? Tudi jaz imam muci mešanki pa še marsikdo tu (večina), pa ni nihče našpičen proti njim.
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by love Sob Nov 17 2012, 12:06

    J vsi jih imamao zelo radi.
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Gost Sob Nov 17 2012, 12:08

    Lepa pasma, ne smrdijo, kar jih je treba velik česat (če imajo raztavno dlako, drugače pa niti ne toliko), nimajo veliko bolezni, kar je imajo težave z zobmi...Na splošno so čudovita in družabna pasma. happy
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sob Nov 17 2012, 12:13

    No ja, za bolezni ne vem če jih ni tako malo... (vsaj meni se ne zdijo neka zelo zdrava pasma, mogoče se motim sramežljiv )
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Gost Sob Nov 17 2012, 12:14

    airedalka rebeka10 je napisal/a:No ja, za bolezni ne vem če jih ni tako malo... (vsaj meni se ne zdijo neka zelo zdrava pasma, mogoče se motim sramežljiv )
    Tudi jaz nisem prepričana, gledala sem neko oddajo o njih (ne vem kako ji je naslov). jezik
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Maly Sob Nov 17 2012, 12:47

    Maltežan velja za zdravo pasmo. Lahko pa imajo nekatere bolezni:izpah pogačice, težave z zobmi in s kožo, slepota. Pomembno je, da kupimo maltežana z rodovnikom. Življenska doba maltežana se giblje do 16 in več let.
    KLIK
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sob Nov 17 2012, 13:07

    Annabela: kaj ti si/boš Malya tudi na kako razstavo pripeljala pokazat? happy
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Maly Sob Nov 17 2012, 13:23

    Ne Malyja ne bom razstavljala..

    OT airedalka rebeka10 poslala sem ti zs
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Gost Sob Nov 17 2012, 14:26

    Maly je napisal/a:Ne Malyja ne bom razstavljala..

    OT airedalka rebeka10 poslala sem ti zs
    Škoda, da ga ne boš raztavljala, verjetno bi tudi imel možnost za zmago, ker je lepo rejen, lepo dlako ima (ne zavozlano, sodim po fotkah) in tudi na splošno je lep. wink
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by love Pon Dec 03 2012, 22:52

    [quote="love"]No, so mladički prišli na svet?

    Kaj novega? zakaj?
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Evangelynne Pon Dec 03 2012, 23:25

    Tijjccii-.- je napisal/a:
    Maly je napisal/a:Ne Malyja ne bom razstavljala..

    OT airedalka rebeka10 poslala sem ti zs
    Škoda, da ga ne boš raztavljala, verjetno bi tudi imel možnost za zmago, ker je lepo rejen, lepo dlako ima (ne zavozlano, sodim po fotkah) in tudi na splošno je lep. wink

    Od tega je samo odvisno kolko nege mu posvečaš wink
    Ingrid*
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2188

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Ingrid* Tor Dec 04 2012, 00:02

    Pa tudi od kvalitete dlake. Npr. dixieju se nič ne vozla poznam pa predstavnika iste pasme, ki se mu nonstop vozla in je treba dlaki posvečati veliko več nege :)
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Maly Tor Dec 04 2012, 00:21

    Nege je ogromno, potrebuje vsakodnevno česanje..se pa Maly-ju včasih dlaka zvozla, pa čeprav ga češem vsak dan..
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by airedalka rebeka10 Tor Dec 04 2012, 16:27

    Si sploh ne morem predstavljati koliko časa se porabi za nego teh dolgodlakih pasem, pri meni bi imel vse zavozlano če bi ga imela... jezik
    Škoda, da ga ne boš raztavljala, verjetno bi tudi imel možnost za zmago, ker je lepo rejen, lepo dlako ima (ne zavozlano, sodim po fotkah) in tudi na splošno je lep. wink
    Odvisno kakšno zmago misliš (nekateri rečejo da so zmagali če so dobili prav dobro in so bili edini v razredu smeeh ), ampak do BISa (prave zmage) ni tako enostavno priti (sploh pa ne moreš presoditi preko par fotografij da je pes res lep, ima lepo dlako in bi lahko zmagal če res nisi profesionalec, kar pa ti nisi, in jaz tudi ne wink ), še do BOBja ne, pa še nekateri sodniki (žal) ko je velika konkurenca (in maltežanov se mi zdi da je kar nekaj običajno) dajejo nazive predvsem psom, ki imajo čim daljšo dlako (Malyjeva pa se mi, proti nekaterim ne zdi ekstremno dolga (meni je to lepše). vesel Sem pač morala še to pripomit ker sem (med drugim) prav alergična kako kdo govori o številnih zmagah svojih psov na razstavah in denarnih nagradah (pa ne pravim da ti v tem postu), potem pa se ugotovi, da je pes dobil mogoče prav dobro, pa si lastniki narobe razlagajo. happy
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Maly Tor Dec 04 2012, 17:00

    airedalka rebeka10 je napisal/a:Si sploh ne morem predstavljati koliko časa se porabi za nego teh dolgodlakih pasem, pri meni bi imel vse zavozlano če bi ga imela... jezik
    Škoda, da ga ne boš raztavljala, verjetno bi tudi imel možnost za zmago, ker je lepo rejen, lepo dlako ima (ne zavozlano, sodim po fotkah) in tudi na splošno je lep. wink
    Odvisno kakšno zmago misliš (nekateri rečejo da so zmagali če so dobili prav dobro in so bili edini v razredu smeeh ), ampak do BISa (prave zmage) ni tako enostavno priti (sploh pa ne moreš presoditi preko par fotografij da je pes res lep, ima lepo dlako in bi lahko zmagal če res nisi profesionalec, kar pa ti nisi, in jaz tudi ne wink ), še do BOBja ne, pa še nekateri sodniki (žal) ko je velika konkurenca (in maltežanov se mi zdi da je kar nekaj običajno) dajejo nazive predvsem psom, ki imajo čim daljšo dlako (Malyjeva pa se mi, proti nekaterim ne zdi ekstremno dolga (meni je to lepše). vesel Sem pač morala še to pripomit ker sem (med drugim) prav alergična kako kdo govori o številnih zmagah svojih psov na razstavah in denarnih nagradah (pa ne pravim da ti v tem postu), potem pa se ugotovi, da je pes dobil mogoče prav dobro, pa si lastniki narobe razlagajo. happy
    Maly nima tako dolge dlake, ker mu malo striže, če ne se bi spotikal ob njej ali pa bi morala vska dan dlako povijat.. Drugače ma pa mislim da 1 cm ali 2 do tleh.
    Pri razstavah maltežanov je pomembno kako ga hendlaš da izraziš njegovo elegantno hojo in pa zeloooo veliko dela je za razstavne maltežane ..
    Tukaj je Maly-jev očka Cole

    Sponsored content


    Maltežan - Page 4 Empty Re: Maltežan

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pon Maj 06 2024, 22:01