Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 4 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 4 gostov :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Kunec - Page 3 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Kunec - Page 3 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Kunec - Page 3 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Kunec - Page 3 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Kunec - Page 3 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Kunec - Page 3 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Kunec - Page 3 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Kunec - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Kunec - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+26
Hana*
urshika
Kyou
Eva.
momokika
NenaSoLe
Shelly
katja100
anna <3
bordercolliefan
Lisa
Pia Caroline
*Lanchy*
Lena_Horses
muca.mica
Tisa
Anja.
Princess^^
Vida
dog_lover*
špela.*
Anja
BlackStar
teya
EucH
Katk.
30 posters

    Kunec

    katja100
    katja100
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 833

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by katja100 Tor Avg 23 2011, 15:01

    Zanimivo. bravo
    Shelly
    Shelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorsko-Notranjska
    Število prispevkov : 2393

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Shelly Tor Avg 23 2011, 15:07

    Jaz dajem vedno taka imena:
    mucka je Peggie-po svojih pegah
    MP je Freddie-ker piska ko Freddie Mercury.
    Papagaj je Srečimir-ker je lahko zelo srečen, da je preživelm ko je bil majhen ipd.
    katja100
    katja100
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 833

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by katja100 Tor Avg 23 2011, 15:16

    Nato pa sploh nisem pomislila roll Mojemu zajčku je piko ime, ker ima piko na hrbtu. vesel
    NenaSoLe
    NenaSoLe
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Kraj : Koper
    Število prispevkov : 26

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by NenaSoLe Tor Nov 08 2011, 01:40

    Decembra Dobim Zajčka :) Komaj čakam...To so res zelo luškane živalice :) Tole Je pa kopirano z Zootica...Znam že na Pamet...Sem že tolikokrat prebrala :)
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by anna <3 Tor Nov 08 2011, 10:25

    Me veseli pa poglej še kje drugje kaj v zvezi z bolezni in to ....Js sem si spritala 7 strani na neki strani,ki je pisalo vse od prehrane do bolezni....Drugače pa je zelo lepo imeti zajčka še posebej če inaš 2 kot js ki se podita okoli ribnika pol pa ena pojed in jo druga z nosom rukne.. nasmejan Js si vrat ne predstavljam brez Nane in Nike ljubezen
    momokika
    momokika
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 24
    Kraj : Šentilj (okolica)
    Število prispevkov : 873

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by momokika Ned Sep 02 2012, 10:42

    No, jaz pa imam eno vprašanje. Moja kunčica Neli ima za steljo seno, no vsaj imela ga je nekaj časa. Ampak potem so se noter v senu neke ličinke oz. črvi začeli razvijati, potem sem steljo zamenjala ampak ni bilo nič bolje, saj je po enem dnevu bilo spet vse isto. Potem sem dala noter žagovino, pa je malo dlje ostalo bolje ampak čez 3 dni spet isto. Poskusila sem še z temi "briketi" za mačje stranišče, ampak spet isto po 2 dneh. No, in potem sem začela ugotavljati, da so se črvi začeli razvijati tam kjer je napajalnik za vodo. Ker tam malo skozi kaplja. Potem pa sem spodaj dala tako posodico, ampak jo je Neli stran vrgla, ker ji je šla na živce. Zdaj pa nevem kaj naj, da se ti črvi ne bodo več razvijali, ne morem ji pa vsaki dan menjavati stelje. Zna kdo to pojasniti, zakaj se ti črvi razvijajo, če se prej nikoli niso?
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Eva. Ned Sep 02 2012, 10:56

    Mogoče se razvijajo v njej? Mislim mogoče, da ma kakšne zajedalce? Se tud ona kej drugače obnaša?

    Ne bi vedla drugače...
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Kyou Ned Sep 02 2012, 11:13

    Jap to je to na kar sem prvo tudi jaz pomislila... Ne razumem zakaj bi se razvijali zaradi vode, ker meni tudi kaplje, pa ni težav. Čeprav jaz sem naštimala napajalnik tako, da je tista cev iz katere pije nad wcjem oz nad vogalom wcja-da ne kaplje po kletki (ker rata packarija) ampak na brikete v wc ki vse vpijejo. Imela sem edino probleme z enimi žvalmi ki so prišle očitno z enim domačim senom, bile so ene take male bibe ki so lezle povsod... Zdaj z drugim senom s tem nimam težav.


    Jaz bi ti svetovala da pejdi do veta, ki se spozna na glodalce pa ti bo dal najverjetneje stronghold, ki baje pomaga tud proti notranjem zajedavcem. Sicer ko sem slišala da se to daje še kuncem za vrat me je skor na rit vrglo, ker nekaj let nazaj ko sem kuncem dajala proti glistam je obstajala ena rumena pasta od Pfizerja, podobno kot Biovermin.


    Upam, da ga poštimaš :)
    momokika
    momokika
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 24
    Kraj : Šentilj (okolica)
    Število prispevkov : 873

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by momokika Ned Sep 02 2012, 13:03

    Najprej, hvala obema.
    Kyou, no jaz sem pač pomislila, da bi mogoče zaradi vlage bilo to, ker ni videti, da bi se Neli drugače vedla. No, ja pa v bistvu niso ravno črvi bol tak, ko pri tebi, take bibe, samo ene so pa potem že večje in dalše, kot neki črvi, ogabno skratka. Ne vem, bom pa upoštevala tvoj nasvet in jo bom za vsak slučaj peljala k veterinarju.
    In pa hvala še enkrat. happy
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Kyou Ned Sep 02 2012, 13:36

    Mi smo v četrtek dobil enga novga mucka-črnuščka, bil najden pri kontejnerju za smeti, jokal...
    Ful je živahen, nori, dela prevale... skratka fuul vesel, danes ko se pa pokaka, vidim, da je bilo na kakcu nekaj glist. Tako da ni nujno da če ma notranje zajedalce da se drugače vede, mislim, da ga morejo že precej požret da se umiri.


    Pelji ga k vetu, razloži situacijo, in s kisom spucaj celo kletko, wc, napajalnik (kis še vodni kamen odstrani :) ), daj stran vse seno..
    To sem jaz naredila, pa bib ni bilo več :) Uporabljam pa alkoholni kis, v šparu stane liter 80 centov, ful dobra stvar! :)
    momokika
    momokika
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 24
    Kraj : Šentilj (okolica)
    Število prispevkov : 873

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by momokika Ned Sep 02 2012, 14:20

    Kyou, hvala res bom upoštevala ta nasvet, ker se mi zdi super. Samo kaj potem to ful smrdi, če z kisom ščistiš?
    urshika
    urshika
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Kraj : domžale
    Število prispevkov : 373

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by urshika Čet Sep 06 2012, 20:50

    Če po čiščenju dobro spereš nebi smelo:P

    Jaz imam eno vprašanje za vse ki imate hišne kunce, ali imate vaše kunce sterilizirane/kastrirane in kako se jih da navadit na uporabljanje wc-ja eni pravijo da sejih da navadit leče so sterilizirani/kastrirani. Vendar se jaz bojim da bi kunka v primeru sterilizacije imela težavo z zadrževanjem vode kar bi se poznalo na uporabi wc-ja.
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Kyou Pet Sep 07 2012, 18:55

    Nenenene... sej spereš ja čeprav ko se je moj ene parkrat polulal notri v kletko sem pobrisala lulanje, čez polila kis, ga obrisala (pa nič izpirala). Itak izhlapi, pa ne smrdi to res tko kot se sliši :)


    Jaz svojega nimam kastriranega in uporablja wc, je pa res da bobke zadnje čase spušča po celi kletki. Na srečo pa ni tak da hodi po stanovanju pa mu zraven še iz riti pada...
    Baje pri mojemu ne bi kastracija nič pomagala pri kakanju, tako da jaz je nimam planirane. Sem tud slišala da je baje kunce precej riskantno dajat pod narkozo, da včasih kar zaspijo (večji odstotek kot pri drugih živalih). Smo dali enkrat mačka kastrirat pa je dobil samo pomirjevala, sploh ni bilo treba narkoze, pa je zaspal... so ga oživljali, pa nič... to je grozen filing, da daš za žival nekaj dobrega naredit pol te pa kličejo iz veterine da ga pridte iskat ker je zaspal. Tako da... moj ne gre pod nož.


    Lp
    urshika
    urshika
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Kraj : domžale
    Število prispevkov : 373

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by urshika Sob Sep 08 2012, 12:04

    Groza :(
    Jaz že zelo dolgo razmišljam da bi imela kunko in v vseh angleških virih zasledim da je zelo pomembno da so sterilizirani/kastrirani sam pomojem je to bolj za tiste ki imajo več kot enega.
    Eva.
    Eva.
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 26
    Kraj : Drulovka, Kranj
    Število prispevkov : 4292

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Eva. Sob Sep 08 2012, 13:06

    Moj tud ni kastriran in uporablja normalno wc. :)

    Sem ga pa navadila tako, da na začetku sem z lopatko iz cele kletke pobrala bobke (zvečer ponavadi) in jih dala v wc, pa se je navadil da se samo tam kaka. wink
    Se je pa ful hitr navadu, pomoje v kakšnem tednu (ne spounem se več točno...). :)

    Pod narkozo pa tud jst upam, da mu nikoli ne bo treba...
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Hana* Sob Sep 08 2012, 14:03

    Moji dve tudi nista seterilizirani, ampak ju imam ločeno od dedkovih kuncev (tudi samcev). Najprej smo mislili, da je Speedy samček, zato smo ju imeli ločeno, dokler ni veterinar potrdil da je samička in sedaj ju imamo skupno v kletki. Sta pa bili že ko smo ju dobili navajeni, da kakata v določen kot, ki smo ga malo podložili z leseno desko, da je lažje čistit. Sprva nista hoteli gor it na potrebo, potem pa sta se sčasoma navadili (ko sem namenoma stavila njune kakce gor). Sta hitro pogruntali za kaj gre, ker sta bili navajeni na tisti kot.
    momokika
    momokika
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 24
    Kraj : Šentilj (okolica)
    Število prispevkov : 873

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by momokika Sob Sep 08 2012, 16:33

    K veterinarju še nismo utegnili iti ker tista vetrinarka zdaj ne dela( mislim da je šla nekam na predavanje) zmeden .
    No sem pa z kisom očistilla in je zdaj super še nikjer ni nič sledu o kakšnih bibah tako, da res hvala za nasvet. kiss
    Niki_zajček
    Niki_zajček
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Kraj : Domašinec
    Število prispevkov : 103

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Niki_zajček Pet Sep 14 2012, 22:38

    No na forumu zecovi.net nihče ne priporoča sterilizacije oz. kastracije, razen v primeru da bi imeli dva kunca skupaj, vsaj če se dobro spomnim.

    No moj Zoki se je tako nekako v dveh tednih navadil na WC, kaka sicer še vedno povsod, ampak največ v WC.
    Je pa problem odkar je dobil novo, večjo kletko, ker zdaj lula v dva kota, namreč v WC in še en drug kot. Mislim, če bi v celoti premestil kraj kjer bo lulal bi mu lahko enostavno dala WC tja, zdaj pa ne morem ker še vedno uporablja tudi WC.. zmeden
    urshika
    urshika
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Kraj : domžale
    Število prispevkov : 373

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by urshika Sob Sep 15 2012, 17:39

    momokika jaz bi na tvojem mestu preverila da nima slučajno tega https://www.youtube.com/watch?v=v1CBsPs6AiQ
    momokika
    momokika
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 24
    Kraj : Šentilj (okolica)
    Število prispevkov : 873

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by momokika Sob Sep 15 2012, 17:50

    Ojoj bogi zajček. Upam, da res nima tega. V pon. jo bomo k vetrinarju peljali.
    Majaa.
    Majaa.
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Kraj : [Okolica Nove Gorice]
    Število prispevkov : 1127

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Majaa. Sob Sep 15 2012, 22:22

    Danes je moja sestra mi prinesla domov kunca...vem ja iz trgovine..-.-
    Ampak kaj čem, useeno se ma lepo, use ma poštimano(ful hvala Diani. za pomoč) jezik
    Ju3 se kar veselim, ko ga bom na travo spustila in snemala in fotkala, pa tudi temo bom naredila^^
    Kunec je črn pa bel in ime mu je Chanel <3


    Nazadnje urejal/a Majaa. Sob Sep 15 2012, 22:25; skupaj popravljeno 1 krat
    Diana.
    Diana.
    Mačka
    Mačka


    Female Kraj : Nova Gorica
    Število prispevkov : 1232

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Diana. Sob Sep 15 2012, 22:24

    Chanel je kraseeeeen! kiss
    nejcka
    nejcka
    Mačka
    Mačka


    Starost : 24
    Kraj : Ajdovščina
    Število prispevkov : 880

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by nejcka Ned Okt 21 2012, 19:17

    Imam uprašanje:
    Ali kunci lahko jedo hrano za hrčke kaj?
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Kyou Sre Okt 24 2012, 16:04

    Ja lahko, nič mu ne bo narobe, samo vse semenske mešanice so ( vsaj za kunce, za druge živali ne vem) zanič.
    Niki_zajček
    Niki_zajček
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Kraj : Domašinec
    Število prispevkov : 103

    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Niki_zajček Sre Okt 24 2012, 18:56

    No jaz sem tudi prebrala da če to dobiva, pa mora seno še vedno ostati glavna hrana, ker kunci niso semenojede živali (žitaric v naravi praviloma sploh ne jejo) in lahko ob izključno krmnih mešanicah zbolijo, čakaj bom poiskala temo, kjer sem to našla..

    Aha, tole, se mi zdi: http://zecovi.net/forum/viewtopic.php?f=6&t=654
    Pa tu tudi: http://zecovi.net/forum/viewtopic.php?f=6&t=149 (Glej tam kje piše 4.Zaključak)

    Sta pa oba linka v hrvaščini.


    Sponsored content


    Kunec - Page 3 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Ned Maj 12 2024, 21:32