Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 3 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 3 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Kunec - Page 4 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Kunec - Page 4 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Kunec - Page 4 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Kunec - Page 4 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Kunec - Page 4 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Kunec - Page 4 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Kunec - Page 4 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Kunec - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Kunec - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+26
Hana*
urshika
Kyou
Eva.
momokika
NenaSoLe
Shelly
katja100
anna <3
bordercolliefan
Lisa
Pia Caroline
*Lanchy*
Lena_Horses
muca.mica
Tisa
Anja.
Princess^^
Vida
dog_lover*
špela.*
Anja
BlackStar
teya
EucH
Katk.
30 posters

    Kunec

    nejcka
    nejcka
    Mačka
    Mačka


    Starost : 24
    Kraj : Ajdovščina
    Število prispevkov : 880

    Kunec - Page 4 Empty Re: Kunec

    Objavlja by nejcka Sre Okt 24 2012, 19:37

    Ok, hvala Kunec - Page 4 725310
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Kunec - Page 4 Empty Re: Kunec

    Objavlja by teya Sre Okt 24 2012, 19:45

    nejcka je napisal/a:Imam uprašanje:
    Ali kunci lahko jedo hrano za hrčke kaj?

    Ne, ne smejo. Kunec je striktni rastlinojed, medtem ko hrček je tudi mesno hrano wink
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Kunec - Page 4 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Kyou Čet Okt 25 2012, 10:50

    ... da spet začnem nakladat o svojem skoraj 12 letnemu (zdaj že pokojnemu kuncu): včasih se ni dobilo tako dobre hrane kot je bunny, najboljša je bila od versele-laga nekaj podobnega cuni nature, pa še tisto če se ne motim vsebuje semena. Naš je jedel hrano, ki jo je mama kupovala; šparovo Fifi, Bonami, kar je pač našla v trgovini takrat ko jo je iskala. Enkrat je kupila hrano za kunce, drugič za morske prašičke, tretjič za hrčke...Vse te hrane so taka in drugačna semena-oves, pšenica, sončnična semena, koruza. Pa našemu kuncu nikoli ni bilo nič. Je pa res da je on skoraj vsak dan pojedel kar velike količine domače, nešpricane zelenjave iz vrta, tako da najbrž mu je to zelo koristilo.

    Drugače pa ja, naj bi kunec mel kakovostno prehrano, torej to je brez semen, ki jih vsebuje vsa poceni hrana. Bunny so briketi ki so vsi enaki, kar preprečuje zbirčnost, pa narejeni so iz zelišč, torej brez semen. Glavna hrana je pa itak seno. Sej če nočeš imet briketov lahko kunec komot živi od sena, samo potem mu moraš kar malo bolj pogosto dajat svežo zelenjavo, kot pa tistemu, ki ga hraniš tudi z briketi.

    Pa še to: briketi nikoli niso glavna hrana, tudi, če so še tako zelo kakovosti-glavna hrana je seno, ki ne redi, briketi so pa malo bolj za ''posladek''.

    Uglavnem naš tastar se je v življenju napokal hrane za hrčke pa še katere druge, pa mu ni bilo nič.

    lp
    urshika
    urshika
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 32
    Kraj : domžale
    Število prispevkov : 373

    Kunec - Page 4 Empty Re: Kunec

    Objavlja by urshika Čet Okt 25 2012, 17:32

    Mene pri hrani za hrčke moti le da je veliko preveč kalorično ker ima notri sočnična semena in veliko arašidov zaradi tega jaz nebi dajala kuncu hrane za hrčke.
    nejcka
    nejcka
    Mačka
    Mačka


    Starost : 24
    Kraj : Ajdovščina
    Število prispevkov : 880

    Kunec - Page 4 Empty Re: Kunec

    Objavlja by nejcka Sre Okt 31 2012, 16:00

    teya je napisal/a:
    nejcka je napisal/a:Imam uprašanje:
    Ali kunci lahko jedo hrano za hrčke Kunec - Page 4 4953

    Ne, ne smejo. Kunec je striktni rastlinojed, medtem ko hrček je tudi mesno hrano Kunec - Page 4 726982
    Aja??? Kunec - Page 4 4953
    no ja sej bi tudi muni pojedu, tako kot je bil majhen, je pod mizo dobil košček salame pa ga je pojedu
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Kunec - Page 4 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Kyou Sre Okt 31 2012, 18:46

    tud moj je enkrat polizal žlico od skute, kjer je notri vmiksana banana, pa ni nič narobe wink
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Kunec - Page 4 Empty Re: Kunec

    Objavlja by teya Sre Okt 31 2012, 18:56

    Kyou če je vaš preživel na "strupu" še ne pomeni da bi drugi Kunec - Page 4 726982 . Verjetno pa je vaš tako dolgo živel, ker je zraven pojedel ogromno zelenjave, ki je pa itak najbolj pomembna poleg sena. Pa predvsem zaradi genov. Če mene vprašaš sploh ne rabiš kuncem in morskim pujsom dajat briketov oz. semenskih mešanic. Zakaj primerjam njih? Ker so si po prehrani precej podobni (mogoče rabijo kunci manj zelenjave kot pujski)
    Jaz osebno še nisem imela kunca, imam pa že kar nekaj časa morske pujske. Prej sem imela 2 samički, sta poleg sena in zelenjave jedle tudi brikete - 1 žlico na dan, toliko ko je pač priporočljivo (tudi tanajbolj kvalitetne kot so npr. Bunny in tudi največji podn kot je npr. Hobby vit). Obe sta živele krepko pod pričakovano dobo, ampak zaradi genov in dednih bolezni ki sta jih imele. Sedaj imam 2 morski pujsi, obe sta že preživele pokojni 2 in zaenkrat sta (tok, tok) zdravi (to pripisujem genom). Hranjeni sta pa tako; ogroooomno sena+ ene pol kile zelenjave/sada/trave na dan. Brikete dobita res ful ful redko, mogoče 1x na teden pa še to iz roke vsaka par briketekov (imata pa sedaj neke rollse od vitakrafta in bunny). Kot obrok jih pa dam samo če res nimam nobene zelenjave in sem že na tesno z senom, ker pujsi pač morajo skos nekaj jest. In sem ful zadovoljna, pujsi sta veliko bolj aktivni, poskočni, glasni in živahni kot pa prej, ko sta bile hranjeni kot prešnji dve (tako je bila hranjena sicer samo Biba, ki je kar lep čas živela z Katko in Pepo, odkar pa imamo Lio sta pa večinoma na domači hrani), čeprav sta sedaj starejši. wink . Aja, samo ena stvar je. Pojesta res enormne količine sena. Jaz imam srečo, da dobivam domače seno od strica, drugače bi verjetno bankrotirala. Prej ko sem imela 3 so pojedla 2x manj sena kot sedaj pojesta 2.


    Nazadnje urejal/a teya Sre Okt 31 2012, 18:58; skupaj popravljeno 1 krat
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Kunec - Page 4 Empty Re: Kunec

    Objavlja by teya Sre Okt 31 2012, 18:58

    nejcka je napisal/a:
    Aja??? Kunec - Page 4 4953

    Ja ker hrček še v naravi je razne žuželke, tako da je priporočljivo če je tudi beljakovinsko hrano (v malih količinah seveda). Nekateri jim dajo včasih kake mokarje, nekateri kak košček kuhane jajce, sira. Je priporočljivo ni pa to tako, da ne bi mogli živeti brez tega. Pa če daješ brikete oz. semenske mešanice je itak tudi beljakovinska hrana v njih vmešana wink
    katja100
    katja100
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 833

    Kunec - Page 4 Empty Re: Kunec

    Objavlja by katja100 Pet Dec 14 2012, 15:31

    Moj kunec dobi brikete 1X na 2 mesca in ni nobenih problemov

    Sponsored content


    Kunec - Page 4 Empty Re: Kunec

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pon Maj 13 2024, 19:54