Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 9 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 9 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Zlati prinašalec - Page 6 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Zlati prinašalec - Page 6 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Zlati prinašalec - Page 6 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Zlati prinašalec - Page 6 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Zlati prinašalec - Page 6 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Zlati prinašalec - Page 6 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Zlati prinašalec - Page 6 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Zlati prinašalec - Page 6 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Zlati prinašalec - Page 6 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+49
Maly
Nika.
Border_Collie *-*
love
airedalka rebeka10
Hana*
talupu
rox.
Colliny
anna <3
Evangelynne
katja100
Shelly
Ester
Nikii-Puhii
Diana.
Tjaša*
Aleš*
Ani
ines97
Lillie
love dog
smejkica15
Kiara
Lana
Tjaša.
dog_lover*
*Lanchy*
ema.
Ines.
Dandekk
emcHiii.
Iza
Petra.
Alessa.
yaya
teya
BlackStar
Valentina
Kimmy.
larčyka
Špela
Maja
Maša
linana
EucH
Katk.
Anja
Woody
53 posters

    Zlati prinašalec

    talupu
    talupu
    Sinička
    Sinička


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 828

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by talupu Sob Maj 05 2012, 17:38

    Men ima pa ta pes prenizke tace in cel je tak nizek. Lepši so mi taki navadni, brez rodovnika.
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Sob Maj 05 2012, 17:53

    talupu je napisal/a:Men ima pa ta pes prenizke tace in cel je tak nizek. Lepši so mi taki navadni, brez rodovnika.
    Itak je na sliki še mlada, ko odraste se docela razvije in se hrbet nekoliko upogne (čeprav mora biti hrbtna linija ravna). Tak primer je Ashley (link spodaj, pod Unsere Hunde, potem na Ashley). Navadni brez rodovnika pa ne obstajajo. Taki pač so, drugih razlik ni razen v linijah. Meni je njihova zelo v redu saj hodijo na razstave in hrati ohranjajo nagon. Brez rodovnika so ponavadi mešani z labradorci, zato imajo bolj čokato postavo in krajše noge ter masivne glave. Nizka pa tudi ni ravno...pri moji pasmi so predstavniki ful veliki zaradi ene linije, ki jih je začela tudi karakterno uničevat in potem vsi mislijo, da so naravno tako veliki, čeprav od standarda odstopajo za več kot 5 cm.
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by teya Ned Maj 06 2012, 15:44

    Zlati prinašalec je kar nizek, čokat in s kratkimi nogami. Rodovniški so taki wink . Nerodovniški navadno niso. So tudi bolj temni navadno, pa bolj skodrani predvsem. Nekateri imajo tudi daljše noge in so mogoče za malenkost višji. Ampak pravi ZP je tisti rodovniški, ne pa nerodovniški roll . To je samo nek drugačen približek ZP-ja, ne pa ZP wink
    talupu
    talupu
    Sinička
    Sinička


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 828

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by talupu Ned Maj 06 2012, 15:49

    Kakorkol, zame so tisti vseeno zp-ji in so mi lepši. :)
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Ned Maj 06 2012, 15:59

    Lahko so ti lepši, ampak niso ZP-ji. wink

    Še dve fotki, meni zelo vščenega psa. Ta ima lepo konstitucijo: Doo All van de Beerse Hoeve:

    Zlati prinašalec - Page 6 Opf-bronco

    Zlati prinašalec - Page 6 Zc1-011-77

    vir
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Evangelynne Ned Maj 06 2012, 16:23

    Tale je tudi meni zelo všeč. (:
    talupu
    talupu
    Sinička
    Sinička


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 828

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by talupu Ned Maj 06 2012, 17:04

    Zame so zp-ji. vesel

    A v Sloveniji je kakšna psarna? :)
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by teya Ned Maj 06 2012, 20:57

    Zate so lahko, ampak v resnici niso wink

    Tole je ena psarna http://www.hoikergoldens.si/
    Tole pa so še eni vzreditelji http://www.mojpes.net/modules/vzreja/article.php?storyid=312


    Drugače pa da še sedaj jaz povem moje mnenje o ZP-jih. Niso mi všeč ne po karakterju, ne po videzu. Res, res redki so mi lepi. Drugače so mi čudni, ker imajo take kratke noge, tudi da so čokati mi ni všeč, tako težko postavo imajo.
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Ned Maj 06 2012, 21:23

    talupu v Sloveniji so registrirane psarna Grmajo, Hoiker's, Monte Gerass ter Neli Goldy, pri čemer je meni saleč najboljša psarna Monte Gerass. Če pa želiš še osebno mnenje o psarnah, pa ti napišem na ZS. Sem bila v živo pri enih vzrediteljih, kjer stanje ni tako rožnato kot je prikazano na njihovi spletni strani. Upam, da se motim. Je pa veliko več ljudi, ki imajo domača legla. Vse podatke najdeš na spletni strani slovenskega kluba retrieverjev, kjer sproti objavljajo legla ter plemenke/plemenjake. Na žalost nimajo seznama vzrejno pregledanih psov niti za samce niti za samice.
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Colliny Ned Maj 06 2012, 21:25

    Saj vsi vemo, da nerodovniški niso ZPji... roll Sam ne se mi skregat wink
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Ned Maj 06 2012, 21:47

    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Ani Ned Maj 06 2012, 22:31

    talupu je napisal/a:Men ima pa ta pes prenizke tace in cel je tak nizek. Lepši so mi taki navadni, brez rodovnika.
    Sama imam mešanca med ZPjem (nima rodovnika), starša pa sta bila po zgledu zlata prinašalca. (: Summer je nizka in ima kratke noge, pa ni rodovniška..
    In ne razumem tega: taki navadni, brez rodovnika? Pa ja niso navadni brez rodovnika. jezik
    Obstajajo pa tudi ZPji, ki nimajo 'kratkih nog', haha. ;D
    http://www.gortonsgoldenretrievers.co.uk/ ~ tale May nima kratkih nog, haha. (:
    Moj sanjski pes je delovni linija ZPja, haha, kok sem bila neumna ko sem kupovala psa, ha? Itak pa tako ali tako se mi želja po vsej verjetnosti nikoli nebo uresničila, žal..
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Colliny Ned Maj 06 2012, 22:35

    Zakaj se ti ne bi uresničila? ;/ S trudom se najde primerno psarno in primernega psa, če so pa kakšni drugi dejavniki... :)
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Ani Ned Maj 06 2012, 23:14

    Moja veeeeeeelika želja je imeti ZPja delovne linije od pravih vzrediteljev. To pa ni tako lahko, ker v Sloveniji ni takih vzrediteljev, ni posebnih šol za naučiti psa prinašat živali (vsaj kolker jaz vem).. Jaz nimam dovolj znanja s tem, nimam niti dnarja, časa... Žal nimam pogojev. :/ Bom pa ko bom starejša ziher kontaktirala kako vzrediteljico v Ameriki in šla gledat kako z psi delajo prinašanje (sabo bom pa vzela nekoga ki ve govorit angleško hahha). OT
    In se dejanso nemorem nagledat fotk ZPjev delovnih linij v akciji. (: Sline se mi cedijo...
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Pon Maj 07 2012, 15:06

    Ani, v Sloveniji se organizira veliko TP-R-jev, PNZ-jev in na splošno treningov za retrieverje. Nimamo sicer šol, se pa pač naučiš s psom individualno pri kakšnem poznavalcu pasme ali nekomu, ki se tekem udeležuje. Jaz sem vzela delovno linijo in zraven dobimo še piščal ter dummy-ja. Treniranje mladiča samo po sebi ni nič posebnega jaz sem dobila napotek naj jo naučim, da prinese aport in potem vajo izvadim enkrat do petkrat na dan, samo enkrat (da samo enkrat prinese). Ostale vaje so povsem normalne vaje poslušnosti, ki jih lahko naučiš sama ali ob pomoči poznavalca (itak ti mora dat napotke, kako psa to naučit). Drugače pa v Avstriji redno potekajo treningi in tekme in so veliko bolj organizirani kot v Sloveniji, tudi vaje so veliko zahtevnejše. Če bi imeli tako stroge pogoje za narest vzrejni pregled bi ga naredilo pol psov manj kot na severu. Imajo pa tudi Italijani nek tečaj za to, ampak baje ogromno stane. Jaz sem imela enkrat trening s poznavalko in ti garantiram, da v bistvu ti tečaja niti ne rabi. Lahko prideš enkrat pogledat na kakšen flatovski trening, ko bo. Tukaj je še en video od Ilvijinega pol-bratca, ki prikazuje kako naj bi potekale vaje poslušnosti in osnove učenja prinašanja:

    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Ani Pon Maj 07 2012, 16:47

    Hvala Hana. (:
    Ja no sej, kot pravim ni šol, niti dnarja, poleg tega pa nisem nikoli nameravala to z Summer delat.. Sem pa ful zadovoljna zate da si si izbrala to pasmo in da boš to trenirala ali pač samo vadila.. (: & tale cukr je toook kjut. ;*
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pon Maj 07 2012, 17:46

    Pa ima sploh kdo tukaj pravega, rodovniškega ZP? zakaj?
    Dix pa je tudi mešanček z ZP in še nečim... Bi vedel mogoče kdo kaj je še v njem? Hana je že posumila na rumenega flata... jezik Njegova mama je bila baje rodovniška, oče pa neznan, ampak vprašanje koliko je resnice na tem...
    Zlati prinašalec - Page 6 P3110166
    Zlati prinašalec - Page 6 Img2000
    Sicer pa ima karakter tako srednje od goldija: je prijazen do domačih (do drugih sicer ne najbolj, ampak si mislim da je to zaradi slabe socializacije in slabega pristopa nekaterih ljudi), živahen, zelo rad je v naravi, se druži z nami, skače teče, je pameten ipd., ampak ne mara pa plavanja, tudi prinaša ne nekaj zelo veliko (ampak pri meni zna!)... Sicer pa imamo pri njem najbolj probleme, ker ljudje mislijo, da če je zlatko pa je res prijazen in gredo takoj k njemu, ga pobožajo po glavi - to Dix sovraži, ko pa popade pa se po vsej vasi govori, da je nek zelo nevaren pes... O kakem NO-ju, ki pa ves čas napada pa seveda ne rečejo niti besede, niti si ne upajo k njemu. prestrašen OffTopic Me pa moti, ker v register vpišejo pasmo kar tisto ki se jih zazdi - Dix se vidi da sploh ni zlatko, pa je vpisan kot zlati prinašalec. In če bi bil ugriz priajvljen, bi bil še en zlatko več na seznamu, pa čeprav dvomim da so vse tisto res ZP-ji. nevem
    talupu: tudi če zate so, ampak v resnici niso, in ravno zaradi nerodovniških ''zlatkotov'' je potem pasma pri nekaterih na slabem glasu (seveda pa se tudi pri rodovniških najdejo popadljivi in bolni).
    Pa ste vi svojim ''zlatkotom'' kaj slikali kolke in komolce? Mene za Dixa malo skrbi, saj kar veliko skače, hodi po stopnicah... in tudi ko je bil mladič nismo nič pazili, pa še od šteparjev prihaja... Ampak ne kaže pa čisto nobenih bolečin... Ko delava home agility (ovire so malo nižje kot on - ne me vprašat za cm ker res nimam občutka, ga bom ob priliki izmerila), pa zelo rad to dela in mu tudi gre, pa ko se navduši za frizbi (to je ponavadi samo enkrat na mesec - kak nasvet da bi bilo pogosteje?) tudi skače za njim - seveda pa pazim da ne dela kakih salt in podobnega. Tudi po stopnicah gre vsak dan (no... ko sem jaz tam večkrat na dan, drugače pa ne, ampak skupaj je približno 7 nasmejan ). Ampak slikali bi ga bolj težko, ker ga ob bližini veterinarjev težko obvladamo oz. ga sploh ne in še psov ne mara. žalosten
    p.s.: več slik od Dixa pa je v temi moje živalce! happy
    love
    love
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Mirna Peč
    Število prispevkov : 1995

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by love Pon Maj 07 2012, 17:50

    Mene spominja na mešančka me howawartom in ZP-jem. Ampak ne morem vedet ker ga še nisem videla v živo happy
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Pon Maj 07 2012, 18:34

    Ani, ko bom na tvojem koncu lahko z Ilvie probaš happy .Dix je po postavi malo podoben zlatku, po karakterju tudi, vendar pa je fifty-fifty proti pasmi s katero je mešan. Po mojem ni s še enim prinašalcem, ali pa je (če je) z zelo ne-delavnim goldijem. Prinašalci so čisto zmešani na prinašanje, prinašajo čisto vse, 25 ur na dan xd. Poznam psičko, ki kot mladiček ni nikoli grizla copatov, pohištva, kavča ali kaj podobnega, je pa imela vedno kaj v gobcu. Huda napaka je, če prinašalcu prepovedaš prenašanje, lahko pride celo do vedenjskih motenj, saj imajo to v nagonu.
    talupu
    talupu
    Sinička
    Sinička


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 828

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by talupu Pon Maj 07 2012, 19:42

    airedalka rebeka10 je napisal/a:
    talupu: tudi če zate so, ampak v resnici niso, in ravno zaradi nerodovniških ''zlatkotov'' je potem pasma pri nekaterih na slabem glasu (seveda pa se tudi pri rodovniških najdejo popadljivi in bolni).

    Pa sej js vem, da v resnici niso kinološko pravi zp-ji (biološko so lahko), ampak zaje je pač to zp. Če je neki pes isti kot beagle in se tudi obnaša tako, je zame pač to beagle - pa če ima rodovnik ali pa ne.
    Itak pa jaz nikoli ne mislim met zp-ja, tako da zaradi mene pasma ne bo nič slabša. (:

    Ani je napisal/a:
    talupu je napisal/a:Men ima pa ta pes prenizke tace in cel je tak nizek. Lepši so mi taki navadni, brez rodovnika.
    Sama imam mešanca med ZPjem (nima rodovnika), starša pa sta bila po zgledu zlata prinašalca. (: Summer je nizka in ima kratke noge, pa ni rodovniška..
    In ne razumem tega: taki navadni, brez rodovnika? Pa ja niso navadni brez rodovnika. jezik
    Obstajajo pa tudi ZPji, ki nimajo 'kratkih nog', haha. ;D
    http://www.gortonsgoldenretrievers.co.uk/ ~ tale May nima kratkih nog, haha. (:


    Jaz sem rekla za tistega psa da mi je prenizek in da ima po mojih pojmih prenizke tace, ne za vse zp-je. Valda obstajajo tudi taki, ki so visoki (kot te psi, ki si mi jih pokazala).
    Navadni zp = zp, ki ima pač izgled zp-ja...
    Brez rodovnika = to najbrž veš kaj pomeni, saj imaš takega tudi ti.
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by teya Pon Maj 07 2012, 22:28

    Rebeka, po moje je Dix mešanec med ZP-jem in mešancem wink . Saj ne zgleda tako ful zlati prinašalec, da bi lahko bil še oče ZP. roll

    Jaz imam tudi mešanko med ZP-jem. Je pol ZP in domnevno pol kraševec (njen oče je verjetno kraševec mix, kolikor sem ga jaz videla, je pa Rina bolj podobna kraševcu kot pa on...). Sicer ima nekaj stvari (karakternih) po ZP-ju, ki pa mi niso všeč. Izgled ni skoraj nič, rep ima enak (samo da je siv), pa glavo ima skoraj čisto enako (samo drugačne barve in gobec ima bolj špičast), druga pa je po očetu.
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Colliny Pon Maj 07 2012, 22:31

    teya, katera lastost ZPja pa ti ni všeč in zakaj?
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by teya Pon Maj 07 2012, 22:43

    Lovski nagon in požrešnost.
    Lovski nagon zato, ker rada preganja živali (predvsem ptice). Požrešnost pa zato, ker poje vse smeti in predvsem dreke, ki jih vidi. In zaradi tega velikokrat bruha, driska. Prav strah me je, da se bo kdaj zastrupila roll . Da ne govorim o tem, da jo je treba na 2 meseca razgliščevat, drugače ima gliste roll

    OK, všeč mi je ena stvar. Da sedaj že kar rada prinaša wink . Ampak sem morala kar fejst truda vložit v to, da sem ji prebudila nagon.
    Se pa sicer sedaj že stvar z preganjajem tudi kar popravlja. Sicer od ptic je ne morem odpoklicat nikakor, od srn pa preden se zažene. Pa tudi od mačk jo že lahko, ko mačka spleza na drevo pride Rina takoj.
    Stvar s požrešnostjo pa se ne premakne z mrtve točke (vmes malo manj je, potem pa spet ogrooomno).
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Tor Maj 08 2012, 15:17

    Pošrešnost se da odpraviti. Je pa težko in pri nas je bilo tudi dolgotrajno. Ne razumem pa kako ti ni všeč lovski nagon pri prinašalcih, če so ti všeč wiemiji, ki imajo ta nagon še toliko bolj izrazit? Zlati prinašalec - Page 6 4953
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by teya Tor Maj 08 2012, 18:15

    Lovski nagon je za moje pojme čisto brezvezen. Ne mislim nič lovskega delat s psom, da se mi pa skos zaganja za živalmi mi je pa še manj všeč. Sicer sedaj to že odpravljava, da če samo gleda žival in se še ne zažene jo lahko čisto fajn odpokličem, čisto lepo pride, pa lahko srno ali pač karkoli buli kot nora (celo od štorklje jo je šlo včeraj happy ). Ko pa laufa pa ni šans. roll . Se sicer izboljšuje, ampak OK... Wiemiji pa so mi všeč po izgledu, ne pa po karakterju wink . Čeprav imam tudi kaj pojma o karakterju, ker sem ga hotela imet, ampak sedaj, ko vidim kaj je to blažji lovski nagon si ne znam predstavljat, kako bi bilo, če bi imela psa s tako močnim lovskim nagonom kot je npr. wiemi wink
    Za požrešnost pa res nimam pojma kako bi lahko to odpravila. Sem probala že res skoraj vse... Pa vse brez učinka. Najbolj pomaga, da se delam kot da ni nič in jo ignoriram wink . Ker če se derem na njo oz. jo kregam ima še bolj veselje roll

    Sponsored content


    Zlati prinašalec - Page 6 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pon Maj 06 2024, 22:37