Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 8 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 8 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Zlati prinašalec - Page 7 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Zlati prinašalec - Page 7 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Zlati prinašalec - Page 7 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Zlati prinašalec - Page 7 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Zlati prinašalec - Page 7 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Zlati prinašalec - Page 7 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Zlati prinašalec - Page 7 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Zlati prinašalec - Page 7 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Zlati prinašalec - Page 7 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+49
Maly
Nika.
Border_Collie *-*
love
airedalka rebeka10
Hana*
talupu
rox.
Colliny
anna <3
Evangelynne
katja100
Shelly
Ester
Nikii-Puhii
Diana.
Tjaša*
Aleš*
Ani
ines97
Lillie
love dog
smejkica15
Kiara
Lana
Tjaša.
dog_lover*
*Lanchy*
ema.
Ines.
Dandekk
emcHiii.
Iza
Petra.
Alessa.
yaya
teya
BlackStar
Valentina
Kimmy.
larčyka
Špela
Maja
Maša
linana
EucH
Katk.
Anja
Woody
53 posters

    Zlati prinašalec

    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Tor Maj 08 2012, 19:36

    Nagon gotovo ni brezvezen, saj so te pse in še ogromno drugih vzrejali prav zaradi tega. V današnji dobi pa je seveda tako, da se pomembnosti malokdo zaveda, saj je enostavno ne uporabljajo, škoda pa da je tudi ne koristijo psu v prid. Kar se mene tiče, tudi nisem bila nikoli navdušena nad koriščanjem nagona, ker se moje pasme za lov niti ne uporablja več. Ampak ko pa si navzoč pri kakšen treningu ali gledaš tekmo, te veselje in volja, ki jo ima pes tako prevzameta, da se enostvno odločiš, da se boš s tem ukvarjal. Po mojem ni dobrega lastnika, ki ne bi želel dobro za psa, če pa želiš to omogočit lovski pasmi se pač moraš "sprijaznit" z usodo. Čeprav so meni tekme blazno zanimive, tako da se bi s tem ukvarjala tudi če ne samo zaradi psa. nasmejan Ampak pri Rini pač nisi mogel vedet po kom po pobrala kaj.
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by teya Tor Maj 08 2012, 22:21

    Hana* je napisal/a:Nagon gotovo ni brezvezen, saj so te pse in še ogromno drugih vzrejali prav zaradi tega. V današnji dobi pa je seveda tako, da se pomembnosti malokdo zaveda, saj je enostavno ne uporabljajo, škoda pa da je tudi ne koristijo psu v prid. Kar se mene tiče, tudi nisem bila nikoli navdušena nad koriščanjem nagona, ker se moje pasme za lov niti ne uporablja več. Ampak ko pa si navzoč pri kakšen treningu ali gledaš tekmo, te veselje in volja, ki jo ima pes tako prevzameta, da se enostvno odločiš, da se boš s tem ukvarjal. Po mojem ni dobrega lastnika, ki ne bi želel dobro za psa, če pa želiš to omogočit lovski pasmi se pač moraš "sprijaznit" z usodo. Čeprav so meni tekme blazno zanimive, tako da se bi s tem ukvarjala tudi če ne samo zaradi psa. nasmejan Ampak pri Rini pač nisi mogel vedet po kom po pobrala kaj.

    Meni je nagon brezveze wink . Mogoče za tebe ni, za mene pa je. Vbistvu jaz sem vedela, da bo nekaj pobrala tudi po ZP-ju, ampak da ima ZP tak lovski nagon si pa nisem predstavljala... Kako bi ga lahko koristila pa mi tudi ravno ni jasno roll zmeden . A mi lahko na ZS kaj napišeš, daš kak video? Da to malo vidim, če bi bilo kaj za njo. Jaz bi rada, da ne preganja živali, ampak čisto zatret njenih nagonov pa ne mislim wink . Sicer delam z njo tudi sledenje poleg canicorossa, prinašanja in frizbija (vse delam samo doma).
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Tor Maj 08 2012, 22:33

    Video sem prilimala na prejšnjo stran. Koristi se s čisto navadnimi vajami prinašanja, vajami poslušnosti. Npr. začneš tako, da jo daš v sedeč položaj in okoli nje razmečeš aporte. Nato ti enega po enega prinese. Ena vaja je, da enostavno prinaša palico. Ena od težjih pa je, da na različne lokacije vržeš tri aporte in potem ona usmerjeno prinaša. V knjigi Kyre Sundance so opisani znaki s piščalko, drugače pa obstajajo tudi z rokama (npr. če daš roke v odročenje, je za psa znak, da pride k tebi). Potem nastopijo vaje, ko aport vržeš v vodo in ti ga mora prinesti.

    Tukaj je en primer retriever treninga. Ko vržeš aport (ta na videu je pravi, lahko imaš pliškota ali kaj takega) mora pes sedet ob tvoji levi nogi, po aport pa gre ko mu rečeš "išči" oz. "aport". Po pravilih svojo roko postaviš ob njegovem obrazu (videt je kasneje na posnetku). So pa še druga pravila, ki se upoštevajo na tekmah (uporaba piščalke pa to). Bom kasneje še kaj več napisala. : https://www.youtube.com/watch?v=TJnCbmXSfD4&feature=youtu.be
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by teya Tor Maj 08 2012, 22:41

    Prinašanje itak delava, ampak ne vem koliko kaj pes tukaj rabi lovskega nagona... Bolj me zanima na kaj bi lahko preusmerila nagon lovljenja oz. preganjanja živali.
    Aja, pa še to. Jaz za prinašanje ne uporabljam aporta, ker ga je nekje zgubila (predvidevam, da ga je spravila pod boks, ker tam je že itak izgubila ene najmanj 10 igrač). In mi navadno prinaša žogo (tenis, napolprazno nogometno, prazno rugby) ali pa palice, cufo in seveda frizbi. A je to OK?
    Ani
    Ani
    Pes
    Pes


    Število prispevkov : 2044

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Ani Sre Maj 09 2012, 00:00

    Teya; Rina je pridna če pride tudi ko vidi žival, to ni kar tako..
    Sicer pa ne razumem kdaj ti ona vspe jest dreke in druge stvari? kaj? A je nimaš ti v boxu zaprte?
    O požrešnosti pa, ona naj dobi svojo dozo hrane na dan in to je to. Če ji dajaš tudi pribolške odšteješ toliko od hrane.. Da ti poje vse živo in mrtvo lagko tudi odvadiš. (: Moja ko je bila majhna je nosila domov mrtve ptičke, jedla VSE kar je vidla potleh, itd., itd... Mora vedet da je to fuj! Mi smo tako delali; če je bila žival na cesti (močerad, žaba.. Čeprav mi ni bilo prijetno hodit okoli tistih ubogih živali) in je ona potegnila k njej sem jz šla v nasprotno smer in šle smo toliko krat mimo dokler mi ni hodila poleg in ugotovila, da tudi če je žival potleh gremo vseeno normalno naprej.. En čas je zanalašč vzemala karkoli kar je najdla potleh (ko je bila spuščena) in je tekla stran od mene ker jedela da ji ne pustim da to je. Pa sem jo imela na sledne pasu in ko je naredila spet to rekla 'ne!' jo primla in ji potegnila to iz ust. Nevem če sem prav delala ampak učinkovalo pa je. (: Sedaj ji rečem ne, ona spusti (če ima že v ustih, če ne pa fuj pa gre mimo) kar ima v ustih in teče naprej. :p
    Delaj na tem pa bo. vesel Da ti pase ptice pa nevem če ima po ZPju? Se motim? :$ Jaz nisem še videla ZPja past.. Pa moja je tu rada tekla za golobi, ampaksedaj zelo dobro pozna besedo 'ne'. :9
    Bodi srečna da si jo vzpela navadit prinašanja, verjamem kolikosi delala ker meni še vedno ni dokončno vzpelo. Moja je pomoje mešana med kakim Zlatim odnašalcem. Đouk, haha. :'D sej prinaša hihi. (:
    Hana: tudi če ne boš imela namena prid v naše kraje boš prišla, OBVEZNO! nasmejan menebriga! ^___^
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Sre Maj 09 2012, 14:26

    teya je napisal/a:Prinašanje itak delava, ampak ne vem koliko kaj pes tukaj rabi lovskega nagona... Bolj me zanima na kaj bi lahko preusmerila nagon lovljenja oz. preganjanja živali.
    Aja, pa še to. Jaz za prinašanje ne uporabljam aporta, ker ga je nekje zgubila (predvidevam, da ga je spravila pod boks, ker tam je že itak izgubila ene najmanj 10 igrač). In mi navadno prinaša žogo (tenis, napolprazno nogometno, prazno rugby) ali pa palice, cufo in seveda frizbi. A je to OK?

    Dovolj je že, da ima nekaj prinašalskega nagona, drugo je le poslušnost. Če pa že zna prinašat pomojem ne bi smelo bit problematično. So pa "pravi" prinašalci na to grozno nori-ko smo imeli trening v Admontu se je Ally od želje do tega kar tresla in mišice so ji trzale. :p Ni važno kaj uporabiš dokler lahko prime. Od zgoraj naštetega je še najboljša cufa.

    Ani: zmenjeno haha. :p
    avatar
    teya
    Pes
    Pes


    Female Starost : 26
    Število prispevkov : 3000

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by teya Čet Maj 10 2012, 22:04

    Ani, dreke mi je na sprehodu in tudi, ko jo spustim iz boksa na dvorišču, ker imamo polno drekov zaradi vrablov, ki jih imamo ogromno.
    Itak dobi toliko hrane ji dam in to je to. Ampak fora je v tem, da mora dobiti kar veliko, drugače se kot nora naje drekov. Tako da raje dam malo več hrane pa da je manj drekov, kot pa da dam manj hrane in poje več drekov. In ja, vse to sem že delala, pa pri njej nič ne pomaga.
    Ptic ne pase, ampak jih lovi in če jih le dobi jih hoče grist. To je edina žival, ki ji to dela, poleg malih glodalcev. Mačke in srne, damjake, če jih že dobi, pusti pri miru.
    Drugače tudi hoče nekaj krave past ali se igrat z njimi ali karkoli že, ampak tole je po ovčarju, ne pa po zp-ju wink
    Ani, tvoja je mlajša od Rine, tako da še ima čas. Rina mi sedaj lepo prinaša kaka 2 mesca, mogoče 3. Sem morala res ogromno dela in volje vložit v njo. Prej sem ji tudi govorila, da je odnašalec, ne pa prinašalec wink
    Ko vidi žival že kar pride ja. Sicer moram jo kar nekajkrat poklicat, ampak pride pa le. Enako je že pri ljudeh, če so na drugi strani potoka, midve pa na drugi, tudi pride če jo ene 2x pokličem happy . Pa drugače že tudi ful bolj uboga wink
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Čet Jul 26 2012, 12:15

    No, sej vaja dela mojstra Zlati prinašalec - Page 7 75980 Drugače pa je tudi prinašalce treba učit prinašanja, le da imajo za razliko od drugih pasem nagon že prirojen. Nektaeri vzreditelji jih tega učijo že v leglih. Kar pa se tiče koprofagičnosti je najbolje, da jo zamotiš (s hrano, igračami...) in jo tako odvrneš od dreka ter jo hvališ/nagradiš ko gre od dreka stran.

    Aja sam vmesno; mladi psi prej ali slej zaidejo v nogato fazo, njihova postava pa se kasneje docela razvije. V tem obdobju je treba pazit na količino gibanja, saj se v prekomernih količinah lahko pes začne razvijat v 'napačno' smer in lahko pride do nekaterih telesnih nepravilnosti.

    Meni je drugače tale pes krasen *_*

    Ch Gunhills Game Master JW ShCM SGWC ~ Hadlee

    'The masculine, well built and very sound Golden Retriever'

    Zlati prinašalec - Page 7 Hadlee_Headstudy
    upload picture

    Zlati prinašalec - Page 7 47699_10150263942160693_821085692_14573801_15200
    image upload

    Zlati prinašalec - Page 7 Hadlee_2008
    free image hosting


    Vir: http://www.bluewaters.gb.com/hadlee_growing_up.htm
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Evangelynne Čet Jul 26 2012, 13:40

    Krasen je. *___*
    Meni ma ta psarna na splošno zelo lepe pse. (:
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Čet Jul 26 2012, 13:50

    Meni se tudi zdi ja. :) Čeprav ne parijo, imajo samo samce za razplod in mi je zelo všeč, ker poleg raztav tudi ohranjajo nagon^^ Zame ni lepše ko videt prinašalca na delu. Pri teh popularnejših, pa se vedno manj ljudi ukvarja s tem. -.-

    CRUFTS 2011:
    Ch Gunhills Game Master JW ShCM
    (Sh Ch Erinderry Just The Ticket from Bluewaters JW x Gunhills Dancing Delilha)
    2nd Special Working Gundog Dog

    Zlati prinašalec - Page 7 198824_10150141145459185_807314184_6311479_67605
    picture hosting

    Nekaj fotk njihovih potomcev(vir je isti kot zgoraj):

    Zlati prinašalec - Page 7 3015497979_6f5f665186
    upload photo

    Zlati prinašalec - Page 7 3035225352_d2463325cb_o
    img upload

    Zlati prinašalec - Page 7 3053619532_61723b5969_o
    free picture hosting

    Zlati prinašalec - Page 7 3092533176_d8495a89b1_o
    upload pictures

    vir: http://www.bluewaters.gb.com/


    Nazadnje urejal/a Hana* Čet Jul 26 2012, 15:50; skupaj popravljeno 1 krat
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Evangelynne Čet Jul 26 2012, 13:58

    Sem vidla, da so samo samci, ja. (:
    A zlati prinašalci so lahko beli? A je to potem izven standarda, ali je taka barva tud dovoljena?
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Čet Jul 26 2012, 14:33

    Dovoljene barve so od zlate do kremaste('bele'), nikakor pa ne smejo bit preveč rdečkasti ali mahagonijevi. Dopuščene so svetle lise na prsih. Meni se svetlejši malo bolj dopadejo^^
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Colliny Čet Jul 26 2012, 15:46

    Hana, VIR! (al je že kje, pa sem spregledala?)
    Hana*
    Hana*
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Primorska
    Število prispevkov : 941

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Hana* Čet Jul 26 2012, 15:53

    Colliny je napisal/a:Hana, VIR! (al je že kje, pa sem spregledala?)

    Sem napisala, da je isti ko zgorej. Ampak je vmes, tako da sem še spodaj dodala. :$ :)
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Colliny Čet Jul 26 2012, 16:47

    Okej, oprosti, nisem vidla, ker je blo tak vmes... Boljše, da spodaj vedno daš ja. wink
    Border_Collie *-*
    Border_Collie *-*
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 2871

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Border_Collie *-* Pon Feb 25 2013, 19:30

    Prej sem malo gledala psarne ZP-jev in našla psarno Monte Geras KLIK! ljubezen Prelepe pse imajo!!

    Nika.
    Nika.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 25
    Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2075

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Nika. Pon Feb 25 2013, 20:05

    Res so ful lepi Waaaau
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Maly Tor Apr 29 2014, 20:42

    Sosedov mešanček med ZP-jem (nerodovniškiZP)

    Zlati prinašalec - Page 7 Rb2-103113
    Becca my love
    Becca my love
    Sinička
    Sinička


    Male Starost : 27
    Število prispevkov : 478

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Becca my love Tor Apr 29 2014, 21:01

    Saj je kar lep ja :) Sicer meni osebno zp-ji niso zelo všeč, so preveč "zlajnani" že. Podobno kot Nemški ovčarji zmeden ...
    avatar
    Maly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 34
    Število prispevkov : 1691

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Maly Sre Apr 30 2014, 01:43

    Meni tudi niso všeč ZP- ji, pa zdi se mi ful uničena pasma.
    Becca my love
    Becca my love
    Sinička
    Sinička


    Male Starost : 27
    Število prispevkov : 478

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Becca my love Sre Apr 30 2014, 01:50

    Saj to je to! Full so uničeni. :/ škoda res
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by airedalka rebeka10 Sre Apr 30 2014, 09:36

    Kako točno uničeni, v kakem smislu? :) Meni se takšna kriza spet ne zdi, se še vedno tudi pri nas dobi v redu goldija. :)
    Mi pa niso ravno všeč, kot tudi ostali prinašalci ne, mi ne sede niti videz niti karakter.
    Becca my love
    Becca my love
    Sinička
    Sinička


    Male Starost : 27
    Število prispevkov : 478

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Becca my love Sre Apr 30 2014, 09:38

    Rebeka; zdi se mi, da zelo težko dibiš v redu goldija. Meni osebno so preveč razširjeni.
    Tia&Nelly
    Tia&Nelly
    Pes
    Pes


    Female Starost : 23
    Število prispevkov : 1658

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Tia&Nelly Sre Apr 30 2014, 11:00

    Men so pa ZP-ji krasni;* Karakter mi je pri njih tud všeč! Naša psihologinja ma na šoli lahko ZP-ja (itak je njen, ne) in nas včasih sredi ure pride pozdravit pa ful rada lupčke tala ^.^ Ful je fletkana, otroke ma pa res noro rada. (:
    bella*
    bella*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 135

    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by bella* Sre Apr 30 2014, 12:39

    Moja teta je imela ZP-ja. Rodovniško samičko. In je bla tok prjazna pa skos bi se sm cartala jezik So pa eni ful požrešni. Drugače pa tudi meni niso dih ljuba pasma. So res fletni sm nebi pa ga imela  happy 

    Sponsored content


    Zlati prinašalec - Page 7 Empty Re: Zlati prinašalec

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pon Maj 06 2024, 22:00