Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 5 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 5 gostov

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Pritlikavi kunci - Page 4 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Pritlikavi kunci - Page 4 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Pritlikavi kunci - Page 4 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Pritlikavi kunci - Page 4 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Pritlikavi kunci - Page 4 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Pritlikavi kunci - Page 4 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Pritlikavi kunci - Page 4 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Pritlikavi kunci - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Pritlikavi kunci - Page 4 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+33
dominika8
*.Breskvica.*
Niki_zajček
**Anny**
momokika
nejcka
Alex
Tjaška
Snoopy9
tora5
Majaa.
Kyou
UršaB
afna2000
emy
Colliny
Zvezdica123456
bordercolliefan
anna <3
ziva713
Eva.
Evangelynne
Shelly
Kibila
katja100
bucka8
teya
Lin
talupu
Nikii-Puhii
zaajčk
Nala4ever
Mad.Bunny
37 posters

    Pritlikavi kunci

    Lin
    Lin
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Kranj
    Število prispevkov : 1092

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Lin Sre Nov 30 2011, 22:03

    -Pegi meni sploh ne smrdi! Prej celo dišii Pritlikavi kunci - Page 4 958417 Edino wc je treba redno pucati, če ne smrdi...
    -Um, za hrčke nevem, če imajo močnejši vonj.
    -Ja mogoče, da redno wc pucaš (ker nekateri kunci majo wc še za druge namene Pritlikavi kunci - Page 4 130542).
    emy
    emy
    Sinička
    Sinička


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 428

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by emy Pet Dec 02 2011, 16:14

    Okej. Ko bom naslednjič o tem z njo govorila ji bom povedala.
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by anna <3 Pet Dec 02 2011, 16:45

    Lin je napisal/a:-Pegi meni sploh ne smrdi! Prej celo dišii Pritlikavi kunci - Page 4 958417 Edino wc je treba redno pucati, če ne smrdi...
    -Um, za hrčke nevem, če imajo močnejši vonj.
    -Ja mogoče, da redno wc pucaš (ker nekateri kunci majo wc še za druge namene Pritlikavi kunci - Page 4 130542).
    Ja wc je treba čistit, js sem ga vsak dan dokler je bila Nana v hiši ;3
    In ja Nana ,ko je v hiši gre vedno k želvicam smeeh
    katja100
    katja100
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 833

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by katja100 Ned Dec 04 2011, 21:57

    Kunci ne smrdijo če jim doolj pogosto pucaš kletko.
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Pon Dec 12 2011, 13:34

    A kera ve, kako navadit kunčka, da ne bo lulal in kakal po postelji?
    Malo prej sem ga mela zunaj in se prek chata pogovarjala s fantom, pa mi pravi: daj merkaj ga, da ne bo kaj po postelji...
    pa pravim jaz: ja itak, sej je ful priden, samo mal skače naokrog

    3 min za tem, se je šel poscat direktno na fantovo odejo... žvižgač in zdaj sem jo vrgla v pralni stroj in dala na hiter program za pranje, da se čimprej posuši, preden pride on domov nasmejan
    sem mu nastavila eno škatlo v katero sem nasipala malo koruznih briketov, kot jih ima v kotnem WC-ju, enkrat je šel notri ampak ni nič naredil, polulat se je šel pa na odejo. Razmišljam, da bi mu kupila eno plitvo plastično posodo, kot en pladenj, in mu ga dala na posteljo, ko je spuščen. Bi mogoče potem tja hodil?
    Navajen je na kotni wc, lepo hodi notri, lulanja še nisem našla drugje, kakec se pa najde kakšen ampak to zelo blizu wc-ja.
    Predlogi? žalosten
    Lin
    Lin
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Kranj
    Število prispevkov : 1092

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Lin Pon Dec 12 2011, 17:22

    Mogoče ga je strah, pa da se zaradi tega podela na posteljo? Koliko časa ga pa že maš? Pritlikavi kunci - Page 4 75980
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Pon Dec 12 2011, 18:36

    Mam ga en mesec. Preselila sem ga v Lj včeraj. Po tem ko se je polulal na odejo, sem ga dala v kletko in čez eno uro spet vzela k sebi. Se je poscal še na fantov povštr!!! zelo jezen zelo jezen zelo jezen in zdaj sem prala vse na roke in pol litra mehčalca da ja ne bo smrdelo ko pride dragi domov nasmejan
    ja tud na to sem že pomislila, da bi ga bilo strah oz da bi ga zmedlo novo okolje.
    Doma se je na kavču samo enkrat polulal, pa še to je bilo takrat, ko je bil že ful ur zunaj.
    Bom ga očitno mogla met skos samo v naročju, ko bom pa po tleh zrihtala tepihe in sobo, bo pa imel odprto kletko in šel sam notr in ven ko bo hotel. Mogoče se bo tako navadil. Upam. :(
    Lin
    Lin
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 26
    Kraj : Kranj
    Število prispevkov : 1092

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Lin Pon Dec 12 2011, 18:43

    Cajt mu moraš dati, da se navadi na novo okolje. Je sigurno pod stresom.
    avatar
    UršaB
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 18

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by UršaB Pet Jan 13 2012, 22:00

    Glede lulanja in kakanja je zelo odvisno tudi od vsakega kunca posebej. moj prejšnji kunec je vedno lulau v kletko. ko je bil majhen se je nekajkrat zunaj polulau in to je to. kunec ki ga imam sedaj pa se še vedno kdaj pa kdaj zunaj polula v kakšen kot. pomaga da z kisom obrišeš drugače pa je kunčke malo težje navadit kot pse. vsekakor pa se da mogoče tut malo povzdigniti glas ko vidiš da lula in ga dat za minutko ali dve v kletko in potem spet vn...
    katja100
    katja100
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 833

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by katja100 Ned Jan 15 2012, 11:14

    A se kdaj tudi na tla polula?
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Ned Jan 15 2012, 11:40

    Moj se ni do zdaj še nikol polulal kar na gola tla. Enkrat se je na kavč, potem sem pa tist del kavča s povštri pokrila pa se je še na povštre. Tako da na kavč ga ne bom več dajala. Še dvakrat se je na posteljo. Tako da na posteljo ga tud ne dam več, da ne bo vedno poscana. Zdaj je samo še na tleh in v naročju, pa se ne polula niti pokaka, pa tud ko ga prevažam okol v škatli (dve ure, včasi celo tri) se ne polula v škatlo :)
    avatar
    UršaB
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 18

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by UršaB Pon Jan 16 2012, 13:09

    Ja tudi na tla se polula, ubistvu tja najraje, kakšn kot si izbere.. je zelo nadležno vendar ni vedno tako. Mislim da kadar se goni se večkra zgodi da se polula. ne vem ..mislim da je moj zajček tako sproščen tako znotraj kletke kot tudi zunaj, saj je večino časa spuščen, da mu ni bistvene razlike.In kjer je zajček sproščen se prej polula kot če je napet. Moj prejšnji se ni nikoli zunaj polulau, ampak se pa ni pustiu kaj dosti božati in tudi hitro se je prestrašiu v primerjavi z tem ki ga imam sedaj.
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Čet Jan 19 2012, 14:56

    Zdaj mam pa še jaz eno vprašanje.

    Dva dni nazaj je moj sredi noči začel fuuul ropotat. Ne vem s čim, ampak se je slišalo čez steno in čez vrata v mojo sobo. Šla sem tja in mu ven dala posodico za hrano, hiško, palce... skratka vse sem pobrala ven razen njegovega wcja. Včeraj zvečer sem isto dala vse ven ampak danes ponoči je bilo spet neko ropotanje-zgleda da je tolkel s tacami ob tla. Sicer v mojo sobo to ni spet toliko moteče ampak se kar ne upam videt dveh cimrov, ki imata med njim in njunima sobama samo ena vrata, pa še to je zelo veliko prostora spodaj. Tako da pomoje sta onadva zaradi mojega kunca cele noči budna.

    Opazila sem tudi, da se je podenj kletke na sredini ful izbočil na gor. In če ga z (kar veliko) silo pritisnem dol, se zravna, ampak seveda skoči nazaj. Tega še ni bilo, ko sem kupila kletko. Enkrat sem jo umivala z kar vročim tušem, je možno da je to škodilo?
    kako naj jo sploh zravnam nazaj?

    In če je kakšna možnost, kako naj kuncu sploh preprečim, da dela ta ropot? Na srečo se na rešetke še ni spravil, tako da edino kar dela je da ropota po tleh. Mela sem eno idejo, da bi dala na dno kletke kakšno peno, potem pa gor eno dilo iz lesa, samo potem bi mogla podenj zravnat, pa stabilno tud ne bi bilo kaj dost verjetno.

    Zdaj dokler je v kuhinji mene osebno ne moti preveč, gre se zaradi cimrov in tud zaradi tega, ker čez kakšne 2 tedna ali pa malo kasneje selim kletko v SVOJO sobo. Jao... :O :(
    avatar
    UršaB
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 18

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by UršaB Čet Jan 19 2012, 16:03

    Pozdravljena.
    Glede ropota je takole. Zajčki so bolj nočne živali,in imajo ponoči vedno zabavo. če si pobrala vse vn iz kletke in je še vedno ropotalo, je to sigurno zajček ki z nogo ob tla udarja. To jih veliko počne, tudi moj. Mogoče ima preveč energije. Poizkušaj ga spustiti zvečer, da se razgiba po stanovanju mogoče bo potem čez noč bolj umirjen. Moj je ponoči zelo tih, vendar je cel popoudan in večer kar veliko zunaj.

    Glede kletke, se je mogoče res plastika zvila zaradi vroče vode ali pa lulanja. sicer meni se to ni zgodilo. kakšno steljo pa imaš za kunčka?

    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Čet Jan 19 2012, 16:11

    Za steljo imam seno, pa še to ga ni pretirano veliko, ker ga vedno zmeče na en kup in leži na plastiki.
    Če ga spustim na tla, samo čepi v kakšnem kotu in se sploh ne premakne. Crklja se rad, samo na kaj mehkega se pa vedno polula, tako da na posteljo ga ne dajem. Bolj aktivno ga bom začela razgibavat čez kakšne dva tedna, ko bo imel kletko v sob na tleh. Zdaj je problem ker je tista omarca skoraj en meter visoka na kateri je kletka, tako da sam ne more hodit ven pa notri. Nimam pa tud več idej, kakšne igrače mu naj dam. Ima tiste valjčke z zvončkom kot so za mačke pa razne rolice od papirnatih brisač. Samo te rolice sem mu pobrala stran zato ker nisem nikjer našla nobenih ogrizkov-se mi zdi da jo poje :/ ne vem sploh kako ga naj zaposlim, mislila sem, da bo priden in bo vedno ležal na postelji zraven mene, ampak samo nekaj grize tiste odeje pa lula povsod... :(
    avatar
    UršaB
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 18

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by UršaB Čet Jan 19 2012, 17:27

    mogoče poizkusti z drugo steljo. Mogoče mu seno ni ravno udobno pa ga pol razmeče in če po plastiki udarja sigurno zelo ropota. Poizkusi z steljo iz lana. Sama ga imam že kar nekaj časa in mi najbolj odgovarja. Je zelo mehko, upojno, zel ovpija vlago, tako da ko se polula tudi če se tam uleže ne bo nič moker, pa tudi smrdi ne. mogoče je nekoliko dražje vendar ni pretirano. ja če je kletka na tako visokem je nekoliko moteče, ker ne more sam vn in not skakat. no ko boš imela možnost poizkusi. vsekakor mu ponudi kakšne igračke da se zamoti, predlagam pa da ne kupuješ raznih igračk, najbolj ka boš zamotila z kakšno vejico, da jo bo grizljal nekoliko bolj debelo zraven bo pa še zobke fajn zbrusil. zelo imajo radi veje hruške ki jim lahko ponudiš kar z listi, pa tudi lesko imajo radi, hrast, smreko.
    ja glede rolic od papirnatih brisač ali karton, to radi pojejo tako da je bolje res kaj naravnega. ja zajčki so zelo aktivni in skačeino in grizejo okoli razen katar se hočejo pocrkljat. za lulanje imam pa tudi sama težave. V dnevni na fotelju se mi nikoli ne polula na postli skoraj vedno. Če je tvoj kunec še majhen, ga poizkusi vsakič ko se polula zapreti v kletko za nekaj minut, ali pa malo povzdigniti glas ko lula. Nekateri pogruntajo kaj jim hočeš s tem povedati nekateri bodo pa na žalsot to naslednič ponovili..
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Čet Jan 19 2012, 18:29

    hvala ti. kje pa se dobi to steljo iz lana? nisem še nikol slišala za kaj takega.
    avatar
    UršaB
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 18

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by UršaB Čet Jan 19 2012, 19:16

    Jaz jo kupujem v zooticu.Je znamke Bunny če si že kdaj slišala.
    Če te zanima kako izgleda vtipkaj v google BED O'LINUM in si poglej.

    Ni problema. če boš še kaj potrebovala kar vprašaj.
    lp: Urša

    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Pet Jan 20 2012, 11:38

    Sem že slišala, imam tudi hrano njihovo.
    Bom probala s tistim ja, čeprav tukaj v stanovanju imamo tko kar kakšnih 24 stopinj, kar ni glih normalna temperatura, čeprav nič ne odpiramo radiatorjev. Tako da zbit glih ne morem temperature, mislim, da je tud to eden od razlogov zakaj rajše leži na plastiki.
    Bom pa tud probala z raznimi stvarmi, npr da kaj podložim pod kletko ali kaj takega. :)
    avatar
    UršaB
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 18

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by UršaB Pet Jan 20 2012, 13:06

    aha..ja prav mogoče mu je vroče. Idealna temperatura za kunčka je okoli 18 stopinj. Ja poizkusi s čim, mogoče bo pa čez čas nehal. Tudi moj je velikokrat grizel rešetke kletke in je zelo ropotalo, ampak je potem nehal..
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Pet Jan 20 2012, 14:29

    Mislim, da je bil danes ponoči ful priden. Nisem nič slišala :) Vse sem mu pobrala ven, pustila sem mu notri edino eno kroglico (tiho), ki sem mu jo naredila za igračko :) Tako da mogoče se je s tistim zamotil, pa zdaj jo skos v wc meče jezik
    avatar
    UršaB
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Število prispevkov : 18

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by UršaB Pet Jan 20 2012, 15:12

    Hehe no superca. upam da bo tudi naslednje dni tako tih :)
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Sob Jan 21 2012, 19:32

    Moj je pa malo barvo spremenil in sicer se je posvetlil :) tale barva mi je fuul všeč :)

    Pritlikavi kunci - Page 4 Z2y-Photo-
    katja100
    katja100
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 833

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by katja100 Ned Feb 05 2012, 01:44

    Ful je lep kiss
    Kyou
    Kyou
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 31
    Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 225

    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Kyou Sre Mar 14 2012, 18:04

    Pa še en video, kako se on igra, pol pa še rad počoha :)


    Sponsored content


    Pritlikavi kunci - Page 4 Empty Re: Pritlikavi kunci

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pet Maj 17 2024, 13:50