Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 5 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 5 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Avstralski ovčar - Page 2 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Avstralski ovčar - Page 2 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Avstralski ovčar - Page 2 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Avstralski ovčar - Page 2 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Avstralski ovčar - Page 2 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Avstralski ovčar - Page 2 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Avstralski ovčar - Page 2 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Avstralski ovčar - Page 2 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Avstralski ovčar - Page 2 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+46
nejcka
5rca
emy
Hana*
Anja&Dona
Urška
yaya
zoe
rox.
Lin
Colliny
Anja
Nuša.
Evangelynne
Neja.
euč.17
Chilly2000
Alex
Oka
Eva.
Grin
love
meri&lera
afna2000
Katja.
Animal_Lover
Miška
katja100
Maja.
Polly
teya
Eva
Tjaša*
Ursha_Shiva
katiiii
Linka
Ani
*Lanchy*
Shelly
Nejaa
Deep
anna <3
bordercolliefan
Diana.
Ingrid*
The_Wanted
50 posters

    Avstralski ovčar

    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Ned Dec 11 2011, 18:12

    yaya je napisal/a:Eva&Nala - Tole je čisto razstavne linije. happy Medvedek pač. wink Meni tud sploh ne potegne - mi ni ušeč, da se sploh ne vidi psa pod vso to dlako. smeeh
    Evangelynne - ti boš od nje uzela mladička ane? wink

    Jap:D Koliko vem bodo mladički mešanih linij. Da bo oče pač delovna linija.
    Eva&Nala je napisal/a:Ja sej. wink

    Na teli slikci mogoče mal bolš zgleda. (:
    Ampak sej nč ne morm govort, če je še nism vidla v živo. (:

    To itak. Ampak vsak ima svoj okus :3 Drugače sta meni obe liniji všeč. Ampak razstavni bolj, ker mi tisti 'ta suhceni' niso ravno. Mi že bolj kot borderji delujejo.
    bordercolliefan
    bordercolliefan
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 28
    Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 1599

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by bordercolliefan Ned Dec 11 2011, 18:46

    Men so avstralci in borderji oboji bolj všeč razstavni wink
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Ned Dec 11 2011, 19:01

    bordercolliefan je napisal/a:Men so avstralci in borderji oboji bolj všeč razstavni wink

    Meni tudi:D
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by The_Wanted Ned Dec 11 2011, 19:13

    Eno vprašanje. Sem vidla, da ste vsi malo prebrskali po tej strani (psarni: Casa de Filler). Kako se vam zdi?

    Drugače pa meni tudi ni razstavna linija kaj preveč všeč.. žvižgač
    meri&lera
    meri&lera
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 354

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by meri&lera Ned Dec 11 2011, 20:19

    yaya je napisal/a:hehe, mary, ti že veš, da so mi taki plesnivčki najbolj všeč. smeeh kiss kiss

    ja, zdej te pa že precej dobr poznam kar se aussiejev tiče, pa tut drgač te nekak kr zadovoljivo jezik

    drgač pa tale psička tut men ni preveč, ker je res bl razstaune linije.. mam raj deloučke, pa tut če spominjajo na borderje.. nima veze, še vedno je aussie.. bolš pa kt da rasztaučk potegne na bernca ipd. jezik
    glede psarne mam pa tako mnenje.. kolkr sm jo pač prešnofala, so mi nekateri osebki res ful ušeč, spet drugi mi pa niso.. tk de mešano mnenje vesel
    meri&lera
    meri&lera
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 354

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by meri&lera Ned Dec 11 2011, 20:27

    Eva&Nala je napisal/a:Kero kjuuut leglo. kiss ljubezen

    ampak tole leglo je pa res.... ljubezen ljubezen
    sam ne morem se za zih odločit, al bi jih dala med razstauce al deloučke al so mešankoti sramežljiv deloučki?? jezik Waaaau
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Ned Dec 11 2011, 20:32

    No, meni naprimer kaj takega suhega ni ravno všeč, ker so mi bolj oni 'tipični' kosmati aussiji bolj :)
    Avstralski ovčar - Page 2 6355006465_de07d848eb
    Vir

    Pač ne gojim take ljubezni do borderjev wink Ker mi drugače skoraj enako delujejo kot borderji.
    Pa mislim, da Kaila(psička na prejšni strani ;P) ne zgleda kot bernc roll Eni primerki so pa res taki ;P
    Drugače pa so mi najnajnaj lepši takšni, ki niso delovne linije ampak so razstavne niso tako pretirano kosmati:D Taki aussiji mi vedno zmagajo.
    anna <3
    anna <3
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 1200

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by anna <3 Ned Dec 11 2011, 20:34

    mary je napisal/a:ja res ja nasmejan
    tlele pa en samček za yayo, čist Boji podobn sramežljiv nasmejan

    Avstralski ovčar - Page 2 Wurfn7WoNatan01
    še vedno ista stran: http://www.casa-de-filler.at/german/hundNathan.htm

    Preveč je cute *__*
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Ned Dec 11 2011, 21:01

    Sicer pa itak ni pomembna linija aussija. Eni imamo raje kosmatinčke, drugi pa delaučke ;P Važno je, da ima dober karakter :) Dolovna linija, razstavna linija, čisto vseeno:$
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Ned Dec 11 2011, 21:11

    Obstajajo pa tudi taki, ki zgledajo wnb bernci in majo karakter, čist kot delavni avstralci. In zato se mi zdi nesmisleno govort po slikah, kakšen je kater pes, ker dokler ga v živo ne vidiš ne moreš nič konkretnega povedat. :)
    So pa vsi zakon, delavčki in razstavčki. Eni za enega bolj in drugi za drugega manj. :) Hvala bogu, da je tako.
    Sam pretiravat pa spet ne. Čeprav se meni zdi, da je veliko bolj grozno pretiravanje v smer razstavne linije kot delavne. Res pa je, da prav živčnega psa doma pa spet ni fino met. :)
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Ned Dec 11 2011, 21:12

    rox. je napisal/a:Obstajajo pa tudi taki, ki zgledajo wnb bernci in majo karakter, čist kot delavni avstralci. In zato se mi zdi nesmisleno govort po slikah, kakšen je kater pes, ker dokler ga v živo ne vidiš ne moreš nič konkretnega povedat. :)
    So pa vsi zakon, delavčki in razstavčki. Eni za enega bolj in drugi za drugega manj. :) Hvala bogu, da je tako.
    Sam pretiravat pa spet ne. Čeprav se meni zdi, da je veliko bolj grozno pretiravanje v smer razstavne linije kot delavne. Res pa je, da prav živčnega psa doma pa spet ni fino met. :)

    Podpis :3 rox. kakšni liniji pa sta tvoja dva? žvižgač
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Ned Dec 11 2011, 21:14

    Bolj je Mikec moj;P Amba je čist od sestre. :)
    Drugače pa je amba čist delavna, mike pa bolj razstaven, vendar ima prednike tudi delavne. :)
    meri&lera
    meri&lera
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 354

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by meri&lera Ned Dec 11 2011, 21:17

    Evangelynne je napisal/a:Pa mislim, da Kaila(psička na prejšni strani ;P) ne zgleda kot bernc roll .

    Ni blo mišlen direkt na to psičko, ta sploh neb mogla bit bernc, ampak recimo black tri pa takoj rečejo da je bernc.. moja Lera je bla bernc :<<: pol kasnej pa border.. zmeden tku de ja.. amapk ostaja australc nasmejan

    sicer se pa strinajam z Evangelynne happy

    in rox, Lera je po mamic in men to čist paše jezik
    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Neja. Ned Dec 11 2011, 21:45

    mary je napisal/a:
    Evangelynne je napisal/a:Pa mislim, da Kaila(psička na prejšni strani ;P) ne zgleda kot bernc roll .

    Ni blo mišlen direkt na to psičko, ta sploh neb mogla bit bernc, ampak recimo black tri pa takoj rečejo da je bernc.. moja Lera je bla bernc :<<: pol kasnej pa border.. zmeden tku de ja.. amapk ostaja australc nasmejan

    sicer se pa strinajam z Evangelynne happy

    in rox, Lera je po mamic in men to čist paše jezik

    Hvala enako. (za Noxa mišljeno) :'D
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Ned Dec 11 2011, 21:46

    mary je napisal/a:
    Evangelynne je napisal/a:Pa mislim, da Kaila(psička na prejšni strani ;P) ne zgleda kot bernc roll .

    Ni blo mišlen direkt na to psičko, ta sploh neb mogla bit bernc, ampak recimo black tri pa takoj rečejo da je bernc.. moja Lera je bla bernc :<<: pol kasnej pa border.. zmeden tku de ja.. amapk ostaja australc nasmejan

    sicer se pa strinajam z Evangelynne happy

    in rox, Lera je po mamic in men to čist paše jezik

    Lera je tricolor?
    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Neja. Ned Dec 11 2011, 21:50


    Ja. ;D
    yaya
    yaya
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 29
    Število prispevkov : 372

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by yaya Ned Dec 11 2011, 22:03

    Hehe, black trije ful za bernce zamenjujejo ja. smeeh In pol mi pripovedije en lastnik black tri NBT aussija, da vsi mislijo da je bernc, sam jim pa ne gre v račun ker je brez repa in so potem čist zmedeni. Waaaau smeeh In pol ugotavljajo, da ga je mogu v kaki nesreči izgubit. smeeh

    Mah, men se tud ne da več tega delavčki vs. razstavčki, kr smo že milijooonkrat predebatirali in če koga zanima si lahko gre prebrat temo od začetka. wink
    To če je aussie bolj suh in z manj dlake ga še ne naredi borderja! wink Če tako misliš očitno ne poznaš dobro ne aussijev ne borderjev. roll Tok so si drugačni po karakterju in obnašanju, pa tudi po videzu (okej, ne rečem, učasih je res težko ločit med pasmama). wink In lej, sori, tist razstavni medvedek ( pa ne ciljam na Kailo) ni nič bolj podoben aussiju, kot tisti k ma malo dlake in je suh. Kvečjemu je slednji bolj avstralc (ampak ne bomo o tem, sva z rox. že enkrat predebatirali jezik ).
    In še enkrat ponavljam- nimam nič proti razstavčkom so super psi za določene lastnike in tako je prav! happy

    rox. sam pomoje pri aussijih ni dosti živčnosti (?). Jih mam res za dosti skulirane, samozavestne, "gajstne" pse. Se mi zdi da to ni tak velik problem pri aussijih, je večji pri brderjih, Čeprou se seveda najdejo izjeme (spet pomoje tam kjer se pretirava v določeni smeri vzreje). happy

    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Ned Dec 11 2011, 22:08

    Ja tale živčnost niti ni tok "popularna" kot pri borderjih, ampak pri Ambi vidim, kok je živčna, ko druge gleda kako delajo in "ščipa", je prav grozna za videt. :)
    Mogoče sem narobe "opredelila" živčnost, s tem mislim to kaakor sem za Ambo napisala:) Ker takrat, ko se dela pa dela ful natančno in potiho in čisto nič ni "furjasta" pri temu, kot pa npr. Mike, ki dela tako, da se ga na 3km daleč slliši, je pa totalno nenatančen in čiiiiist trmast. :)
    hehe, tele razstavne linije in delavne linije, smo res že čist predebatrirali:) sam včasih je ful fino, povedat kakšne takai zanimive razlike.:)
    Jah, tale zamenjavanje pasem je kar popularna ja, Mike je bil kot mladiček bernardinec ali pa kar enostavno "lassie", še zdaj včasih. >< Amba pa kar čisti mešanček pri nepoznavalcih, pri kakšnih poznavalcih pa zmeraj rečejo, da so mislili, da je border dokler niso videli repa. :)
    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Neja. Ned Dec 11 2011, 22:10

    yaya je napisal/a:Hehe, black trije ful za bernce zamenjujejo ja. smeeh In pol mi pripovedije en lastnik black tri NBT aussija, da vsi mislijo da je bernc, sam jim pa ne gre v račun ker je brez repa in so potem čist zmedeni. Waaaau smeeh In pol ugotavljajo, da ga je mogu v kaki nesreči izgubit. smeeh

    A sm ti to slučajno js pravila? Ker točno to se meni dogaja. :'''D
    Drugače pa res ne razumem ljudi, ko vidijo skupi avstralca pa borderja, pa pole rečejo borderju "Lej ta je pa border. Uni zdraven pa tudi." pa je razlika tooooooook očitna (npr. Nox in ena njegova borderska prjatelca. Ona ma 41cm plečne, Nox okoli 50cm. Nox ima tapravo avstralsko postavo, ona pa čist "lisičkasto" in je res fuul opazna razlika.)
    meri&lera
    meri&lera
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 354

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by meri&lera Ned Dec 11 2011, 23:42

    Neja, hvala zaodgovor glede Lere da je black tri jezik
    podpis pa pod roxine in yayine poste nasmejan vsak ps je po svoje najbolši, ne glede na to, kakšn je tko vizualno kt karakterno... za vsazga lastnika je najbolši.. kaj bi blo, če bi mel usi isti okus in bi hotl iste spe.. jaooo bolan bolš je tko nasmejan usak po svoje rečem ponavad nasmejan in tale moj ''pregovor'' (usak po svoje (Še enkrat xD)) pride precej pogosto prou happy in zdej je še enkrat jezik

    glede mešanja pasm je pa tko, da dokler ne bojo aussieji bol prepoznauni po svet, da bo folk vedu za nih, bojo razstaučki še zmer bernci, čudni al pa kar kol in pa deloučki borderji.. al bojo pa preprosto kr mešančki.. ampak za tiste k pa hočmo to ločit in to tut delamo žiulene zarad tega ne bo nč težje.. če člouk ne zastop da je AVSTRALSKI OVČAR z RODOVNIKOM (lepo prosm!!!!) in ti še vedno soli pamet da pa ne, da je tole border, da so se vzreditelji zlagal in lalala pol pa tut prou.. pa nej bo kar kol že.. js vem kaj je, s ponosm to tut povem, če pa lde ne zastopjo pa res ni moj problem.. in kaj nardim u take primeru? lepo rečem lep dan, Lera prit greva ;D in je komunikacija zaklučena nasmejan Bravoo
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Colliny Pon Dec 12 2011, 00:06

    Jaz prisegam na delaučke jezik
    Pri polovici razstvnih BCjev sploh ne veš več, če to še sploh je BC kaj?
    Drugače pa tudi meni plesnivčki najlepši nasmejan jezik
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Pon Dec 12 2011, 17:29

    Tole naprimer je en kosmati medvedek ;P
    Avstralski ovčar - Page 2 1197343213australian_shepherd_600
    Vir

    Drugače pa upam, da me ni kdo napačno razumel; meni so pač malo manj všeč delaučki všeč kot pa razstavčki žvižgač . Tega mnenja ne bom spremenila, ker so meni pač takšni bolj všeč.
    Ampak če rečem, da so podobni borderjem(to predvsem v obraz,ušesa) še ne pomeni, da ne poznam dobro avstralcev&borderjev wink Borderje res manj, ker me ta pasma ne zanima toliko, ampak aussije pa ;3
    Se pa strinjam z vsem kar ste napisali, glede razstavcev vs. delaučkov objem .
    meri&lera
    meri&lera
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 354

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by meri&lera Pon Dec 12 2011, 18:01

    Evangelynne je napisal/a:
    Ampak če rečem, da so podobni borderjem(to predvsem v obraz,ušesa) še ne pomeni, da ne poznam dobro avstralcev&borderjev wink Borderje res manj, ker me ta pasma ne zanima toliko, ampak aussije pa ;3

    da slučajno ne bi misnla, da je letel nate, ker bom huda!!! jezen jaa?? wink nasmejan
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Pon Dec 12 2011, 18:04

    mary je napisal/a:
    Evangelynne je napisal/a:
    Ampak če rečem, da so podobni borderjem(to predvsem v obraz,ušesa) še ne pomeni, da ne poznam dobro avstralcev&borderjev wink Borderje res manj, ker me ta pasma ne zanima toliko, ampak aussije pa ;3

    da slučajno ne bi misnla, da je letel nate, ker bom huda!!! jezen jaa?? wink nasmejan

    Ja,ja samo opozorim jezik žvižgač nasmejan
    Kakšne linije je Lera?(sprememba teme ;PP)
    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Neja. Pon Dec 12 2011, 18:08

    Evangelynne je napisal/a:
    mary je napisal/a:
    Evangelynne je napisal/a:
    Ampak če rečem, da so podobni borderjem(to predvsem v obraz,ušesa) še ne pomeni, da ne poznam dobro avstralcev&borderjev wink Borderje res manj, ker me ta pasma ne zanima toliko, ampak aussije pa ;3

    da slučajno ne bi misnla, da je letel nate, ker bom huda!!! jezen jaa?? wink nasmejan

    Ja,ja samo opozorim jezik žvižgač nasmejan
    Kakšne linije je Lera?(sprememba teme ;PP)

    Iste kot Nox :''D
    Oče bolj rastavna & mama totalno delavna.

    Sponsored content


    Avstralski ovčar - Page 2 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Tor Maj 07 2024, 08:20