Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 7 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 7 gostov :: 1 Bot

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Avstralski ovčar - Page 3 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Avstralski ovčar - Page 3 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Avstralski ovčar - Page 3 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Avstralski ovčar - Page 3 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Avstralski ovčar - Page 3 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Avstralski ovčar - Page 3 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Avstralski ovčar - Page 3 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Avstralski ovčar - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Avstralski ovčar - Page 3 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+46
nejcka
5rca
emy
Hana*
Anja&Dona
Urška
yaya
zoe
rox.
Lin
Colliny
Anja
Nuša.
Evangelynne
Neja.
euč.17
Chilly2000
Alex
Oka
Eva.
Grin
love
meri&lera
afna2000
Katja.
Animal_Lover
Miška
katja100
Maja.
Polly
teya
Eva
Tjaša*
Ursha_Shiva
katiiii
Linka
Ani
*Lanchy*
Shelly
Nejaa
Deep
anna <3
bordercolliefan
Diana.
Ingrid*
The_Wanted
50 posters

    Avstralski ovčar

    meri&lera
    meri&lera
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 354

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by meri&lera Pon Dec 12 2011, 18:15

    hehe ok happy
    ja, Lera je ''mešanček'' ampak je ona podedvala postavco po mami in je delovček nasmejan bom naložla fotko postave, k bom mela cajt wink
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Pon Dec 12 2011, 19:00

    Aaa... točna ja :) Sem malo pozabla, da sta v sorodu :''D
    Koliko pa je bilo mladičkov? Je še kakšen aussie na foruma(iz tega legla)? žvižgač Zanima me vse ;PP
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Colliny Pon Dec 12 2011, 19:59

    Evangelynne je napisal/a:Tole naprimer je en kosmati medvedek ;P
    Avstralski ovčar - Page 3 1197343213australian_shepherd_600
    Vir

    Drugače pa upam, da me ni kdo napačno razumel; meni so pač malo manj všeč delaučki všeč kot pa razstavčki žvižgač . Tega mnenja ne bom spremenila, ker so meni pač takšni bolj všeč.
    Ampak če rečem, da so podobni borderjem(to predvsem v obraz,ušesa) še ne pomeni, da ne poznam dobro avstralcev&borderjev wink Borderje res manj, ker me ta pasma ne zanima toliko, ampak aussije pa ;3
    Se pa strinjam z vsem kar ste napisali, glede razstavcev vs. delaučkov objem .
    Valda, če ne bi bilo pristašev razstavcev, razstavcev sploh bilo ne bi nasmejan Morajo biti eni in drugi :))
    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Neja. Pon Dec 12 2011, 20:03

    Evangelynne je napisal/a:Aaa... točna ja :) Sem malo pozabla, da sta v sorodu :''D
    Koliko pa je bilo mladičkov? Je še kakšen aussie na foruma(iz tega legla)? žvižgač Zanima me vse ;PP

    Bilo jih je 9, eden je pred 2 tednoma poginil, ker ga je zbil avto.
    2 samički tricolor (Lera in Maybe) in 7 samčkov: 4 blue merli (Blue - že pokojni :'(, Tornado, Ory in Joy) in 3 tricolor (Nox, Amon in Darky). Drugače pa ni nobenega lastnika več na forumu.
    yaya
    yaya
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 29
    Število prispevkov : 372

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by yaya Pon Dec 12 2011, 20:27

    mary - uno od Evangelynne je letelo na mene, ker sem rekla, da pa res ne more poznat aussijev, če meša delavčke z borderji. roll
    In še zmerej sem istega mnenja- ušesa so pri obeh linijah lahko samo button in rose, nič druzga. wink Glava je seveda med linijama malo drugačna ampak se še vedno v večini primerov loči a je border ali aussie. Tako bom rekla - če se ne loči a je border oz. aussie je z psoma nekej narobe al pa človek ne pozna pasem dost dobro, da ne vidi razlik. wink
    To je isto kot če bi rekla, da so vsi razstavni borderji avstralskim ovčarjem podobni. smeeh jezik
    Dobr, zdej pa dosti o tem.:)) Me veseli evangelynne, da si se odločila za tisto kar ti najbolj ustreza. happy Velik veselja s tvojim mladičkom, ko ga dobiš. wink

    mary - Lera itak nima druge izbire, kot pa bit delovček, ker ima tako lastnico. smeeh Hehe.
    Uglaunem, meni je Lera super, me ful zanima u kako babo se je razvila. vesel Tako da me prav zanima kak je Nox, pomoje si morta bit kar podobna. ljubezen Tko da upam, da ga čimprej spoznam, glede na to, da ne živimo tako daleč. nasmejan
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Pon Dec 12 2011, 20:30

    Neja. je napisal/a:
    Evangelynne je napisal/a:Aaa... točna ja :) Sem malo pozabla, da sta v sorodu :''D
    Koliko pa je bilo mladičkov? Je še kakšen aussie na foruma(iz tega legla)? žvižgač Zanima me vse ;PP

    Bilo jih je 9, eden je pred 2 tednoma poginil, ker ga je zbil avto.
    2 samički tricolor (Lera in Maybe) in 7 samčkov: 4 blue merli (Blue - že pokojni :'(, Tornado, Ory in Joy) in 3 tricolor (Nox, Amon in Darky). Drugače pa ni nobenega lastnika več na forumu.

    9 jih je bilo v leglu?? Waaaau Zakon :3


    Nazadnje urejal/a Evangelynne Pon Dec 12 2011, 20:30; skupaj popravljeno 1 krat
    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Neja. Pon Dec 12 2011, 20:30

    Jaa, mormo se zment za kakšen sprehod. :)
    In, Vsakemu ustreza svoje, enim delavčki bolj, enim rastavci bolj. ;D
    Neja.
    Neja.
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2121

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Neja. Pon Dec 12 2011, 20:31

    Evangelynne je napisal/a:
    Neja. je napisal/a:
    Evangelynne je napisal/a:Aaa... točna ja :) Sem malo pozabla, da sta v sorodu :''D
    Koliko pa je bilo mladičkov? Je še kakšen aussie na foruma(iz tega legla)? žvižgač Zanima me vse ;PP

    Bilo jih je 9, eden je pred 2 tednoma poginil, ker ga je zbil avto.
    2 samički tricolor (Lera in Maybe) in 7 samčkov: 4 blue merli (Blue - že pokojni :'(, Tornado, Ory in Joy) in 3 tricolor (Nox, Amon in Darky). Drugače pa ni nobenega lastnika več na forumu.

    9 jih je bilo v leglu?? Waaaau

    Ja, sej to niti ni tko dosti pri avstralcih.
    Zaporedn post, sej vem jezik
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Pon Dec 12 2011, 20:37

    Me prav zanima koliko jih bo v tem leglu, ko bom jaz aussija vzela žvižgač .
    euč.17
    euč.17
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 31
    Število prispevkov : 1293

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by euč.17 Pon Dec 12 2011, 20:40

    Evangelynne je napisal/a:Tole naprimer je en kosmati medvedek ;P
    Avstralski ovčar - Page 3 1197343213australian_shepherd_600
    Vir

    Drugače pa upam, da me ni kdo napačno razumel; meni so pač malo manj všeč delaučki všeč kot pa razstavčki žvižgač . Tega mnenja ne bom spremenila, ker so meni pač takšni bolj všeč.
    Ampak če rečem, da so podobni borderjem(to predvsem v obraz,ušesa) še ne pomeni, da ne poznam dobro avstralcev&borderjev wink Borderje res manj, ker me ta pasma ne zanima toliko, ampak aussije pa ;3
    Se pa strinjam z vsem kar ste napisali, glede razstavcev vs. delaučkov objem .

    Evo, men so tut bolj "razstavni" všeč.... happy
    Če smo že ravno pri tej debati. nasmejan

    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Pon Dec 12 2011, 21:15

    Euč.17 tvoj avstralec je razstavni? : D
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Pon Dec 12 2011, 21:47

    Upam, da ne bo Eva jezna, če jaz odgovorim ;$
    Nero je po izgledu bolj razstaven sam karakter pa v nulo delaven. Jez tega psa v življenju nisem videla utrujenega. pa ne pretiravvam, razen, če je zdaj, ko je "starček" jezik sam dvomim:)
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Pon Dec 12 2011, 21:55

    aajja. je pa lep ;*
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Pon Dec 12 2011, 22:38

    Se bom malo vmešala v debato, ker nekaj stvari mešate med sabo.

    Najprej bom pokomentirala blue merle psa, ki ga je prilepila evangelyne. Za moje pojme to ni puhasti medvedek, ampak normalen samec avstralskega ovčarja. Samci imajo pač daljšo dlako kot samice, kar se kaže predvsem na ovratniku. So seveda tudi psi z manj bujno dlako, ampak mislim, da tale osebek vseeno spada v opis "moderate bone and moderate coat".

    Glede linij, ki jih stalno omenjate je pa potrebno razčistit, da Lera (in ostali iz legla) po neki osnovni definiciji linij ne more biti delovne linije. Ja, lahko se z njo dela miljon in eno stvar in bo zato "delovček". Ne moremo pa rečt, da je delovne linije. Kot tudi ni totalno delovne linije Amba ali pa moja Ginny. Ja, od Ginny oče je delovne linije, mama pa ni čisto torej Ginny ne more biti happy

    Pri delovni liniji se ne gre za to kako pes zgleda, koliko trikcev zna, kako hitro teče agility, ampak se gleda na to kakšni so njegovi predniki. Če se s psom vzreja je pomembno tudi kako sam pes dela - z delom mislim na pašnjo, ker je to delo zaradi česar pasma sploh obstaja. Mnogi vzreditelji delovnih avstralskih ovčarjev (ta izraz mi sicer ni všeč, ker avstralski ovčar JE delovna pasma in dodajanje neke pripone originalu ne bi smelo biti potrebno) parijo samo med psi katerih predniki so delali, in ki tudi sami dobro delajo.
    Kot že rečeno avstralski ovčar je delovna pasma in ob zanemarjanju tega zelo pomembnega dela pasme, nikakor ni možno pasme ohraniti take kot je. Nekdo, ki se ukvarja z živinorejo si ne more pomagati s psom, ki ni sposoben pomagati pri opravilih. Ker vemo, da se pašni nagoni dedujejo (prenašajo iz staršev na potomce) je torej potrebno za dobre delovne potomce pri vzreji uporabljati dobre delovne pse.

    Upam, da sem uspela razumljivo povedati, in da s tem nisem nikogar užalila, saj to ni bil moj namen. V končni fazi si še vedno vsak izbere psa po svojem okusu, fino je le, da se o prednikih pozanima kolikor se da in vidi, če mu njihove karakteristike ustrezajo.
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Tor Dec 13 2011, 00:00

    Tukej, pomoje se niti ni šlo, no upam po tem, da se delavni opredelijo po tem, kako hitro teče agility itd. Ker sm zmerej jez tudi govorila, da se da z razstavnim enake stvari početi, sammo mi je ful zanimivo gledat, kako imata Mike in Amba drugačen "pristop" do dela. Ker je Amba je proti Majku mnogo bolj delovna linija in so tiste razlike pri delu in obnašanju. :)
    Je pa res, da tisti blue-merle niti ni tok ful odlakan in puhast in ne vem še kaj, ker se ga da primerjati z Majkom, ki pa ne gre v ekstreme. :)
    Drugače pa ja, zoe podpis pod tvoj post. :)

    lp
    meri&lera
    meri&lera
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 354

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by meri&lera Tor Dec 13 2011, 00:17

    tut moj podpis Zoe pod tvoj post nasmejan
    js sm misnla glede tega kar sm pisala mogoče mal drgačne stvari, ampak očitno sm se narobe izrazla, glede na to, kako nas je zdej Zoe razsvetlila sramežljiv ampak popraulat se mi pa ne da jezik
    euč.17
    euč.17
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 31
    Število prispevkov : 1293

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by euč.17 Tor Dec 13 2011, 00:40

    Glede tistega BM psa- meni se tudi ne zdi medvedkast, všeč mi je, ker ima ravno prav dlake, ne preveč... Pa še repka nima jezik (odkar imam Nerota sem se navadla na to medvedkasto rit brez repa jezik če bi bil rjav, bi se ga kamot za medveda zamenjalo hihihihi hudič )

    Glede linij pa s tem, ko sem rekla da so mi razstavni bolj všeč, sem imela v mislih izgled - pač daljšo dlako itd.... Mogoče sem se narobe izrazila. happy Pa da ne bo kdo razumel, da gledam samo na videz - važn mi je, da ima pes veselje do dela. Zato sem si izbrala aussija za pasmo, zato ostajam pri avstralcih. In tudi za naslednjega psa si želim avstralca, ki bo z mano delal.

    Pa da se ne bom še bolj zapletla - "delavna" ali "razstavna"... Avstralc je avstralc, in zame je to ena najboljših pasem.

    No mal že kompliciram, upam, da se da razbrat kar sem želela povedat happy

    Rox - še pri skoraj 8 letih se ne utrudi hihihi jezik In mi je super pes, kljub temu da imava med seboj nekaj težav hudič (agresija do psov) pa mi je eden najboljših psov... In uživam v vsakem trenutku ko sem z njim, in zdaj ko sem v Lj. brez psov se enostavno ne morem navadit. happy Moram pa rečt, da me je vsakič ko pridem domov vesel haha, in to mi res polepša cel teden, ko sem brez njega in ostalih 2 bab. smeeh

    Lp!

    euč.17
    euč.17
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 31
    Število prispevkov : 1293

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by euč.17 Tor Dec 13 2011, 00:55

    Aja- tole z linijo... Zato sem dala pod sliko BM psa da so meni "razstavni" bolj všeč v narekovaj- ker je blo mišljeno pač vizualno, kar pa seveda ni pravilno. No upam, da nisem preveč zakomplicirala... sramežljiv

    Aja pa glede tega se strinjam z Rox: "Ker sm zmerej jez tudi govorila, da se da z razstavnim enake stvari početi."
    Tu enostavno ni kaj dodati.. happy

    Lp pa uživajte s svojimi avstralci! vesel
    Deep
    Deep
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Število prispevkov : 37

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Deep Tor Dec 13 2011, 12:17

    rox. je napisal/a:Ja tale živčnost niti ni tok "popularna" kot pri borderjih

    živčnost je zaželjena samo pri borderjih, ki tečejo agility (pa še tam mora vodnik točno vedet, kaj točno s takim psom početi, kombinacija s kakim začetnikom ni ravno dobra), vendar gre tukaj za majhno populacijo psov in živčnost kot taka ni karakterna lastnost borderjev. Ker živčen pes ne more dobro opravljat dela, za katerega je bil vzrejan (ovce).
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Tor Dec 13 2011, 13:21

    Bom pod Rosano napisala, ker nisem registrirana happy prej sem se res potrudila, precej napisala, poj je pa v službi eno pa drugo in sem očitno bila predolgo prijavljena pa sem vse zgubila zakaj? zdaj pa po moje ne bom imela časa, bom popoldan še enkrat happy

    hotela sem samo glede linij pa delovni/razstavni nekaj povedat. Ker prav čistih linij ni, vsak ma zadaj še marsikaj, tudi Mike ima nekaj dobrih delavnih in vsestranskih psov v rodovniku, od Ambe predniki so večinoma res uspešni delovni psi iz delovnih linij, nekaj pa je tudi razstavnih, ampak ne takih kot jih večina pojmuje pod razstavne, to niso tisti medvedki, ampak pač avstralski ovčarji, ki se tudi po izgledu čisto približajo standardu pa še sposobni so opravit vsako delo, beauty&brain. Amba je pašni nagon podedovala, bi bilo že čudno če ne, ker so vsi predniki zelo aktivni in tudi uspešni na tem področju. Že njena mama pase tudi v Ameriki in se udeležuje tekmovanj, dobra je pri delu s kravami, kot tudi z ovcami in racami. Zanimiv pes je po očetovi strani, oče od njenega očeta happy On je Hall of Fame - Stud, sicer ne parijo več, zelo vsestranski, s posebnim redkim rodovnikom tukaj v evropi, prejel je veliko nagrad v paši, uspešen pa tudi v razstavnem ringu. On je pa prav res lep in pameten, vse na enem mestu. Od Ambe oče pa je zelo zaščitniški, do svojih ljudi, sploh do otrok, ne spusti nikogar blizu. Tudi to ima Amba očitno po njem, ker do Ruby ne spusti tujih ljudi pa tudi svoje pasje krdelo bi branila do zadnjega diha. Je kar težko obvladovat to, če nimaš izkušenj.
    Bom še kasnej kaj napisala od njenih prednikov, sam da najdem čas wink
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Tor Dec 13 2011, 15:58

    Eva, ni se nanašalo na tvoje pisanje happy

    Sandra, glede na moje izkušnje o pregledovanju rodovnikov obstajajo "čist" linije delovnih psov. S čisto linijo mislim na to, da so vsi predniki aktivno delali (pasli). Razlog za to je čisto praktičen. Ljudje, ki se ukvarjajo z živinorejo in si pri delu pomagajo s psi, so vedno stremeli k izboljšanju delovnih sposobnosti svojih psov. Zaradi tega so svoje pse parili s psi, za katere so vedeli, da dobro delajo.

    Nisem hotela težit, sem samo hotela razjasniti nekatere pojme, da se stvari med seboj ne bodo mešale. In ne me narobe razumet, da s tem kritiziram katerega koli psa happy
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Tor Dec 13 2011, 16:01

    Aja, če je katera na Facebooku bom vesela, če lahko v Ruffwear nagradni igri glasujete za Ginko nasmejan

    Slikica je tule, treba je pa najprej like-at samo stran Ruffwear, potem pa še kliknit like pod fotko.
    yaya
    yaya
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 29
    Število prispevkov : 372

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by yaya Tor Dec 13 2011, 19:48

    Juuj, zoe imaš use prav veš. sramežljiv happy
    Sem šla še enkrat nazaj gledat kaj sem pisala in sm ugotovila, da je par stvari dosti nerazumljivih. žvižgač
    Bom šla kr od začetka:
    - mogoč sem malo preveč poudarjala to vizuelno razliko med linijama - o karakterjih teh psov niti ne morem govorit ker jih ne poznam. Je res, da ni pomembno kako pes zgleda in to, ampak js kar lahko priznam, da psa z fuul dlake pač ne bi imela (preveeeč dela. jezik ).
    Tako da ja, sem malo preveč poudarjala kako zgleda razstavc pa delovc in se je zgubilo bistvo - to da je delovni avstralec delavni zato, ker ima nagon, delavne prednike itd, kar je že zoe omenila. happy
    Zakaj sem se sploh umešala v to temo je bil pa razlog, ker se je primerjalo borderje in aussije kar mi gre ponavadi zlo na živce, ker so si pač dosti različni. roll In mi gre na živce če se delavne aussije (večinoma) primerja kar z borderji, ker to so še vedno aussiji in mi je primerjava brezvezna.
    Glede videza je pa tako, usaj tko js mislim, da so fuul velike razlike tudi med delovčki - recmo, v večini so S bar L psi čist drugačni (se mi zdijo bolj "kompaktni" in podobno), kot pa nevem..npr. Muddy Fields psi. In meni osebno so ljubši SbarL. Ampak o tem kko zgledajo eni in drugi bi mogla pa bolj zoe povedat, ker jih je videla v živo na Trialu letos.(:

    Glede Lere je pa bilo use skupaj bolj hec kot ne (zato tudi un smajli zraven). Je bilo bolj v smislu, kot da je delavna ker rada dela, ne pa ker je delavne linije. Huuh, mi je težko razložit, kako je blo mišljeno:))

    Aja, pa še glede čistih linij, ena moja neumesna: pomoje so določene linije čistih delavnih psov, čiste linije razstavcev pa pomojem ne (nekje daaaaleeeeč nazaj-pomoje tolko, da se niti ne da ugotovit jezik so bili predniki razstavnih aussijev sigurno delavni avstralci. nasmejan
    Me pa prav zanima zoe, od katerih psov si gledala rodovnike? happy Me res zanima kateri psi so tole, sama sem namreč pregledala do zdaj bolj malo rodovnikov. sramežljiv

    Sem res ugotovila, da sem malo čudno pisala. sramežljiv

    Nadja, kako pa kaj glede koledarjev (nakazilo denarja in podobno)? happy

    Aja, pa še eno uprašanje imam - kako je pa kaj z izgubo nagona pri razstavcih? Mislim, prihaja že do tega da so skoraj popolnoma brez nagona (kot pri nekaterih drugih pasmah), ali še ni tako hudo? happy
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Evangelynne Tor Dec 13 2011, 20:32

    yaya je napisal/a:
    Aja, pa še eno uprašanje imam - kako je pa kaj z izgubo nagona pri razstavcih? Mislim, prihaja že do tega da so skoraj popolnoma brez nagona (kot pri nekaterih drugih pasmah), ali še ni tako hudo? happy

    No, jaz res zdaj nisem tu kot nekakšen strokovnjak (;P), ampak vse avstralce(razstavne), ki sem jih dozdaj spoznala so imeli kar močno izražen prvoten karakter pasme(pri vseh se še ni čisto izgubil). Drugače če se spomnite(psička na prejšni strani, iz Češke psarne), imajo dve psički, odbedve razstavni liniji, ampak moram povedati, da sta obedve zelo, zelo aktivni. Kolikor vem imajo doma ovce in ti dve se za njimi kot nori podita ;P Seveda tega ne opravljata tako kot bi to kakšen delauček, ampak vseeno. Drugače pa se vidi razlika med tema psičkama, ker ima Akela(psička 2 :'D) dosti bolj aktivno naravo. Sicer ne mislim, da se je Kailin popolnoma razgubil(ker ga imata obedve), ampak pri Akeli je bolj izražen. Tako, da je Akela po karakterju in navdušenju nad pašo že bolj delovni. Seveda pa to nikoli ne bo, ima preveč dlake:')
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Sre Dec 14 2011, 11:27

    Ok, da vidim če mi danes uspe napisat, ali me bo spet kdo zmotil vmes nevem happy
    Hm čiste linije, ne vem happy Amba ima res veliko zelo dobrih delovnih psov v rodovniku in zato je to tretirana kot delovna linija, vsaj pač s strani teh vzrediteljev s katerimi sem v stikih. Recimo že njena mama JOE Intschu izhaja iz delovnih vrst, sama uspešno dela pašo in še kako opravičuje svoj izvor. Ambin dedek S Bar L Choubaccer, verjetno kdo pozna, od Sandre Zilch, ona skrbi za to, da imajo psi močan pašni nagon in so dobri v vsakem delu. On dela pašo, pravijo da je zelo talentiran. Njena babica Raven prihaja iz Rising Sun psarne iz Amerike, kjer vzrejajo delovne pse, ki so sposobni opravljati delo na ranču, njen oče CH WTCH Spring Fever Of Rising Sun RTDc DNA-CP, na njega so še posebej ponosni, pobral je veliko nagrad na raznih tekmovanjih, prav tako zaključil lepotni šampionat. Ta pes je znan po tem, da ima v rodovniku ene izmed najboljših delovnih linij v vzrejnem ASCA programu. Njen dedek po očetovi strani je WTCH JJ Beast,na žalost ga ni več, bil je dober delovni pes, odličen tudi pri delu z racami in z govedom, tudi JJ Ranch je znan po tem, da vzreja samozavestne, trmaste in vztrajne pse, ki so polni samih sebe in jim ni problem ukrotiti črede podivjanih bikov. Sem gledala njihove posnetke, res bi jih rada enkrat videla še v živo. Zoe ti zavidam, ti si videla tudi nekaj njihovih ane? happy ali sem zamešala... sramežljiv
    V glavnem, tudi Ambin oče, Balou se je že izkazal pri delu z ovcami, on je mogoče malo bolj nežen in ima res tudi razstavne linije v rodovniku, v tretji generaciji Touchstone recimo, je pa to zelo znana linija, ne samo v razstavnem ringu pač pa tudi pri raznih pasjih športih. Po očetovi strani ima Amba v rodovniku tudi Diamond Aire, znana vzreja, ima naziv ASCA Hall of Fame kennel. Na ene prednike sem pa še posebaj ponosna happy to je Las Rocosa linija, verjetno poznate, njih je pa težko zgrešit. Na spletni strani imajo napisano, ''dogs for the real world'' pa imajo kar prav happy to so psi za resnično, pravo delo, za kakršnega so bili avstralci prvotno mišljeni...
    Sem se razpisala, hotela sem samo povedat, da nekako vem kaj imam doma in na Ambin rodovnik sem res ponosna, po moje kar upravičeno vesel sem pa mislila, da se bo tudi ona lahko izkazala v takem pravem delu, no to imam itak še v načrtu. Moram jo večkrat spustit vsaj do ovc, ker je to nekaj za kar živi, se ji vidi. Podedovala je veliko delovnih lastnosti, tudi njeni mladiči so kazali velik potencial. Nox in Lera lahko rečemo, da imata talent za vsakršno delo, to vsestranskost sta pobrala tudi od Mikea in mislim, da bosta punce res uživale z njima happy Tudi ostali ne zaostajajo veliko, Blu se je že kot mladič izkazal za odličnega pomočnika pri delu z ovcami in bi postal super ''kmečki pes'' happy žal je usoda hotela drugače, kako ga pogrešam... žalosten

    Sponsored content


    Avstralski ovčar - Page 3 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Ned Maj 12 2024, 01:04