Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 3 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 3 gostov

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Avstralski ovčar - Page 21 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Avstralski ovčar - Page 21 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Avstralski ovčar - Page 21 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Avstralski ovčar - Page 21 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Avstralski ovčar - Page 21 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Avstralski ovčar - Page 21 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Avstralski ovčar - Page 21 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Avstralski ovčar - Page 21 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Avstralski ovčar - Page 21 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+36
Becca my love
MašaAba
Natalchy
Nicki*
Nikica*
Tjaša*
Tia&Nelly
Lucky_One
Kelly 097
Evangelynne
Lisa
Border_Collie *-*
Anja&Dona
Neja.
Kaja & Naly
Kim<3
airedalka rebeka10
katja100
Nika.
momokika
katt.
Anja
Polly
Grin
LaraMuri
Nika7
meri&lera
teddy.ursa
Eva.
yaya
Diana.
The_Wanted
rox.
Animal_Lover
love
zoe
40 posters

    Avstralski ovčar

    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Čet Feb 06 2014, 13:45

    Se strinjam s tabo yaya, nimam nič proti nobeni liniji ker je čisto odvisno od posameznika (:
    Sej sem napisala meni so nekateri delavčki fuuul všeč, drugi spet ne.
    Pa to tut ja, ko omeniš razstavno linijo vsi takoj pomislijo na medvede :x
    Najbolj se nagibam k mešani liniji jezik
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Čet Feb 06 2014, 13:58

    dvojni post, ups

    Evo, tale je meni zelo všeč, pa ni medved, čisto ok dlako ima (:
    Avstralski ovčar - Page 21 Lebarron_0150_8x10_copy-301x381
    Avstralski ovčar - Page 21 BB-in-ring-513x362
    vir
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Gost Čet Feb 06 2014, 14:10

    Tale ma postavco in dlako tako približno ko bi js mela pri aussiju, ampak glava mi pa ni tok všeč. Bi pa ful rada mela aussija nekak tko kot je rox. opisala Mika. Bi mela psa s katerim bi lahko šla na kakšno pasjo razstavo ampak da je še vseeno s karakterjem. Ne da je od ovčarja ostal samo še izgled. Aussiji ki so čisti delavni so luštni, samo s takim psom ne morš lih na razstavo. Ful so mi všečni recimo mladički Ambe in Mika. Sam trenutno lahko aussije pač samo gledam.
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Čet Feb 06 2014, 14:16

    Meni je delovna linija pri srcu zato, ker 1. so mi najlepši in 2. mislim, da avstralski ovčar, ki nima pravilno razvitih ali ohranjenih nagonov za pašo živine, ni avstralski ovčar. Ne zdaj, da ne bi smel živet in bi bil grozen pes, ampak po mojem mnenju ni primeren za vzrejo.
    In upam, da nikoli ne bo prišlo do tega, da bi izgubili ta nagon, ker potem pasma ne bi bila več ista... samo še ena izmed 400 drugih luškanih družinskih pasem.

    Prvi stavek iz standarda:
    First and foremost, the Australian Shepherd is a true working stockdog, and anything that detracts from his usefulness as such is undesirable.

    Drugače pa je tema zelooo kompleksna in, na kakšnih FB skupinah o avstralcih, ponavadi tudi zelo vroča, ker vsak zagovarja "svojo" stran.

    Še ena slikica iz ZDA - ASCA Nationals
    Avstralski ovčar - Page 21 Phoca_thumb_l_ascanationals21
    To da pes dela tudi, ko je do kolen v blatu, tega se ne da naučit ali pa vzredit v eni generaciji, je produkt oblikovanja pasme skozi več stoletij.

    Pisanje seveda ne leti na konkretnega psa ali posameznika, je samo moje razmišljanje na to temo happy
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Čet Feb 06 2014, 14:21

    Še ena psička delovne linije happy 

    Avstralski ovčar - Page 21 Img_5174_textmedium Avstralski ovčar - Page 21 Media817_sidebar
    vir

    Anonymous
    Gost
    Gost


    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Gost Čet Feb 06 2014, 14:31

    Zoe, tale tribarvna psička je ful luštna, v tej smeri je moj idealni aussie. Približno takega izgleda, ampak da je še vseeno lahko pes uporaben v delu za katerega je bil ustvarjen. In sama vzreja le v smeri nagona ali le v smeri izgleda se mi zdi škoda za pasmo.
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Čet Feb 06 2014, 14:42

    Ta psička je ista kot tista na slikici v blatu nasmejan 

    Ravno to želim povedati, da niso vsi delavci grdi, je pa res, da jih večina ni atraktivna tako kot ta psička, ker imajo manj beline.
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Gost Čet Feb 06 2014, 15:02

    Za mene sama barva ni tako pomembna. Če se da vštric recimo Jazza in pa tole psičko sta si v obliki telesa pa tudi obliki glave različna, tut če bi bla iste barve.
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Čet Feb 06 2014, 15:53

    Papilio je napisal/a:Zoe, tale tribarvna psička je ful luštna, v tej smeri je moj idealni aussie. Približno takega izgleda, ampak da je še vseeno lahko pes uporaben v delu za katerega je bil ustvarjen. In sama vzreja le v smeri nagona ali le v smeri izgleda se mi zdi škoda za pasmo.

    To!
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by The_Wanted Čet Feb 06 2014, 16:11

    Papilio je napisal/a:Aussiji ki so čisti delavni so luštni, samo s takim psom ne morš lih na razstavo.
    Meni razstave itak ne pritegnejo. Grem raje na agility tekmo, kjer oba s psom uživava. Zato pa imam tudi delavčka, ker je že od začetka bilo določeno, da nimam namene na razstave hodit, ampak na pasje športe. (: So mi pa delavčki že nasploh po konstrukciji telesa in dlake lepši.

    Se pa totalno strinjam z yayo! To, da delavni avstralci niso pravi avstralci je taka bedarija. Večina si "pravega" avstralca predstavlja z več dlake in na krajših tacah, dejansko pa je aussie vzrejen za delo in ne za razstave. So pa prvi avstralci bili delavčki in ne razstavne linije.

    Mi je pa ta psica tak svetovna iz misombra psarne. Komaj čakam, da jo spoznam na agility tekmi v Avstriji. ljubezen 

    Avstralski ovčar - Page 21 793694416900991281614799
    Daniela Juwan - FB
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Čet Feb 06 2014, 16:23

    Papilio, imaš prav, da sta si z Jazzom različna happy Če opaziš da so ti všeč določeni psi je najbolje da si pogledaš rodovnik, da vidiš kakšen videz "dajejo" kateri psi ali linije. Hkrati pa moraš seveda imeti v mislih tudi njihovo zdravje in karakter.
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Čet Feb 06 2014, 16:53

    Koliko sem dobila vtis vaših postov: delavčki lahko delajo agility, pašo, pasje športe, razstavni pa ne? Ker imajo preveč dlake? Drugače pa ja čisto odvisno od posameznika. Pa tudi razstavna linija ima pašni nagon. Se pa vrjetno ne pri enih in ne pri drugih nebo sam od sebe pokazal, le pri redkih izjemah.
    No, nebom nekaj debatirala, ker še nisem expert za aussieje :b
    Pač iz moje strani je meni mešana linija najlepša in tut karakter mi je top. Vrjetno vsi tudi malo na videz pogledamo preden se odločimo za nakup, ampak logično da je na prvem mestu karakter.
    Pa ne mislit da imam kaj proti delavčkom, pa da sem za razstavno linijo, nikakor! Pač bolj sem za mešano ko pa za čistega delavčka. :)

    Iz moje strani osebno ne poznam dobrih psarn delavčkov in so si zelo različni..
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Feb 06 2014, 17:24

    Sicer nimam pojma o aussijih in jih samo preko forumov ni slik spremljam, pa vseeno... :)
    Koliko sem dobila vtis vaših postov: delavčki lahko delajo agility, pašo, pasje športe, razstavni pa ne? Ker imajo preveč dlake? Drugače pa ja čisto odvisno od posameznika. Pa tudi razstavna linija ima pašni nagon. Se pa vrjetno ne pri enih in ne pri drugih nebo sam od sebe pokazal, le pri redkih izjemah.
    To! :) Nasplošno se mi zdi da nekateri ljudje vedno tako preveč delijo to (ne leti na nikogar s tu), kot da ne more pes delati obojega in v obojem uživati, prav tako lastnik. :) Zgleda da bom jaz imela resne probleme pri nakupu psa, ker sem obsedena z razstavami in s športom. jezik
    Kot npr. v Celju na razstavi sem imela za JH tega psa (ta slika je bolj sproščena, ni prav postavljen):
    Avstralski ovčar - Page 21 1483207_10202662013582241_300373569_n
    (c) Blayo San

    In potem so se nekateri zgražali da kakšen je, da koliko dlake ima in ne vem kaj še vse. Tudi za moj okus jo ima malo preveč (nekateri drugi od istega lastnika pa so mi krasni, ta npr. mi je všeč kar se dlake tiče). Ampak še vedno pa ima pes dober karakter, nima problemov s tujci, samozavesten, crkljiv, dela trikce (kar sem lahko povadila jezik), lepo se obnaša v ringu, pa še vedno tak zmešan živahen pes jezik(tudi ko sem se z lastnikom pogovarjala je vse to potrdil). Toliko o tem da pes z veliko dlake nima karakterja, kar nekateri v malo prenesenem pomenu govorijo. :PSamo kot primer, ker sem bila še pred par meseci sama malo skeptična kar se tega tiče...
    zoe
    zoe
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 37
    Število prispevkov : 670

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by zoe Čet Feb 06 2014, 19:42

    Žal je tako, da se pašni nagon hitreje izgubi v primerjavi z tem koliko časa traja, da se ga "dobi".

    Seveda lahko psi razstavne linije delajo vse to kar si napisala, sigurno pa ni naklučje, da imajo ljudje, ki svoje pse potrebujejo za pašo pri vsakdanjem življenju ali pa se s pašo resno ukvarjajo za šport, pse delovnih linij.

    Sicer pa ni fora v dlaki ampak v konstrukciji psa. Bolj konkreten pes z močnimi kostmi sigurno ni tako okreten kot tisti z lažjo konstrukcijo in lažjimi kostmi, kar se pa že pozna pri določenih športih - agility, frizbi, flyball...
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by airedalka rebeka10 Čet Feb 06 2014, 19:49

    To že. :) Ampak ponavadi se vedno govori samo o dlaki in kako imajo razstavni preveč dlake da bi lahko delali karkoli razen ležali jezik , pa da kako sploh nimajo v redu karakterja...
    Anonymous
    Gost
    Gost


    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Gost Čet Feb 06 2014, 22:00

    The_Wanted je napisal/a:
    Papilio je napisal/a:Aussiji ki so čisti delavni so luštni, samo s takim psom ne morš lih na razstavo.
    Meni razstave itak ne pritegnejo. Grem raje na agility tekmo, kjer oba s psom uživava.

    Mogoče si me mal narobe razumela  happy Jazz je super, delavčki so super. Ampak zame ki bi vsake tok pa šla mal na razstavo pa tak pes ni. Drugače pa so tut moje psičke več na travnikih s frizbijem kot pa na razstavi. Še vseeno pa gremo včasih na razstavo in z marsikaterim delovnim aussijem to ne bi blo možno. Agi, frizbi, trikci pa pridejo v poštev pri delavnih, razstavnih pa tut pri navadnih mešančkih, zato se ne usmerjam tok v delovne.
    Se mi pa zdi, da bo še kar nekaj časa preteklo predn bom našla psa, ki še vedno ima nagon pa da mi je všeč konstrukcija oziroma, da imajo te lastnosti starši  happy aja pa da ma FCI rodovnik. Je blo že nekaj psov, ko sm rekla evo tega bi pa mela pol pa ni mel FCI rodovnika. Mogoče je pa tko bolš, da ni prehuda skušnjava  nasmejan 
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by The_Wanted Čet Feb 06 2014, 22:14

    Saj jaz sem samo za mene napisala. (: 
    Se popolnoma strinjam, da delavčki niso za ljudi, ki radi razstavljajo, ker ni šans, da bodo dobili tako visoko oceno kot razstavni (če pričakuješ visoko oceno). Saj ne pravim, da z delavčkem ne moreš na razstavo. Pač greš za fun in se ne sekiraš glede ocene. Se je treba pred nakupom pač odločiti kaj hočeš s tem psom početi in kaj od njega pričakuješ in je popolnoma razumljivo, da ne boš kupila delavčka, če hočeš na razstave. (:
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Pet Feb 07 2014, 00:29

    The_Wanted je napisal/a:Saj jaz sem samo za mene napisala. (: 
    Se popolnoma strinjam, da delavčki niso za ljudi, ki radi razstavljajo, ker ni šans, da bodo dobili tako visoko oceno kot razstavni (če pričakuješ visoko oceno). Saj ne pravim, da z delavčkem ne moreš na razstavo. Pač greš za fun in se ne sekiraš glede ocene. Se je treba pred nakupom pač odločiti kaj hočeš s tem psom početi in kaj od njega pričakuješ in je popolnoma razumljivo, da ne boš kupila delavčka, če hočeš na razstave. (:

    No, pod to se pa podpišem. :)
    Jaz osebno bi rada da je delaven pes, bi pa tudi kdaj šla na kako razstavo. Za mene oz. moj okus je meni Kirra zelo všečna predstavnica, delavna pa tut za razstave, bi pomojem dobila zelo lepo oceno.

    Pa da neboš mislila Kjara, da Jazz meni ni lep, valda da je! Za delavčka, aussieja je TOP!
    Smo pa itak prišli do zaključka, da je čisto odvisno kaj je komu všeč.  vesel 
    euč.17
    euč.17
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 31
    Število prispevkov : 1293

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by euč.17 Pet Feb 07 2014, 00:53

    No, jaz imam pa totalno razstavno linijo - iz iste psarne, kot RM, ki ga je prilepila Rebeka. Šli sva na par razstav, še zmerej pa je tisto v čimer uživava agility, RO, trikci, canicross nasmejan

    Jz na vse gledam tko - ne izključujem da bo kdaj pri men kak avstralc delavne linije, ali pa razstavne. V primeru da bi imela potrebo po psu za pašo, bi verjetno samo delaven prišel v poštev. Ker mi je pa pač namen imet psa samo za "družbo" in šport, karakter AVSTRALCA mi ustreza, z Easy, predstavnico razstavne linije, nisem čist nič falila. :)

    Ampak čist iskreno povedano - v obeh linijah se mi najdejo primerki (z vizualnega vidika, če je bilo o tem že prej govora) ki so mi ful všeč, ali pa taki ki mi niti pod razno niso všeč.

    Kakorkol, pri men bo vedno vsaj 1 avstralec oz. avstralka - delavne ali pa razstavne linije, bomo vidli, ampak zame je še zmerej avstralc avstralc. wink
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Sob Feb 15 2014, 20:39

    Sem pisala eni psarni in sem vzrediteljici povedala kaj bi rada mela in mi je predlagala te tri psarne:
    Valkar
    Waka
    Diandra
    Kaj mislite? :p

    Pa evo, meni zakon predstavnik:
    http://www.australaci.xf.cz/6en.htm
    Mogoče bo komu preveč dlake, ampak meni osebno oz. sodeč po slikah mi je ravno prav:)
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Sob Feb 15 2014, 21:10

    <3
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by The_Wanted Sob Feb 15 2014, 21:17

    Waka je meni ful všečna psarna. Lepe delavčke imajo. (:
    Drugače pa ne vem od kje ta nova "ljubezen" do delavčkov.  žvižgač Še pred kratkim so bile grde "hijene" na dolgih tacah...

    Oni drugi dve pa mi nista všeč.
    rox.
    rox.
    Pes
    Pes


    Female Starost : 28
    Število prispevkov : 2211

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by rox. Sob Feb 15 2014, 22:20

    Pa saj delavna linija avstralcev ni nujno, da so hijene z dolgimi tacami, maš lahko zelo dobrega delovnega psa, pa ni ravno hijena :)
    Amba je delavček, pa je daleč stran od hijene wink
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by The_Wanted Sob Feb 15 2014, 22:30

    Pač pravim, da je prvo bila proti delavni liniji, zdaj pa čudežno cela navdušena nad to psarno delavnih aussiejev (Waka) in pač vprašam kak je prišlo do takega, da je spremenila "okus", al kak se naj izrazim.  roll
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Anja&Dona Sob Feb 15 2014, 23:06

    Wtf kje sem napisala da so grde hijene na dolgih tacah?!
    Pa nisem napisala da mi je Waka najbolj vsec??

    Nikjer nisem napisala da mi delavna linija ni vsec tak da prosim. Odvisno je od predstavnika wink
    In ce so mi te tri psarne vsec, kje je problem?

    Sponsored content


    Avstralski ovčar - Page 21 Empty Re: Avstralski ovčar

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Ned Maj 12 2024, 09:53