Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 3 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 3 gostov :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Agility - Page 21 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Agility - Page 21 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Agility - Page 21 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Agility - Page 21 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Agility - Page 21 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Agility - Page 21 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Agility - Page 21 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Agility - Page 21 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Agility - Page 21 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+58
Sissika
*Aida*
Lucky_One
MašaAba
e.v.a
samanta
LaraMuri
Lena_Horses
Kim<3
Polly
The_Wanted
Hana*
Nika.
Border_Collie *-*
Kelly 097
*živa*
nejcka
Maly
euč.17
katiiii
Neja.
teya
Tjaša*
bordercolliefan
love
jana.
freak kaja
Alex
leja557
Eva.
rox.
Colliny
Anja&Dona
Lin
Evangelynne
Miška
Ingrid*
5rca
Ani
Katka in Dancer
Tisa
talupu
airedalka rebeka10
yaya
Iza
Lana
Pokica
Vida
Nala4ever
Maja
emcHiii.
larčyka
EucH
Urška
Maša
Špela
Anja
Katk.
62 posters

    Agility

    euč.17
    euč.17
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 31
    Število prispevkov : 1293

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by euč.17 Pon Maj 19 2014, 23:33

    Midve sva dali zaenkrat skos 4 uradne tekme pa 2 4fun (prve 4fun se rajši sploh ne spominjam  roll sramežljiv jezik ) pa sva od (če štejem samo uradne tekme) 8 tekov uspeli 3 spravit skos brez pobega jezik nasmejan Ampak se veselim čist vsakega napredka, iz tekme v tekmo, recimo na zadnji je v 1. agility teku mela pobeg (pa 2krat skoraj pobeg jezik) pa je naredila gugo - eno tekmo prej se je guge ustrašila in s sredine parkurja letela ven, na 2. agility teku na tej zadnji tekmi je bila pa hitrejša kot sicer na tekmah, spet je naredila gugo, uspelo ji je ostati na parkurju, pa še slalom je za najino stanje na tekmah naredila ful hitro jezik V glavnem moram še najti način kako jo čimbolj sprostit pred tekom, moram se naučit še sama mal bolj pozitivno razmišljat pa biti manj živčna ko razmišljam a bo ostala gor ali ne, ker še nanjo vse to prenašam in je še dodatno hujše nasmejan Ampak to je ta težak, ampak najboljši del delanja s psom (vsaj zame) --> ko pride do problema (sploh ko se trudiš s psom toliko kot se verjetno mi vsi) je težko, ampak ko najdeš rešitev si lahko toliko bolj ponosen na psa in nase nasmejan Skratka, treba je gledat pozitivno na vse skupaj nasmejan
    Natalchy
    Natalchy
    Sinička
    Sinička


    Female Starost : 25
    Kraj : Okolica Kranja
    Število prispevkov : 422

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by Natalchy Tor Maj 20 2014, 13:45

    Oh ja, midve tudi hahah. Od vsega skupaj 10 tekov (na tekmah) sva bili brez DISka samo 3x  jezik 
    Od tega 2x na prejšnjih dveh tako da yaaay, se izboljšujeva  nasmejan In nama ne pašejo preveč pavze, tako da bova kar lepo hodili po tekmah  happy 
    Sicer pa na primer mi je ful zanimivo, kako psi hitro skapirajo. Pač v soboto sva mele tekmo in sta bla 2 agility parkurja. No, ko sva šle prvič čez se je bala guge in mosta, da sem jo komaj čez spravla (itak DIS). Drugič, ko sem pa še prav razmišljala kako jo bom čez privabila, mi je pa laufala čez most in čez gugo, da sem bla čist presenečena  Waaaau 
    bella*
    bella*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 135

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by bella* Čet Jun 05 2014, 11:01

    Mene pa zanima kaj more pes (od ukazov) poznati preden se začne trenirat agi??
    MašaAba
    MašaAba
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 121

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by MašaAba Čet Jun 05 2014, 11:07

    Fajn je da te osnove npr. sedi, cakat, prostor, pa odpoklic je kr fajn...vecino se pa itak tm nauci wink
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by Evangelynne Čet Jun 05 2014, 15:47

    Ko sva midve začeli, je bla pri Kirri poslušnost še zelo slaba. Ker je bila ravno v obdobju pubertete in je bolj malo ubogala, ampak se je potem ful skulirala od treningov:) Tak da agility tudi pri poslušnosti pomaga.
    Kim<3
    Kim<3
    Pes
    Pes


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 2413

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by Kim<3 Čet Jun 05 2014, 18:01

    Jst se strinjam s Pio, Kim je sicer bla stara že leto in pol ko sva začeli, na sprehodih sem jo sicer spustila s povodca in se ponavadi mene držala, ampak je imela ful pogoste momente da je ušla za čim zanimivim in sem jo potem lovila, pa sem začela prakticirat da je za sabo vlekla štrik in ni mogla ravno daleč. Zdaj se je načeloma to res ful popravilo in mava z odpoklicem problem le v redkih primerih (včeraj recimo)...Včeraj sva imeli en res noro porazen trening -.- Zdaj je bil že 1 mesec vsak trening viden tak napredek, in je res začela šibat, slalom celo delat, gugo lepo zabijat, ampak včeraj pa grozljivo vse skupaj. Na začetku treninga je bila še super, gugo mi je delala in je v tistm neki oreenk zaropotal pri Savi par sto metrov stran in jo je panika zajela na polno, da mi je sred guge dol odskočila in je nisem sploh mogla privabit da bi jo ujela, no ko mi je končno uspelo da sem jo privabila k sebi, sva se mal poigrali, par trikcev in nagradic da se je sprostila in je že deloval da je pozabila. Po kakih 15 minutah sva šli spet laufat ampak preprost ni hotela laufat parkurja proti tisti smeri kjer je zaropotalo, v nasprotno ja, normalno, če sem se obrnila v tisto pa je zbežala stran od mene in v enem takem momentu mi je s polno hitrostjo zapičila proti izhodu in laufala po poti domov  kaj? Pa mi tega res ni nikoli prej naredila, ker si od mene ne upa odmaknit več kot par metrov, samo to včeraj je bilo nenormalno. Res upam da bo do naslednjega treninga to pozabila in bo delala kot prej, ker tole včeraj je bilo za zjokat grozno jezik
    bella*
    bella*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 135

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by bella* Čet Jun 05 2014, 19:31

    Hvala vam za odgovore  happy 
    Evangelynne je napisal/a:Ko sva midve začeli, je bla pri Kirri poslušnost še zelo slaba. Ker je bila ravno v obdobju pubertete in je bolj malo ubogala, ampak se je potem ful skulirala od treningov:) Tak da agility tudi pri poslušnosti pomaga.
    Kdaj pa je bila vaša približno v puberteti?? Ja pri moji zdaj tudi šepa odpoklic pa še par drugih stvari, ki jih je prej obvladala sramežljiv  Kateri klub pa bi priporočali (okolica Ljubljane)? Kaj pa kej zanimanje za igrače?? Bels se zdaj sploh noče več igrat  jok sploh ne vem kaj nej nardim, da bo dobila zanimanje za igrače.
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by Evangelynne Čet Jun 05 2014, 19:43

    Hmm, Kirra je bla v puberteti recimo nekje od 8 meseca pa do enega leta? No, s tem, da se je začela res kazat kasneje (ne pri 8 mesecu), pač postopoma je bila bolj neubogljiva. Čeprav ima vmes še vedno faze, ko bluzi na agilityju. Glede igrač pa ne bi vedla. Probaj jo s čimveč igračami zamotit, mogoče ji bo kaka postala ful všeč (cufa, piskajoča žoga ipd.). Pa eni so baje delali tudi tako, da so psa s priboljškom nagradili, če je pokazal zanimanje za igračo.
    MašaAba
    MašaAba
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 121

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by MašaAba Čet Jun 05 2014, 19:46

    Nej te ne skrbi glede tega da se noce igrat ;)ko mine to pobrtetno obdobje bo boljse. Dis je metal ukol enga leta :Pdrugace mas v okolici ljubljane veliko klubov (kd Ilirija, škd emona, kd ljubljana, škd elaeth, kd krim,...) Js sm povsot po mal :p
    bella*
    bella*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 135

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by bella* Čet Jun 05 2014, 20:15

    heh :) Ja jst morem rečt, da je bla naša tok pridna do 2,5 leta in je vse perfektno delala zdej je začela pa kr neki posvoje vse delat. Do 2 leta sploh lajat ni znala  smeeh Zdej mau razmišljam, da bi se prjavle z Bels :/ No bom še vidla. Hvala za pomoč  happy 
    MašaAba
    MašaAba
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 25
    Število prispevkov : 121

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by MašaAba Čet Jun 05 2014, 20:50

    Aja ... Hm potem pa ne vem ce je to pobrteta jezik katere klube si pa gledala oz razmisljala da bi sla na gility?:-)
    bella*
    bella*
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 135

    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by bella* Čet Jun 05 2014, 23:10

    Ja to tut mene mal skrbi zakaj je zdej to začela delat :/ Ubistvu še nism nič gledala klubov. Sm mal sm razmišljala pač, da bi poleg trikcev, sprehodov....počele še kej druzga skupej. Pa glede na to, da ji zlo dobr gre preskakovanje ovir sm razmišljala o agiju. Bom vidla še kako pa kaj  happy 

    Sponsored content


    Agility - Page 21 Empty Re: Agility

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Pon Maj 06 2024, 21:17