Svet živali



Join the forum, it's quick and easy

Svet živali

Svet živali

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši del našega sveta.

Kdo je z nami

Trenutno forum pregleduje 4 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 4 gostov :: 2 Bots

Noben


[ View the whole list ]


Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 136, dne Čet Avg 03 2017, 04:52

Latest topics

» Nemški kratkodlaki ptičar iz psarne "Kralj" lova
Agility - Page 18 EmptySre Avg 16 2017, 14:08 by ...Ira <3...

» Ameriški akita
Agility - Page 18 EmptySob Jul 16 2016, 14:42 by bella*

» Bradati Škotski Ovčar [Bearded Collie]
Agility - Page 18 EmptyTor Jun 14 2016, 21:24 by Ginsy

» Leglo Angleških koker španjelov
Agility - Page 18 EmptyČet Jun 09 2016, 11:04 by ...Ira <3...

» Kužki iščejo dom
Agility - Page 18 EmptySob Apr 09 2016, 18:15 by Niki_zajček

» Vprašanja
Agility - Page 18 EmptyČet Mar 10 2016, 15:32 by Kmet že nekaj let

» Valižanski ovčar, Corgi
Agility - Page 18 EmptyNed Mar 06 2016, 11:04 by Zveplanova

» Nemški ovčar leglo
Agility - Page 18 EmptyNed Feb 28 2016, 23:35 by Niann

» BASENJI leglo 2015/16
Agility - Page 18 EmptyNed Feb 28 2016, 19:48 by Tisa


+58
Sissika
*Aida*
Lucky_One
MašaAba
e.v.a
samanta
LaraMuri
Lena_Horses
Kim<3
Polly
The_Wanted
Hana*
Nika.
Border_Collie *-*
Kelly 097
*živa*
nejcka
Maly
euč.17
katiiii
Neja.
teya
Tjaša*
bordercolliefan
love
jana.
freak kaja
Alex
leja557
Eva.
rox.
Colliny
Anja&Dona
Lin
Evangelynne
Miška
Ingrid*
5rca
Ani
Katka in Dancer
Tisa
talupu
airedalka rebeka10
yaya
Iza
Lana
Pokica
Vida
Nala4ever
Maja
emcHiii.
larčyka
EucH
Urška
Maša
Špela
Anja
Katk.
62 posters

    Agility

    Anja
    Anja
    Admin
    Admin


    Female Kraj : Ljubljana
    Število prispevkov : 8369

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Anja Tor Sep 10 2013, 21:51

    Slab dan, definitiuno. Jst danes niti enga parkurčka nisem mogla odlaufat ker je na vsakem vogalu odletela po svoje, šla pod palco(ni skočila), zavila v napačno smer in rušila (kar normalno ne dela).
    Počakaj na naslednji trening da vidiš če se ponovi, drugače je bil vrjetno res samo slab dan.
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Evangelynne Tor Sep 10 2013, 21:53

    Po mojem, da je imel danes samo tak dan, sej skoraj noben pes ne dela vsak dan enako dobro in je enako skoncentriran. Kirra ima tudi take dneve, pač ni psu. jezik Počakaj do drugič, pa boš vidla, če se bo isto ponovilo. Vsaj jaz bi to na tvojem mestu naredla. (:

    Šele zdaj vidla, da je Anja isto napisala, hihi Podpis ja(:
    euč.17
    euč.17
    Mačka
    Mačka


    Female Starost : 31
    Število prispevkov : 1293

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by euč.17 Tor Sep 10 2013, 22:03

    Hihi, zanimivo jz sem pa ravn dons razglabljala kaj je v zraku ker mi je Easy danes na treningu tok razturala kot še nikol Waaaau nasmejan Dejansko mi je prvič delala s takim norim veseljem, s tem da je ignorirala hrano (in to je pri njej res čudež ker za hrano se tut igračkam ponavad odpove), ignorirala pse (s čimer sva imeli oz. imava FUL probleme na treningih), in se cufala z mano ko budala (:'D), totalno nerazpoznaven pes, hihihi. nasmejan Zdej pa samo upam da ni bil samo dober dan, ampak da bo takih še več... Upam da se je pri 18 mescih odločila vsaj malenkost bolj odraslo obnašat, hihihi jezik

    Drugače pa se strinjam, mogoče je bil samo slab dan (: Si bila ti sproščena zraven? (:
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Anja&Dona Sre Sep 11 2013, 00:05

    Kjara, kaj je kaj šnofal po zraku? Ker je veter nosil vonjave od pekarne po zraku, mogoče je bil omamljen, haha xD
    Dono je tudi malo nos odnesel za vonjavami, ampak je danes kar lepo delala ><
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by The_Wanted Sre Sep 11 2013, 16:32

    Hvala vsem. No upam, da je res imel slab dan, bomo v četrtek vidli kako bo delal. (:

    euč.17:  Pa mislim, da sem bila no, haha. nasmejan Smo se še na začetku smejali, ko je začel to delat. Potem, ko je pa to pri vsakem "hopu" naredil pa nekako več ni bilo smešno. 
    Anja&Dona: Haha, za te vonjave včeraj pa res nisi rabil pasjega smrčka, ker smo vsi vohali, haha. :'D Ampak mislim, da ni nič po zraku vohal. Al pa je na privezu vohal in je bil pol od tega zadet, hahahah. XD
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by The_Wanted Čet Sep 12 2013, 23:19

    No danes sva bila spet na agility treningu in je cel parkur odlaufal brez problema in brez zafrkavanje Kjare, haha. :Đ Res pa, da je imel višino hopov na mediumu. Sva se z inštruktorico odločile, da bova še raje na tej višini pustile. (: Očitno je res v torek imel samo slab dan in se mu ni dalo. jezik
    Ingrid*
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2188

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Ingrid* Pet Sep 13 2013, 22:07

    Super, sliši se kot da mu gre res dobro. Dej posnemi se kej! Jz bi ful rada vidla, pa še za spomin boš mela jezik
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by The_Wanted Pet Sep 13 2013, 22:15

    Pa mislim, da sva še kar daleč stran od "res dobro", haha. Ampak se trudiva, da bova vedno boljša. (: Bom poskusila komu fotoaparat ali pa vsaj mobitel podtaknit, da še "dober dan" posname. Zdaj imam samo "slab dan" posnet, haha. jezik
    Ingrid*
    Ingrid*
    Moderator
    Moderator


    Female Število prispevkov : 2188

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Ingrid* Pet Sep 13 2013, 22:17

    Mah lej tako misliš,.. Tudi meni se včasih zdi kot da mam najbolj štorastega psa v agilitiyu(skoraj res). Mislim, da vama kot začetnikoma gre super in pri vsaki stvari nam gre včasih dobro drugič slabše. Če pa nimaš nobenga za snemat pa si fotič nekam postavi ! :)
    Border_Collie *-*
    Border_Collie *-*
    Pes
    Pes


    Female Število prispevkov : 2871

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Border_Collie *-* Pet Sep 13 2013, 22:28

    The_Wanted je napisal/a:Pa mislim, da sva še kar daleč stran od "res dobro", haha. Ampak se trudiva, da bova vedno boljša. (: Bom poskusila komu fotoaparat ali pa vsaj mobitel podtaknit, da še "dober dan" posname. Zdaj imam samo "slab dan" posnet, haha. jezik
    Čakam cool  hahhaha
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by The_Wanted Pet Sep 13 2013, 22:30

    Ingrid: A tebi se meša? haha, vidva z Dixie-jem sta tak nor team! se mi Dixie sploh ne zdi štorast, ampak je res, da ga ne morem ocenit, ker sem vaju do zdaj samo enkrat srečala. :b O super ideja, haha. Jaz se kaj takega pač ne spomnim. nasmejan Zdaj v torek naju tak ne bo na trening, ker mam jaz CPP predavanje (izpit za avto), tako, da bom v četrtek. Pa da vidimo, če se ti bo potem še vedno zdelo, da nama gre "super". :Đ

    Isa: Vedno dobrodošla kot fotograf/snemalec. ;D
    Colliny
    Colliny
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 2106

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Colliny Sob Sep 14 2013, 01:37

    Kjara, kak grejo ciki&capi? :)
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Evangelynne Sob Sep 14 2013, 20:48

    Škoda, da vaju v torek ne bo, bom potem mogla nekomu drugemu rečt, da naju posname. :b
    Drugače pa meni se Jazz ni zdel nič štorast v četrtek. :) Ampak meni je malo noro tako zvečer met treninge, Kirra se mi zdi, da je na to ful občutljiva (temo), sicer je res, da smo imeli v četrtek prvič tako ''ponoči''. Bomo videli naslednjič, se bo morala navadit. jezik
    Anja&Dona
    Anja&Dona
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 24
    Število prispevkov : 3779

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Anja&Dona Sob Sep 14 2013, 22:25

    Pius, le anjus lahko snema mogoče žvižgač 
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Evangelynne Sob Sep 14 2013, 22:33

    Aja, saj res, vi imate v torek tudi! nasmejan
    Ja, lahko, če ti ne bo odveč prej prit, drugače pa bom rekla Evi. :)
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by The_Wanted Ned Sep 15 2013, 21:57

    Colliny je napisal/a:Kjara, kak grejo ciki&capi? :)
    Če sem odkrita, še nisem imela priložnosti vadit. sramežljiv 
    Doma itak nimam "hopov" (včasih sem jih mela, ampak mi jih je deda stran vrgel ><), ko pa pridem na klub, pa grem na začetku takoj slalom vadit, ko pa končamo s treningom se mu pa itak več ne da. 

    Pia: Pa ja, me je Jazz presenetil. Sem bila 99%, da bo v tej temi nekje dol zletel (most, guga,..). :'D
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pet Jan 31 2014, 14:31

    Če še kdo ni videl - jutrišnja tekma v Prestranku je zaradi vremena odpovedana.  happy 
    Kelly 097
    Kelly 097
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 306

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Kelly 097 Ned Maj 04 2014, 16:58

    Hello!

    No, jaz sem tudi začela z agilityjem :) Zdej imam za naslednjo sezono (mogoče nanaslednjo) v planu se neki tekem udeležit... Me pa zanima, kako je s psi na tekmah. Je treba imet kakšen box sabo? Imeti dovolj pijače (se da kje dobit vodo iz pipe)? Kakšni boxi so najbolj primerni in priročni?

    Lp :)
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Evangelynne Ned Maj 04 2014, 17:55

    Če je tvoj pes dovolj skuliran (da ne laja, ko drugi psi delajo, da se je sposoben umirit tudi v okolju, kjer je polno ljudi in psov), potem boxa ne rabiš (sej v bistvu sploh ni obvezen). Ampak je načeloma veliko lažje imet psa v boxu, ker se lažje umiri in spočije, pa tudi priročno je, npr. v času ogleda (jaz Kirre ne bi kr nekje mogla pustit samo zunaj boxa (kje privezano npr.), bi mogla verjetno skos nekoga gnjavit, da jo pazi). Pa tudi ti imaš malo več mira. :)
    Najbolj priročni boxi so zagotovo platneni, ker so lahki in se jih da zložit - ampak imajo slabost, da jih pes lahko hitro uniči pa tudi večina jih ni nekaj ful stabilnih. Odvisno je od psa do psa. Nekateri si tudi kovinske oz. plastične boxe poleg nosijo, ampak meni se zdi to ful nepraktično. jezik
    Vodo iz pipe se pa zagotovo da dobit, tako da glede tega ni problema (pač si je nekaj poleg prineseš za ziher, če pa zmanjka, pa greš pač iskat, samo sej ponavadi si vsaj jaz vzamem večjo steklenico in mi vode ne zmanjka).
    Kelly 097
    Kelly 097
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Kraj : Domžale
    Število prispevkov : 306

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Kelly 097 Ned Maj 04 2014, 18:24

    Ok, lepa hvala  happy 
    Sissika
    Sissika
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Število prispevkov : 161

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Sissika Pon Maj 05 2014, 19:51

    Živjo vsem happy 
    Jaz sem začela iz mojo psičko trenirat agility,pa zdej že dobrih 6 mesecev trenirava,ampak se mi lih ne zdi,da bi bla za na kakšno tekmo(slaloma lih še ne obvlada,gugalnico sva glih kar začeli...).
    Čez kok časa približno bi lahko vse to osvojila?
    Pa zanima me še kaj je razlika med 4fun tekmami pa uradnimi?
    Evangelynne
    Evangelynne
    Moderator
    Moderator


    Female Kraj : Maribor
    Število prispevkov : 5084

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Evangelynne Pon Maj 05 2014, 20:06

    Glede pripravljenosti na tekme je ful odvisno. Nekateri lahko (oz. so sposobni) že zelo hitro začet tekmovat, drugi kasneje. Odvisno je od metode inštruktorjev, količine treningov in konec koncev tudi od samega psa ter lastnika. Jaz s svojo psico še zdaj nisem najbolj pripravljena na tekme, pa sva vseeno začeli. jezik Ampak glede na to, da sta z gugalnico komaj začeli, bi še znalo nekaj časa trajat. Mi smo gugo že ful hitro uvedli, tako da je Kirra že vse ovire kar hitro znala, ampak na tekmi je pa malo drugače ...
    4fun tekme so neuradne, manj resne. Za njih ne rabiš delovne knjižice, ne moreš naredit pogoja (za prehod v višji nivo), lahko tečeš tudi z igračo (vmes kaj nagradiš) in pa ponavadi imajo tudi kategorijo začetnikov, kjer ni slaloma. Vsak klub se sam odloči, kakšna bo njihova 4fun tekma, ampak so načeloma ful sproščene. :)
    Sissika
    Sissika
    Pikapolonica
    Pikapolonica


    Female Starost : 23
    Število prispevkov : 161

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Sissika Pon Maj 05 2014, 20:55

    Aha,hvala za informacije.Za tekme bomo pa še vidl kok časa se bomo še pripravljali happy
    airedalka rebeka10
    airedalka rebeka10
    Pes
    Pes


    Female Starost : 24
    Kraj : Ilirska Bistrica
    Število prispevkov : 2145

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by airedalka rebeka10 Pon Maj 05 2014, 21:29

    Midva sva tudi prejšnji mesec začela z agilityjem. :) Zaenkrat gre razen parih težav z motivacijo kar v redu. Sva imela že tudi eno ''4fun tekmo'' - ampak društveno, samo za zabavo, in samo v tunnel cup sva šla. jezik Dino seveda po še ne 1 mesecu ni bil pripravljen, sem šla samo za hec, ampak je pa lepo sodeloval z mano, ni preveč vohal, ni zbežal s parkurja. In to mi je bil tudi edini cilj! :)
    Mogoče en predlog glede guge: jaz si pogosto naredim doma eno mini gugo in vadim da na polno steče in se na koncu ustavi. Od kadar redno vadimo doma, čeprav je veliko manjša kot na društvu seveda (samo ena deska in spodaj eno drvo ali kaj podobnega) mu gre tudi tam veliko boljše in nima več takega straha. :)
    Slalom pa delava po 2x2 (čeprav je tam tudi en slalom s koridorjem, možno da bomo tudi s tistim delali...). Kot piše v tisti e-knjigi ki mi jo je poslala inštruktorica naj bi se napredovalo zelo hitro, da večina psov slalomira 6 palic v enem tednu, da ni dobro da ostaneš predolgo na eni stopnji. Midva pa sva že par tednov na 4 palicah ki še niso popolnoma skupaj.  zmeden  Kadar so na malo bolj široko kot 1 in 7 gre super, čim malo bolj stisnem pa zgreši.  zakaj? 
    The_Wanted
    The_Wanted
    Tiger
    Tiger


    Female Starost : 28
    Kraj : Maribor (okolica)
    Število prispevkov : 4929

    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by The_Wanted Pon Maj 05 2014, 21:48

    Rebeka, glede slaloma poskusi drugo metodo. Mogoče mu bo katera druga bolj ležala. (: Seveda, če imaš to možnost, da delaš s koridorjem.

    Sponsored content


    Agility - Page 18 Empty Re: Agility

    Objavlja by Sponsored content


      Danes je Ned Maj 19 2024, 14:51